Autor Téma: Redukce volantu na autorádio pioneer  (Přečteno 41999 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Redukce volantu na autorádio pioneer
« kdy: 06. 10. 2016, 12:19:56 »
Zdravím, shaním redukci volantu pro připojení tlačítek pod volantem k autorádiu, mám renault mégane II, originální rádio s odděleným displejem. Chci jej nahradit dvoudinovým rádiem pioneer, místo na něj je, když vyndám tu přihrádku, tak se tam ta klec i s redukcí vejde, vše se dá sehnat přímo na moje auto. Autorádio kupuju tohle:
http://www.ahifi.cz/autoradio-pioneer-avh-x3800dab.html a chtěl bych aby mi šlo ovladání volantem jako na původním rádiu. Potom chci nějaký adaptér usb/aux jelikož toto rádio má vstup pro usb a aux vzadu, já bych jej potřeboval vytáhnout do kabiny na palubovku nekam :) ale nevím jestli ten jack má být 3 nebo 4 polový.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Redukce volantu na autorádio pioneer
« Odpověď #1 kdy: 06. 10. 2016, 13:18:53 »
Kup si nové auto s požadovanými prvky již zabudovanými.  :)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Redukce volantu na autorádio pioneer
« Odpověď #2 kdy: 06. 10. 2016, 13:25:48 »
Kup si nové auto s požadovanými prvky již zabudovanými.  :)

Kdybych chtěl nové auto tak neřeším tohle :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


koko 0925

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Redukce volantu na autorádio pioneer
« Odpověď #3 kdy: 06. 10. 2016, 20:32:53 »
No a ptal jsi se v tý prodejně? Ty vypadají, že vědí o autorádích hodně. Jinak taky mam Megana II a vyřešil jsem to kablíkem za pár korun z Ebaye, kterým připojuju do AUX telefon. A přehrávám nejen MP3, inter. rádia atd. a funguje to i jako HF.  Viz diskuze na Meganím fóru.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Redukce volantu na autorádio pioneer
« Odpověď #4 kdy: 06. 10. 2016, 21:54:36 »
tak ja mam zatím ten rozbočovaš abych moch zaroven nabijet mobil a zaroven mit neco dalšího zapnuteho, mam tam fm transmitter, takže telefonem si mužu pustit mp3 do transmiteru a hraje mi to na radiu nebo ve velkym městě internet, ale chci i dab radio tak když už tak něco pořádnýho, tak tam dám toho pioneera, ten umí i strší filmy (dvd), ale už to má vsobě vše, tudíž stačí jen připojit anténu, vyměním původní fm+am radio za nové fm+dab. A tu redukci na volant jsem už asi našel :) tak snad to bude to ono, ješte když pojedu nekdy v noci tak zkoušet z jaky dalky chytnu am radio :D pak budu mít dab :)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Redukce volantu na autorádio pioneer
« Odpověď #5 kdy: 06. 10. 2016, 22:07:24 »
tak ja mam zatím ten rozbočovaš abych moch zaroven nabijet mobil a zaroven mit neco dalšího zapnuteho, mam tam fm transmitter, takže telefonem si mužu pustit mp3 do transmiteru a hraje mi to na radiu nebo ve velkym městě internet, ale chci i dab radio tak když už tak něco pořádnýho, tak tam dám toho pioneera, ten umí i strší filmy (dvd), ale už to má vsobě vše, tudíž stačí jen připojit anténu, vyměním původní fm+am radio za nové fm+dab. A tu redukci na volant jsem už asi našel :) tak snad to bude to ono, ješte když pojedu nekdy v noci tak zkoušet z jaky dalky chytnu am radio :D pak budu mít dab :)

a nemůže to zařídit ten tvůj řidič? předpokládám, že máš řidiče když chceš v autě sledovat filmy na DVD. A taky nerozumím jak chceš lapat večer z dálky AM příjem když chceš FM+AM rádio vyměnit za FM+DAB rádio. Ale já těmto věcem moc nerozumím, možná to jde jak píšeš :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Redukce volantu na autorádio pioneer
« Odpověď #6 kdy: 07. 10. 2016, 02:28:39 »
Pokud mě oči neklamou, tak na webu výrobce je uvedeno, že příjem středních i dlouhých vln to má, takže o to nepřijdeš. A na palubovce mít třeba MP3 není moc dobré, je lepší to mít vyvedené v kastlíku.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Redukce volantu na autorádio pioneer
« Odpověď #7 kdy: 07. 10. 2016, 08:56:30 »
tak ja mam zatím ten rozbočovaš abych moch zaroven nabijet mobil a zaroven mit neco dalšího zapnuteho, mam tam fm transmitter, takže telefonem si mužu pustit mp3 do transmiteru a hraje mi to na radiu nebo ve velkym městě internet, ale chci i dab radio tak když už tak něco pořádnýho, tak tam dám toho pioneera, ten umí i strší filmy (dvd), ale už to má vsobě vše, tudíž stačí jen připojit anténu, vyměním původní fm+am radio za nové fm+dab. A tu redukci na volant jsem už asi našel :) tak snad to bude to ono, ješte když pojedu nekdy v noci tak zkoušet z jaky dalky chytnu am radio :D pak budu mít dab :)

a nemůže to zařídit ten tvůj řidič? předpokládám, že máš řidiče když chceš v autě sledovat filmy na DVD. A taky nerozumím jak chceš lapat večer z dálky AM příjem když chceš FM+AM rádio vyměnit za FM+DAB rádio. Ale já těmto věcem moc nerozumím, možná to jde jak píšeš :)

no originální rádio je FM+AM, nové rádio FM+DAB, a jak už to bývá každý kdo si koupil DAB rádio, tak místo středních vln má právě ten dab. Jinak těch Pioneerů je víc modelů, například bez DAB+ nebo bez bluetooth a podobně. Do mám také digitální rádio (sice ní Tesco nebo Pure) ale také tam není AM tudíž počítám s tím že tady nebude také. A DVD, no nikde jsem nepsal že na to budu koukat za jízdy :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Redukce volantu na autorádio pioneer
« Odpověď #8 kdy: 07. 10. 2016, 11:58:38 »
Nečetl jsi asi můj příspěvek, viď, jinak bys tu svou citaci vůbec nepsal....mrkni na web výrobce, na úplné specifikace, je tam, že má, krom DAB+ + VKV a SV a DV. U stolních modelů je situace jiná, tam SV i DV už těžko najdeš, ale to autorádio, co sis vybral, tak AM má, oba rozsahy.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Redukce volantu na autorádio pioneer
« Odpověď #9 kdy: 08. 10. 2016, 08:50:49 »
AM ti Miloslav Soška vyřešil, dodrž slib nečumět na filmy za jízdy abys někoho z nás nesejmul a hlavně napiš jak plány dopadly ať taky z toho něco máme.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


sejlormun20

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Redukce volantu na autorádio pioneer
« Odpověď #10 kdy: 14. 04. 2017, 15:08:25 »
Měl by tam být adaptér pro ovládání na volantu - například https://www.2din.cz/ovladani-na-volantu/adapter-pro-ovladani-na-volantu-renault-4/, ale co se týče mp3 spíš bych to opravdu vyvedl někam jinam, než na palubovku.