Autor Téma: Nové řešení příjmu DVB-T  (Přečteno 11831 krát)

milotamarek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nové řešení příjmu DVB-T
« kdy: 25. 03. 2016, 15:37:15 »
Ahoj,

potřebuji poradit s novou anténou/zesilovačem pro příjem DVB-T v lokalitě Obyčtov (úplně nejnižší bod vesnice) nejlepší příjem je z Javořice, nebo z Harusáku (anténa je na druhou stranu), obojí asi 60km daleko, se spoustou překážek. Myslím si, že příjem jde pouze odrazem. Jedná se o rodinný domek se sedlovou střechou, anténa je na 4 metrovém stožáru nad střechou. Anténa je jen polské síto s mega silným zesilovačem, takže síla signálu 60-70 %, kvalita je ráda, když dosáhne 10 %. Osobně bych volil nějakou směrovou se zesilovačem, právě z důvodů té vzdálenosti. Ale vzhledem k přijmu odrazem si nejsem jistý, aby to bylo použitelné bez každodenního štelování směru. Někdy TV vcelku funguje se záseky a rozsypáváním, většinou je nekoukatelná. Poradíte co mám zkusit pořídit místo té stávající? Případně na koho se obrátit? Dokážu zapojit koaxiál, připevnit anténu a zapojit zesilovač do zásuvky, víc ode mě neočekávejte ;)

Díky všem za pomoc. A ještě příkládám výsledky měření, jsou však 5 let staré.

https://drive.google.com/file/d/0By5wwJJaHXHYdmZMd2Z3WHFWcHM/view?usp=sharing

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Nové řešení příjmu DVB-T
« Odpověď #1 kdy: 25. 03. 2016, 16:46:59 »
odpověď je tady
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=4962.0
včetně toho mnohokráte otřelého, že anténa se vybírá podle toho co se zjistí v místě. Se zesilovačem je to obdobné. Takže buď si zjednáte firmu a nebo k tomu přistoupíte podobným zůsobem jako zakladatel výše uvedeného vlákna.


milotamarek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nové řešení příjmu DVB-T
« Odpověď #2 kdy: 25. 03. 2016, 17:12:40 »
Dospěl jsem ke stejnému názoru, každopádně díky za radu.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Nové řešení příjmu DVB-T
« Odpověď #3 kdy: 25. 03. 2016, 17:37:56 »
@milotamarek,
takže koupíte síto a budete experimentovat? Ty profily jsou tak nějak skoro nastejno. U Kojálu je tuším nejvyšší kanál k.59, což by  podle těch profilů znamenalo problémový příjem uvedeého multiplexu na k.59 (je i blízko LTE frekvencí). Krásné a Javořice jsou s kanály níže, teoreticky by se tam dalo s příjmem lépe uspět-teoreticky.
Tak nám pak sdělte jak válčíte.
Honda Enduro Team


milotamarek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nové řešení příjmu DVB-T
« Odpověď #4 kdy: 25. 03. 2016, 18:09:13 »
Určitě zkusím sehnat firmu, tak jsem to myslel.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0