Autor Téma: 3 TP nejdou  (Přečteno 39947 krát)

sam1111

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
3 TP nejdou
« kdy: 29. 01. 2016, 18:50:58 »
Dobrý večer,
mám takový problém: při ladění družice HotBird nejdou stanice z 12476 H, 11642 H, 11623 V, u všech jinak ukazuje sílu i kvalitu nad 50%, u těchto TP ovšem pruhy měřicí signál ,,blikají", mám parabolu 80 cm, 3 LNB - Astra 1, 3, HotBird, přijímač Topfield. Zjistil jsem že když změním LNB frekvenci na 10600 mHz, a 22kHz zapnuto, tyto programy jdou, ale zase nejdou programy na jiných TP (např 10719 V), LNB frekvence nastavena na 9750/10600.
Díky za rady.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #1 kdy: 30. 01. 2016, 13:23:31 »
Dobrý večer,
mám takový problém: při ladění družice HotBird nejdou stanice z 12476 H, 11642 H, 11623 V, u všech jinak ukazuje sílu i kvalitu nad 50%, u těchto TP ovšem pruhy měřicí signál ,,blikají", mám parabolu 80 cm, 3 LNB - Astra 1, 3, HotBird, přijímač Topfield. Zjistil jsem že když změním LNB frekvenci na 10600 mHz, a 22kHz zapnuto, tyto programy jdou, ale zase nejdou programy na jiných TP (např 10719 V), LNB frekvence nastavena na 9750/10600.
Díky za rady.

Například program
Super Tennis HD na 12,476   Horizontálně  29900   3/4   DVB-S2 jde úplně normálně na Topfield SBP  2010 s nastavením LNB 9750/10600 22 kHz vypnuto !!! ostatní programy také bez problémů.....
Co to znamená, že pruhy měřicí signál ,,blikají"? Pokud se "neustálí", tak není dobře nasměrovaná parabola, jde o programy v HD a ty všeobecně vyžadují přesné nasměrování paraboly, ve vašem případě patrně nastavení příslušného LNB pro příjem HotBirdu. Ovšem také mohl LNB již odejít na věčnost, takhle na dálku těžko radit ...


sam1111

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #2 kdy: 30. 01. 2016, 14:59:20 »
Ano, pruhy se neustálí, ale parabola by měla být nastavena správně, nastavovala ji firma. A k čemu je vlastně to 22 kHz? Nejdou potom nízké transpondéry.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #3 kdy: 30. 01. 2016, 15:10:42 »
Jak a jaké "pruhy" se neustálí? 22kHz je superponovaný kmitočet, který slouží k přepínání LO v LNB, bez 22kHz je "spodní" pásmo 9,75GHz (rozsah od 10,7 do 11,7, někde 11,8GHz), s 22kHz je tzv. "horní" pásmo 10,6GHz (rozsah od11,7GHz, někdy 11,8GHz do 12,75GHz)! Možná má LNB mírně rozladěný LO pro horní pásmo, zkus ladit kmitočty s odchylkou +-5 až10MHz. Jinak zkus svůj přijímač na jiném místě a na svém místě kde přijímáš tuto družici zkus jiný přijímač! Dále je důležité o jaký rozvod se jedná, jestli individuálka nebo skupiňák a pokud skupiňák, pak je důležité jak se SAT signál rozvádí (jestli MSW, quad nebo octo LNB), atd.! Nejjednodušší řešení je pozvat si odborníka s měřákem, který hravě zjistí kde je závada a rychle ji odstraní! Zkus tady napsat odkud jsi a možná se ti někdo ozve.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


sam1111

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #4 kdy: 30. 01. 2016, 19:54:39 »
Pruhy ukazující sílu a kvalitu signálu, ukážou 55/79%, za sekundu třeba 0/13% atd. Nedávno jsem se přestěhoval do Mariánských Lázní a je to společná anténa.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #5 kdy: 31. 01. 2016, 06:28:20 »
Vypadá to na nepřesně nastavenou SAT parabolu, špatně nastavené skew na LNB nebo i možná závada v MSW, příčin může být mnoho! Řešením je (protože se jedná o společný SAT systém) obrátit se prostřednictvím majitele nebo správce na firmu, která má tento přijímací systém ve své správě s požadavkem na opravu. Jen doufám, že to neinstaloval jistý "takyanténář", který se v tomto regionu a městě pohybuje.  V každém případě reklamovat u kompetentní osoby!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #6 kdy: 31. 01. 2016, 06:37:08 »
Pruhy ukazující sílu a kvalitu signálu, ukážou 55/79%, za sekundu třeba 0/13% atd. Nedávno jsem se přestěhoval do Mariánských Lázní a je to společná anténa.

.... a co u sousedů, těm to jde, nebo taky nejde?
U společné antény bude nějaký přepínač a rozvaděč signálu (multiswitch) a na příjem jednotlivých družic  se musíte "naladit" přepínačem DISEqC ve vašem přijímači...což by vám u sousedů měli poradit (pokud jim to jde) :)


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #7 kdy: 31. 01. 2016, 06:50:38 »
Jak jsem dotyčnému radil, pokud se jedná o společný přijímací SAT systém, platí jen a pouze jedna rada a to obrátit se prostřednictvím kompetentní osoby na servisní firmu, která dotyčného navštíví a provede měření na koncovém bodě UPS a zjistí zda-li je závada na přijímacím zařízení dotyčného nebo je závada v HS přijímacího systému! Obcházet sousedy je totální nesmysl, sousedé zcela jistě závadu (ať už je u dotyčného nebo v HS přijímacího systému) neodstraní!! Navíc pokud dotyčný signál na požadované družici (HB) má a ten mění hodnoty (rozuměj "kolísá"), určitě není problém v nastavení Diseqc v přijímacím terminálu uživatele, ale někde jinde, viz jeho poznámka o přepnutí LNB na LO 10,6GHz, kdy požadované tv stanice fungují!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


sam1111

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #8 kdy: 31. 01. 2016, 07:46:00 »
Asi se tedy zeptám správce domu a pak se tedy obrátím na montážní firmu. Ale děkuji za rady.


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #9 kdy: 31. 01. 2016, 09:15:30 »
Jak jsem dotyčnému radil, pokud se jedná o společný přijímací SAT systém, platí jen a pouze jedna rada a to obrátit se prostřednictvím kompetentní osoby na servisní firmu, která dotyčného navštíví a provede měření na koncovém bodě UPS a zjistí zda-li je závada na přijímacím zařízení dotyčného nebo je závada v HS přijímacího systému! Obcházet sousedy je totální nesmysl, sousedé zcela jistě závadu (ať už je u dotyčného nebo v HS přijímacího systému) neodstraní!! Navíc pokud dotyčný signál na požadované družici (HB) má a ten mění hodnoty (rozuměj "kolísá"), určitě není problém v nastavení Diseqc v přijímacím terminálu uživatele, ale někde jinde, viz jeho poznámka o přepnutí LNB na LO 10,6GHz, kdy požadované tv stanice fungují!

Při obcházení sousedů lze velmi snadno zjistit, zda je problém všude nebo jen u tazatele a někdy dokonce i sousedi přijdou na to, že jim to nejde taky ..... a určitě nemůžete tvrdit nic, pokud nejste přímo na místě a nepřišel jste na příčinu problémů.....
« Poslední změna: 31. 01. 2016, 09:23:49 od amatér Tondach »


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #10 kdy: 31. 01. 2016, 09:37:19 »
No, je vidět, že se nepohybuješ v oboru! Sousedi vůbec nemusejí mít tuto družici (HB) naladěnu, pro běžného CZ SAT diváka je to absolutně nezajímavá pozice (vyjma snad pár "bláznů", kteří zde sledují pár "sportovních" programů) a zasahovat sousedům do jejich přijímacího zařízení není zrovna to pravé ořechové a nemuselo by se dotyčnému vyplatit (může se snadno stát, že dojde k rozladění přijímacího terminálu u některého souseda/sousedů a ti pak budou požadovat úhradu po dotyčném za uvedení přijímacího terminálu do provozuschopného stavu, už x-krát jsme byli někde takto voláni, kdy některý z iniciatívních nebo nových nájemníků takto "řádil" po sousedech a stálo ho to cca. tři litry)! Proto jen a pouze u tohoto druhu příjmu (společný SAT systém) platí, obrátit se na kompetentní osobu a objednat servis u odborné(!) firmy, která tento systém spravuje! Nejsme někde na svépomocné dílně!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #11 kdy: 31. 01. 2016, 10:31:56 »
Myslím že když už sousedi, tak právě kvůli tomu možnému rozladění u nich, raději k nim přenést svůj přijímač.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #12 kdy: 31. 01. 2016, 10:54:17 »
No, je vidět, že se nepohybuješ v oboru! Sousedi vůbec nemusejí mít tuto družici (HB) naladěnu, pro běžného CZ SAT diváka je to absolutně nezajímavá pozice (vyjma snad pár "bláznů", kteří zde sledují pár "sportovních" programů) a zasahovat sousedům do jejich přijímacího zařízení není zrovna to pravé ořechové a nemuselo by se dotyčnému vyplatit (může se snadno stát, že dojde k rozladění přijímacího terminálu u některého souseda/sousedů a ti pak budou požadovat úhradu po dotyčném za uvedení přijímacího terminálu do provozuschopného stavu, už x-krát jsme byli někde takto voláni, kdy některý z iniciatívních nebo nových nájemníků takto "řádil" po sousedech a stálo ho to cca. tři litry)! Proto jen a pouze u tohoto druhu příjmu (společný SAT systém) platí, obrátit se na kompetentní osobu a objednat servis u odborné(!) firmy, která tento systém spravuje! Nejsme někde na svépomocné dílně!

To je hloupých a nesmyslných řečí, jak "vyvrátit" názor, že lze zaklepat na sousedovy dveře a zeptat se "hele, jde ti hotbird" a hned se ví, jestli je to jen můj problém, nebo také těch ostatních, že ano! Teď bych mohl taky sáhodlouze začít blábolit, že i ten, který nemá Hotbird naladěný, ho může pro kontrolu naladit a jiné hlouposti, ale holt se nepohybuji v oboru! Tak příště raději, než bych se zeptal souseda, jestli mu jde proud, zavolám rovnou na ČEZ a oni za půl dne přijedou a zjistí, že mám vypadlý jistič ..... a bude mě to stát ty tři litry! Nejsem padlý na hlavu a hlavně nepíšu nic o odstranění případné poruchy, ale o prvním nejjednodušším kroku ..... ! Ale ten by vám nedal vydělat a o tom to je!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #13 kdy: 31. 01. 2016, 13:33:41 »
 ;D ;D ;D "...že lze zaklepat na sousedovy dveře a zeptat se "hele, jde ti hotbird"..", pokud mají sousedi vůbec tušení co to "Hot Bird" je a mají ho naladěný, že! A tvé ostatní "příměry" s dodávkou el. energie apod., ty nebudu rozebírat, jen stručně zrekapituluji! Zjisti si za co má garanci ČEZ nebo EON v rámci distribuční sítě (odkud -kam) a pak si to zjisti u společných TV a SAT rozvodů! Společná část TV a SAT rozvodů vždy končí na předávacím bodě UPS, což je ÚZ a co je před ní je v garanci odborné firmy a co je za ÚZ je problém uživatele. Odborná firma garantuje parametry pro bezproblémový příjem na ÚZ a jak si provede rozvod uživatel, již tuto firmu nezajímá a pokud je problém za ÚZ firma ráda dojede a za patřičný obnos závadu u uživatele odstraní! Nebo ty snad chodíš do práce zadarmo? Pokud ti u ČEZu/EONu vypadne jistič a ty nejsi schopen ho nahodit, tak pracovník ČEZu/EONu také rád přijede a za příslušný obnos dle ceníku toto provede! Takže u distribuční el. sítě platí to, že co je před HDS je problém ČEZu/EONu a co za HDS je problém odběratele, jsou sice vyjímky, ovšem jejich popis by přesáhl rámec tohoto příspěvku! Jak jsem psal, omlouvá tě jen to, že nejsi z oboru! Ono něco jiného je servisovat rozsáhlé rozvody spol. TV a SAT antén a něco jiného je starat se o vlastní zrezlou SAT parabolu kdesi u sebe doma na kozím chlívku!!!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:3 TP nejdou
« Odpověď #14 kdy: 31. 01. 2016, 14:10:11 »
Souhlas s Tondachem. Pouze s tím rozdílem že se jich samozřejmě nebudu ptát zda-li jim jde Hot Bird, poněvadž by na mě nejspíš čučeli jak tele na vrata ale s tím, zda-li si u nich nemůžu vyzkoušet svůj přijímač. Nic víc nic míň, tudíž nemá žádný smysl řešit tu zbytečnou omáčku okolo.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.