Autor Téma: Přechod na DVB-T2  (Přečteno 688613 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #585 kdy: 01. 07. 2017, 09:44:47 »
Opět se na mne usmálo štěstí a bez jakýchkoliv úprav v přijímací cestě mi na chalupě naběhlo vysílání DVB-T2 z Krašova. Jen jsem musel mezi anténní přívod do TV, bez tuneru pro HEVC, vložit jako průchozí STB Evolve a ten ještě připojit kabelem HDMI k FullHD TV.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #586 kdy: 01. 07. 2017, 11:17:06 »
Tohle mi udělalo dvb-t2, připojena je pouze první antena (vertikal pro německo typ color), zesilovač je k21-40, do tedka fungovalo vše, k27,36,39 a s výpadky i k24. Jenomže po zapnutí dvb-t2 se zesilovač zahltil. Na screenu jsem zobrazil kanály, ten k24 uplně chybí k27 je na hranici přímu, k36.39 nehrají ač tu signal je (dusledek zahlcení a vysoke chybovosti). Tak mě zajima zda počkat až v nemecku spustí dvbt2 a pak z jedne anteny to rozdelit to do jednotlivych kanalů, zesilit a pak sloučit, a z druhe anteny pak t2 CZ.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


EnoSat

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #587 kdy: 01. 07. 2017, 14:39:59 »
Tohle mi udělalo dvb-t2, připojena je pouze první antena (vertikal pro německo typ color), zesilovač je k21-40, do tedka fungovalo vše, k27,36,39 a s výpadky i k24. Jenomže po zapnutí dvb-t2 se zesilovač zahltil. Na screenu jsem zobrazil kanály, ten k24 uplně chybí k27 je na hranici přímu, k36.39 nehrají ač tu signal je (dusledek zahlcení a vysoke chybovosti). Tak mě zajima zda počkat až v nemecku spustí dvbt2 a pak z jedne anteny to rozdelit to do jednotlivych kanalů, zesilit a pak sloučit, a z druhe anteny pak t2 CZ.

a najde sa aj povodny obrazok bez DVB-T2 ?


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #588 kdy: 01. 07. 2017, 20:55:56 »
Tohle mi udělalo dvb-t2, připojena je pouze první antena (vertikal pro německo typ color), zesilovač je k21-40, do tedka fungovalo vše, k27,36,39 a s výpadky i k24. Jenomže po zapnutí dvb-t2 se zesilovač zahltil. Na screenu jsem zobrazil kanály, ten k24 uplně chybí k27 je na hranici přímu, k36.39 nehrají ač tu signal je (dusledek zahlcení a vysoke chybovosti). Tak mě zajima zda počkat až v nemecku spustí dvbt2 a pak z jedne anteny to rozdelit to do jednotlivych kanalů, zesilit a pak sloučit, a z druhe anteny pak t2 CZ.

a najde sa aj povodny obrazok bez DVB-T2 ?


ten bohužel nemam, což je škoda, ale vím že předtím vše chodilo jak mělo.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #589 kdy: 07. 07. 2017, 21:07:21 »
Tady složení muxu z ještědu, no ale ta kvalita no zahltil se mi zesik, zrovna se mi trefili do pásma tak sem v řiti, ale kupodivu t2 "žije" tuner je pinnacle, tenkrat to byl jedinej první T2 tuner a to ješte tušim žadne česke dvb-t2 neexistovalo, popravdě nečekal jsem že bude dostatečne vyhovujici aby to fungovalo tady v čechach, spiš nekde v nemecku a jinde. Kde T2 už bylo specifikovano, no ale aspon že funguje, jen musim předelat uplne všecko na strane anten :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #590 kdy: 07. 07. 2017, 21:14:47 »
Tady je vysledek, přijmat to jde, jedine co nedokažu pochopit, jaktože naběhl obraz a funguje bez problemu, čekal jsem že budu mit černou obrazovku a jen zvuk. Nemám podporované zařízení, nemam hardware který by podporoval hevc, at už hevc grafiku popřipade hevc procesor, tuner je z doby než schvalili nejaky hevc aspon tušim, nekdy v roce 2012 sem ho kupoval a to nebylo t2 ani v čr ani specifikovane :D nic finalniho, no zajimalo by mě jaktože to funguje, když na to nemam stroj :D Ale piše to normalně hevc.

Tady ještě mediainfo.

File size                   : 41.8 MiB
Duration                    : 2 min 59 s
Overall bit rate mode       : Variable
Overall bit rate            : 1 958 kb/s

Video
ID                          : 4221 (0x107D)
Menu ID                     : 1029 (0x405)
Format                      : HEVC
Format/Info                 : High Efficiency Video Coding
Format profile              : Main@L3.1@Main
Codec ID                    : 36
Duration                    : 2 min 59 s
Maximum bit rate            : 9 725 kb/s
Width                       : 960 pixels
Height                      : 540 pixels
Display aspect ratio        : 16:9
Frame rate                  : 50.000 FPS
Color space                 : YUV
Chroma subsampling          : 4:2:0
Bit depth                   : 8 bits

Audio
ID                          : 4222 (0x107E)
Menu ID                     : 1029 (0x405)
Format                      : AAC
Format/Info                 : Advanced Audio Codec
Format profile              : LC
Muxing mode                 : LATM
Codec ID                    : 17
Duration                    : 2 min 58 s
Bit rate mode               : Variable
Maximum bit rate            : 96.0 kb/s
Channel(s)                  : 2 channels
Channel positions           : Front: L R
Sampling rate               : 48.0 kHz
Frame rate                  : 46.875 FPS (1024 spf)
Compression mode            : Lossy
Delay relative to video     : -288 ms
Language                    : Czech

Menu
ID                          : 422 (0x1A6)
Menu ID                     : 1029 (0x405)
Duration                    : 2 min 59 s
List                        : 4221 (0x107D) (HEVC) / 4222 (0x107E) (AAC, Czech) / 4231 (0x1087) () / 8000 (0x1F40) ()
Language                    :  / Czech
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Peter

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • ICQ komunikátor - 200169693
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Lukáš Polák o DVB-T2
« Odpověď #591 kdy: 23. 07. 2017, 06:12:13 »


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lukáš Polák o DVB-T2
« Odpověď #592 kdy: 23. 07. 2017, 12:47:15 »
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3894068
Totálně zoufalá debata dobrá tak akorát k dokonalému zmatení laické veřejnosti... No jo, ve světě médií se dnes hlavně řeší co nějaký Franta nebo Mařka napíše na fejsbúúk, jestli si koupí novou televizi nebo ne..., jaké názory troubů diskutujících někde na netu převládají... Od Českého rozhlasu bych snad očekával, že bude schopen udělat solidní pořad s nějakou informační hodnotou... jdu blejt  :'(


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #593 kdy: 23. 07. 2017, 16:11:29 »
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3894068
Totálně zoufalá debata dobrá tak akorát k dokonalému zmatení laické veřejnosti... No jo, ve světě médií se dnes hlavně řeší co nějaký Franta nebo Mařka napíše na fejsbúúk, jestli si koupí novou televizi nebo ne..., jaké názory troubů diskutujících někde na netu převládají... Od Českého rozhlasu bych snad očekával, že bude schopen udělat solidní pořad s nějakou informační hodnotou... jdu blejt  :'(

A to mohl byt pěkny pořad a zaroven se naskytla možnost zpropagovat dab+..... no a oni řeši jestli slepice snese vejce nebo pujde na podkladek :D tahle doba přechodu se da využít zaroven k propagaci dab+ a spuštení dalších vysilačů.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #594 kdy: 23. 07. 2017, 17:54:02 »
Zřejmě neznáte formát Radiofóra, jinak byste ho nekritizoval. Anketa na Twitteru, názory na Facebooku a pochopitelně telefonáty posluchačů do tohoto pořadu neodmyslitelně patří. Jinak o tom, že by byl pořad tragický, bych s vámi osobně polemizoval. Mně to z pohledu zpovídaného nepřišlo vůbec špatné. Vladimír Kroc byl na rozhovor dobře připraven. Jediné, co zpětně hodnotím negativně, je fakt, že jsem zapomněl odpovědět na otázku týkající se propagace DAB+ rádia Českým rozhlasem. Určitě se k technologii nebudeme chovat macešsky, ale jak už bylo řečeno panem generálním ředitelem Zavoralem, nemá cenu dělat kampaň ve chvíli, kdy není pokrytí, a to bude koncem roku...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #595 kdy: 23. 07. 2017, 19:18:09 »
Kdy není pokrytí a ani hlavně odpovídající kvalita datového toku.Některé stanice zní jak z "roury".
Parádní prezentace českého rozhlasu.Navíc ty to budeš slepě obhajovat, jak jinak..
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #596 kdy: 23. 07. 2017, 22:25:15 »
Pane Poláku, nic proti Vám, ale dle mého názoru je třeba sdělovat naprostým laikům hlavně zásadní, jednoduchá a jasná fakta a nezamotávat se do odborných detailů. Je účelné sdělovat pouze podstatné věci, jasně, srozumitelně, s důrazem na podstatu a nejlépe formou hmatatelných příkladů. Když začnete mluvit o normách a tech. detailech, "normální lidi" v tom budou mít akorát guláš, což už teď samozřejmě mají. Pro znalejší obecenstvo takovýto pořad v rozhlase stejně k ničemu není, proto je třeba se zaměřit na jednoduchá vysvětlení obyčejným lidem a nikomu přitom nelhat do kapsy!
Za úplně nejzásadnější ohledně T2 považuji sdělovat laické veřejnosti bez zbytečných podrobností těchto pár jasných informací:
1) Přechod na nový TV standart pozemního vysílání je vynucen!!! kvůli rozvoji služeb mobilních operátorů (internet, internet věcí a pod.) o kterém prostě už bylo rozhodnuto... tečka.
2) Jasně lidem sdělit, že T2 bude zárukou vyšší kvality pouze u programů ČT, zatímco u komerčních programů spíše nelze očekávat žádný "pokrok" směrem k vyšší kvalitě - toto je třeba jasně lidem říci, ať nemají falešná očekávání, která se pravděpodobně nenaplní!!!
3) Jasně dementovat nesmysly, že bude třeba měnit televizory!!! Žádný stávající televizor není třeba vyhazovat nebo měnit kvůli přechodu na T2 ! Úplně stačí dokoupit settopbox za 500-1000 Kč (nikoli tedy novou televizi za 10tis.Kč+). Tudíž započítávat do odhadovaných nákladů pro přechod na T2 cenu výměny televizorů je naprostá pitomost, výměna televizorů může proběhnout zcela přirozenou obměnou... (když mám dobrou telku, která mně vyhovuje, můžu ji se set-top-boxem provozovat doaleluja i v T2).
4) Pokud kupujeme už nyní nový televizor, kupujme zásadně TV s označením "DVB-T2 ověřeno".... tečka.
5) Není třeba se nijak zvlášť plašit, protože k vypnutí stávajícího vysílání které dnes přijímáme dnes dojde až v r. 2020. Postupně však už začnou spouštět nové (nejprve přechodové) sítě... podle jejich nabídky můžeme (ale nemusíme!) rozhodnout o vybavení pro příjem T2 dříve než v r. 2020...

Máte pravdu, že formát Radiofóra je daný (ankety, dotazy a diskuze Twitteru, Facebooku a po telefonu) a právě proto tento formát není vhodný pro žádnou smysluplnou "osvětu" nějakého specifického tématu, protože to nemůže dopadnout jinak, než že se užitečná informace zcela rozplizne v záplavě emocí a nesmyslů od naprosto neznalé veřejnosti. Chápu Vás, že si myslíte, že jste dokázal se ctí reagovat na položené dotazy atd., ale z toho co jsem slyšel si myslím, že laický posluchač (nemaje o přechodu na T2 ani páru) si z tohoto pořadu odnesl asi spíše jen guláš v hlavě a pár zmatených představ vyvolaných emočními výlevy neznalých facebookerů a telefonistů...


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #597 kdy: 24. 07. 2017, 08:39:14 »
Pane Poláku, nic proti Vám, ale dle mého názoru je třeba sdělovat naprostým laikům hlavně zásadní, jednoduchá a jasná fakta a nezamotávat se do odborných detailů. Je účelné sdělovat pouze podstatné věci, jasně, srozumitelně, s důrazem na podstatu a nejlépe formou hmatatelných příkladů. Když začnete mluvit o normách a tech. detailech, "normální lidi" v tom budou mít akorát guláš, což už teď samozřejmě mají. Pro znalejší obecenstvo takovýto pořad v rozhlase stejně k ničemu není, proto je třeba se zaměřit na jednoduchá vysvětlení obyčejným lidem a nikomu přitom nelhat do kapsy!
Za úplně nejzásadnější ohledně T2 považuji sdělovat laické veřejnosti bez zbytečných podrobností těchto pár jasných informací:
1) Přechod na nový TV standart pozemního vysílání je vynucen!!! kvůli rozvoji služeb mobilních operátorů (internet, internet věcí a pod.) o kterém prostě už bylo rozhodnuto... tečka.
2) Jasně lidem sdělit, že T2 bude zárukou vyšší kvality pouze u programů ČT, zatímco u komerčních programů spíše nelze očekávat žádný "pokrok" směrem k vyšší kvalitě - toto je třeba jasně lidem říci, ať nemají falešná očekávání, která se pravděpodobně nenaplní!!!
3) Jasně dementovat nesmysly, že bude třeba měnit televizory!!! Žádný stávající televizor není třeba vyhazovat nebo měnit kvůli přechodu na T2 ! Úplně stačí dokoupit settopbox za 500-1000 Kč (nikoli tedy novou televizi za 10tis.Kč+). Tudíž započítávat do odhadovaných nákladů pro přechod na T2 cenu výměny televizorů je naprostá pitomost, výměna televizorů může proběhnout zcela přirozenou obměnou... (když mám dobrou telku, která mně vyhovuje, můžu ji se set-top-boxem provozovat doaleluja i v T2).
4) Pokud kupujeme už nyní nový televizor, kupujme zásadně TV s označením "DVB-T2 ověřeno".... tečka.
5) Není třeba se nijak zvlášť plašit, protože k vypnutí stávajícího vysílání které dnes přijímáme dnes dojde až v r. 2020. Postupně však už začnou spouštět nové (nejprve přechodové) sítě... podle jejich nabídky můžeme (ale nemusíme!) rozhodnout o vybavení pro příjem T2 dříve než v r. 2020...

Máte pravdu, že formát Radiofóra je daný (ankety, dotazy a diskuze Twitteru, Facebooku a po telefonu) a právě proto tento formát není vhodný pro žádnou smysluplnou "osvětu" nějakého specifického tématu, protože to nemůže dopadnout jinak, než že se užitečná informace zcela rozplizne v záplavě emocí a nesmyslů od naprosto neznalé veřejnosti. Chápu Vás, že si myslíte, že jste dokázal se ctí reagovat na položené dotazy atd., ale z toho co jsem slyšel si myslím, že laický posluchač (nemaje o přechodu na T2 ani páru) si z tohoto pořadu odnesl asi spíše jen guláš v hlavě a pár zmatených představ vyvolaných emočními výlevy neznalých facebookerů a telefonistů...

Vaše bodové shrnutí problematiky DVB-T2 pro laiky je výstižné, krátké a dobře formulované. Problém je v tom, že diváci většinou nečtou odborné weby a nerozumí jim. Sdělovací prostředky a to je zarážející papouškují omílané i zkreslené informace ze kterých nejsou také o moc chytřejší. Odborníci na tuto problematiku a tím je i Lukáš Polák totiž počítají s tím, že diváci jsou již alespoň částečně informováni a nevysvětlují stále znova a pořádně laicky jak jste to udělal Vy tuto problematiku. Ke zkresleným informacím také přispěla Asociace satelitních operátorů, která bohužel vnesla do této problematiky další účelové a zkreslené informace. Čemu mají pak diváci věřit. Mají v tom zmatek. Stačí se podívat jak byly ovlivněni poslanci a senátoři při schvalování novely o komunikacích. Chce to stálou osvětu.
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #598 kdy: 24. 07. 2017, 11:12:26 »
1) Přechod na nový TV standart pozemního vysílání je vynucen!!! kvůli rozvoji služeb mobilních operátorů (internet, internet věcí a pod.) o kterém prostě už bylo rozhodnuto... tečka. - kvůli budoucímu rozvoji služeb mobilních operátorů, což není v ČR na pořadu dne ani dnes a ani v nejbližší době. Jedná se o zbytečně ukvapenou akci kvůli poklonkování Němcům, přičemž okolní státy, např. Slovensko nebo Polsko takto nespěchají a zjevně se nic neděje.
2) Jasně lidem sdělit, že T2 bude zárukou vyšší kvality pouze u programů ČT, zatímco u komerčních programů spíše nelze očekávat žádný "pokrok" směrem k vyšší kvalitě - toto je třeba jasně lidem říci, ať nemají falešná očekávání, která se pravděpodobně nenaplní!!!
3) Jasně dementovat nesmysly, že bude třeba měnit televizory!!! Žádný stávající televizor není třeba vyhazovat nebo měnit kvůli přechodu na T2 ! Úplně stačí dokoupit settopbox za 500-1000 Kč (nikoli tedy novou televizi za 10tis.Kč+). Tudíž započítávat do odhadovaných nákladů pro přechod na T2 cenu výměny televizorů je naprostá pitomost, výměna televizorů může proběhnout zcela přirozenou obměnou... (když mám dobrou telku, která mně vyhovuje, můžu ji se set-top-boxem provozovat doaleluja i v T2). - kromě dokoupení set-top-boxu KE KAŽDÉMU TELEVIZORU, jde taky o dokoupení propojovacího kabelu, opět KE KAŽDÉMU TELEVIZORU a také o náklady na provoz, např. spotřeba el. energie. Nehledě na fakt, že nezřídka bude potřeba investovat do úpravy anténního systému pro příjem T2.
4) Pokud kupujeme už nyní nový televizor, kupujme zásadně TV s označením "DVB-T2 ověřeno".... tečka. - naprostý nesmysl, protože jakési označení není vůbec žádnou garancí, navíc většina set-top-boxů s takovou nálepkou stejně nesplňuje parametry specifikace D-Book, např. chybí CI slot atd. a v případě problémů nikdo uživateli nezajistí nějakou kompenzaci, která by měla z onoho označení logicky plynout.
5) Není třeba se nijak zvlášť plašit, protože k vypnutí stávajícího vysílání které dnes přijímáme dnes dojde až v r. 2020. Postupně však už začnou spouštět nové (nejprve přechodové) sítě... podle jejich nabídky můžeme (ale nemusíme!) rozhodnout o vybavení pro příjem T2 dříve než v r. 2020...


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #599 kdy: 24. 07. 2017, 12:41:11 »
.... - kvůli budoucímu rozvoji služeb mobilních operátorů, což není v ČR na pořadu dne ani dnes a ani v nejbližší době. Jedná se o zbytečně ukvapenou akci kvůli poklonkování Němcům, přičemž okolní státy, např. Slovensko nebo Polsko takto nespěchají a zjevně se nic neděje.

Kolik kilometrů společné hranice má Slovensko s Německem, aby se tato oblast dostala do kategorie dotčené příhraniční oblasti?

.... - kromě dokoupení set-top-boxu KE KAŽDÉMU TELEVIZORU, jde taky o dokoupení propojovacího kabelu, opět KE KAŽDÉMU TELEVIZORU a také o náklady na provoz, např. spotřeba el. energie.

Pokud nebude propojovací kabel součástí dodávky STB pro DVB-T2, bude tato částka tak velká, aby to byl pro většinu problém? Proč zdůrazňuje propagátor PAY DVB-T2 (Áda sHitler) haléřové poplatky za provoz STB, když desetikoruny a stovky měsíčně za příjem zpoplatněného pozemního příjmu některých komerčních stanic nejsou u něho žádný problém?


4) Pokud kupujeme už nyní nový televizor, kupujme zásadně TV s označením "DVB-T2 ověřeno".... tečka. - naprostý nesmysl, protože jakési označení není vůbec žádnou garancí, navíc většina set-top-boxů s takovou nálepkou stejně nesplňuje parametry specifikace D-Book, např. chybí CI slot atd. a v případě problémů nikdo uživateli nezajistí nějakou kompenzaci, která by měla z onoho označení logicky plynout.

Neměly by mít hlavní starost o absenci CI slotů u současně prodávaných STB pro budoucí placený pozemní příjem ty komerční stanice, které takovými plány "vyhrožují"? Proč to opět za ně řeší nějaký Áda sHitler?
« Poslední změna: 24. 07. 2017, 12:43:04 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další