Autor Téma: Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény  (Přečteno 60983 krát)

Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« kdy: 09. 06. 2016, 00:34:21 »
Nějakou dobu jsem přemýšlel, zda se k dění na DigiZone vyjádřím, pořád jsem si říkal, že to nechám být, ale dnes už mi to nedalo. Po tom, co jsem si dnes na titulní stránce přečetl upoutávku na článek, který se zabývá srovnáním pokojových antén, kde se řeší i "parametry" těchto antén a dokonce jejich využití pro FM, DAB a podobně tak to ani jinak nešlo.

Kdysi býval tento server mediálně-technickým webem, který, ač jej psali dva lidé, kteří by anténu asi sami nenainstalovali (bez urážky :)), si držel velmi slušnou úroveň článků a pokud se jednalo o technický článek, přenechali jej těm, kteří do dané problematiky vidí. A tak zde vycházely detailní a analytické články, které se od jiných webů lišily tím, že "bastlírnu" z webů jako TVforum a dalších, v té době populárních, nepřejímaly a různé fámy a nesmysly, které se na webu běžně daly dohledat, se v článcích z DigiZone nevyskytovaly.

Poslední dobou to bohužel začíná být bastlírna i tady. Jako autor vícera článků z minulosti jsem možná trošku ve střetu zájmů, ale nebyl jsem to jen já, ale třeba i Zbyněk Poisl, Karel Mikuláštík a další autoři, kteří na DigiZone šířili určitou osvětu a věřím tomu, že na základě působení DigiZone si mnohdy čtenáři rozmysleli bastlení a koupi nesmyslných a předražených nesmyslů a buď zakoupili kvalitní a opravdovou anténu, a nebo starosti od TV příjem svěřili profesionálům namísto vyhazování peněz za plastové hračky. Bohužel, tyto časy jsou zřejmě nenávratně pryč. A i zde budeme číst recenze na DVB-T2 FullHD 3D antény a jejich srovnávání mezi sebou na základě nesmyslů, které uvádí Číňan, co to zrovna vyrobil a vytiskl na krabici.

Opravdu drsné na tom pak je, že DigiZone umisťuje podobné články dokonce do placené sekce, což pokládám za opravdu komické a směšné. Čtenář si tak o předražených bastlech, které by správně vlastně neměl používat, přečte až po zaplacení. Pak půjde do Tesca, ten nesmysl si zakoupí, aby zjistil, že to opravdu není vhodné řešení TV příjmu a až po této anabázi zavolá člověka z oboru nebo navštíví specializovaný obchod, aby si zařídil rozumné řešení TV/R příjmu.

Je mi z toho smutno a je opravdu škoda, do jakého úpadku se tento kdysi vynikající web dostal  :-\

S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #1 kdy: 09. 06. 2016, 08:20:39 »
Já jsem rozčarování zažil při spuštění placeného obsahu. V době, kdy jej reklamně platil Samsung, jsem si ověřoval, zda se jedná o placený nákup informací nebo vstupenku někam, kde až po zaplacení zjistím, že jsem tam vlastně nechtěl. A informací jsem našel nemnoho. V tomto smyslu mi vůbec nevadí, že v placené verzi je i článek o pokojových anténách.
Ale opravdové zklamání mi přinesl až útěk nekriticky vychvalovaných osob, kteří se pod placenou verzi DZ podepsali.
Na rozvalinách se těžko staví „to nové“, tím spíš, když se pamětníci stále ohánějí fotografiemi, jak krásný to byl dům, než byl rozvalen. Ale nová redakce jej převzala už jako rozvaliny a já jí přeji, aby se jí povedlo novou DZ postavit dobře.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #2 kdy: 09. 06. 2016, 08:41:31 »
Tak způsob jakým byl zaveden placený obsah a jaké články do něj byly "schovány" jsem kritizoval už za původního složení redakce. Nicméně pořád se tehdy držela nějaka úroveň serveru a článků.

Je otázka, do jaké míry rozhoduje o placené sekci a článcích v ní redakce a do jaké míry je to určeno majitelem/vedením.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #3 kdy: 09. 06. 2016, 08:41:45 »
Digizone jsem vždy považoval za popularizátora širokého oboru televizního a rozhlasového vysílání, nikoliv jako čistě odborný úzce specializovaný web. Proto mi občas vadí, když někteří zdatní technici urputně bazírují na naprosto správných definicích a termínech, tento web by měl mířit na širší masy, takzvaní puritáni se mohou scházet například ve svých autistických fórech, nic proti nim jejich zájem je špičkou ledovce a škoda, že místo popularizaci se mnozí věnují plísnění ostatních (čest výjimkám jako je pan Poisl). Tak jako poslouchám pana Grygara jak mluví o vesmíru, nemusíme mít v malíčku kvantovou teorii nebo teorii relativity, tak by mělo Digizone mířit ke čtenářům. Proto je potřeba brát tento web trochu s rezervou, některé články vlivem mé osobní antipatie k autorovi nečtu ze zásady, ale to je můj osobní problém, v neděli si zkrátka najdu jinou hodnotnější oddechovou literaturu.
Ale vážení ruku na srdce, pokojové antény jsou zkrátka peklo a tento nešvar by se měl vymýtit a nikoliv propagovat, neřku-li zakázat. V tomto jsem extrémista a argument že to "někde" funguje, a že v historické zástavbě zkrátka není zbytí ve mně pouze budí pocit, že mi je těch nešťastníků líto, jelikož jsou odkázáni na kabel nebo IPTV. Produkt pokojových antén by se měl v obchodech krčit někde v rohu jako nechtěné zlo pro případy, že by to fakt někde stoprocentně fungovalo, nikoliv aby se z toho dělal přední artikl jako to nejlepší řešení jakéhokoliv příjmu.


Jvic

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • ICQ komunikátor - 193769181
    • Zobrazit profil
    • DVB-T2
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #4 kdy: 09. 06. 2016, 08:53:28 »
Uznávám, že mě hrozně mrzí, že za uvedený test se musí platit. Doopravdy by mě zajímal závěr.

Očekávám totiž závěr ve stylu:
Na anténu A se to nesekalo, ale nemá český návod tak získává 50%,
Na anténu B se to sekalo trošku, ale má český návod 100%
Na anténu C se to sekalo hodně 50 %
Na anténu D jsem nenaladil nic ale má český návod a futuristický design 75%.

Píši na informační web DVB-T2 o digitálním vysílání a informačný web tiež pre Slovákov www.dvb-t2.sk.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #5 kdy: 09. 06. 2016, 11:50:09 »
Mik Kotanen: Proč by člověk, který je odkázán na kabel nebo IPTV, měl být nešťastník? Spíš se dá napsat opak, že má štěstí, že se nemusí starat o zajištění příjmu TV a nějaká společnost mu to strčí až pod nos.


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #6 kdy: 09. 06. 2016, 12:36:25 »
No právě, jde o závislost na druhém, jak rychle mu to strčí pod nos, tak také tak rychle to mohou sebrat.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #7 kdy: 09. 06. 2016, 13:01:56 »
Nikdy jsem neslyšel o tom, že by někde již zavedená komerční kabelovka nebo IPTV skončila. Sebrat to pak mohou jedině v případě, když dotyčný neplatí.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #8 kdy: 09. 06. 2016, 13:02:18 »
Adolf Shitler: Bez toho abych stranil kterékoliv platformě, všechny mají svoje opodstatnění, klady a zápory. Nešťastník je ten kdo nemá jinou volbu respektive nemůže mít volbu toho nejzákladnějšího typu příjmu nikoliv vlastní vinou. Opravdu mnohdy lidi zvysoka kašlou na desítky programů ve 4K rozlišení, televize je pro řadu lidí jen základní informační kanál s trochou kultury a zábavy.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #9 kdy: 09. 06. 2016, 13:04:07 »
To jste oběhli od tématu, ale když už, tak mám kabel od roku 1997 a nepovažuji se za nešťastníka. Všechno mi přivedli až k televizi. HD jsem měl v dobách kdy na satelitu nevěděli co to je. Všechny české a slovenské programy v HD za 150Kč měsíčně a že kdyby mi to sebrali, tomu nevěřím. Když tak mám antény, satelit, IPTV.

Ale zpět k tématu. Já si netroufám hodnotit kvalitu pracovníků, které neplatím a také nevím, jaké mají zadání své práce. Z pohledu běžného uživatele pro mě však DZ ztratila svůj kredit absencí osobního přístupu. Nepamatuji si, že by někdo z redaktorů dal vědět co pěkného ulovil, co má za přijímací zařízení nebo na co se chystá. Je to takové studené managerské řízení, že přijal výzvu a za rok klidně přijme jinou, třeba na prodej pomerančů. Toto jsou pozice, které jsou pro člověka posláním a kterému se musí nebo spíše chce věnovat naplno, jinak je to poznat.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #10 kdy: 09. 06. 2016, 13:15:42 »
Adolf Shitler: Bez toho abych stranil kterékoliv platformě, všechny mají svoje opodstatnění, klady a zápory. Nešťastník je ten kdo nemá jinou volbu respektive nemůže mít volbu toho nejzákladnějšího typu příjmu nikoliv vlastní vinou. Opravdu mnohdy lidi zvysoka kašlou na desítky programů ve 4K rozlišení, televize je pro řadu lidí jen základní informační kanál s trochou kultury a zábavy.
Bohužel je to dneska opačně než píšeš, tj. spousta lidí by chtěla kabel nebo IPTV, ale je odkázána pouze na pozemní příjem (případně satelit), protože v jejich lokalitě nic není.
Pozemní příjem, alespoň v podobě multiplexů 1 a 2, je pak skoro všude, resp. pokrývá víc obyvatel než kabel a IPTV dohromady.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #11 kdy: 09. 06. 2016, 13:17:44 »
Poslední dobou to bohužel začíná být bastlírna i tady.
Bohužel vás jako autora nepamatuji, ale než začnete kritizovat, měl byste si zamést před vlastním prahem. Bastílřovi vašeho webu DVB servis jste měl objasnit, že by neměl vypadat jako stránky pohřební služby, černé pozadí s tmavomodrými odkazy je opravdu děsně přehledné a vzhledově odpudivé. A to nemluvím o logu, které vypadá jako by tekla špinavá voda trubkou. To je názor dlouholetého webmastera a designéra (10 let praxe). Moje články pro DZ najdete pod jménem Petr Faistauer a nemyslím si, že by to byly nějaké bastly... 
Ale opravdové zklamání mi přinesl až útěk nekriticky vychvalovaných osob, kteří se pod placenou verzi DZ podepsali.
Na rozvalinách se těžko staví „to nové“, tím spíš, když se pamětníci stále ohánějí fotografiemi, jak krásný to byl dům, než byl rozvalen. Ale nová redakce jej převzala už jako rozvaliny a já jí přeji, aby se jí povedlo novou DZ postavit dobře.

Ano, s těmi nekriticky vychvalovanými osobami máte pravdu. Když předchozí pan šéfredaktor vydal článek s titulkem "Velká steeplechaská" bez porady s nějakým odborníkem na dostihový sport, napsal jsem mu jako dlouholetý návštěvník dostihů a bratr bývalé profesionální jezdkyně, že když už ho do očí nepraštil ten jazykový paskvil, tak si měl alespoň vyhledat nějaké informace a nebýt ignorant. Titulek byl sice opraven, nicméně v textu paskvil zůstal. A jmenovaný pán se smrtelně urazil. Nevím sice proč, přiznat neznalost v nějakém oboru přece není žádná tragédie.
...ve mně pouze budí pocit, že mi je těch nešťastníků líto, jelikož jsou odkázáni na kabel nebo IPTV...

Já naopak považuji za nešťastníky ty, kteří jsou odkázáni na DVB-T nebo DVB-S. Protože jsou otroky televize a musí si svůj čas plánovat podle televizního programu. Naopak uživatele IPTV nejsou nikterak televizí omezováni, protože tam slouží televize jim, ne oni televizi. Prostě když se chci v deset večer podívat třeba na seriál ze včerejšího dopoledne, nic mi nebrání. Ach, jaký to jsem nešťastník  :D         


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #12 kdy: 09. 06. 2016, 13:30:27 »
Rogue 11, Adolf Shitler, omar3: viz moje odpověď ve 13:02:18 - opravdu spoustě lidí je televizní bedna ukradená, natož aby za ni platili, takže takových, kteří nemají možnost volby příjmu je mi líto. Abychom si rozuměli, koho mám politovat člověka, který nemá vodovodní přípojku a nemůže si na zahradě vybudovat studnu nebo člověka, kterej si nemůže zajít do obchodu koupit nejdražší víno Balthazar Château Margaux ročník 2009 protože ho tam nemají?  Podle Vaší logiky litujete toho s vínem a já toho s vodou  ;)


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #13 kdy: 09. 06. 2016, 14:39:33 »
@Mik Kotanen: Tak já vám to řeknu takhle: Kdybych byl odkázán jen na DVB-T, tak to bych byl opravdu nešťastný. Ano jsou lidi, kteří nedají za TV ani korunu, ale měsíčně prokouří nebo propijí tisíce. Já je nesoudím, je to jejich zdraví a jejich volba.
A to vaše "natož aby za ni platili": koukám, taky jste jedna z obětí toho nešťastného přesvědčení sugerovaného vytrvale roky Českou televizí, že "televize je zadarmo".  ::) 


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #14 kdy: 09. 06. 2016, 14:42:16 »
Citace
Já naopak považuji za nešťastníky ty, kteří jsou odkázáni na DVB-T nebo DVB-S. Protože jsou otroky televize a musí si svůj čas plánovat podle televizního programu.
Co je tohle za blábol? Asi vám uniklo, že je možné pořady nahrávat...
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS