Autor Téma: Kanál 55 Ústí nad Labem  (Přečteno 19290 krát)

Dandarul

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Kanál 55 Ústí nad Labem
« kdy: 01. 05. 2016, 08:48:23 »
Dobrý den,

bydlím v Ústí nad Labem na místě, kde mi k příjmu TV stačí mít venku položený koax na parapetu okna (Severní Terasa). Na takto položený kabel chytím kanály 30, 33, 45, 50, 51, 58. Kvailta signálu je 60-100%. Avšak kanál 55, jenž je též vysílán z Bukové hory (jako i kanály 33, 58), se mi naladit nedaří. Vím že je takto řešený příjem hodně nestandardní. Ale zajímá mě, v čem je kanál 55 (MUX3) tak specifický, že jej nemohu naladit. Příjem signálu je 0%. Ani náznak aspoň minimálního signálu. Možná, že nepřijímám signál přímo z Bukové hory, ale z převaděče, který 55 nepřevádí... Díky za odpovědi.

D.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #1 kdy: 01. 05. 2016, 09:10:00 »
Fascinuje mě, na co jsou lidi schopní se vůbec ptát... autem taky jezdíte aniž byste měl kola?


Dandarul

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #2 kdy: 01. 05. 2016, 09:30:05 »
Ale no tak. Snad jsme dospělí lidé, ne? Co místo invektiv to blíže specifikovat. Pokud vás však můj dotaz pohoršil, tak prosím na něj nereagujte. Díky  ;)
Vím, že to bude neexistující anténou. Také proto píši v první příspěvku, že se jedná o nestandardní příjem. Avšak jako profík můžete laikovi doufám podrobněji vysvětlit, v čem je ten zásadní rozdíl. Proč ostatní kanály přijímám na "obyčejný koax kabel, který není naprosto vhodný pro příjem" v dostatečné kvalitě a jen ten jeden prostě ne.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #3 kdy: 01. 05. 2016, 11:31:31 »
A proč myslíte,že by vám to měl někdo vysvětlovat? Pokud vás zajímá problematika odborně, nastudujte si ji, nikdo nemá křišťálovou kouli aby tušil jaké paranormální jevy se vám dějí na parapetu v okolí kabelu.
A pokud si to nastudovávat nechcete, ale chcete se jen a pouze dívat, kupte anténu, nějak to zbastlete aby to jelo, nebo zavolejte odborníka, který vám příjem nainstaluje.
Fakt je tak těžké pochopit že lidé, čtoucí tyto nesmysly a kteří podle vás by vám měli kvalifikovaně odpovědět, nejsou tím elmag polem, které se má indukovat do toho kabelu a tudíž nemohou tušit, proč zrovna vlny tohoto kanálu tam nejdou ?!?!


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #4 kdy: 01. 05. 2016, 11:35:10 »
Přímo v Ústí vysílá MUX1 na na kanále 53 a na kanále 33 (Vaňov), MUX2 kanál 58 (Vaňov), MUX4 na kanále 30 (Krušnohorská), Regionální síť 7 kanál 21 (Krušnohorská), Regionální síť 8 kanál 51 (Klíše).
MUX3 pouze z Bukové hory K55. Mimo mnoha a spousty dalších důvodů, kdy každý kmitočet se v krajině i příjmové soustavě chová jinak, taky MUX3 disponuje kratším ochranným intervalem, díky čemuž je v této síti větší datový tok, tedy více prostoru pro televizní stanice, ale relativně horší chování při větší vzdálenosti od vysílače a v případě příjmu odrazů například v kopcovitém terénu nebo zástavbě.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


MiPo77

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #5 kdy: 01. 05. 2016, 11:41:58 »
Je s podivem, že na "kus drátu" chytáte k45 a 50, které jsou ze vzdáleného Klínovce a k21, které máte od svého okna, co by kamenem dohodil, tak ne?
Spíš to vypadá, že pod oknem máte vedení STA, která je v kdovíjakém stavu a ten Váš "kus drátu" chytá signál z rozvodu STA.
V Ústí je poměrně dost časté, že se Mux4 a RS7 berou z Klínovce právě kvůli nevhodně zvolenému místu ústeckého vysílače pro Mux4 a RS7.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #6 kdy: 01. 05. 2016, 12:26:52 »
Přímo v Ústí vysílá MUX1 na na kanále 53 a na kanále 33 (Vaňov), MUX2 kanál 58 (Vaňov), MUX4 na kanále 30 (Krušnohorská), Regionální síť 7 kanál 21 (Krušnohorská), Regionální síť 8 kanál 51 (Klíše).
MUX3 pouze z Bukové hory K55. Mimo mnoha a spousty dalších důvodů, kdy každý kmitočet se v krajině i příjmové soustavě chová jinak, taky MUX3 disponuje kratším ochranným intervalem, díky čemuž je v této síti větší datový tok, tedy více prostoru pro televizní stanice, ale relativně horší chování při větší vzdálenosti od vysílače a v případě příjmu odrazů například v kopcovitém terénu nebo zástavbě.
Což jsou ale jen údaje o tom co kde a jak vysílá, ale není odpověď na jeho otázku, on se ptal, proč ten k55 nechytá na koax :)


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #7 kdy: 01. 05. 2016, 12:56:00 »
No dá se předpokládat, že místní vysílače chytne na kus drátu oproti MUX3, který vysílá z Bukovky, v Ústí je dost míst kde jsou potíže s příjmem i za použití antény, natož na kus drátu. Pochopení co odkud vysílá je podle mě poměrně podstatná informace. Jinak pochopitelně máte pravdu v tom, že na koloběžce se bude blbě jezdit závod Formule 1 :-)


Dandarul

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #8 kdy: 01. 05. 2016, 14:25:59 »
Přímo v Ústí vysílá MUX1 na na kanále 53 a na kanále 33 (Vaňov), MUX2 kanál 58 (Vaňov), MUX4 na kanále 30 (Krušnohorská), Regionální síť 7 kanál 21 (Krušnohorská), Regionální síť 8 kanál 51 (Klíše).
MUX3 pouze z Bukové hory K55. Mimo mnoha a spousty dalších důvodů, kdy každý kmitočet se v krajině i příjmové soustavě chová jinak, taky MUX3 disponuje kratším ochranným intervalem, díky čemuž je v této síti větší datový tok, tedy více prostoru pro televizní stanice, ale relativně horší chování při větší vzdálenosti od vysílače a v případě příjmu odrazů například v kopcovitém terénu nebo zástavbě.

Díky, takto mi to vysvětlit stačí. Opravdu zde nehledám radu, jak k55 přijímat na koax. Jen z lidské zvědavosti jsem se ptal, proč k55 přijímat nelze a ostatní ano.

Je s podivem, že na "kus drátu" chytáte k45 a 50, které jsou ze vzdáleného Klínovce a k21, které máte od svého okna, co by kamenem dohodil, tak ne?
Spíš to vypadá, že pod oknem máte vedení STA, která je v kdovíjakém stavu a ten Váš "kus drátu" chytá signál z rozvodu STA.
V Ústí je poměrně dost časté, že se Mux4 a RS7 berou z Klínovce právě kvůli nevhodně zvolenému místu ústeckého vysílače pro Mux4 a RS7.

Bydlím v RD, jediný rozvod je zde ten "kus drátu". Vím, že je to více méně o štěstí, že to takto stačí. V příloze zasílám foto mé odborné montáže. Je mi jasné, že po tomto mě David Kříž uvrhne do toho nejhlubšího pekla příjmu televizního signálu :-)


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #9 kdy: 01. 05. 2016, 14:51:18 »
 :) můžeš zkusit na konci koaxu sundat cca 10-15cm bílého pláště a vnější opletení přetáhnout zpět dozadu přes koax, prostřední "pahýl" nechej i se střední izolací trtčet tak jak je...  možná uvidíš lepší procenta...  :D


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #10 kdy: 01. 05. 2016, 18:26:59 »
Díky, takto mi to vysvětlit stačí. Opravdu zde nehledám radu, jak k55 přijímat na koax. Jen z lidské zvědavosti jsem se ptal, proč k55 přijímat nelze a ostatní ano.
Jenže to jste se stejně nedozvěděl, protože na to, proč ten koax něco chytá a něco ne vám nikdo neodpověděl, jelikož to ani nelze :D

Citace
Je mi jasné, že po tomto mě David Kříž uvrhne do toho nejhlubšího pekla příjmu televizního signálu :-)
Ale co vás nemá, neuvrhnu, tam jste se uvrhnul sám :) co vám visí (z okna) je jen vaše věc...


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #11 kdy: 01. 05. 2016, 22:39:20 »
Všechny kanály co chytáte na kus drátu jdou ze západu kam vidíte z okna 33 -jedl.hora,45-Karlovy Vary, 50-Jáchymov,58-Jedl.hora,30 a 51 je mám dojem Klíše-kdežto 55 je Bukovka,kterou máte z druhé strany,přes Kozí vrch,když to přeženu.Určitě chytnete i 48 a 52.k Plzen a 54 Dakr z Mostu.33 a 58 kanál jdou jak z Bukové hory tak z Jedlové hory.To jde za digitálu,za analogu by to nefungovalo.Mimochodem jak dlouho bydlíte na Severní terase,jestli od začátku ,určitě pamatujete ten supr příjem Ochsenkopfu konkr. 1.program NSR ARD na televizi s prutovou anténou.Ted by Vám tam šel DAB rozhlas z Bavorska.Mnoho zdaru.Pavlis. PS 52 z Plzně je taky MUX 3 tak to zkuste naladit a když to nepujde na ten drát tak zkuste dipol,nebo nějakou náhražk. anténu bez zesilovače a pak sítovku.
« Poslední změna: 01. 05. 2016, 22:56:47 od Jan Pavlis »


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #12 kdy: 01. 05. 2016, 22:58:25 »
Je s podivem, že na "kus drátu" chytáte k45 a 50, které jsou ze vzdáleného Klínovce a k21, které máte od svého okna, co by kamenem dohodil, tak ne?
Spíš to vypadá, že pod oknem máte vedení STA, která je v kdovíjakém stavu a ten Váš "kus drátu" chytá signál z rozvodu STA.
V Ústí je poměrně dost časté, že se Mux4 a RS7 berou z Klínovce právě kvůli nevhodně zvolenému místu ústeckého vysílače pro Mux4 a RS7.
21.kanál je MPEG-4,pro který pan asi nemá přijímač.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #13 kdy: 02. 05. 2016, 07:30:45 »
To nechápu. Vlastní RD a namísto řádného rozvodu na celý barák řešit nějakou okenní drátotechnu.  :'(
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


MiPo77

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kanál 55 Ústí nad Labem
« Odpověď #14 kdy: 02. 05. 2016, 10:18:58 »
21.kanál je MPEG-4,pro který pan asi nemá přijímač.

Opravdu je v RS7 všechno vysíláno v MPEG-4? Nemám možnost ověřit, neb nejsem v dosahu signálu.
Doposud jsem měl za to, že v MPEG-4 jsou pouze HD programy ČT.