Autor Téma: zesílení v pásmu a ultumení ještědu  (Přečteno 23027 krát)

erteple2

  • Host
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #30 kdy: 29. 12. 2015, 17:42:19 »
Já ale o žádných odborných či neodborných radách nehovořím ani o tom že bych měl být profík apod... to si tady umělě vytváříte vy sami.  ::) Váš problém, né můj.

Zajímalo by mě teda to správné řešení jak srovnat sílu muxů v kanálovém (2,3 příp 4 kanálovém) předzesilovači Teroz či IVO. Jednotlivé muxy regulovat v samotném zesilovači nejdou - pokud by šlo, byly by to opět útlumáky - jak jinak. Regulovat výkon zesilovače prostě nejde - ten je vždy pevný a daný. Zesilovače s různou silou jsou taky pouze pevné - nelze tam nic seřizovat na ideál.

Tak jak to teda profíci řešíte a hlavně čím? (neplet'te sem vložky z STA či jiné profi drahé věci)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #31 kdy: 29. 12. 2015, 18:09:53 »
Já ale o žádných odborných či neodborných radách nehovořím ani o tom že bych měl být profík apod... to si tady umělě vytváříte vy sami.  ::) Váš problém, né můj.

Zajímalo by mě teda to správné řešení jak srovnat sílu muxů v kanálovém (2,3 příp 4 kanálovém) předzesilovači Teroz či IVO. Jednotlivé muxy regulovat v samotném zesilovači nejdou - pokud by šlo, byly by to opět útlumáky - jak jinak. Regulovat výkon zesilovače prostě nejde - ten je vždy pevný a daný. Zesilovače s různou silou jsou taky pouze pevné - nelze tam nic seřizovat na ideál.

Tak jak to teda profíci řešíte a hlavně čím? (neplet'te sem vložky z STA či jiné profi drahé věci)

Zkus odkazy z příspěvku http://forum.digizone.cz/index.php?topic=4830.msg76453#msg76453
Jsou tam 4 odkazy, tam to je popsané, taky jsem si myslel že je dobré to nejdřiv utlimit a pak zesílit, ale mnohem lépe vyjde získat na každém z kanálů co nejvíc a sloučit každý zvlᚍ popřípadě použít zesilovač přímo pro daný kanál a signál zesílit. Také to tak udělám, Ještěd bude mít vysoké hodnoty tak jej nebude potřeba nijak zesilovat, lobau a gorlitz, na ně použiju kanálové antény a sloučím si jen požadované kanály (slabý kanál zesílim před sloučením). O kolik který zesílit se tam taky dočteš, stačí když si jednotlivé kanály změříš. Kanálový zesilovač s požadovanou hodnotou ti vyroběj na zakázku. :)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #32 kdy: 29. 12. 2015, 18:18:58 »
Já ale o žádných odborných či neodborných radách nehovořím ani o tom že bych měl být profík apod... to si tady umělě vytváříte vy sami.  ::) Váš problém, né můj.

Zajímalo by mě teda to správné řešení jak srovnat sílu muxů v kanálovém (2,3 příp 4 kanálovém) předzesilovači Teroz či IVO. Jednotlivé muxy regulovat v samotném zesilovači nejdou - pokud by šlo, byly by to opět útlumáky - jak jinak. Regulovat výkon zesilovače prostě nejde - ten je vždy pevný a daný. Zesilovače s různou silou jsou taky pouze pevné - nelze tam nic seřizovat na ideál.

Tak jak to teda profíci řešíte a hlavně čím? (neplet'te sem vložky z STA či jiné profi drahé věci)
Zcela jistě se mýlíš. Nejspíš jsi nikdy neslyšel o parametrickém zesilovači nebo o poměru C/N. Když už používáš výrobky TEROZ, proti kterým nemám žádné námitky a sám je používám, pak bys v katalogu této firmy měl také najít vícekanálové zesilovače s rozdílným zesílením jednotlivých kanálů. Ty jsou právě vhodné pro korekci rozdílných úrovní jednotlivých MPXů.
 V každém případě je ale dobré si pamatovat, že srovnávání úrovní utlumením silnějších signálů se používá zcela výjimečně, a to tehdy, kdy se jedná o opravdu velmi silné signály a jejichž úroveň po zeslabení neklesne pod 70dBuV. Zásadně se totiž úrovně korigují zesilováním slabých signálů na úroveň těch silných, a to právě z důvodu zachování co možná nejlepších parametrů přijímaných signálů. Zeslabit silný signál a pak ho zase zesilovat, to je jeho dvojí degradace!


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #33 kdy: 29. 12. 2015, 18:48:11 »
Vyrobí mi v terozu slučovač který má 4 vstupy? 1. vstup pro k24 (anténa 1), 2. vstup (kanál 27 (druhá anténa) 3. vstup kanál 36+39 (3tí anténa), vstup "rest" (do něho bude připojena kanálová propust s kanály 43,52,60 (ještěd). Před jednotlivé vstupy přijdou zesilovače kanálové (jen k24, k27, 36, 39). Tudíž vstup rest aby nebyl průchozí pro napětí. Na pásmové slučovači (který mi slučuje FM+vhf+uhf bude na vstupu uhf pouze zvolené pořadí kanálů. Bude potřeba teda ten lte+gsm(celular+tetra filtr? Když to oddělím kanálově? Ale jednotlivé kanály budou mít na těch slučovačích a propustech nějaký útlum, tak asi neměři ještěd na svorkách antény (za symetrákem) a podle úrovní řešit zesilovače pro spodní část kanálů? Ale nejdřív to zapojit (bez spodních kanálů a změřit ještěd (zjistím konečnou hodnotu oslabenou o útlum průchodem přes slučovče a kanálové propusti) a podle toho srovnat ty spodní kanály? Eventuelně na konci pouužít pásmový zesilovač, jelikož k tomu přijde ještě sloučit pásmo VHF (kuli dab z lobau) a FM.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #34 kdy: 29. 12. 2015, 18:54:30 »
Tomu říkám chameleón.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


erteple2

  • Host
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #35 kdy: 29. 12. 2015, 18:58:59 »
Katalog od Terozu nemám, čili vycházím pouze z toho, co nabízí web. Zde vidím pouze 1 provedení Obj.č. 488 - 1 kanál 20dB / 2 kanály 10dB. Na to jsem koukal už dávno ale to jsem zamítl. Potřeboval bych 2 kanálový a místo 20dB by stačilo 15dB. U německých bych to taky musel nějak takto podobně řešit. Vzhledem k poměrně tak vysoké ceně je pro mě jistější a jednodušší si to seštelovat ručně stručně útlumákem v propusti - ač to asi není ideál jak tu píšete. Holt nemám ideál, mám ale zase na druhou stranu ideál srovnané úrovně.


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #36 kdy: 29. 12. 2015, 18:59:13 »
Já ale o žádných odborných či neodborných radách nehovořím ani o tom že bych měl být profík apod... to si tady umělě vytváříte vy sami.  ::) Váš problém, né můj.

Zajímalo by mě teda to správné řešení jak srovnat sílu muxů v kanálovém (2,3 příp 4 kanálovém) předzesilovači Teroz či IVO. Jednotlivé muxy regulovat v samotném zesilovači nejdou - pokud by šlo, byly by to opět útlumáky - jak jinak. Regulovat výkon zesilovače prostě nejde - ten je vždy pevný a daný. Zesilovače s různou silou jsou taky pouze pevné - nelze tam nic seřizovat na ideál.

Tak jak to teda profíci řešíte a hlavně čím? (neplet'te sem vložky z STA či jiné profi drahé věci)
Pleteš tady všechno jenom ty. Už ten tvůj zcestný názor, že se individuální anténa nedá dělat pomocí kanálových vložek, je úplně mimo mísu. Uvědom si, že jsou lidí, kteří vyžadují především kvalitu a neřeší, jestli anténní systém stojí pár stovek nebo desetitisíce. To řeší akorát kolenovrti. Jinak by bylo celkem zajímavé vědět, jestli tito jedinci stejným způsobem přistupují ke všemu, např. k ústřednímu topení, rozvodům el. energie apod. a místo objednání profi firmy na montáž lezou po webech a sbírají "moudra" od hudebníků...


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #37 kdy: 29. 12. 2015, 19:15:38 »
Já ale o žádných odborných či neodborných radách nehovořím ani o tom že bych měl být profík apod... to si tady umělě vytváříte vy sami.  ::) Váš problém, né můj.

Zajímalo by mě teda to správné řešení jak srovnat sílu muxů v kanálovém (2,3 příp 4 kanálovém) předzesilovači Teroz či IVO. Jednotlivé muxy regulovat v samotném zesilovači nejdou - pokud by šlo, byly by to opět útlumáky - jak jinak. Regulovat výkon zesilovače prostě nejde - ten je vždy pevný a daný. Zesilovače s různou silou jsou taky pouze pevné - nelze tam nic seřizovat na ideál.

Tak jak to teda profíci řešíte a hlavně čím? (neplet'te sem vložky z STA či jiné profi drahé věci)
Pleteš tady všechno jenom ty. Už ten tvůj zcestný názor, že se individuální anténa nedá dělat pomocí kanálových vložek, je úplně mimo mísu. Uvědom si, že jsou lidí, kteří vyžadují především kvalitu a neřeší, jestli anténní systém stojí pár stovek nebo desetitisíce. To řeší akorát kolenovrti. Jinak by bylo celkem zajímavé vědět, jestli tito jedinci stejným způsobem přistupují ke všemu, např. k ústřednímu topení, rozvodům el. energie apod. a místo objednání profi firmy na montáž lezou po webech a sbírají "moudra" od hudebníků...


Tak když se nastěhuju kdekoliv v republice do paneláku, domu či bytovky, tak vím že v 1 fázové zásuvce bude vždy 230V bez ohledu zda ten objekt je novostavba, či je zateplený, jaké proběhly úpravy a podobně, když otočím kohoutkem na studenou vodu, poteče studená, asi v tomhle je rozdíl, kdežto v každem paneláku a bytovce je to s anténou jinak, prostě tam dají zhruba 3 multiplexy a nazdar bazar, ale cokdyž chci chytat i jiné multiplexy v mé oblasti dostupné?  Ještě jsem nevyděl žádný takový objekt, že by se dělali vždy tak (a udržovali) aby tam bylo dostupné vše. Proto si musíme my co chceme přijímat to co nám v uvozovkách "zakázali" tak to musíme řešit po svojem, navíc když nám dali jen jen ústecký vysílač, ale cokdyž chci ještěd a lobau? Tak si to musím vyřešit individuálně, co když chci satelitní příjem? také musím řešit individuálně, ještě jsem neviděl že by postavili panelák nebo barák, a nájemníků by řekli, jestli chcete vodu, tak si ji do svého bytu zařiďte individuálně a každej by tahal trubky od bůhví odkud. Nebo byt bez elektrických rozvodů, a řekli by chceš elektriku, tak si udělej instalaci a zařiď si to individuálně, pokud vím, tak v každém bytě/domě/paneláku jsou již hotové rozvody vody a elektřiny.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #38 kdy: 29. 12. 2015, 19:29:47 »
Já ale o žádných odborných či neodborných radách nehovořím ani o tom že bych měl být profík apod... to si tady umělě vytváříte vy sami.  ::) Váš problém, né můj.

Zajímalo by mě teda to správné řešení jak srovnat sílu muxů v kanálovém (2,3 příp 4 kanálovém) předzesilovači Teroz či IVO. Jednotlivé muxy regulovat v samotném zesilovači nejdou - pokud by šlo, byly by to opět útlumáky - jak jinak. Regulovat výkon zesilovače prostě nejde - ten je vždy pevný a daný. Zesilovače s různou silou jsou taky pouze pevné - nelze tam nic seřizovat na ideál.

Tak jak to teda profíci řešíte a hlavně čím? (neplet'te sem vložky z STA či jiné profi drahé věci)
Pleteš tady všechno jenom ty. Už ten tvůj zcestný názor, že se individuální anténa nedá dělat pomocí kanálových vložek, je úplně mimo mísu. Uvědom si, že jsou lidí, kteří vyžadují především kvalitu a neřeší, jestli anténní systém stojí pár stovek nebo desetitisíce. To řeší akorát kolenovrti. Jinak by bylo celkem zajímavé vědět, jestli tito jedinci stejným způsobem přistupují ke všemu, např. k ústřednímu topení, rozvodům el. energie apod. a místo objednání profi firmy na montáž lezou po webech a sbírají "moudra" od hudebníků...


Tak když se nastěhuju kdekoliv v republice do paneláku, domu či bytovky, tak vím že v 1 fázové zásuvce bude vždy 230V bez ohledu zda ten objekt je novostavba, či je zateplený, jaké proběhly úpravy a podobně, když otočím kohoutkem na studenou vodu, poteče studená, asi v tomhle je rozdíl, kdežto v každem paneláku a bytovce je to s anténou jinak, prostě tam dají zhruba 3 multiplexy a nazdar bazar, ale cokdyž chci chytat i jiné multiplexy v mé oblasti dostupné?  Ještě jsem nevyděl žádný takový objekt, že by se dělali vždy tak (a udržovali) aby tam bylo dostupné vše. Proto si musíme my co chceme přijímat to co nám v uvozovkách "zakázali" tak to musíme řešit po svojem, navíc když nám dali jen jen ústecký vysílač, ale cokdyž chci ještěd a lobau? Tak si to musím vyřešit individuálně, co když chci satelitní příjem? také musím řešit individuálně, ještě jsem neviděl že by postavili panelák nebo barák, a nájemníků by řekli, jestli chcete vodu, tak si ji do svého bytu zařiďte individuálně a každej by tahal trubky od bůhví odkud. Nebo byt bez elektrických rozvodů, a řekli by chceš elektriku, tak si udělej instalaci a zařiď si to individuálně, pokud vím, tak v každém bytě/domě/paneláku jsou již hotové rozvody vody a elektřiny.
Je to úplně stejné, jako když v tom bytě budou zásuvky na elektriku jinde, než zrovna potřebuji. Prostě zavolám firmu a ta to udělá. Stejně tak, když společná anténa nemá programy, které chci. Všechno ostatní jsou kecy o ničem, sorry.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #39 kdy: 29. 12. 2015, 19:36:00 »
Vyrobí mi v terozu slučovač který má 4 vstupy? 1. vstup pro k24 (anténa 1), 2. vstup (kanál 27 (druhá anténa) 3. vstup kanál 36+39 (3tí anténa), vstup "rest" (do něho bude připojena kanálová propust s kanály 43,52,60 (ještěd). Před jednotlivé vstupy přijdou zesilovače kanálové (jen k24, k27, 36, 39). Tudíž vstup rest aby nebyl průchozí pro napětí. Na pásmové slučovači (který mi slučuje FM+vhf+uhf bude na vstupu uhf pouze zvolené pořadí kanálů. Bude potřeba teda ten lte+gsm(celular+tetra filtr? Když to oddělím kanálově? Ale jednotlivé kanály budou mít na těch slučovačích a propustech nějaký útlum, tak asi neměři ještěd na svorkách antény (za symetrákem) a podle úrovní řešit zesilovače pro spodní část kanálů? Ale nejdřív to zapojit (bez spodních kanálů a změřit ještěd (zjistím konečnou hodnotu oslabenou o útlum průchodem přes slučovče a kanálové propusti) a podle toho srovnat ty spodní kanály? Eventuelně na konci pouužít pásmový zesilovač, jelikož k tomu přijde ještě sloučit pásmo VHF (kuli dab z lobau) a FM.
Slučovač podle Tvých představ Ti asi nikdo nevyrobí, protože by obsahoval velké množství odlaďovačů, ale slučovač na sloučení všech Tebou vypsaných kanálů, Ti v TEROZu rádi udělají. Stejně tak i dvoukanálový zesilovač s rozdílným zesílením. Není v tom problém. Zbyněk Poštulka mi dělá na zakázku mnohem větší krkolomnosti. :-)


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #40 kdy: 29. 12. 2015, 20:27:22 »
Zdravím, potřebuju si zesílit signál, ale potřebuju odladit ještěd, jen zeslabit kanály 43 a 52 tak aby po zesílení zase fungovali, kanál 60 se zeslabí sám, jelikož nemá stejný výkon jako první 2 (stačí kouknout do vysílacích výkonů ještědu třeba na mapavysilacu.cz), navíc tam bude i útlum pro lte+gsm(celular)+tetra, potom si celé pásmo zesílím, o +10dB.

filtr:
http://www.eltasat.cz/prislusenstvi-sat-a-dvbt/alcad-rb-619-filtr-0-790-mhz-zadrz-60-db-pro-lte-tetra-gsm-pruchozi-pro-napajeni

zesilovač:
http://www.eltasat.cz/prislusenstvi-sat-a-dvbt/prubezny-zesilovac-antech-sz-10  (zesílí mi i dab a fm, nutno zeslabit ještěd).

a na samotném vystupu (do přijímače) budu mít galvanický oddělovač
http://www.eltasat.cz/prislusenstvi-sat-a-dvbt/galvanicky-oddelovac-eu-634


Akorád nevím čím odladit ty 2 kanály, zda stačí vzít 2x
http://www.eltasat.cz/odladovace/odladovac-laditelny-k40-60
A naladit je a zeslabit tímto, nebo použít kanálovou zádrž. Oboje je laditelné.

Antény mám analogové FM, analogovou (3M) vhf-III (ale na dab funguje perfektně, nasměrovaná na lobau (na tomto vysílači snižovali výkon). Pak analogová uhf colorka (2,5M) na digitál funguje taky výborně, je nasměrovaná na lobau. (obě antény (vhf i uhf) jsou vertikálně a nasměrovány na lobau, signál mám kvalitní na k27 a k36 na k39 už mám problémy signál 1 až 5% (zřejmě kuli ještědu). Kanál 24 z gorlitz to naladí taky, je sledovatelný ikdyž má stabilně max5%. Takže když utlumím ještěd a následně zesílím celé pásmo, tak bude kvalitní signál na dab i dvb-t (jelikož ho ještěd nezahltí). Antény jsou zapojeny v aktivním slučovači (tedy bez zesilovače).

Mám ještě kanálovou anténu S2039 (33-39) od kovoplastu, a pak mám ještě jednu která má zisk až na konci, a jedno síto. Myslím že by měla stačit ta anténa co mám, ještěd má sílu jako bejk, hraje i na "nasliněnej prst".

Potřebuju aby byl dobrý zisk na fm, dab a uhf, a hráli všecky kanály bez zahlcení a zarušení.
Návrh všech komponent je třeba provádět vždy na základě předchozího měření. Zvolený galvanický oddělovač nedoporučuji z důvodu možného a častého mechanického poškození tohoto typu.


erteple2

  • Host
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #41 kdy: 29. 12. 2015, 21:10:16 »
Já ale o žádných odborných či neodborných radách nehovořím ani o tom že bych měl být profík apod... to si tady umělě vytváříte vy sami.  ::) Váš problém, né můj.

Zajímalo by mě teda to správné řešení jak srovnat sílu muxů v kanálovém (2,3 příp 4 kanálovém) předzesilovači Teroz či IVO. Jednotlivé muxy regulovat v samotném zesilovači nejdou - pokud by šlo, byly by to opět útlumáky - jak jinak. Regulovat výkon zesilovače prostě nejde - ten je vždy pevný a daný. Zesilovače s různou silou jsou taky pouze pevné - nelze tam nic seřizovat na ideál.

Tak jak to teda profíci řešíte a hlavně čím? (neplet'te sem vložky z STA či jiné profi drahé věci)
Pleteš tady všechno jenom ty. Už ten tvůj zcestný názor, že se individuální anténa nedá dělat pomocí kanálových vložek, je úplně mimo mísu. Uvědom si, že jsou lidí, kteří vyžadují především kvalitu a neřeší, jestli anténní systém stojí pár stovek nebo desetitisíce. To řeší akorát kolenovrti. Jinak by bylo celkem zajímavé vědět, jestli tito jedinci stejným způsobem přistupují ke všemu, např. k ústřednímu topení, rozvodům el. energie apod. a místo objednání profi firmy na montáž lezou po webech a sbírají "moudra" od hudebníků...

Mě je to jedno Alexi co používáš na příjem individuální antény nebo co používají jiní v tvém okolí, já tu psal aby mi to tady nikdo nenabízel. Je to totiž pitomost, nehledě na řešení skříně, napájení atd. V mých podmínkách naprosto nemožné tohleto tady budovat v cizím baráku. No o ceně radši ani nebudu mluvit. Že to dají jiní? No a co, necht' dají když si nechají nabulíkovat od tebe takový pohádky.


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #42 kdy: 29. 12. 2015, 21:29:13 »
Já ale o žádných odborných či neodborných radách nehovořím ani o tom že bych měl být profík apod... to si tady umělě vytváříte vy sami.  ::) Váš problém, né můj.

Zajímalo by mě teda to správné řešení jak srovnat sílu muxů v kanálovém (2,3 příp 4 kanálovém) předzesilovači Teroz či IVO. Jednotlivé muxy regulovat v samotném zesilovači nejdou - pokud by šlo, byly by to opět útlumáky - jak jinak. Regulovat výkon zesilovače prostě nejde - ten je vždy pevný a daný. Zesilovače s různou silou jsou taky pouze pevné - nelze tam nic seřizovat na ideál.

Tak jak to teda profíci řešíte a hlavně čím? (neplet'te sem vložky z STA či jiné profi drahé věci)
Pleteš tady všechno jenom ty. Už ten tvůj zcestný názor, že se individuální anténa nedá dělat pomocí kanálových vložek, je úplně mimo mísu. Uvědom si, že jsou lidí, kteří vyžadují především kvalitu a neřeší, jestli anténní systém stojí pár stovek nebo desetitisíce. To řeší akorát kolenovrti. Jinak by bylo celkem zajímavé vědět, jestli tito jedinci stejným způsobem přistupují ke všemu, např. k ústřednímu topení, rozvodům el. energie apod. a místo objednání profi firmy na montáž lezou po webech a sbírají "moudra" od hudebníků...

Mě je to jedno Alexi co používáš na příjem individuální antény nebo co používají jiní v tvém okolí, já tu psal aby mi to tady nikdo nenabízel. Je to totiž pitomost, nehledě na řešení skříně, napájení atd. V mých podmínkách naprosto nemožné tohleto tady budovat v cizím baráku. No o ceně radši ani nebudu mluvit. Že to dají jiní? No a co, necht' dají když si nechají nabulíkovat od tebe takový pohádky.
Kromě toho, že nejsem žádný Alex (a podotýkám, že ani technik apod.), tak znovu zopakuji, že seš úplně mimo mísu. Naprostá většina lidí - a to mohu napsat s klidným svědomím, že je to většina - chce přijít domů, zapnout TV a dívat se. A neřeší nějaké pitomosti, jestli to jde tak nebo onak. Prostě zavolají firmu, dají požadavek, zaplatí a vymalováno. Stejně, jako když jim kiksne auto, tak se nevrhnou do webových diskuzí pro rady, pak do nákupu vybavení a nejdou to spravovat - zavolají servis a ten to vyřeší. Už konečně pochop, že nějaké pseudokutilství a fušování do všeho, když tomu nerozumíš, nemá v současné společnosti místo. S tím se dalo uspět tak za bolševika, kdy všude všechno chybělo a každý byl nucen to bastlit jak se dalo, ale dneska prostě NE!


erteple2

  • Host
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #43 kdy: 29. 12. 2015, 22:00:15 »
"Naprostá většina lidí - a to mohu napsat s klidným svědomím, že je to většina - chce přijít domů, zapnout TV a dívat se. A neřeší nějaké pitomosti, jestli to jde tak nebo onak. Prostě zavolají firmu, dají požadavek, zaplatí a vymalováno."

Já bych neřekl, naopak hromada lidí si to bastlí samo, (proto všude po webech žádají poradu) protože antény, kabel i příslušenství se dá zakoupit v každém větším městě - to zboží se prodává pro lidi, né spešl firmy které málem ani nejsou. Tak už se konečně probud'!  ;D Zda to někdo umí či neumí se nikdo neptá. Já si taky zapnu telku kdykoliv chci. A můžu i sat když je libo. Žádný firmy na to nepotřebuju. Stačí mě dostupnost zboží z netu a objednání požadovaných prvků na míru od výrobců. (místě to stejně nikde nekoupíš i kdyby ses chtěl rozkrájet) Firmy žádný nejsou, nejsme všichni (všecí) z Brna.

Chápu že se snažíš lobovat za antéňáky či firmy, máš to ale marný.
« Poslední změna: 29. 12. 2015, 22:15:01 od erteple2 »


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #44 kdy: 30. 12. 2015, 06:50:40 »
Každý ať si doma smontuje, domontuje co chce a nemá mu co do toho někdo kecat.Pokud někdo chce, ať si odborníka zavolá, pokud ne, ať si to udělá sám.Je to jen jeho věc.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM