Autor Téma: Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání  (Přečteno 81161 krát)

272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #15 kdy: 22. 12. 2015, 13:34:05 »
Jaké předběžné soudní opatření? Markíza je cizí státní subjekt, takže jediné co může udělat je mezinárodní žaloba. A tam je výsledek naprosto nejistý, takže i proto celé dřívější čeření vody vždy vyšumělo do prázdna. Což samozřejmě Markíza dobře ví.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #16 kdy: 22. 12. 2015, 14:01:18 »
Tady už se dostávám na tenký led, neb nejsem právník. Je možné, že předběžné soudní opatření se nedá použít na jiný stát, než má firma registraci. Ale zablokovat vysílání sportovních přenosů třeba STV a ZDF se jim u nás povedlo a také jsou to programy jiného státu. Navíc ZDF je FTA pro celou Evropu, takže divák se satelitem se může dívat, kdežto divák kabelovky má smůlu. Někdy ten televizní kolotoč nemá logiku.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #17 kdy: 22. 12. 2015, 14:25:54 »
Žalobu podával zdejší subjekt na taktéž zdejší subjekt(y) a nejednalo se o zablokování vysílání těch uvedených stanic, ale o blokaci konkrétních pořadů u konkrétních providerů (samotné stanice pochopitelně neblokovaly nic, jim je nějaké soudní rozhodnutí v ČR úplně ukradené, takže také proto se z přesahu pozemního vysílání mohl dívat každý).
V každém případě je potřeba zopakovat, že Markíza ten svůj "neverending story" už hraje roky a stále s nulovým výsledkem, takže v tomto případě tomu nebude jinak. Možná na jejich bu bu bu pár providerů skočí a dají tu International verzi (za což si Markíza zkasíruje bakšiš, také proto ta snaha), ale kdo je pošle do háje, na toho žádné páky Markíza prostě nemá. A nejspíš ani mít nebude.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #18 kdy: 22. 12. 2015, 15:31:15 »
Zdeněk S: Jsou tři ale jinak souhlasím. Otázkou je proč bych měl kvůli dvěma točeným pivům měsíčně čučet na SD matlanice z Javoriny když můžu mít STV1 HD, STV2 HD, Markíza HD, Doma HD, Dajto HD, Joj HD, Joj plus HD o kterých se Javorině nikdy ani nesnilo.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.



Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #20 kdy: 23. 12. 2015, 22:39:20 »
ale kdo je pošle do háje, na toho žádné páky Markíza prostě nemá. A nejspíš ani mít nebude.

Jasné že tie páky má.... AUTORSKÝ ZÁKON a nedovolená RETRANSMISIA - platí to v celej EÚ. Lenže doteraz nemali záujem to dotiahnuť do konca, možno teraz sa to zmení....
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #21 kdy: 23. 12. 2015, 22:52:13 »
Markíza je cizí státní subjekt, takže jediné co může udělat je mezinárodní žaloba. A tam je výsledek naprosto nejistý, takže i proto celé dřívější čeření vody vždy vyšumělo do prázdna. Což samozřejmě Markíza dobře ví.

Nezmysel... Ide o spor DVOCH právnických subjektov, nie štátov. Majiteľ Markízy, aj keď je to SK spoločnosť podá žalobu na príslušný okresný súd v ČR, podľa sídla žalovanej firmy.... A rozhodovať bude český súd. Iba v prípade, že by s tým obe strany sporu súhlasili, tak môže dôjsť k presunu konania na rozhodcovský súd. A keďže pre autorské práva a aj retransmisiu platia v celej EÚ takmer rovnaké pravidlá, tak je jedno, kde sa bude konanie konať....
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #22 kdy: 23. 12. 2015, 23:15:11 »

Mohl bych vědět, na základě jakých konkrétních zákonných ustanovení toto tvrdíš? Podle mě je to totiž obyčejná snůška polopravd a nesmyslů, zjevně ničím nepodložená :(


Čo takto AUTORSKÝ zákon (121/2000 Sb), napr. § 12, 21-23 v nadväznosti na § 40 ods. 1 písm b)? Má Skylink povolenie na retransmisiu SK TV staníc na území ČR???? Pochybujem, pretože samotné TV tvrdia, že práva pre ČR nevlastnia.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


petan97

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #23 kdy: 23. 12. 2015, 23:24:01 »
Uplne nejlepsi reseni by bylo,kdyby se vsichni operatori domluvili.mezi sebou a vyradili s markizama taky vsechny novy a to vcetne placenych nova sportu)Se vzkazem dokud nedate pokoj,mate smulu.Oni by si to pak dobre rozmysleli vydirat s nejakou markizou international...


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #24 kdy: 24. 12. 2015, 09:53:14 »

Mohl bych vědět, na základě jakých konkrétních zákonných ustanovení toto tvrdíš? Podle mě je to totiž obyčejná snůška polopravd a nesmyslů, zjevně ničím nepodložená :(


Čo takto AUTORSKÝ zákon (121/2000 Sb), napr. § 12, 21-23 v nadväznosti na § 40 ods. 1 písm b)? Má Skylink povolenie na retransmisiu SK TV staníc na území ČR???? Pochybujem, pretože samotné TV tvrdia, že práva pre ČR nevlastnia.
Odkdy se CZ zákony vztahují na subjekty působící na Slovensku? Markíza se může ohánět nanejvýš nějakým slovenským autorským zákonem, ovšem ten zase nezajímá české subjekty. Takže jediná cesta je přes mezinárodní právo a o tom už se tady psalo.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #25 kdy: 24. 12. 2015, 11:55:43 »
Vy si robíte srandu?

1. autorské práva sú vo všetkých štátoch EÚ obdobné...
2. Bavíme sa predsa o českých subjektoch, ktoré poskytujú Markízu na území ČR. Takže ONI sú povinné dodržiavať ČESKÝ autorský zákon. Ak ho porušujú, tak majiteľ práv má právo vyžadovať nápravu a je absolútne jedno, či majiteľom práv je slovenský subjekt, alebo o subjekt z Angoly, alebo Kazachstanu.


Ak Vám občan SR rozmláti okná na dome, tak tú škodu tiež vymáhate medzinárodným právom? Pochybujem - ak viete kto to bol, tak podáte žalobu na príslušnom súde....
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #26 kdy: 24. 12. 2015, 15:54:22 »
Šíření Markízy není v žádném případě proti jakémukoliv českému zákonu, dokonce RRTV běžně tento program registruje kabelovým operátorům jako převzaté vysílání. A jestli to odporuje nějakému slovenskému zákonu, to tady nikoho nezajímá, protože byť mohou být zákony v různých zemích podobné, tak pořád se soudy řídí tím, co platí v dané zemi neboli český soud rozhoduje dle českého práva a nikoliv dle práva slovenského.

Pokud se v ČR dopustí občan cizího státu protiprávního jednání (což je i ono úmyslné poškození majetku - rozbití oken), tak se vše řídí dle Zákona o mezinárodní justiční spolupráci ve věcech trestních.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #27 kdy: 25. 12. 2015, 09:39:00 »
Právní aspekt tedy nemíním googlovat, ale selský rozum říká, že pokud majitel vysílacích/autorských práv někomu neudělí licenci, souhlas ap. na manipulaci s jeho signálem, tak je to protiprávní.  Možná RRTV toto vůbec nemá v popisu práce; kdyby mi Kim udělil licenci na šíření severokorejské TV na území ČR, to by pak RRTV zajímalo a řekli mi, že si tu licenci můžu strčit někam  :)

Jakým nástrojem se má dotčený subjekt bránit je druhá věc, ale možnost mít musí. Pokud to někdo chytá pozemně přeshraničně tak to není jeho problém; zpracovat to a šířit dál, selský rouzum mně našeptává, problém je.

Přeji si aby se domluvili, protože manželka tam občas čumí na ty zázraky a představa, že bych začal žonglovat s anténami, kterých jsem se před 100 lety zavedením kabelovky zbavil,  mi vyvolává nekontrolovatelné poškubávaní lícním svalem  :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #28 kdy: 25. 12. 2015, 11:01:34 »

 představa, že bych začal žonglovat s anténami, kterých jsem se před 100 lety zavedením kabelovky zbavil,  mi vyvolává nekontrolovatelné poškubávaní lícním svalem  :)
To je jeden z důvodů, proč stále provozuji antény i když mám kabelovku, satelit i IPTV. Na některé z těchto platforem se vždycky dá najít řešení. Nedovedu si představit, že bych byl odkázán pouze na jeden zdroj signálu a čekal, co  mi operátor milostivě pustí. Je pravda, že antény jsou co do kvality obrazu až na posledním místě a používám je pouze na nové programy, které ještě nezařadili v kabelovce nebo na ty, které jinde nejsou.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Markíza, DOMA, Dajto - ukončení vysílání
« Odpověď #29 kdy: 25. 12. 2015, 12:28:08 »
Právní aspekt tedy nemíním googlovat, ale selský rozum říká, že pokud majitel vysílacích/autorských práv někomu neudělí licenci, souhlas ap. na manipulaci s jeho signálem, tak je to protiprávní.  Možná RRTV toto vůbec nemá v popisu práce; kdyby mi Kim udělil licenci na šíření severokorejské TV na území ČR, to by pak RRTV zajímalo a řekli mi, že si tu licenci můžu strčit někam  :)

Jakým nástrojem se má dotčený subjekt bránit je druhá věc, ale možnost mít musí. Pokud to někdo chytá pozemně přeshraničně tak to není jeho problém; zpracovat to a šířit dál, selský rouzum mně našeptává, problém je.

Přeji si aby se domluvili, protože manželka tam občas čumí na ty zázraky a představa, že bych začal žonglovat s anténami, kterých jsem se před 100 lety zavedením kabelovky zbavil,  mi vyvolává nekontrolovatelné poškubávaní lícním svalem  :)
Jenomže pozemně to přijímají a dále zpracovávají nejenom kabelovky, ale i společné antény. A v podstatě i individuální anténa je o tom, že to anténou na střeše přijímáš a dále zpracuješ tak, aby se signál dostal v použitelném stavu k televizorům. Takže tito všichni - dle tebe - by pak museli mít s Markízou vypořádána práva, protože manipulují se signálem. Což je samozřejmě naprostý nesmysl. Ostatně kdyby to bylo tak jednoznačné, tak už Markíza za těch 10 let (nebo jak dlouho vysílá) dávno něco udělala. A neudělala nic, protože sama dobře ví, že proti tomuto žádná obrana není (nehledě na fakt, že bezplatně získává diváky, což ji spíš vyhovuje, než opačně).