Autor Téma: Nahrávání ze satelitu na DVD rekordér - "obsah chráněn proti kopírování"  (Přečteno 62847 krát)

melkamar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zdravím,

odešel mi satelitní přijímač a od freeSATu jsem dostal nový. S ním mi teď ale nefunguje nahrávání na DVD rekordér. Přijímač mám zapojený do rekordéru přes scart, a další scart pak vede z rekordéru do televize. Pokud se dívám na nějaký program ze satelitu a na rekordéru zmáčknu record, objeví se jen hláška "Tento obsah je chráněn proti kopírování." To je sice pěkné, ale před výměnou přístroje to fungovalo.

Obraz na televizi je, tak nevidím (technický) důvod, proč by nemohl být za běhu ukládán na disk. Nevím přesně, jak tato ochrana funguje, ale vzhledem k tomu, že nahrávání šlo bez problémů se starším přijímačem, předpokládám, že ten ji ještě nepodporoval.

Snažím se teď zjistit, jaké jsou možnosti nápravy a bohužel jsem nebyl schopen najít moc informací. Pokud si pořídím jiný přijímač, bude nahrávání zase fungovat? Poradili byste, po čem se mám poohlížet? Jak se tato ochrana jmenuje?

Neměl bych ani problém s nahráním "lepšího" firmware, který by tuto nesmyslnou ochranu ignoroval. Platím si za příjem satelitní televize, a je moje věc, zda si programy nahraju nebo ne. Odmítám platit 50,- měsíčně navíc, abych si mohl nahrávat věci na externí USB zařízení, když mám plně funkční rekordér.

Satelitní přijímač: Kaon CO3600
DVD rekordér: SONY RDR-HXD890

Díky moc za pomoc

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
nějaký linuxák, tam to jde, dáš kartu do čtečky, nebo modul a kartu a pak to jde, linux ochranu nemá a je to otevřený systém a jde tam delat hodne věcí :)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


melkamar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak nevím, co je tedy "moderní" řešení? On-demand služby jako HBO GO nejsou dostupné pro všechny programy, pokud vím. Sám se v problematice moc neorientuju, televizi nemám, tohle řeším pro rodinu.

S Linuxem zkušenosti mám, ale z pozice sysadmina. Netuším, jak se s ním bude zacházet jako s přijímačem :D
Jsou to nějaké speciální kategorie přijímačů, nebo je to u nich běžně psané? Nevím po čem se porozhlížet.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
musíš to umět stáhnout, někdy to jde stáhnout z tech archivů, nebo nahrat linuxem, pokud jde do tuhyho tak stahnout na torentu :D ja taky hodně nahrávám, mam toho nahranyho raketu :D ale jednoduche to není, mam malo místa no.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


kolenac2

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 200
    • Zobrazit profil
    • E-mail
S linux přijímačem nahraješ ze satu cokoliv a odkudkoliv bez problémů.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ochrana je Macrovision a dekodéry se dají sehnat někde na inzerát. Ovšem tento způsob nahrávání je v dnešní době naprosto OUT.


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jaksi něco nemohu pochopit,USBna kaonu je nefunkční?za co se má platit 50kč?),dle mne jde přímo nahrávat na kaon a nemontovat do toho ještě dvd? mohu se mýlit tuto službu jsem neměl,u upc kabel.to ale funguje! 8)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
A z toho USB z Kaonu to pak jinam dostanete jak?


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
To jako nahrává zakodovaně?v tom případě vrátit a pořídit svuj přístroj s CI,NEBO JEN KARTU! 8)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Kaon dodávaný oprátormi v SR a ČR nahrávky kóduje a prehrať sa dajú len v prístroji, kde nahrávka prebehla. Neviem či existuje aj nejaká časová doba, po ktorú sú nahrávky prehrateľné, nakoľko na Kaone nenahrávam.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zdravím,
...
Neměl bych ani problém s nahráním "lepšího" firmware, který by tuto nesmyslnou ochranu ignoroval. Platím si za příjem satelitní televize, a je moje věc, zda si programy nahraju nebo ne. Odmítám platit 50,- měsíčně navíc, abych si mohl nahrávat věci na externí USB zařízení, když mám plně funkční rekordér.

Satelitní přijímač: Kaon CO3600
DVD rekordér: SONY RDR-HXD890

Díky moc za pomoc

Tá ochrana nie je problém satelitného prijímača, je integrovaná priamo do DVD rekordéra (SAT prijímač NEVIE čo sa so signálom deje po jeho odoalsaní na vyśtup).... Len predchádzajúci prijímač pravdepodobne príslušné signály nemal vyvedené na SCART.


A čo sa týka to smiešneho tfvrdenia, že je Vaša vec, či si programy nahráte, alebo nie - to ste na VEĽKOM OMYLE. Si naštudujte príslušné predpisy na ochranu autorských práv - a môžete začať legislatívou ČR - zákon 121/2000 Sb, § 43 a 44 (domáci záznam audiovizuálnych diel NIE je je uvedený medzi výnimkami). Vy jednoducho chcete kradnúť a hľadáte ľudí, čo Vám k tomu poskytnú návod....
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


kolenac2

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 200
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Stefan Bukovan: Ono to asi nebude tak pravda. Signál který projde sat. přijímačem a je nahráván na kterýkoliv externí uložiště vychází zakódován. Nelze jej přehrát. Kdežto na linux sat. přijímačí je plugin, který signál odkoduje a lze nahrávku přehrát kde potřebujete. Zkoušel jsem to.
« Poslední změna: 25. 07. 2016, 12:38:59 od kolenac2 »


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Signál je kódovaný len na zariadeniach, ktoré obsahujú príslušnú ochranu.  Samotný STB nedokáže pri sériovo zapojených zariadeniach cez SCART (STB - SCART - rekordér - SCART - TV) určiť, aby bol na prvom zariadení (rekordér) signál kódovaný a na ďalšom (TV prijímač) už dekódovaný. Najjednoduchšie by bolo to otestovať na nejakom starom videorekordéri, ktorý určite nemá žiadnu ochranu (jeden som doma kedysi mal a s kopíroval na ňom kazety - bohužiaľ už je v kremíkovom nebi).

« Poslední změna: 25. 07. 2016, 13:39:39 od Stefan Bukovan »
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


kolenac2

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 200
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Stefan Bukovan : Byl by to zajímavý pokus.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zdravím,
...
Neměl bych ani problém s nahráním "lepšího" firmware, který by tuto nesmyslnou ochranu ignoroval. Platím si za příjem satelitní televize, a je moje věc, zda si programy nahraju nebo ne. Odmítám platit 50,- měsíčně navíc, abych si mohl nahrávat věci na externí USB zařízení, když mám plně funkční rekordér.

Satelitní přijímač: Kaon CO3600
DVD rekordér: SONY RDR-HXD890

Díky moc za pomoc

Tá ochrana nie je problém satelitného prijímača, je integrovaná priamo do DVD rekordéra (SAT prijímač NEVIE čo sa so signálom deje po jeho odoalsaní na vyśtup).... Len predchádzajúci prijímač pravdepodobne príslušné signály nemal vyvedené na SCART.
Ochrana Macrovision samozřejmě je problém satelitního přijímače, protože právě na analogových výstupech satelitního přijímače je ta ochrana zapojená. Připojený videorekordér nebo DVD rekordér už jenom detekuje kódovaný signál a vyhodí chybu v nahrávání.