Autor Téma: Panasonic TX-40CX800e - Prosba o radu  (Přečteno 11917 krát)

jstadler

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Panasonic TX-40CX800e - Prosba o radu
« kdy: 19. 12. 2015, 12:33:11 »
Dobrý den, chtěl bych vyjádřit své jemné zklamání z této televize a případně poprosit o radu. Po dlouhém rozhodování jsem se rozhodl nahradit stávající plazmu TX-P37X10Y novou, smart televizí a vybral si opět Panasonic TX-40CX800e . Instalace proběhla v pohodě, obraz je krásný, ale zatím jsem narazil na dvě překvapení, která mě nepotěšila.

1) je tu pouze jeden typ zobrazení EPG, ten dle našeho rodinného názoru méně přehledný, všechny kanály pod sebou a programy v řádce.
2) měl jsem původní plazmu připojenou k HDD rekordéru Panasonic DMR-EX78 a perfektně fungovala funkce Pause Live TV, tj. okamžité nahrávání sledovaného programu (ideální, když Vám někdo zavolá během filmu nebo si musíte odběhnout a pak  program sledujete se zpožděním, jinde známé jako TIME SHIFT.) Nahrávání se spouštělo tlačítkem Pauza na ovladači televize či rekordéru a fungovalo perfektně. Ačkoliv mám novou televizi připojenou stejně, toto mi nefunguje. Tuší někdo, jak tuto funkci zprovoznit nebo je rychlé nahrávání možné pouze, když připojím externí HDD?

Předem díky za odpověď,


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jstadler

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic TX-40CX800e - Prosba o radu
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2016, 14:19:00 »
Děkuji všem za četné odpovědi.
Doplním, co jsem zjistil sám :
ad1) jen jedno EPG bylo avizováno v recenzi, moje chyba, že jsem si toho nevšiml
ad2) Pause Live TV přímo z televize nefunguje, padlo za oběť novému OS. Jde to obejít spuštěním z rekordéru, ale je to zdlouhavější, zdaleka ne tak pohodlné. Dle informace ze zákaznické podpory Panasonic o tom vědí, ale náprava se neplánuje.

Třetí věc, kterou jsem objevil používáním je ta, že když se nahrává na externí HDD připojený přes USB, změní se seznam kanálů z Oblíbené X na Všechny DVB-T kanály a nedá se to změnit do ukončení nahrávání. Na podpoře o tom nevěděli.

Tlačítko NETFLIX na dálkovém ovládání je zatím pořád nanic, prý pracují na tom, aby přes něj bylo možné ke službě přistoupit.

Celkově jsem sice z televizí spokojen, ale především ta Pause Live TV mi kazí náladu, možná si příští nákup od Panasonicu rozmyslím...


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic TX-40CX800e - Prosba o radu
« Odpověď #2 kdy: 18. 01. 2016, 15:59:14 »
Víš, ideální Tv neexistuje. Na každé najdeš něco, co tě bude po celou dobu životnosti lézt na nervy. U ostatní elektroniky je to stejné. To,co popisuješ, by mě osobně nevadilo, ale já jsem zas úchylnej na dokonalou editaci naladěných programů, a to bývá kámen úrazu skoro všude....
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700


jstadler

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Panasonic TX-40CX800e - Prosba o radu
« Odpověď #3 kdy: 18. 01. 2016, 16:05:14 »
Ano Romane, souhlasím s Tebou. Jen mě mrzí, když nová generace nemá to, co mi přišlo skvělé u té předchozí, ale pokrok holt nezastavíš.  ;)