Autor Téma: Propojení LCD display & set-top-box  (Přečteno 14437 krát)

wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Propojení LCD display & set-top-box
« kdy: 08. 01. 2016, 08:32:10 »
Zdravím všechny,chtěl bych poprosit o radu někoho,kdo hoví této problematice.Po Vánocích mi zůstal volný jeden LCD display a na komoře nepoužívaný STB.Chtěl bych ty dvě věci spárovat,aby vše fungovalo jako klasická TV (zatím řeším obraz,zvuk posléze).  Propojil jsem to kabelem VGA-SCART.Na STB se dá nastavit : 1.VÝSTUP TV - možnosti CVBS,CVBS+RGB a CVBS+YPbR        2.TV NORMA - možnosti  AUTO,PAL-BG,PAL-M,PAL-N a NTSC.      Všechny kombinace vyzkoušeny,když propojím  STB s LCD  a zapnu LCD vyskočí vždy okno NO SIGNAL a LCD se ihned sám vypne. Ale se dvěma výjimkami - když dám VÝSTUP TV  na YPbPr a TV NORMU buď na PAL-M nebo na NTSC,bliká na něm okno INPUT NOT SUPPORTED,ale LCD se nevypne.A u těchto dvou výjimek se LCD dokonce automaticky zapne,když manuálně nebo DO zapnu setopbox. U jiného nastavení VÝSTUPU TV a TV NORMY zůstane LCD při zapnutí setoboxu vypnutý.Hrál jsem si ještě přímo s nastavením samotného LCD ,bez úspěchu. Jde to vůbec nějak zprovoznit? Na netu jsem ohledně tohoto moc nenašel...     Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Propojení LCD display & set-top-box
« Odpověď #1 kdy: 08. 01. 2016, 09:22:24 »
Většinou to zprovoznit nejde. Zatímco VGA norma počítá se signálem 60p, TV výstup je 50i, v případě nastavení NTSC 60i. Dál VGA používá oddělenou synchronizaci, TV výstup má synchronizaci kompozitní. Ta redukce Scart-VGA sloužila jen pro pár videokaret, které se uměly do TV normy přepnout.


JArty

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Propojení LCD display & set-top-box
« Odpověď #3 kdy: 30. 01. 2016, 13:03:06 »
Na netu jsou toho spousty, zadejte vyhledat  "jak připojit monitor k STB" a uvidíte sám, co toho tam je ..... ale jak je tu řečeno, většinou to nejde :(


wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Propojení LCD display & set-top-box
« Odpověď #4 kdy: 30. 01. 2016, 18:16:52 »
Tak jsem objednal tady tohle,tak uvidíme...

http://m.aliexpress.com/item/32434866661.html

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0