Autor Téma: Nahrávání na USB disk  (Přečteno 29107 krát)

Karibu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nahrávání na USB disk
« kdy: 08. 02. 2016, 19:21:40 »
Mám satelitní přijímač GoSat GS 7056 HDi a bez problémů na něj jde nahrávat na flashdisk. Teď jsem si však koupil nový flashdisk (32 GB) a s ním jsou problémy. Nahrávání začne normálně, přístroj nahrává, ale jakmile nahrávání skončí, satelit se zasekne, pomůže vyndat flashdisk, na obrazovce na okamžik naskočí zpráva o ukončení nahrávání, flashdisk dám zpět, nahraný záznam v menu disku je, ale má velikost 0 MB a nejde spustit. Někdy se však záznam bez problémů nahraje. Čím to může být? Mám jej zkusit naformátovat na PC (formátoval jsem na NTFS i FAT32, ještě je možnost exFat), jinak vždy na satelitu potom zformátuji, protože to satelit vyžaduje. Je chyba v satelitu nebo je nějaké řešení?
« Poslední změna: 08. 02. 2016, 19:25:48 od Karibu »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání na USB disk
« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2016, 07:07:59 »
Přijímač nekomunikuje korektně s tímto diskem, přestože s jinými ano, vhodné bude vyzkoušet jiné, třeba se povede ..... kdysi dávno jsem takhle podobně zkoušel několik USB k Topfileldu SBP 2010, po řadě neúspěchů jsem zakoupil externí pevný disk Toshiba s externím napájením a vše je bez problémů.... na starším Evolve mám, taky po několika marných pokusech, jakýsi noname USB 16GB a ten jde bez problémů, jiné nejdou ....... takže buď experimentovat, až se to povede nebo externí hard disk. Ten se také dá připojit k PC nebo notebooku


Jiří Macich ml.

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
    • DigiZone.cz
    • E-mail
Re:Nahrávání na USB disk
« Odpověď #2 kdy: 09. 02. 2016, 07:40:16 »
Mám satelitní přijímač GoSat GS 7056 HDi a bez problémů na něj jde nahrávat na flashdisk. Teď jsem si však koupil nový flashdisk (32 GB) a s ním jsou problémy.

A model? Některé jsou na nahrávání televizních pořadů pomalé a dělají nejrůznější neplechu. Nemá přijímač diagnostiku (test), jestli je flash disk rychlostně vhodný?

Kde kdo slibuje, že přijímač dovede nahrávat na flash disk, ovšem často nakonec funguje spolehlivě jenom klasický externí pevný disk. Jestli se někdy rozhodnete pro externí pevný disk, doporučuji nějaký 3,5" (protože oproti 2,5" modelům má vždy vlastní nezávislé napájení a výhodnější poměr cena - kapacita).

Mám jej zkusit naformátovat na PC (formátoval jsem na NTFS i FAT32, ještě je možnost exFat), jinak vždy na satelitu potom zformátuji, protože to satelit vyžaduje.

Formátování na PC se jeví zbytečné, jestliže satelitní přijímač si ho formátuje pro své potřeby sám. V tom případě je mu ukradené, jaký souborový systém flash disk dosud používal.