Autor Téma: Nový Set top box s HEVC!  (Přečteno 11889 krát)

František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Nový Set top box s HEVC!
« kdy: 13. 05. 2016, 15:07:18 »
Evolveo nabídne set top box s hevc http://www.evolveo.com/cz/omega-t2
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Set top box s HEVC!
« Odpověď #1 kdy: 13. 05. 2016, 17:02:10 »
Vzhledem k tomu, že v současnosti snad neexistuje dvou tunerová televize, je pořád podobných přístrojů třeba.

Jenže, já už očekávám určitou kvalitu.
Samozřejmě, že dva tunery bych bral i tady. Sice se to nestává často, ale zkrátka občas si chci dva pořady najednou nahrát.
A samozřejmě, když nahrávám, tak chci mít možnost dívat se na jiný nahraný pořad.
Neomezený nahávací plán, s možností vybrat i dny v týdnu, kdy chci pořad nahrávat.
Při nahrávání z EPG samozřejmě možnost prodloužit nahrávku, protože víme, jak často se to nedodržuje a mít nahrávku bez konce, to je opravdu příjemná chvilka.
Mít možnost, aby přístroj automaticky nahrával pořad podle názvu, když ho v EPG najde, to by bylo geniální.
USB vstup i zezadu, proč mi má čumět flashdisk nebo kabel zepředu?
Případně IR čidlo na kabelu, abych přístroj vůbec nemusel mít někde vidět.
Mimochodem, proč nikdo nepoužije na TimeShift interní pamět, které neustálé přepisování nebude tolik vadit. 2GB jsou za 3 stovky, já bych to před flashdiskem preferoval.

No asi bych na něco ještě přišel :-)


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:Nový Set top box s HEVC!
« Odpověď #2 kdy: 13. 05. 2016, 21:19:07 »
Vzhledem k tomu, že v současnosti snad neexistuje dvou tunerová televize, je pořád podobných přístrojů třeba.

Jenže, já už očekávám určitou kvalitu.
Samozřejmě, že dva tunery bych bral i tady. Sice se to nestává často, ale zkrátka občas si chci dva pořady najednou nahrát.
A samozřejmě, když nahrávám, tak chci mít možnost dívat se na jiný nahraný pořad.
Neomezený nahávací plán, s možností vybrat i dny v týdnu, kdy chci pořad nahrávat.
Při nahrávání z EPG samozřejmě možnost prodloužit nahrávku, protože víme, jak často se to nedodržuje a mít nahrávku bez konce, to je opravdu příjemná chvilka.
Mít možnost, aby přístroj automaticky nahrával pořad podle názvu, když ho v EPG najde, to by bylo geniální.
USB vstup i zezadu, proč mi má čumět flashdisk nebo kabel zepředu?
Případně IR čidlo na kabelu, abych přístroj vůbec nemusel mít někde vidět.
Mimochodem, proč nikdo nepoužije na TimeShift interní pamět, které neustálé přepisování nebude tolik vadit. 2GB jsou za 3 stovky, já bych to před flashdiskem preferoval.

No asi bych na něco ještě přišel :-)
Zlatej hardisk. Bůhví proč všichni přešli na ty dementní flash klíčenky.
Loudness War zabijí hudbu!


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Nový Set top box s HEVC!
« Odpověď #3 kdy: 14. 05. 2016, 07:18:01 »
To nevypadá vůbec špatně. Dost obchodů jej už i prodává a i cena se pohybuje už kolem tisícovky. Možná by neškodila recenze zde na Digizone.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Set top box s HEVC!
« Odpověď #4 kdy: 14. 05. 2016, 08:36:22 »
Na můj vkus nemá vyřezávání reklam ze záznamu. Proto bych to nebral. Existuje dvoutunerák, který to umí. Umí i Hbb a internet. Proto čekám na Technisat DVB-T2 HD ISIO.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Nový Set top box s HEVC!
« Odpověď #5 kdy: 14. 05. 2016, 20:23:34 »
A kdo z běžných diváků řeší nějaké reklamy ze záznamu anebo nahrávání jako takové?  :D
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Aleš Kovářík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Set top box s HEVC!
« Odpověď #6 kdy: 17. 05. 2016, 10:34:24 »
STB sice levny a leckomu bude stacit, ale je pomerne dobra sance, ze nakonec bude slouzit jen k prijmu CT a par dalsich televizi, ktere nechaji svuj signal vysilat nekodovane. Chybejici CI se muze ukazat jako zasadni problem.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Set top box s HEVC!
« Odpověď #7 kdy: 17. 05. 2016, 12:25:45 »
Obyčejný model, známý už v podobě HD DVB-T, pouze doplněný o HEVC. Tedy max. průměr a se všemu neduhy (mizející programy v případě nedostupnosti signálu - "paráda" hlavně při výlukách vysílačů, občasné samovolné třídění programů, stále stejné titěrné dálkové ovládání, již zmiňovaná absence CI slotu). S nákupem rozhodně počkat.