Autor Téma: ČT - Výroba sedmi přímých přenosů během 60 hodin!  (Přečteno 3299 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
ČT od pátečního dopoledne do nedělního večera vyrobila sedmero přímých přenosů z toho dva "velké"

Pátek
1) Fotbalová zimní Tipsport liga Ml. Boleslav - Pardubice
2) ELH open air game Kometa - Sparta

Sobota
3) Fotbalová zimní Tipsport liga Olomouc - Baník Ostrava
4) MČR horských kol Kolín - VELKÝ PŘENOS (min. 14 kamer)

Neděle
5) Jizerská "50" - VELKÝ PŘENOS (21 kamer)
6) Tříkrálový koncert 2016
7) ELH Ml. Boleslav - Hr. Králové

Skoro si až říkám, zda se ty prostředky nemíjí účinkem. Např. zimní Tipsport liga Ml. Boleslav - Pardubice vysílaná v pátek dopoledne. A i když to byl menší přenos na nějakých 4-5 kamer, tak nepochybně to své náklady má. Kdo se na to může dívat...? I trochu pochybnosti mám nad MČR horských kol. Republikový šampionát spíše (mediálně) menšinového sportu, který si ovšem vyžaduje nákladnou realizaci.

BTW: Přenosy 3, 6 a 7 si musely vystačit s SD rozlišením. 3 a 6 asi Brno, 7 zřejmě Ostrava.

Ať tak či onak, slušné manévry a asi soustrast těm, kteří kvůli tomu museli odpískat víkend. 
« Poslední změna: 11. 01. 2016, 02:51:03 od blueflash . »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:ČT - Výroba sedmi přímých přenosů během 60 hodin!
« Odpověď #1 kdy: 11. 01. 2016, 08:17:19 »
Typický český názor, děláš málo je to špatně, děláš hodně, je to špatně. Čekal jsem pochvalný článek, ale ono jde opravdu zpochybnit vše.  :(  Tohle je dle mě pro ČT na velkou pochvalu.


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT - Výroba sedmi přímých přenosů během 60 hodin!
« Odpověď #2 kdy: 11. 01. 2016, 10:25:56 »
ELH open air game Kometa - Sparta

Byla hezká demonstrace rozdílu HD a SD kamer. Zabrankové byly SD a obraz byl při přepnutí z hlavní na zabrankovou neskutečný.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Korislav Korislavič

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT - Výroba sedmi přímých přenosů během 60 hodin!
« Odpověď #3 kdy: 11. 01. 2016, 10:56:58 »
I trochu pochybnosti mám nad MČR horských kol. Republikový šampionát spíše (mediálně) menšinového sportu, který si ovšem vyžaduje nákladnou realizaci.
Vaše pochybnosti ohledně menšinového sportu jsou bezpochyby liché a závod,který se jel v Kolíně se jmenuje Mistrovství ČR v cyklokrosu. Ale jinak ČT Sport se snaží a celkem dobře.
« Poslední změna: 11. 01. 2016, 11:00:51 od Korislav Korislavič »


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:ČT - Výroba sedmi přímých přenosů během 60 hodin!
« Odpověď #4 kdy: 11. 01. 2016, 16:42:11 »
Typický český názor, děláš málo je to špatně, děláš hodně, je to špatně. Čekal jsem pochvalný článek, ale ono jde opravdu zpochybnit vše.  :(  Tohle je dle mě pro ČT na velkou pochvalu.

Rozpočet ČT Sport jistě není neomezený (bez narážek, pls) a tak si myslím, že by bylo lepší prostředky na přenos dopoledního zápasu z tréninkového hřiště investovat např. do vyslílání nějakého šlágru 1. ligy v hokeji. Např. z Českých Budějovic....

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:ČT - Výroba sedmi přímých přenosů během 60 hodin!
« Odpověď #5 kdy: 11. 01. 2016, 16:46:52 »
ELH open air game Kometa - Sparta

Byla hezká demonstrace rozdílu HD a SD kamer. Zabrankové byly SD a obraz byl při přepnutí z hlavní na zabrankovou neskutečný.


Všechny kamery byly HD (bylo to dobře vidět při "live" záběrech), nicméně HD přenosový vůz (nový HD5 s 8 kamerami, z toho 1x slow-motion, jenž vznikl modernizací posledního pražského SD vozu) který to snímal, má část záznamových diskových zařízení pro opakovačky pouze v SD.  ???