Autor Téma: Velká změna u rádií v kabelové UPC  (Přečteno 36267 krát)

čestmír hrdinka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Velká změna u rádií v kabelové UPC
« kdy: 03. 03. 2016, 15:08:15 »
Postupně od 8.3. budou přecházet analogová rádia na pásmo 100 - 108 MHz, některá nebudou v analogu již vysílat vůbec, ale výrazně se rozšíří nabídka v dvb-c, zejména o regionální studia ČRo a soukromé stanice ( na frekvenci 586 MHz, SR (symbol rate / rychlost) 6900, QAM 25 )

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velká změna u rádií v kabelové UPC
« Odpověď #1 kdy: 04. 03. 2016, 14:28:05 »
Jelikož využívám příjem analogových rádií po UPC kabelu, ten přesun pod multiplex bude znamenat nutnost mít UPC DVB-C receiver nebo jako free služba, k níž bude stačit DVB-T přijímač ? Podotýkám, že UPC poskytuje (aspoň tedy v Praze) ve své síti volný příjem téměř všech programů, které jsou tu volně v multiplexech v éteru. Pro příjem přes kabel stačí přístroj nebo TV s DVB-T.


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re:Velká změna u rádií v kabelové UPC
« Odpověď #2 kdy: 04. 03. 2016, 15:36:29 »
Rádia u UPC v digitální formě vysílají od počátku v DVB C. Pro příjem musíte mít box nebo TV s tunerem DVB C. Šířeno je volně, bez kódování. Teď nabídka obsahuje 47 stanic, od 8.3. to bude přes 90.
Jinak v kabelu UPC naladíte ještě pouze stanice Českého rozhlasu v rozhlasovém módu i na DVB T, kde nabídka zhruba kopíruje pozemní DVB T, ovšem v UPC s jinou sestavou a parametry na UHF kanálech 21-26.
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velká změna u rádií v kabelové UPC
« Odpověď #3 kdy: 07. 03. 2016, 14:55:25 »
Díky za odpověď, ale asi jsem to dostatečně nevysvětlil. Přijímám po kabelu analogové rozhlasové vysílání cca 20 stanic, nejen ČRo, ale např. E2, City, Dance, Rockzone, Beat, Relax, Fajn, dokonce Wave atd., přičemž kabel je z UPC děliče zapojen přímo do anténního vstupu AV receiveru, nepotřebují žádný STB, ani DVB-C, ani DVB-T, druhý výstup děliče jde do internetového modemu, službu TV programů nevyužívám. Funguje i RDS, jen rozhlasové frekvence na kabelu jsou odlišné od těch původních z éteru (např. E2 na 90,4 MHz místo na 88,2). Pokud má nastat změna, jde mi o to, jestli zmízí nějaké tyto "přímé" rozhlasové analogy a přesunou se do digitálních MPX na DVB-C. O kopírování DVB-T z éteru, volně šířené po kabelu, pro nějž postačuje DVB-T tuner nebo STB, vím, tam je stejně jako v éteru pouze sestava z ČRo a snad Radio Čas, ale o to mi nejde. Pokud jsem správně pochopil p.Hrdinku, zůstane vysílání v tomto "přímém" analogu pouze mezi 100 a 108 MHz, některé stanice budou vyřazeny a kompenzováno to bude přesunem / rozšířením nabídky v DVB-C, pro nějž ale pochopitelně bude nutný příslušný STB.
« Poslední změna: 07. 03. 2016, 15:11:06 od J T »


G G

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Velká změna u rádií v kabelové UPC
« Odpověď #4 kdy: 07. 03. 2016, 16:20:52 »
Ano, pochopil jste to dobře - nabídka v FM pásmu se omezí na 100-108MHz a na neposlouchatelný brak (viz. seznam v novinkách na stránkách UPC), pro poslech zajímavých stanic si budete muset pořídit (pronajmout) set-top-box od UPC nebo přejít na poslechrádia jiným způsobem (internet, satelit, nebo vlastní anténa pro 88-108MHz).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velká změna u rádií v kabelové UPC
« Odpověď #5 kdy: 08. 03. 2016, 00:39:25 »
Nějaký uveřejněný seznam bych nebral za bernou minci, ještě před aktivací služby jsem obdržel na můj dotaz z různých oficiálních zdrojů několik diametrálně odlišných seznamů pro tuto analogovou rozhlasovou službu, ovšem realita byla nakonec zcela jiná, nekorespondující se žádným z obdržených seznamů. Nabídky se totiž liší lokalita od lokality. Vyčkám věcí příštích a uvidím, co se z toho vyvine, pokud nabídka bude stát skutečně za pendrek, vrátím se opět k příjmu z vlastní FM antény na střeše, kterou jsem naštěstí ještě nedemontoval nebo si konečně pořídím wifi tuner pro stream z internetu, kde jsou tisíce stanic. Další peníze dávat UPC za pronájem STB rozhodně nehodlám, i wifimodem jsem si koupil, za 2 roky se mi zaplatí.
« Poslední změna: 08. 03. 2016, 00:46:50 od J T »


G G

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Velká změna u rádií v kabelové UPC
« Odpověď #6 kdy: 08. 03. 2016, 08:18:55 »
Já už UPC kabelovku od FM tuneru odpojil, po komunikaci s UPC není na co čekat. O víkendu bylo hezky, anténa už je v provozu.


Ivo Harvánek Oviradio.cz

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • Oviradio.cz. O rádiu každý den.
    • E-mail
Velké změny, velké chyby
« Odpověď #7 kdy: 08. 03. 2016, 23:45:30 »
No mají v tom seznamu na upc.cz s platností ode dneška řadu nesmyslů, za všechny zmíním "102,8 ČRO Leonardo". V Praze na Barrandově zatím vše postaru, třeba Color je stále na 104,6.
Oviradio.cz. O rádiu každý den.
www.oviradio.cz


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re:Velká změna u rádií v kabelové UPC
« Odpověď #8 kdy: 10. 03. 2016, 13:29:45 »
V novém FM přehledu mi neunikla malá větička pod většími lokalitami, kde bylo šířeno více jak 20 stanic - "88-100MHz negarantováno". To znamená jediné, v Brně platí, jen si proladit tuner FM ;)
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velká změna u rádií v kabelové UPC
« Odpověď #9 kdy: 11. 03. 2016, 00:50:50 »
Dosud nenastala žádná změna oproti původnímu stavu, vše je při starém. Aspoň že tak...


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velká změna u rádií v kabelové UPC
« Odpověď #10 kdy: 11. 03. 2016, 07:49:02 »
V DVB-C ovšem změna nastala.


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velká změna u rádií v kabelové UPC
« Odpověď #11 kdy: 11. 03. 2016, 16:14:30 »
Měl jsem na mysli u mne analog 88-108 MHz. DVB-C službou nedisponuji, nezajímá mne.


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velká změna u rádií v kabelové UPC
« Odpověď #12 kdy: 12. 03. 2016, 13:18:09 »
UPC mě už dlouho dráždit nebude....
Novoroční zvýšení ceny, + povinná a vynucená výměna STB, za jiný, co věčně nefunguje, a ještě je dražší, a teď mě chtějí ještě zrušit rádia, co chytám přes jejich rozhlasovou zásuvku přímo do tuneru? Tak k čemu tam tedy tu rozhlasovou zásuvku mají???
Začínám uvažovat, že se na ně vykašlu... :o
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velká změna u rádií v kabelové UPC
« Odpověď #13 kdy: 12. 03. 2016, 16:35:20 »
Nedokážu si představit, že bych byl závislý co se týče rádia na nějaké zásuvce od UPC..Vždy jsem měl svoji anténu, ať jsem bydlel kdekoliv.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velká změna u rádií v kabelové UPC
« Odpověď #14 kdy: 12. 03. 2016, 21:55:24 »
Svoji antenu mám samozřejmě také. Ale na té jsou stanice, co v UPC nejsou , a opačně. Proto mám tuner od Sony, kde je tuner A, a tuner B. Tím se nabídka zvyšuje....takové rozhlasové kombo....
Stejnou kombinaci mám v Tv. To, co není na Skylinku, je v DVB-T, a opačně.
Nikdy jsem netvrdil, že jsem na kabelu od UPC závislý....snad je to z mého podpisu dostatečně zřetelné....
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700