Autor Téma: No co to je?  (Přečteno 22266 krát)

s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:No co to je?
« Odpověď #15 kdy: 02. 02. 2016, 08:00:05 »
Kabelovka je slengové slovo pro všechny placné kanály. Je jedno jesli je přijímáš přes satelit, nebo opravdu kabelem nebo IPTV…

Tak ti nevím, zda se mám smát, jak dokonale se ti ten vtip povedl nebo se zlobit, kolik běžných čtenářů jsi zmátl a oni to budou šířit dál jako pravdu.
Nikoho nematu možná sem tam měl napsat že je taky slengové slovo protože samozrejmě záleží v jaké souvislosti to píšeš ale kabelovka jako taková neexistuje je jen kabelová televize. To že si ještě nikdy neslyšel spojení IPTV kabelovka nebo satelitní kabelovka neznamená že to není ale jen že maš málo rošízené obzory. ;)
Dneska se už možná od tohoto spojení upouští protože každý zná skylink a cslink i IPTV a každý ví co nabízí ale prostě když chci mlivit o placených programech pišu zkratkou kabelovka viz treba zde:
https://m.facebook.com/Cznet.cz/posts/761053207295638
« Poslední změna: 02. 02. 2016, 08:07:05 od s.s.rock »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Fred

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:No co to je?
« Odpověď #16 kdy: 02. 02. 2016, 09:22:19 »
satelitní kabelovka
OMG. Raději ty málo rozšířené obzory, než plodit takové kraviny...


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:No co to je?
« Odpověď #17 kdy: 02. 02. 2016, 09:43:25 »
Kabelovka opravdu neni slengove oznaceni pro placene kanaly.


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:No co to je?
« Odpověď #18 kdy: 02. 02. 2016, 09:55:45 »
satelitní kabelovka
OMG. Raději ty málo rozšířené obzory, než plodit takové kraviny...
Já vím že když se tad tím nezamysliš a bereš to jako dvě odlišné platformy tak to zní krkolomě až neuveritelně ale presně takhle byli první satelity od UPC kdysi dávno nabízeny, jak jinak bys dostal k lidem že jsou tam placené České kanaly? Bohužel dnes už není možné najít originál web s tímhle spojením je to již mnoho let zpátky, to papatují jen dnešní 40cátnici kteří se o to v té době zajímali. Všechny weby již byli nesčetně krát aktualizované a tato zkratka nebo sleng z nich uplně zmizel. :(


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:No co to je?
« Odpověď #19 kdy: 02. 02. 2016, 10:00:25 »
Kabelovka opravdu neni slengove oznaceni pro placene kanaly.
Samozřejmě že není jen slegové označení, říkám že záleží v jakém sponení to píšeš.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:No co to je?
« Odpověď #20 kdy: 02. 02. 2016, 10:32:07 »
…Bohužel dnes už není možné najít originál web s tímhle spojením je to již mnoho let zpátky, to papatují jen dnešní 40cátnici kteří se o to v té době zajímali. Všechny weby již byli nesčetně krát aktualizované a tato zkratka nebo sleng z nich uplně zmizel. :(
Naštěstí.
Naštěstí se zvedá úroveň webů i příspěvků, a nemusíme vidět nesprávné nazývání nesmyslů slangem. Určil's to správně, nafoukaný kabelový operátor produkoval hromady nesmyslů ve své propagaci, a jejich technici si pyšně vymýšleli další, vlastní. Doba je už o 15 let jinde (i oni jsou pryč) a my dnes bojujeme s jinými nesmysly. V jazyku i technice. Je to zdlouhavý boj, ale potěší, když si vždy několika letech můžu další nesmysl odškrtnout.


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:No co to je?
« Odpověď #21 kdy: 02. 02. 2016, 10:54:15 »
Jediný výraz, který se kdysi používal, byla "bezdrátová kabelovka" a vztahovalo se to ke KabelNetu, kde na domech byla přijímací anténa na MMDS a VKV, někde na půdě napájecí zdroj pro konvertor, slučovač MMDS+VKV a zesilovač. A pak kabelem rozvod 16 TV programů k jednotlivým účastníkům. Všechny ostatní výrazy jsou normální fantasmagorie, které si tady někdo vytváří zřejmě ve snaze se sebezviditelnit (nebo je v dané problematice úplně dezorientován).


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:No co to je?
« Odpověď #22 kdy: 02. 02. 2016, 11:13:54 »
Ok, konec konců já tady nepotřebuji a ani nechci dokazovat že mám pravdu. Doba jde opravdu dopředu ale berte v potaz že když se řekne kabelovka muže to prostě dotyčný myslet jako placené kanály což je přesně to co myslel pamětnk. ;) Je to Vaše + aby ste byli v obraze, nikdo neříká že to musíte používat.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:No co to je?
« Odpověď #23 kdy: 02. 02. 2016, 13:48:05 »
Pokud jsem opravdu zavinil část nedorozumění v této diskuzi, tak mne to opravdu mrzí. Já jsem ale napsal :"třeba kabelovka" a myslel jsem tím skutečně jen kabelovku UPC, jako vzorek, ne tedy pay platformu obecně. A ten příklad jsem použil proto, že jsem tento formát obrazu naposledy zahlédl právě v DVB-C. Nechtěl jsem tím vyčerpávajícím způsobem hodnotit, kolik poskytovatelů, stanic, či pořadů, lze v takto orámovaném provedení zhlédnout, byl to pouhý jednotlivý případ, který mi ale nepřipadal unikátní.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


pjaro77

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:No co to je?
« Odpověď #24 kdy: 24. 03. 2016, 12:18:54 »
K pôvodnej téme. Tá "chválitebná" úprava obrazu je tzv. windowbox. Nielen, že to takto vysielajú ale niektoré firmy aj distribujú na DVD. Napríklad film Jánošík z roku 1962.
« Poslední změna: 24. 03. 2016, 12:21:38 od pjaro77 »