Autor Téma: Ztracený signál z Kojalu  (Přečteno 44831 krát)

lukkkas123

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ztracený signál z Kojalu
« kdy: 11. 07. 2016, 22:39:45 »
Potřeboval bych poradit. Mám na střeše 4 anteny jsou sloučené ( antech SKR 47 ) a vedou mometálně jen do jednoho televizoru přes zesilovač synaps double (  http://www.televiznicentrum.cz/p/synaps-double-zesilovac-24-db-s-lte-filtrem )

Anteny jsou směřované ( v Podivíně ) na Pálava , Hodonín, Slovensko a Kojal .... vše ještě do měsíce zpět jelo a najednou přestal hrát KOJAL . Vůbec není signál. Zkoušel jsem na střeše anténu doladit a nic prostě najednou není . Vše hraje až na ten Kojal. Ještě se zeptám na Slovenské kanály byste zvolili také silnější antenu ? Je pravda, že tam signal nemám taky nic moc ale STV1 2 hraje .... je možné vidět i kanal 56 kde je Markyza joj , .... ? Ty teď vůbec nemám.

Anteny jsou : http://www.omko.cz/logaritmicko-periodicka-antena-fracarro-lp45f-21-69k-11db/

Je ta antena prostě slabá a chce to tam dát něco jiného ? Případně jakou ?

Díky moc za radu

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztracený signál z Kojalu
« Odpověď #1 kdy: 12. 07. 2016, 05:09:22 »
možná zkus lepší antény, když tam maš tolik širokopásmových tak se ti rušej, když už jich maš tolik nahaž tam kanálové a dej si propusti pro dané kanály jinak se budou rušit. V tomhle počasí je to na signál nejhorší, mě třeba zmizel reg mux z gorlitz kterej valil jak drak a ve firemním autě nehráli některé stanice a některé měli horší signál.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Ztracený signál z Kojalu
« Odpověď #2 kdy: 12. 07. 2016, 06:35:14 »
A co říkají údaje na měřícím přístroji odborné firmy kterou sis tam zcela jistě pozval?
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztracený signál z Kojalu
« Odpověď #3 kdy: 12. 07. 2016, 06:37:08 »
Celé je to nesmyslně udělané. Není divu, že něco nefunguje.


lukkkas123

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztracený signál z Kojalu
« Odpověď #4 kdy: 12. 07. 2016, 08:39:26 »
Nesmyslně udělané = to je zase odpověď! Co je na tom nesmyslneho? Normálně to všechno hrálo a z ničeho nic vypadl Kojal..... Mám podezření jestli není někde postaven nový LTE vysílač... A doufal jsem v radu, ne že je to nesmysl = proč nesmysl
Co byste změnil?

A ti Slováci markýza, joj, se dá chytat nebo je to kódované?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Ztracený signál z Kojalu
« Odpověď #5 kdy: 12. 07. 2016, 09:20:37 »
LTE800 Podivin-silo jede od kvetna (TM+O2).
Markiza, joj a spol. jede volne na k56 (Kamzik+Dubnik+Javorina).


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztracený signál z Kojalu
« Odpověď #6 kdy: 12. 07. 2016, 09:28:34 »
Nechat proměřit signál a nespekulovat proč něco nefunguje, k tomu se nic jiného napsat nedá.


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:Ztracený signál z Kojalu
« Odpověď #7 kdy: 12. 07. 2016, 09:36:17 »
Nesmyslně udělané = to je zase odpověď! Co je na tom nesmyslneho? Normálně to všechno hrálo a z ničeho nic vypadl Kojal..... Mám podezření jestli není někde postaven nový LTE vysílač... A doufal jsem v radu, ne že je to nesmysl = proč nesmysl
Co byste změnil?

A ti Slováci markýza, joj, se dá chytat nebo je to kódované?
Nechat si radit po internetu a doufat takto ve vyřešení problému je sice pohodlné, ale většinou nevede k úspěchu. Reakce lidí, kteří tomu SKUTEČNĚ rozumí budou vždy stejné a ani nemohou být jiné. Přitom návštěvou anténáře přímo na místě se to dá vyřešit rychle a spolehlivě.

Pokud si chci však poradit sám, tak je třeba postupovat vylučovací metodou a zjistit, jestli nefunkčnost kanálů z Kojálu způsobují další antény v zesilovači, nebo zesilovač samotný, a to metodou pokus-omyl.

k dalším otázkám:
- zmíněné slovenské programy samozřejmě nejsou kódované. 
- proč nesmysl ? Slučování antén je "vyšší dívčí", je třeba o tom něco vědět, a při slučování dodržet určité zákonitosti a to bez znalostí a ještě lépe bez měřící techniky není jednoduché. Potom se nelze divit, že něco občas přestane hrát.   
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P


lukkkas123

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztracený signál z Kojalu
« Odpověď #8 kdy: 12. 07. 2016, 09:58:18 »
Tak to přesně odpovídá ten LTE vysílač :(  ---- ale když mám na zesilovači i LTE filtr , to neznamená, že to pomůže ? Nebo pomůže ale i tak je tam útlum signálu, tak nejlepší je abych dal silnější anténu směrovanou na kojal ? Případně rovnou kanálovou. Kterou byste mi doporučili ? V podstatě jde z Kojalu jen o kanál 59
« Poslední změna: 12. 07. 2016, 10:01:10 od lukkkas123 »


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:Ztracený signál z Kojalu
« Odpověď #9 kdy: 12. 07. 2016, 10:48:44 »
Tak to přesně odpovídá ten LTE vysílač :(  ---- ale když mám na zesilovači i LTE filtr , to neznamená, že to pomůže ? Nebo pomůže ale i tak je tam útlum signálu, tak nejlepší je abych dal silnější anténu směrovanou na kojal ? Případně rovnou kanálovou. Kterou byste mi doporučili ? V podstatě jde z Kojalu jen o kanál 59
V blizkosti BTS-ky pomuze pouze zarazeni samostatneho LTE filtru , opicarny stylu LTE filtr v antene nebo v zesilovaci maji malou ucinnost a slouzi hlavne k lepsi prodeji techto zarizeni. Co se tyka doporuceni anteny, tak je nutne znat uroven signalu na K59 a rusiciho LTE. Pokud je to LTE od T- mobile, musi se pouzit kvalitni strmy filtr, protoze vysila hned za K60. Jinak se to proste vyzkousi. Kdyz filtr nepomuze, bude to necim jinym 😉. Jinak samozrejme lze se obratit na ČTU s zadosti o odruseni. To je potom zdarma.
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P


lukkkas123

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
« Poslední změna: 12. 07. 2016, 11:31:54 od lukkkas123 »


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztracený signál z Kojalu
« Odpověď #11 kdy: 12. 07. 2016, 13:02:09 »
Nesmysl je to proto, protože přijímáš relativně slabé signály na nevhodné antény. Slučuješ je neselektivně a celý ten signálový marast cpeš do nevhodného zesilovače s velkým vlastním šumem. Výsledek musí být zákonitě tristní. prostě je to nesmysl.
Ten LTE filtr od ALCADu vůbec nekupuj, pro k59 je nevhodný a pro LTE je neúčinný. Že jsi koukal na nějaké antény je sice hezké, já jsem zase koukal po holkách a taky si je hned netahám domů, když nevím co jsou zač! :-)))  Anténařina je prostě věda. Pokud nevíš co s penězi, tak laboruj. Pokud chceš mít pořádnou anténu, tak si ji nechcej udělat. Chceš slučovat k59 z Kojálu s k56 z V.J. Už to je docela odvaha.


lukkkas123

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztracený signál z Kojalu
« Odpověď #12 kdy: 12. 07. 2016, 13:08:08 »
Ta sestava jak ji tam mám mi byla poskládána antenářem .... včetně zesilovače a slučovače.... jak jsem psal než postavili vysílač LTE  tak to fungovalo ...

Tak jinak : jak byste to upravili co změnili, co přidali ?

Slabý signál to je z KOJALU určitě = jaká je vhodná antena pro tento vysílač teda ? Vždy je tu odpověď , ale neurčitá, nemůžete už teda rovnou napsat model a tip co byste tam dal ? Napíšete, že filtr je núčinný, ale který dle vás by byl nenapíšete. To se pak těžko něco řeší a debatuje a vymýšlí !!

Pálava je přímý výhled , Hodonín, valí naprosto v pohodě. ... Bratislavu mám jen STV1 a STV2 ... Kojal teď nic. Z něj chci jen k59 ....


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztracený signál z Kojalu
« Odpověď #13 kdy: 12. 07. 2016, 13:20:22 »
Ta sestava jak ji tam mám mi byla poskládána antenářem .... včetně zesilovače a slučovače.... jak jsem psal než postavili vysílač LTE  tak to fungovalo ...

Tak jinak : jak byste to upravili co změnili, co přidali ?

Slabý signál to je z KOJALU určitě = jaká je vhodná antena pro tento vysílač teda ? Vždy je tu odpověď , ale neurčitá, nemůžete už teda rovnou napsat model a tip co byste tam dal ? Napíšete, že filtr je núčinný, ale který dle vás by byl nenapíšete. To se pak těžko něco řeší a debatuje a vymýšlí !!

Pálava je přímý výhled , Hodonín, valí naprosto v pohodě. ... Bratislavu mám jen STV1 a STV2 ... Kojal teď nic. Z něj chci jen k59 ....

 Vezmi si do ruky měřák, změř všechny signály, které chceš přijímat, změř všechny signály, které by mohly případně rušit, udělej analýzu, hoď to tady do placu a pak se o tom můžeme bavit. Jak já mám vědět jakou tam máš dát anténu, když nevím, jaký máš signál? Filry si nwechávám dělat na zakázku v TEROZu podle signálů, protože ty prodávané v obchodech opravdu stojí za p.r.d.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Ztracený signál z Kojalu
« Odpověď #14 kdy: 12. 07. 2016, 13:57:24 »
Tak jinak : jak byste to upravili co změnili, co přidali ?

Změnit je především potřeba tvůj přístup tzn. přestat si hrát na anténáře když tomu absolutně nerozumíš. Teprve až to pochopíš, budeš se dívat.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.