Autor Téma: Vypálení TS HD videa na Bluray  (Přečteno 27364 krát)

jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Vypálení TS HD videa na Bluray
« kdy: 03. 06. 2016, 12:38:50 »
mám v plánu pořídit si "externí" Bluray vypalovačku do 2 tis. Mám hromadu HD filmů ve formátech TS, které mám uložené na HDD a nechci o ně v budoucnu přijít (už mi odešly dva HDD disky o velikostech 2 a 1 TB a nehodlám dávat za opravu desetitisíce)
Poradí mi někdo jakou vypalovačku vybrat a jestli se dá z TS souboru vytvořit BD? Popř. má smysl vypalovat 1 film o velikosti např. 8-10 GB na 1 disk zvlášť, nebo vypálit na 1 disk o velikosti 25 GB  -  2 nebo 3 filmy?
Jde mi o to aby kvalita obrazu zůstala stejná jako u pořízeného záznamu.

Díky, J.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypálení TS HD videa na Bluray
« Odpověď #1 kdy: 03. 06. 2016, 13:50:24 »
Pokud nechceš přijít o filmy, tak bych volil nějaký NAS v RAID1. Životnost vypalovaných médií je celkem problém, někdy to vydrží dlouhá léta a jindy to nepřehraješ za půl roku. Navíc ta pracnost s vypalováním je značná, teda pokud zamýšlíš vytvoření BD Video tak zcela jistě, a i při vypalování jako data je s tím práce.


pepa novak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypálení TS HD videa na Bluray
« Odpověď #2 kdy: 03. 06. 2016, 15:31:37 »
Blu-ray napalovacku mam a pouzivam ju velmi zriedka, zalohujem iba moje fotografie (2x). Touto odpovedou chcem naznačiť, že by som Ti neradil uvažovať o takomto riešení.

Ja osobne používam vlastnorucne postaveny NAS zo svojho starsieho PC a diskov 4x 2TB a 4x 3 TB. Disky su v usporiadani RAID5, teda ak zlyha jeden disk zo skupiny 4, tak som stale neprisiel o data. Data su neustale k dispozicii v sieti.

Dalej TS formát obsahuje aj tzv. výpln, teda údaje, ktore nenesu ziadnu informaciu, su v streame pritomne, len aby bola dosiahnuta nejaka kapacita, urcita datova rychlost. Skus si nejaky TS stream remuxovat do MKV a uvidis, ako sa zmrskne.



amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypálení TS HD videa na Bluray
« Odpověď #3 kdy: 03. 06. 2016, 16:58:28 »
Ze satelitu nahraji na externí HDD, překopíruji do počítače, ve kterém mám program Freemake Video Converter, v něm otevřu překopírovany film do konverze "na Bluray" a do rána se zkonvertuje. Pak vypálím prostřednictvím Ashampoo Burning Studio na obyčejné BR vypalovačce LG, kterou v počítači mám už několik let..... používám potisknutelné (Printable) disky a vytisknu si na etiketu buď originální obrázek, pokud ho nenajdu, tak si nějaký vytvořím! Jednoduché .... :)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypálení TS HD videa na Bluray
« Odpověď #4 kdy: 03. 06. 2016, 19:42:42 »
Pálím to na BD rovnou jako ts, tedy data. BDVideo z toho nedělám. Jsou přehrávače, třeba Samsung, které ts i mp4 přehrají rovnou ze souboru.
Výběr vypalovaček moc velký není, mám nějakou LG a zatím žije. Média kupuji Verbatim a kvalita zatím OK, pálím na klasická, ne LTH média.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypálení TS HD videa na Bluray
« Odpověď #5 kdy: 03. 06. 2016, 21:29:46 »
Dalej TS formát obsahuje aj tzv. výpln, teda údaje, ktore nenesu ziadnu informaciu, su v streame pritomne, len aby bola dosiahnuta nejaka kapacita, urcita datova rychlost. Skus si nejaky TS stream remuxovat do MKV a uvidis, ako sa zmrskne.
Výplň bývá u TS celého muxu (to nahrává málokdo), pokud jde o jeden program, tak tam se často odebere a zůstanou jen toky ke konkrétnímu programu. Tedy obraz, zvuk(y), teletext apod.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


H_H

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypálení TS HD videa na Bluray
« Odpověď #6 kdy: 06. 06. 2016, 08:26:02 »
Postupoval bych tak, že bych si ts soubor nejdřív převedl na mkv. Například pomocí mkvmerge a tím odstraním zbytečný ts balast (už tu o něm byla řeč). Jednak tím snížím velikost souboru, jednak eliminuji riziko, že ten ts balast nějaký přehrávač rozhodí. (už sem se s tím setkal) Převod je bez reenkódování, tj. rychlý a bez ztráty kvality. Výsledný mkv bych vypálil na BR disk jako soubor. Počet souborů na jeden disk je omezený jen kapacitou BR disku. Každý BR přehrávač se kterým jsem se setkal přehrál mkv bez problémů. Možná nějaké starší archaické typy by mohly mít problém.


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypálení TS HD videa na Bluray
« Odpověď #7 kdy: 29. 07. 2016, 16:57:16 »
Postupoval bych tak, že bych si ts soubor nejdřív převedl na mkv. Například pomocí mkvmerge a tím odstraním zbytečný ts balast (už tu o něm byla řeč). Jednak tím snížím velikost souboru, jednak eliminuji riziko, že ten ts balast nějaký přehrávač rozhodí. (už sem se s tím setkal) Převod je bez reenkódování, tj. rychlý a bez ztráty kvality. Výsledný mkv bych vypálil na BR disk jako soubor. Počet souborů na jeden disk je omezený jen kapacitou BR disku. Každý BR přehrávač se kterým jsem se setkal přehrál mkv bez problémů. Možná nějaké starší archaické typy by mohly mít problém.

Jaký je rozdíl mezi vypáleným obrazem ve formátu bluray a mezi vypáleným TS nebo MKV souborem? Je někde rozdíl v kvalitě a dokáže Bluray přehrávač zobrazit z disku tyto uložené soubory? (tím myslím když mám uložené dva filmy např. 7 + 15 GB zda každý zvlášť půjde spustit)


takamine

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vypálení TS HD videa na Bluray
« Odpověď #8 kdy: 23. 10. 2016, 23:01:36 »
Rozdil mezi BlueRay-M2TS, TS a MKV kvalitou není žádný. Vždy záleží jen na stream souboru. TS, MKV i BlueRay je vlastne vzdy jen obalka-container do ktere se schová vlastní stream obrazu a zvuku. Je uplne jedno jestli je to s priponou TS, MKV,...

Samozrejme ze BluRay prehravac umí zobrazit a prehrat více vypalených TS souborů. Doporucuji ti LG tam je jistota, LG vzdy i umelo udelat přehravace ktere velice dobre ctou i poskrabane media. Dale LG i dobre cte levna LTH BD media. Ale na archivaci LTH nedoporucuji.

Jinak nez vypalovat na BlueRay ti vic doporucuju zaplatit si na nejakem serveru datove misto s rucenim proti ztrate.
I kdyz to neco rocne stoji bude te to stat min penez a casu nez palit na BlueRay a kdykoliv si ty filmy odsud okamzite budez moct stahnout a podivat se. Hledani BDcek nekde doma po sufletech by bylo za trest.