Autor Téma: 44. kanál - záhada vyřešena  (Přečteno 20113 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: 44. kanál - záhada vyřešena
« Odpověď #15 kdy: 29. 06. 2010, 21:56:02 »
Tak to skutečně bude Špindl. Ale že baluje Javořici, to mě skutečně dostalo... :D
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mart_b

  • Host
Re: 44. kanál - záhada vyřešena
« Odpověď #16 kdy: 30. 06. 2010, 08:06:02 »
Medvědín je převod 42/44 tedy jak zde bylo vysloveno, zdrojem je Javořice
Davide, dá se někde sehnat tabulka, nebo výpis jaký vysílač, ten který převaděč baluje?
Jsou to docela zajímavé informace :) Zajímalo by mě, jestli úroveň a kvalita, případně různá znehodnocení signálu odazy apod. z určitého základního vysílače v místě nově budovaného převaděče je tím hlavním aspektem? Za všechno bych uvedl příklady např. Jihlavy a převaděče Královský vršek, kde Nova je na stožáru a baluje Javořici a hned vedle zhruba ve stejné výšce je na paneláku ČT1 a baluje Krásné...
Nebo třeba převaděč Rokytnice nad Rokytnou na Třebíčsku - kde Javořice na kterou je tam z trochu větší výšky vidět a hraje tam i na namočený provázek, tak i přesto není jako zdroj pro tento převaděč využita...ballovací anténa míří do kopců a přes les směrem na mnohem vzdálenější Kojál...


david.kriz

  • Host
Re: 44. kanál - záhada vyřešena
« Odpověď #17 kdy: 30. 06. 2010, 08:10:41 »
Medvědín je převod 42/44 tedy jak zde bylo vysloveno, zdrojem je Javořice
Davide, dá se někde sehnat tabulka, nebo výpis jaký vysílač, ten který převaděč baluje?
Jsou to docela zajímavé informace :) Zajímalo by mě, jestli úroveň a kvalita, případně různá znehodnocení signálu odazy apod. z určitého základního vysílače v místě nově budovaného převaděče je tím hlavním aspektem? Za všechno bych uvedl příklady např. Jihlavy a převaděče Královský vršek, kde Nova je na stožáru a baluje Javořici a hned vedle zhruba ve stejné výšce je na paneláku ČT1 a baluje Krásné...
Nebo třeba převaděč Rokytnice nad Rokytnou na Třebíčsku - kde Javořice na kterou je tam z trochu větší výšky vidět a hraje tam i na namočený provázek, tak i přesto není jako zdroj pro tento převaděč využita...ballovací anténa míří do kopců a přes les směrem na mnohem vzdálenější Kojál...

Zatím jediný zdroj o kterém vím, kde se to uvádělo, je katalog Teroz. První se mi dostal do ruk v roce 1997, od té doby to používám. Je tam ale uveden jen kanálový převod, ne zdrojový vysílač, ten si člověk musí dle kanálu vydedukovat.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: 44. kanál - záhada vyřešena
« Odpověď #18 kdy: 30. 06. 2010, 09:11:33 »
Mluvil jsem s Rudolfem Popem a Česká televize údajně nic takového nemá, takže bohužel...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: 44. kanál - záhada vyřešena
« Odpověď #19 kdy: 30. 06. 2010, 13:04:42 »
ČT ne, ale ČRa zcela jistě ano!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0