Autor Téma: Přenos z olympiády v UltraHD  (Přečteno 15051 krát)

Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Přenos z olympiády v UltraHD
« kdy: 07. 08. 2016, 20:48:13 »
Z olympiády se v Ultra HD vysílá pouze v 7 státech na světě. V Evropě vysílá jen ve 2, z toho v 1 případě na Slovensku. Jaké máte zkušenosti s příjmem? Můžete se podělit zde na Digizone nebo na
http://www.zive.sk/clanok/116926/vyskusali-sme-4k-vysielanie-z-olympiady
Zde jsou i podrobnosti k vysílání:
http://www.zive.sk/clanok/116866/vsetko-o-vysielani-olympiady-v-4k-pozrite-si-otazky-a-odpovede#
http://www.zive.sk/clanok/116864/rtvs-bude-vysielat-olympiadu-v-4k-pozname-podrobnosti#

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přenos z olympiády v UltraHD
« Odpověď #1 kdy: 07. 08. 2016, 22:32:16 »
Už jsem myslel, že je to tady všem jedno, že jsme u dalšího mezníku televizního vysílání. Od poloviny minulého týdne, kdy na Kamzíku spustili vysílání se tady objevilo asi 5 příspěvků, z toho 2 moje k tomuto tématu. Pro porovnání tisková konference Novy k podzimnímu vysílání 22 příspěvků, rozhovor čelního představitel Novy o zastaralém pozemním vysílání 85 příspěvků.
Ale zpět k technice. Mě se zatím vysílání z Kamzíku nepodařilo naladit. Tam kde mám signál, nemám 4K televizi s HEVC. Tam kde mám televizi s HEVC zase nemám signál. Doufám, že se mi do konce OH podaří tuto disproporci odstranit. Dalším problémem je měření. Žádný z měřících přístrojů, které mám k dispozice není schopen toto vysílání plnohodnotně měřit. Změří maximálně úroveň signálu, případně C/N, ale nic dalšího, ani nenačte programové pozice, tak ani nemohu posloužit screenshotem naladěné pozice.
     
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přenos z olympiády v UltraHD
« Odpověď #2 kdy: 08. 08. 2016, 06:42:05 »
U mezníku vysílání? Po skončení Olympiády tu šaškárnu Towercom v tichosti odpíská a bude po všem. Tyto výstřelky k ničemu nejsou, jedině k naštvání několika fandů, co UHD chtějí.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přenos z olympiády v UltraHD
« Odpověď #3 kdy: 08. 08. 2016, 09:17:53 »
Nějak se začít musí a někdo tu cestu musí prošlapat. 
Do zahájení opravdového vysílání je ještě dlouhá cesta, kterou je potřeba využít pro získání zkušeností s příjmem, instalací, měřením, účastnickými rozvody a tunery. Všechno bude náročnější než je v současnosti. Bude potřeba se vybavit novou měřící technikou a je ještě mnohem víc dalších aspektů o kterých zatím nevíme. Pokud člověk nemá možnost pracovat se skutečným signálem, tak je to pořád jedna paní povídala.
STV má práva až do konce roku, takže po skončení OH pojedou dál záznamy. Další obsah se také časem najde. Předminulý týden jsem byl u Zpívající fontány v M.Lazních, kde se točil nějaký dokument o národních klenotech, uváděl to M.Táborský. Spousta lidí se s ním fotila, kdežto já jsem dal řeč s kameramanem a ten tvrdil, že už všechno točí na 4K, pokud si nedělal srandu.       
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přenos z olympiády v UltraHD
« Odpověď #4 kdy: 08. 08. 2016, 11:45:32 »
Towercom nic prošlapávat nebude, protože žádná stanice nemá zájem v UHD vysílat, tj. Towercomu za to platit. A on sám je spíš taková kecka, viz jeho show se spuštěním Markízy HD na Astře a proklamacích o pokračování bezplatného šíření dalších programů, což posléze zabalil, když se to ukázalo jako naprostý nesmysl.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přenos z olympiády v UltraHD
« Odpověď #5 kdy: 09. 08. 2016, 13:01:51 »
Všude se o tom mluví, ale nikdo ho ještě neviděl. Myslím tím UHD vysílání z Kamzíku. Towercom sice multiplex spustil, ale RTVS zatím nezvládá dodat obsah přepočítaný od japonců z 8K.
Aplikace UHD pro Samsungy funguje od počátku.     
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


čestmír hrdinka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přenos z olympiády v UltraHD
« Odpověď #6 kdy: 09. 08. 2016, 13:26:19 »
Citace : Aplikace UHD pro Samsungy funguje od počátku.     
A funguje tato aplikace i na českém území ?


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přenos z olympiády v UltraHD
« Odpověď #7 kdy: 09. 08. 2016, 14:41:58 »
V Česku nevím, vycházím ze zkušeností kolegů na Slovensku. Všechno nestíhám, dávám přednost příjmu ze vzduchu oproti internetovým streamům. Internetové aplikaci postačuje datový tok 10MB, což se mi zdá na UHD málo, když satelitní stanice jedou kolem 25. Měl by to někdo u nás zkusit. Mě se zatím nepodařilo ani zjistit, jestli můj 4K Samsung mám požadovaný OS.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Retiree

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přenos z olympiády v UltraHD
« Odpověď #8 kdy: 09. 08. 2016, 16:34:59 »
...     
A funguje tato aplikace i na českém území ?
Zkusil bych to jinak: Existuje tato aplikace (4K Telekom) alespoň na slovenském území?
Nepochybuju, že funguje, ale nedokážu si představit, jak Samsung filtruje poměrně specifickou aplikaci pro několik lidí pouze pro území Slovenska... I když jsem navolil zemi Slovensko (UE48JU6472), uvedenou aplikaci jsem neobjevil.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přenos z olympiády v UltraHD
« Odpověď #9 kdy: 09. 08. 2016, 17:19:25 »
Jo, existuje. Tady je recenze.
http://www.zive.sk/clanok/116926/vyskusali-sme-4k-vysielanie-z-olympiady
Tady je odkaz na službu.
https://www.telekom.sk/4K

Mě už se podařilo dostat signál tohoto multiplex na televizi, bohužel jak avizovali kolegové ze Slovenska UHD tam není, pouze STV1 a 2 v HD. Nebyla  to žádná sranda. Automatické ladění nic, ruční ladění nic, až individuální doladění parametrů přineslo úspěch. Jestli takto bude vypadat i DVB-T/2 u nás tak potěš. To je to prošlapávání cesty o kterém jsem psal.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Retiree

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přenos z olympiády v UltraHD
« Odpověď #10 kdy: 09. 08. 2016, 17:55:28 »
Na kamzíka nad Karlovými Vary nevidím, natož na Kamzík nad Bratislavou. Věřím, že kolegům z zive.sk se podařilo aplikaci "4K Telekom", umožňující příjem na tv Samsung vyhledat, stáhnout, nainstalovat a úspěšně vyzkoušet. Pochybuji, že (by) se to podařilo i kolegům z zive.cz. Mně se aplikaci vyhledat nepodařilo...


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přenos z olympiády v UltraHD
« Odpověď #11 kdy: 10. 08. 2016, 12:11:51 »
Tak Slovákům se to už podařilo. Dnes dopoledne zmizely z jejich testovacího multiplexu programové pozice Test 2 a Test 3 na kterých byly STV1 a 2HD v HEVC. Místo nich se objevila programová pozice Test1 s UHD programem z OH.
   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Přenos z olympiády v UltraHD
« Odpověď #12 kdy: 12. 08. 2016, 22:12:37 »
No, docela bych rád nějaký ten sample...  8)

Na YTB je to nereálné, bo Olympijský výbor vše pronto pronto blokuje.