Autor Téma: Přechod na DVB-T2  (Přečteno 689061 krát)

Pavel Zelinka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #870 kdy: 01. 12. 2017, 06:00:06 »
Tak další zkoordinované kanály tentokrát pro Pařeza...Zajímavost v Brně dva kanály K31 (možná kolize Jauerling) a K43

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #871 kdy: 01. 12. 2017, 09:05:54 »
Ten k31 v Brne rozhodne nepotesi, zvlast pokud jsou schopni koordinovat jeden vysilac na k43 v Brne, tak proc ne i druhy...
No, zahustovani domacich kanalu a podstatne zhorseni moznosti zahranicniho prijmu bude asi pokracovat i dal a vsude v Cesku.

Vsechny novinky jsou premux13.
k24 - Hradec, Olomouc, Pardubice, Usti/O
k28 - Marianky, Teplice, Usti/L
k31 - Brno-Barvicova, Ostrava, Zlin
k43 - Brno-Jihlavska, U.Hradiste


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #872 kdy: 01. 12. 2017, 16:30:06 »
No v brněnským "kotlu" by byl 31 z Barvičky pro Jauerling smrtící. Ale už za "opičíma" horama (Klobouky a dále na jihovýchod pod Ždánským lesem už to tragicky nevidím. Tam "utopené" brnovysílače" až na vyjímky nedosvítí. A navíc rozdílná polarizace...A stejně tam není moc o co stát, ty 3 volné programy/mazanice ORF1,2.ATV, to už dnes skoro nikoho nebere. Spíš je z toho patrno, že opět tam není v 1. vlně zkoordinován vysílač Kapánsko, takže Pařezu, na velké části HO a BV máš s divákama pro svůj PREMUX 13 smolíka.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #873 kdy: 01. 12. 2017, 16:47:52 »
V Brně běhá ORF vesměs na k24 a ATV2 na k34, takže kvůli k31 se nikdo nezblázní :)


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #874 kdy: 01. 12. 2017, 17:01:51 »
To Brno bude nějakej úlet. Proč by stejná síť na dvou městských vysílačích 2km od sebe měla mít rozdílné kmitočty. Ty by měly jet v SFN.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #875 kdy: 01. 12. 2017, 17:20:07 »
Je podivné, že spousta "odborného" lidu se neustále domnívá, že jižní Morava je asi placka, a že když se spustí některý z městských brněnských vysílačů (ať už Barvička, Hády nebo Bohunice), tak je automaticky pokrytá signálem celá jižní Morava.
Což samozřejmě není vůbec pravda. V lokalitách "stínu" Ždánského lesa jsou velké problémy i s příjmem Kojálu na K59, natož pak s Hádama a spol. A paradoxně nejlíp tam většinou frčí Javorina. ;D :) ;)


Jan Z

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DVB-T2
« Odpověď #876 kdy: 01. 12. 2017, 19:53:35 »
Jak je to tedy s tím DVB-T2? ČRA se snaží nacpat vše možné do jedné přechodové sítě, přitom těch sítí má být více. Je možné, že by spustli i další MUXy T2, kde budou HD verze programů někdy v blízké době nebo není možné spustit jinou než přechodovou síť dříve než v tom roce 2021 ? Ptám se proto jelikož jsem napsal na Primu jak vidí HD vysílání v DVB-T2 jestli bude placené nebo ne atd. a dostal jsem odpověď : V DVB-T2 zatím nevysílá žádná z českých TV stanic -  a o zahájení budou diváci ze strany Českých radiokomunikací jistě včas informováni..... Tak nevím co si mám o tom myslet, když DVB-T2 je spuštěno, ale podle Primy ne  :D ???


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #877 kdy: 01. 12. 2017, 22:00:54 »
Na komerční HD zdarma je dobré zapomenout a nedělat si pořád jakési plané naděje, protože se prostě nevyplní.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #878 kdy: 01. 12. 2017, 22:09:17 »
Váš dotaz zněl na téma HD a na toto téma patrně zněla odpověď z Primy.
U přechodových sítí má každý operátor k dispozici jednu přechodovou síť: PS11 Česká televize, PS12 ČRa, PS13 Digital Broadcasting. Každý operátor si nacpe do přechodové sítě televizní stanice, které jsou jeho zákazníky, čili České televizi se tam vlezou programy v HD, ČRa má mnoho zákazníků a zaplní přechodovou síť. Ještě není znám technický plán přechodu na DVB-T2, konkrétní infrastruktura sítí ani cenové nabídky na vysílací služby, jak budou vypadat obchodní modely pro sítě po roce 2021 prozatím nikdo neví. Současný model Novy a Primy programy v HD divákům prodává, jak to bude za čtyři roky prozatím nikdo neví.
« Poslední změna: 01. 12. 2017, 22:14:49 od Mik Kotanen »


Jan Z

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #879 kdy: 01. 12. 2017, 23:04:23 »
Váš dotaz zněl na téma HD a na toto téma patrně zněla odpověď z Primy.
U přechodových sítí má každý operátor k dispozici jednu přechodovou síť: PS11 Česká televize, PS12 ČRa, PS13 Digital Broadcasting. Každý operátor si nacpe do přechodové sítě televizní stanice, které jsou jeho zákazníky, čili České televizi se tam vlezou programy v HD, ČRa má mnoho zákazníků a zaplní přechodovou síť. Ještě není znám technický plán přechodu na DVB-T2, konkrétní infrastruktura sítí ani cenové nabídky na vysílací služby, jak budou vypadat obchodní modely pro sítě po roce 2021 prozatím nikdo neví. Současný model Novy a Primy programy v HD divákům prodává, jak to bude za čtyři roky prozatím nikdo neví.

Dobře, tak to znamená tedy, že budeme muset asi trpět klony z T i v T2 vysílání a možná za ty 4 roky ani nic nového neuvidíme? Já jsem myslel, že třeba v příštím roce by se mohli rozjet další MUXy T2 nejen ty přechodové...  :-\ :)


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #880 kdy: 02. 12. 2017, 07:26:03 »
Nic nového? Jak se to vezme dost lidí si polepší s nabídkou MUiX3, někteří přivítají Šlágr 2 a TV Noe. U České televize dojde k rozšíření pozemně šířených  programů v HD ze tří  na pět. Bude Seznam a Tuty? Jak se zachová Nova a co kapacita převodové sítě Digital Broadcasting, bude JOJ Famili nebo jiné u Pařízka v HD? Každopádně je úspěch, že v prodejní síti je 90% přijímačů kompatibilních s DVB-T2, o tom si můžou nechat v Polsku, Maďarsku a na Slovensku jenom zdát.
« Poslední změna: 02. 12. 2017, 07:33:18 od Mik Kotanen »


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #881 kdy: 02. 12. 2017, 16:52:57 »
Je potřeba DVB-T2 odmítnout, dnešní standard je plné FullHD, žádné SD / QHD odmítám i naladit, přejdu celkově na satelit a ať si ČRa a Pařízek strčí ty jejich mazanice do ******!


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #882 kdy: 02. 12. 2017, 18:51:38 »
To rupne kočičákovi cévka, až to přečte. Vlastně ne, on to hned pohotově vysvětlí, že se jedná o závist a jak si máme v SD mazanicích užívat Šlágr 2 a Noe :D :D :D


Jan Z

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #883 kdy: 02. 12. 2017, 19:08:14 »
Je potřeba DVB-T2 odmítnout, dnešní standard je plné FullHD, žádné SD / QHD odmítám i naladit, přejdu celkově na satelit a ať si ČRa a Pařízek strčí ty jejich mazanice do ******!
Náhodou mám problém s MUXem 3 a teď když jsem naladil T2, tak paráda. U muxu3 signál kolísal a obraz sem tam kostičkoval a  T2 kvalita signálu 100% a stabilní, takže za mě zatím spokojenost. Konečně si vychutám Prima ZOOM pořádně  :D A taky obraz se mi zdá trochu lepší, ale je to možná tím, že mám UHD TV, která má nějakou funkci na vylepšení obrazu, že se snaží i z horšího udělat HD. Takže v pohodně. Jinak proč platit za něco, co můžete mít zdarma Niente Nobody?? Zas takové trháky na satelitu nedávají, abych jím za to platil. Satelit jsem měl a nikdy více, pořád dávaj vše dokola každý den jen v jiný čas a chcou za to platit, nas**t !!  ;D


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #884 kdy: 02. 12. 2017, 19:36:45 »