Autor Téma: "Hudební centrum" Soundmaster NR513DAB  (Přečteno 25145 krát)

Jaroslav Honzík

 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 1 634
  • Zobrazit profil
  • E-mail
"Hudební centrum" Soundmaster NR513DAB
« kdy: 06. 07. 2016, 15:12:46 »
Německý výrobce Woerlein (Soundmaster) vyrábí velice zajímavé, domácí hudební centrum, bohužel není dostupné u nás v republice, pouze region německo, nizozemí, belgie.... a pár dalších států, ovšem tato distribuce znamená, že to alespoŇ vydrží. Týká se to konkrétně tohoto modelu, starší model a model bez dab rádia se u nás prodává.

Hlavní vlastnosti

- DAB/dab+ (pásmo III (Band III/BIII, 170–240 MHz)
- FM (UKV/VKV/VHF II) tuner s RDS (87,5–108 MHz)
- Gramofon
- CD přehrávač s mp3
- Kazetový přehrádač
- USB flash (max 32GB) - možné i nahrávat
- Bluetooth
- Aux in
- Line out
- Anténí konektor
- digitální hodinyPřední panel

První co vás upoutá je nostalgický "retro" vzhled ač vás nejspíš hned praští do očí přiměřeně velký displej a konektor usb.
V pravo a v levo jsou 2 knoflíkové ovladače, pravým (z pohledu na rádio ze předu) ladíme tuner nebo jej používáme jako funkci "ok" druhým, levým pak regulujeme pouze zvuk. Tlačítky nad pravým knoflíkem ovládáme hlavně cd nebo nahrávání.
Tlačítka nad pravým knoflíkem:
Play/pause - přehraje nebo pozastaví skladbu na cd/usb
Stop - zastaví přehrávání skladby z cd/usb nebo zastaví nahrávání
dn/f-r - vrátí o skladbu zpět nebo přidržením přetočí zpět o několik vteřin
up/f-f - přeskočí na další skladbu, nebo přidržením přetočí dopředu o několik vteřin
play-mode - tímto tlačítkem určujeme režim přehrávání cd/usb
op/cl - slouží jen k otevření a zavření mechaniky cd

Tlačítka na druhé straně nad levým knoflíkem:
Power - zapne nebo vypne rádio (celé, na displeji nezůstavají svítit ani hodiny)
Function - přepínání funkcí rádia (dab, fm, bluetooth, kazeta, gramofon, cd, usb)
Record - funkce nahrávání, nahrávat lze z kazety, gramofonu, cd, fm, i dab a bluetooth)Tlačítka pod displejem:
Menu - menu celého přístroje a nastavení
Info - umožňuje přepínat mezi informacemi u FM další udaje z rds u dab pak pak totéž navíc s úrovní a chybovostí signálu
Scan - zahájí skenování celého pásma (podle toho zda máte navolen režim fm nebo dab)
Preset - podle zvoleného režimu fm či dab zobrazí 10 paměťových pozic pro vaše oblíbené stanice
EQ - Ekvalizér, pouze předvolené předvolby, není možné vytvořit vlastní.Pravá boční strana
Na pravé boční straně z pohledu na rádio ze předu nalezneme "ukrytou" mechaniku pro kazetu
"Tlačítkem" můžeme pouze kazetu přetočit dopředu, úplným zatlačením kazetu opět vyndáme, kazeta se začne automaticky přehrávat po vložení do mechaniky, funkce přetočit zpět zde chybí.

Horní část přístroje (gramofonová)

Po odklopení dřevěného krytu se dostanete ke gramofonu, ovládání je trochu zmatenější, jelikož není plně automatizované.
Při prvním pohledu uvidíte vlevo dole takové kolečko připomínající knoflík, nejedná se ale o žádný regulátor či spouštěč, jde o adaptér pro 45 rpm desky. Ovládání a nastartování celého gramofonu je poněkud složitější, nejprve je nutné odjistit celou jehlu poté s ní můžeme hýbat, ale nebereme do ruky, ovládá se takovou malou páčkou poblíž jejího konce, tou nadzdvihneme a přesuneme pravě tam kam je potřeba podle velikosti desky či pozice na desce odkud chceme zahájit přejrávání , vedle této páčky je malý přepínač, lze si zvolit mezi 33/45 a 78 otáčky.  Pokud jehlu páčkou přesuneme do výchozí pozice, gramofon se sám vypne, a opět ji mužeme zajistit pojistkou,Zadní část
Na zadní části nalezneme výstup pro line-out, toto ocení hlavně ti co mají doma pořadnou audiosoustavu a nedostačují jim zabudované repráčky, díky tomuto lze přímo zapojit audiozesilovač s pořádnými nejlepe basovými repráky.
Hned pod výstupem, se nachází vstup AUX díky kterému lze rádio použít jako malý zesilovač, nebo na něm pouštět cokoliv z jiného zdroje, například může posloužit jako "malý zesilovač" k mobilu, kabelem přes sluchátkový výstup jej můžeme připojit přímo do rádia.
Co asi hodně lidí ocení je již od výrobce zabudovaný konektor pro použití externí antény, k rádiu je sice dodávaná anténa, ale je velice podobná těm které se dodávají k pc usb tunerům. Typ konektoru je stejný jako na profesionálním fm tuneru, tudíž nelze použít účastnickou zásuvku, jelikož ve zdířce pro rádio naleznete pouze signál FM (ovšem pokud ve společné STA zapojeno rádio je). DAB je v záuvce televizní, ta má ale jiný konektor. Já zásuvky z toho důvodu nepoužívám, přímo z rozbočovače přijedu koaxem až k zařízení, tudíž mám sloučené fm a dab antény a nemusím řešit v které zdířce je jaký signál či zda potřebuju tu či jinou redukci konektoru.

Nastavení
Při prvním spuštění přístroj naběhl v angličtině, jen stačilo zvoli system času, čas je možné nastavit buď ručně včetně formátu, nebo automaticky a to buĎ z obou systemů (fm a dab) nebo jen z jednoho z nich.


Menu nastavení FM

Zde máme položky "scan settings" kde můžeme zvolit zda se naladí jen silné stanice nebo všechny, v menu audio jen povolíme nebo zakážeme stereo a poslední je nastavení systemu (čas, jazyk a verze fw).

Menu nastavení DAB

Zde jsou položky full scan - proskenuje celé dab pásmo, manual tune - ruční proladění podle kanálu/frekvence, dále je zde funkce DRC, kontrolér dynamickeho rozsahu, mělo by to automaticky tiché rádio zesílit a řvoucí stanici naopak ztlumit, funkci zapnutou mám a co jse mse o ni dočetl tak funguje tak že srovnava hlasitost. Funkce station order je určena jak chcete řadit stanice které se naladí, například podle abecedy. Funkce Prune tak tahle funkce nevím k čemu slouží v manuálu ani na internetu jsem se o ni nic nedočetl, ale zatím to nic nedělalo. Poslední funkcí je "systemové" menu.
K funkcím podrobněji

Příjem rádia FM (UKV/VKV)

Díky možnosti připojit externí anténu či anténí system se naskýtá možnost relativně kvalitního příjmu, proč relativně? Přijímač pro toto pásmo mohl mít daleko užší filt, to je asitak jedná věc co mi v tom pásmu fm chybí, užší filtr, když už je možnost připojit externí anténu, je filtr zbytečně šroký.

https://postimg.org/gallery/1w4ohwdpe/c4416109/

škoda že nemam kam nahrát video jelikož nemam učet na žadnem videoportálu, tak jej dám na uložto, na videu je vidět jak proladím celé fm pásmo na externí anténu

https://uloz.to/!UB1GEXnbB/wp-20160618-10-17-20-pro-mp4


Příjem rádia DAB+

A jaký je příjem digitálu? Musím ocenit citlivost přijímače, objevil se tu byŤ s velmi špatným signálem, ale pořad funkční nový multiplex. Přijem opět uskutečněn na externí anténu, zde oprvadu připojení externí antény oceníte, přijímač je citlivější než sdr dongle pro pc nebo zatím aplikace sdr-j není dostatečně vyladěná.  Ovšem kvalita přijmu? Asi jako když vezmete šumící fm a zapnete redukci šumu skoro na plno, tak asitak to zní. Na tom rádio tu hnedtak poznat není ovšek když se zaposloucháte, nebo připojíte kvalitní repro soustavu tak to pozná každý. Dab tuner ukazuje podobné "teploměry" jako jiný přijímač (dvbt, dvb-s či pc) tak se dozvíte i jaký má přijímač k dispozici signál k tomu aby byl dostatečný k jeho plnému fungování, zobrazuje i chyby signálu. Co vás u dab překvapí je že se objevuje i diakritika, na tu nejsme z FM RDS zvyklí, mě to také překvapilo, když to v dab začlo ukazovat "řčšžíá..." i přesto že je rádio určeno spíše pro "germánskou" distribuci, tj anglické, německá, belgická, nizozemská a jiná abeceda a ti určitě "čěšřž" nemají, přijímač jen nezobrazí asi "ů" ale ukaže ho jako "u" furt lepši než kdyby zobrazoval nějaké geometrické útvary, či jiné znaky jako třeba pc.

https://postimg.org/gallery/1ursr7t4o/17a06055/

A opět přikládám videa, první je podrobněji ukázané a druhé po proladění celého dab pásma kdy se objevil nový "neznámý" multiplex.

https://uloz.to/!UtRgajwXT/wp-20160618-09-54-43-pro-mp4

https://uloz.to/!HZJmwT5uP/wp-20160618-16-23-45-pro-mp4

Antény použité pro příjem FM a DAB+

Pro příjem FM je použita 7mi prvková anténa, obdoba kovoplasťáckého supersonika, jen upravená na celé FM pásmo, anténa je nasměrovaná směrem do německa v horizontální polarizaci.
Pro příjem dab je použita VHF III anténa kovoplast 1411, která je ve vertikální polarizace směrovaná směrem do německa na vysílač löbau.

Dab frekvence které se naladili:
Frekvence 5C, Výkon frekvence: 10kW, Vertikální polarizace, vysílač Löbau
Frekvence 9A, Výkon frekvence: 6,8kW, Vertikální polarizace (dříve před spuštěním frekvence 5C vysílala s výkonem 10kW), vysílač Löbau
Naladěné české frekvence:
Frekvence 12C, výkon frekvence: 20kW, vertikální polarizace, vysílač Praha-mahlerovy sady
Frekvence 10A, výkon frekvence 1kW, vertikální polarizace, vysílač velemín-milešovka (myslel jsem že je také z prahy nebo od někud) ač je na přijímači signál velice slabý plný chyb, tak jej přijímač zpracuje a vysílání lze normálně poslouchat ač je signál tak 5-10%

Informace o výkonech frekvencí jsem čerpal zde:
http://www.ukwtv.de/cms/sender-tabelle/sender-tabelle-dab.html


Přehrávání CD
Co přehrávání cd je na tomto rádiu velice kvalitní, asi jediné kdy se vyplatí připojit pořádný repráky. Poradí s běžnými CD,CD-R/RW a mp3 CD, zvuk je kvalitní i přesto přijímač nabízí nahrávání na usb, které tak kvalitní není. Přehrát se mi podařilo všechna CD, přístup k cd přijímač získal takřka okamžitě a ihned spustí přehrávání. Pro používání cd je nutné přijímač přepnout do režimu "CD mode".

Přehrávání kazety
Zde mě překvapila kvalita přehrávání, ač na jiných rádiích s cd kazety hrají poněkud divně s ohroným množstvím šumu a nezvykle potichu, zde tento problém nebyl, přehrávání bylo relativně kvalitní, podobné jako na starém německém dvoukazeťáku kdy si na tom dávali "záležet" kvalita zvuku byla podobná jako u fm rádia nebo desky. Docela mě to mile překvapilo, jen škoda že nahrávání na usb každou nahrávku zkazí, ale pokud digitalizujete přes audiovýstup prostřednictvím pc je to mnohem lepší. Kazeta se pouští funkcí "tape mode".

Přehrávání gramofonu
Ač je přijímač vybaven i gramofonem, zatím jsem neměl možnost vyzkoušet přehrávání desky konkrétně na tomto rádiu, zda bude přehrávání kvalitní nebo to bude šumět a lupat to řeknu až tu možnost budu mít. Výhodou je možnost přehrávání desek všech rychlostí i velikostí. Gramofon se aktivuje funkci "Phono mode".

Přehrávání USB
Máte uložené písničky na usb flash? Rádio vám je přehraje stejně dobře jako z cd, ovšem je nutné zvolit mod "USB mode" dále je to skoro stejné jako přehrávání z CD.


Bluetooth
Pokud zvolíte režim bluetooth, můžete rádio použít jako vzdálené dalkové repráčky, nebo externí dálkový bezdrátový repráčky. Dobré pro příjem internetového rásia, pokud chcete poslouchat jakékoliv internetové rádio, stačí k tomu jakýkoliv telfon s wifi a bluetooth, na něm ad už přes nějakou aplikaci typu tunein nebo přímo naladěný stream v prohlížeči, naladit pouštět si tak můžete jakékoliv rádio.  Nebo to použít jako repračky a přehravat mp3 z telefonu, k oběma účelům lze použít také vstup aux na zadní straně přijímače.


Nahrávání
Nahrávání, poměrně zajímavá funkce s malým nedostatkem a to možností nastavení kvality záznamu, přijímač ze všech zdrojů nahrává v konfiguraci mp3 128 kb/s a 44,1kHz.  Takže kvalita záznamu je docela ošizená, což je škoda, uvítal bych možnost nahrávání i v 320 kb/s a 48kHz například pro ripování cd. Jinak je to velice zajímavá funkce, můžete si zaznamenat z rádia fm/dab, desky, kazety, cd, bluetooth... co chcete, tuto funkci jsem zatím moc často neviděl. Mě se poměrně dost hodí.

Line out - připojit repráčky nebo nepřipojit?
Zde je to na každém zvás, připojit doporučuju jen v případě CD nebo kvalitních mp3 z usb nebo kvalitního streamu z bluetooth, nedoporučoval bych to u fm kuli šumu, ani u dab kuli vysoké kompresi.Ovšem kdo chce, tak si muže připojit jakoukoliv soustavu.

Kvalita rádia
Jako malé domáci hudební centrum má rádio poměrně kvalitní zvuk, dle mého názoru krásně hraje, ač má repráčky vytočené, což oceníte tam kde chcete zvukem pokrýt velkoučást, hraje zároven dopředu i do boku, basy jsou také dobré. Nastavení si můžete ješte přizpůsobit jedním z režimů EQ, jen chybí možnost vytvořit vlastní předvolbu EQ.

Hodnocení na závěr
V rámci svých možností je to výborný kousek, nabízí opravdu maximum ve svých možnostech, jen je velká škoda že mu výrobce do softwaru dal přiliž široké fm filtry, jinak perfektní i po zvukové stránce, hlavně stereo, což drtivá většina v česku prodavaných dab radií postrádá, zvuk také není jako nakřáplý mobil, ale krásně poslouchatelný, většinou ani není znát a komprese digitálu. Při provozu jsem nenarazil na žádný problém, naopak ocenuji že konečně nějaký výrobce namísto degradováním prutovou anténou osadil přijímač plnohodnotným konektorem,  ovšem nepřipojujte do účastnické zásuvky ale přimo na kabel, budete potřebovat signál dab i fm. Vizuální zpracování je velice povedené, vyrobené z pravého dřeva, narozdíl od nějakeho křehkého plasťáčku je o malinko těžší ovšem vydrži pokud by vám radio spadlo, nerozletí se na střepy.
Připojení anténní soustavy přes klasický "rádiový" konektor je fajn, pokud ale vyžadujete F konektro jako mají satelity, nemusíte do přijímače zasahovat, stačí vám takováto redukce: http://www.eltasat.cz/konektory/spojka-f-zdirka-iec-zdirka
 

Kompletní parametry:
- DAB/dab+ (pásmo III (Band III/BIII, 170–240 MHz)
- FM (UKV/VKV/VHF II) tuner s RDS (87,5–108 MHz)
- Gramofon - rychlosti 33/45/78, možné velikosti desky 17,5/25/30, součástí je i adaptér pro 45 rpm desky
- CD přehrávač s mp3 - podpora CD, CD-R/RW a mp3 CD ovšem hrála mi i WMA
- Kazetový přehrádač - možné kazety typu C60, C90, kazeta typu C120 není doporučena, ovšem přehrát ji můžete.
- USB flash (max 32GB) - možné i nahrávat - flash musí být formátována na Fat32
- Bluetooth
- Aux in
- Line out
- Anténí konektor - stejný 75 ohm konektor jako je na fm tunerech nebo hifi věžích.
- digitální hodiny
- výkon repráčků - 2x 5W
- Maximální spotřeba celého přístoje v zapnutém stavu - 40W

Typ pohonu u všech mechanik je "řemínkový".


Co říci na závěr?
"Rádio" je velice pěkně zpracované, teké pěkně hraje, nabízí spoustu možností, je univerzálně použitelné, někomu může chybět výstup na sluchátka, ja ho u takoveho radia ani nepotřebuju, pochválit se musí externí konektror antény, pokud chcete satelitní F konektor, tak není nutné fyzicky do přijímače zasahovat, redukce není součást balení ale dá se dokoupit, výhodou je že neztratíte záruku. Dálkové ovládání mohlo být lépe zpracované ač je přístroj kvalitně zpracován, ne ovladač patrně nezbyl čas, mohl mít funkci zapnout a vypnout celý přijímač a namísto knoflíkové baterie možnost klasických mikrotužkových. Naopak určitě oceníte přitomnost výstupu pro audiosystemy, zesilovače či domácí kina.
Co ale je zásadní je nemožnost zvolit šířku fm filtrů, tomuto radiu by slušeli mnohem užší filtry když už je vybavené konektorem pro externí antény, je to taková mala chybka na kráse.

Co je uvnitř?
Pokud by někoho zajímalo co je mozek takovéhoto rádia nebo spíše hudebního centra, tak tady na fotce je to vidět, nechtěl jsem do přijímače zasahovat, ale díky tomu že má z venší přidělané repráčky, stačilo odšroubovat pravý repráček a otvorem strčit mobil a vyfotit to. Je tam takřka stejná deska jako se davají do vše dnešních digitálních radií a hudebních center.

Balení obsahuje
Hudební centrum Soundmaster NR513DAB
Dálkové ovládání s knoflíkovou baterií
Drátovou anténu do míst extra silným signálem (asi pro lidi co jim stačí tech pár svářeček)
Externí prutová anténa (podobné jako u tv tunerů pro pc ovšem s rádiovým konektorem
Manuál v němčině, angličtině, francouzštině, nizozemštině, španělštině, portugalštině, norštině, švédštině, dánštině, finštině.


Výrobce:

Wörlein GmbH
Gewerbestraße 12
D - 90556 Cadolzburg
Germany
Contact
Tel. +49-9103-7167-0
Fax. +49-9103-7167-12
Email. info@woerlein.com
Web. www.woerlein.com

Odkaz na web přijímače:
http://www.woerlein.com/de/nostalgia/retro/nr513dab/a-10295/

Anglický manuál online (přesměroval jsem to na online docs viewer aby nebylo nutné stahovat ten .pdf
https://docs.google.com/viewer?url=http%3A%2F%2Fwww.woerlein.org%2Fmanuals%2FM_NR513DAB_EN.pdf&embedded=true


Tento přijímač v česku nelze zakoupit, přestože soundmaster zde spoustu svých produktů nabízí, je to velká škoda že oficiálně není dostupný, pokud byste jej chtěli, tak musíte využít svých zahraničních kontaktů jestli vám to "přitáhnou přez čáru" nebo zda vám to nějaký eshop pošle, jelikož běžně neposílají tento model do zahraničí.
« Poslední změna: 06. 07. 2016, 15:19:37 od Jaroslav Honzík »
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


BeatJ

 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 910
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:"Hudební centrum" Soundmaster NR513DAB
« Odpověď #1 kdy: 06. 07. 2016, 17:51:46 »
Citace
zvuk také není jako nakřáplý mobil, ale krásně poslouchatelný, většinou ani není znát a komprese digitálu.

Už to samo o sobě je kravina, takže buď jsi jen totálně hluchý a neslyšíš to nebo to hraje fakt mizerně.
A kvůli takovým se pak vysílá v plechokompresi jako to umí Teleko.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Jaroslav Honzík

 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 1 634
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:"Hudební centrum" Soundmaster NR513DAB
« Odpověď #2 kdy: 06. 07. 2016, 18:08:49 »
Vypadá úplně stejně jako tenhle Roadstar. Ten se u nás prodává.
https://www.czc.cz/roadstar-hif-1999d-bt/178820/produkt

Švýcarský klon :)Citace
zvuk také není jako nakřáplý mobil, ale krásně poslouchatelný, většinou ani není znát a komprese digitálu.

Už to samo o sobě je kravina, takže buď jsi jen totálně hluchý a neslyšíš to nebo to hraje fakt mizerně.
A kvůli takovým se pak vysílá v plechokompresi jako to umí Teleko.

když si zapneš ekvalizér, tak se německé stanice poslouchat dají, ale nesmíš na tom pustit teleko dab, to už je znát i s ekvalizérem, ten nejen plechovej zvuk, ale spíš zvuk co zní jako když teče voda. U fm je to podobné, kdo má "hudební sluch" tak slyší jak to tam šumí nebo chrčí. FM má šum a dab má příšernou kompresi, ani jedno nezměníš ani nesuperstroji za bůhví kolik. Pokud je u FM dobrej signál tak má lepši kvalitu zvuku než dab. FM má jen jednu nevýhodu, každá chybička, či sebemenší rušení se okamžitě projeví. Jen u dab místo aby vysílali s vyšším datovým tokem, tak se tam snaží narvat milion stanic.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


BeatJ

 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 910
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:"Hudební centrum" Soundmaster NR513DAB
« Odpověď #3 kdy: 06. 07. 2016, 18:46:23 »
Mas mit takovy tuner + anteny, aby jsi u FM sum nemel, 99% stanic mam bez sumu a FM je stále na poslech lepsi/kvalitnejsi.
Ani u tech nemeckych to neplati, takove Sunshine Live jede 72kbits a je to slyset az to pekne není.Chytam ho tu, takze vim o cem mluvim.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Pamětník

 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 2 562
 • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:"Hudební centrum" Soundmaster NR513DAB
« Odpověď #4 kdy: 06. 07. 2016, 19:29:11 »
Mohlo by být chválihodné publikovat takovouto soukromou recenzi. Na druhé straně je tím krásně zdokumentováno, že udělat dobrou recenzi není snadné. U mne jí hlavně deklasují obrazové záběry. Nevhodně zvolené rozlišení a velikost fotek nutí čtenáře přejíždět na konec příspěvku a až tam posunovat horizontální kurzor. Také množství fotek s bleskem to celé dost kazí. Jiná kategorie jsou osobní názory a představy, jak to je a jak by to mohlo být. To respektuji.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 1 634
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:"Hudební centrum" Soundmaster NR513DAB
« Odpověď #5 kdy: 06. 07. 2016, 20:46:13 »
Mohlo by být chválihodné publikovat takovouto soukromou recenzi. Na druhé straně je tím krásně zdokumentováno, že udělat dobrou recenzi není snadné. U mne jí hlavně deklasují obrazové záběry. Nevhodně zvolené rozlišení a velikost fotek nutí čtenáře přejíždět na konec příspěvku a až tam posunovat horizontální kurzor. Také množství fotek s bleskem to celé dost kazí. Jiná kategorie jsou osobní názory a představy, jak to je a jak by to mohlo být. To respektuji.

Tohle forum je konstrukčně špatně, zde se dá dormatovat pouze text chybí zde uprava a vkladani html, uprava rozlišení fotek, jako je to jinde kde si lze velikost fotografií přizpůsobit, vložený příloha muže mít jenom 500kb, no kterej vůl to vymejšlel, 500kb ma maximálně muj avatar :D chtělo by to upgrade tak o 10 let dopředu ;) aby se to tu dalo pořadně srovna a zformátovat a vkládaní přiloh mělo limit v MB a né v kb, dneska mají fotky i několik MB, na tohle tu narazilo spoustu diskutujících když sem nemohli vložit fotku v plnem rozlišení ale museli degradovat, hlavně zde chybí uprava v html , tudíž není možno jako ve wordu si vše potřebně sladit což je pro psaní recenzí na forum velká škoda, pak je vidět jen střed fotky nebo blesk, ale zbytek nikoli a to co má být viděno musí každý scrolovat jak idiot.
Například zde jsem recenzi uložil, a hned je vidět k čemu je formátovaní dobré, fotky už ladí s textem a není nutné létat myší všudemožně scrolovat a zmatkovat.
https://justpaste.it/vzrb
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.