Autor Téma: Označování antén  (Přečteno 6995 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Označování antén
« kdy: 11. 12. 2015, 20:51:34 »
Zdravím, jaký význam má označení antén že umí přijímat například dvbt, dvbt2, mpeg4, avc, hevc, 3d, hd, ultra hd, 1080p hd, lte filtr, full hd, digitál, digitální anténa. Ale každý kdo má doma analogovou anténu, nebo četl knížku o anténách, tak mu bude fungovat i ta stará anténa pro analog. Co potom antény se ziskem typu "30 až 60". Nestačilo by napsat, že každá anténa je schopná přijímat vše? Stačí když je konstrukčně pro dané pásmo či skupinu kanálů. Tohle platí i o digitálním rádiu dab/dab+, kdy jsem zaznamenal, že po digitalizaci televize lidi měnili antény a podobně, většinou se ty analogové vhf antény pro 3tí analogové televizní pásmo vyhazovali, na jednom baráku to vzali fričkou a nazdar. Mám Analogovou VHF anténu pro televizní pásmo vhf-3 a když jsem koukal jak ten dab vysílá, tak jsou to tyto frekvence, tak jsem zkusil tu analogou anténu a ona fungovala, a doted (už asi pár let), na ní hraju, to samí na ty "analogový" antény, kdy mi jde třeba i lobau a pod, nemám žádné moderní drahé super antény s výše vypsanými označeními. Škoda že nikde nevyšel o těch anténách článek, hlavně aby lidi své staré antény nevyhazovali, pořád fungují a fungovat budou, té anténě je jedno jaký signál přijímá, ani nemá ponětí o tom co signál obsauhje, to až konečný dekodér, který signál přijímá. Možná by i ta "analogová" uhf anténa (colorka) nebo kanalovka pro konec pásma, kde vysílá lte (60-69) fungovala i pro internet a mobilní služby, teda pokud by jí někdo připojil na lte zařízení, ale netuším zda by vysílala, jelikož internet a mobil potřebují i zpět vysílat. Chudáci ti co přijdou do krámu, nebo do nějakého eshopu a vidí takto popsanou anténu, kolik lidí si koupí anténu pro dvb-t2 hevc HD a ultra hd, aby si naladili první t2 mux a ještě za ní dá pomalu jak za novou televizi, připadá mi to jako obírání lidí o peníze a zatajování skutečností, aneb proč lidem říkat že i analogová anténa pojede na ultra hd digitál, když můžu draze prodat totéž s kupou nálepek.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jeff_Si

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Označování antén
« Odpověď #1 kdy: 11. 12. 2015, 21:24:48 »
Už jsem to tu psal. Význam to má ten, že pokud je tam napsáno HD Ready, tak bych to nikdy nekoupil.  :D


erteple2

  • Host
Re:Označování antén
« Odpověď #2 kdy: 11. 12. 2015, 23:28:24 »
To bude umět i DVB-T3, 4, 5 .... kodeky všechny možný i nemožný, rozlišení taky všeljaký. Zvuk: Mono, Stereo, Dolby ... ano i rezavá anténa za komunistů vyrobená.  ;)  :D Vono to chytá vlny a konkrétní frekvence a je jedno co přes ty frekvence frčí, víš Honzíku? Takže i HEVC na to pojede, i klidně HEVC 10.

No zisk je zisk, (nárůst, čili +) to je zase jiná a důležitá veličina antény ...

Máš v tom koukám nějak celkem solidní hockey  :D

Jinak platí: Hlupák at' kupuje a klidně at' furt vyhazuje antény a kupuje nové s novým logem. To je přeci jeho problém. Prodejce potřebuje prodávat a mít kšeft.

Už prodávaj nový antény na DVB-T2 HEVC Ultra HD? To abych safra honem nakoupil.  :D
« Poslední změna: 11. 12. 2015, 23:47:57 od erteple2 »


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Označování antén
« Odpověď #3 kdy: 12. 12. 2015, 01:19:00 »
já jsem v oblasti antén v podstatě debil, ale pochopil jsem geniální podpis Kuba Melína: S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá.

Nicméně něco o tom tuším ale radši bych přenechal tuto nahrávku na smeč (analogová versus digitální anténa) Davidu Křížovi, nezlob se Jaroslave Honzíku, ale zmátl jsi mně, psal si kdysi tuším o věcech, kterým jsem málem nerozuměl, a nyní takový záhadní dotaz na antény  :)

 

DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Označování antén
« Odpověď #4 kdy: 12. 12. 2015, 05:39:22 »
já jsem v oblasti antén v podstatě debil, ale pochopil jsem geniální podpis Kuba Melína: S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá.

Nicméně něco o tom tuším ale radši bych přenechal tuto nahrávku na smeč (analogová versus digitální anténa) Davidu Křížovi, nezlob se Jaroslave Honzíku, ale zmátl jsi mně, psal si kdysi tuším o věcech, kterým jsem málem nerozuměl, a nyní takový záhadní dotaz na antény  :)

 




Souhlas  :)  Anténa je konstruována na příjem v určitém rozsahu a je vyrobena z nějakého materiálu,takže záleží kde je umístěna a co ovlivní její životnost,v prostředí kde je instalována jestli je tam čisté či znečištěné prostředí to zkracuje životnost antény obecně podívejte se na WiFi antény za komíny jak dostávají na frak od spalin z komínů a musí být za komínem,musí!!!! nejde ji umístit aspoň 1 metr od komína to nejde že  :D
Samozřejmě jde o marketing a jestli baštíte to co se prodává a pokud ano tak vás je mi upřímě líto ale vy jste terčem zájmu teleshoppinku a dalších reklamních zdělení za účelem prodeje  :D
A pochopitelně použitelnost antén zkracuje fenomén LTE které využívá UHF pásmo konkrétně K61-69 zatím  :D ale i to se dá upravit pokud je anténa v dobré kondici tak poslouží dobře i dál,samozřejmě každý pochopí že každá anténa dobře kvalitně vyrobená umí příjmout signály a o tom je to především!!!o příjmu signálu a záleží které jsou užitečné a které ne  :D a ty odfiltrovat (LTE)
Takže vše je o vás jestli podlehnete nákupní horečce či nikoliv a budete problematiku řešit pragmaticky nebo populisticky nákupem nových a nových věcí,to záleží pouze na vás  8)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Označování antén
« Odpověď #5 kdy: 12. 12. 2015, 12:05:02 »
Zdravím, jaký význam má označení antén že umí přijímat například ......
Pokud to po tvých téměř 1000 příspěvcích není téma pro spam, tak odpověď je jednoduchá : ŽÁDNÝ, nebo téměř žádný.  :P
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Označování antén
« Odpověď #6 kdy: 12. 12. 2015, 17:49:50 »
já jsem v oblasti antén v podstatě debil, ale pochopil jsem geniální podpis Kuba Melína: S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá.

Nicméně něco o tom tuším ale radši bych přenechal tuto nahrávku na smeč (analogová versus digitální anténa) Davidu Křížovi, nezlob se Jaroslave Honzíku, ale zmátl jsi mně, psal si kdysi tuším o věcech, kterým jsem málem nerozuměl, a nyní takový záhadní dotaz na antény  :)
On už to má v tématu o "analogovém LNB", opakovat mu to nebudu :)