Autor Téma: Přechod na DVB-T2  (Přečteno 688600 krát)

erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #75 kdy: 23. 01. 2016, 13:31:56 »
Uznává měřáky od ceny 60kK výše.  ;D




Tenhle z levných vypadá solidně, taky o něm uvažuju ...

http://www.tvdigitalne.cz/dreamsky-tsc-90.html
« Poslední změna: 23. 01. 2016, 13:43:10 od erteple2 »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #76 kdy: 23. 01. 2016, 13:44:36 »
První špatný předpoklad: Dreamsky není měřící přístroj :)

A teď polopatě, jak to funguje, stačí na to jít logicky, postupně (na FEKT VUT snad něco takového taky bylo :)) ...
Tak to, že Dremsky není měřící přístroj mě od Vás pobavilo...  ;D
A to druhé snad ani nemá smysl komentovat... Abych se vyhnul podobným narážkám, tak vždy pro jistotu napíšu, že s tím (třeba tématem-problematikou) zkušenost nemám a VF je pro mě cizí oblast, tak jsem radši, když je vše pěkně polopatě vysvětleno. A představte si, že i přesto, že jsem z oboru elektro, tak mně vůbec nevadí, když je někdo ochoten k dané problematice přispět od A do Z (třeba i přes úroveň základní školy), samozřejmě že vím, že bez elementárních znalostí elektrotechniky a elektrotechnických zákonitostí takovéto věci ani vysvětlit nejde.
Také chápu, že každého "odborníka" to nebaví takto vysvětlovat a hned by se bavil na úrovni odborných termínů a třeba vyšší matematiky.
Pak by bylo lepší, kdyby "profíci" měli vlastní web nebo aspoň sekci. Dále, když nemají nervy na vysvětlování "neználkům", tak se na to raději vykašlat.

Jinak, Vám děkuji za výklad "polopatě", který je jistě lepší, než odpověď typu, že "neználkovi" je to k ničemu.
Narážku na "Dreamsky ode mne" jsem nepochopil. Vysvětlete.

A pokud se zabýváte celým odstavcem mojí narážkou, kterou jsem vyjádřil pár slovy a naopak jednou větou komentujete můj celý výklad o měřáku, tak nevím, jestli vám šlo více o vysvětlení k tématu, nebo o osobní dotčení. Takže asi to bude pořád to samé dokola, tj. zbytečné trávit čas vysvětlováním takových věcí lidem, kteří si toho stejně neváží. Já vím, že VF jste nestudoval, ale nepsal jsem o VF, ale logické úvaze. I člověk, co nerozumí plynu, logicky usoudí, že když bude propanbutan "měřit" strojem na zemní plyn, tak naměří nesmysly. Stejně tak, že když trubka na vodovod na začátku bude úzká, tak nemá smysl dávat širokou na konec. Proto se bavím o logické úvaze. Pokud je DVB-T2 nový standart, tak cokoli je na něm nové logicky nedokáže analyzovat přístroj na starší standart.

PS: forum profíků existuje dlouhé roky, ale logicky o něm ti, co tam nepatří, nic nevědí. Stejně by nerozuměli tomu, co se tam píše. Je zcela uzavřené a neveřejné a jsou tam desítky odborníků na tuto problematiku. Členství je jen na pozvání.

Přece ale nechcete profíkům zakázat aby si psali i jinde co chtějí, stejné jako patlalové a totální manťáci typu shnilé brambory a jiných "expertů" :D Máme přece demokracii, svobodu projevu, apod. Ale každý by tu pořád jen někomu něco zakazoval a vykazoval ostatní odněkud, kde on sám je host stejně jako oni. Sranda, jak vždy ti co nejméně vědí, chtějí vylučovat ty co vědí více, jen proto, že tomu brambory a podobní nerozumí :)

PS2: antény ven, jinak to nejde. Jakékoli laborování ve složitých podmínkách, za kopci vůči vysílačům, navíc pod střechou v nehomogenním poli je ztráta času.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #77 kdy: 23. 01. 2016, 13:46:04 »
Uznává měřáky od ceny 60kK výše.  ;D




Tenhle z levných vypadá solidně, taky o něm uvažuju ...

http://www.tvdigitalne.cz/dreamsky-tsc-90.html
Stráníku, měřák se nehodnotí cenou. S profi měřákem za 10 tisíc toho jde udělat více a lépe, než pseudoměřákem za 30 :D Jenže to, jestli je něco profi měřák, nebo hračka, nedokáže posoudit a ani pochopit žádný hudebník.
« Poslední změna: 23. 01. 2016, 13:53:18 od David Kříž »


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #78 kdy: 23. 01. 2016, 13:49:33 »
Ševče, drž se svého kopyta. Neboli filharmonik ať se drží své violy a nestrká čumák jinam.


erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #79 kdy: 23. 01. 2016, 13:55:46 »
Vy oba jste hlupáci nebo natvrdlí .... vážně o tom přemýšlím co platí víc.


K čemu by nám byl měřák za cca 100 tisíc? Uvažovali jste o tom někdy vážně?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #80 kdy: 23. 01. 2016, 13:55:57 »
Jinak celé téma je úplně zbytečné, neználkovi to nic stejně neřekne a odborník to zná.
Jsem se zas nechal unést a zapoměl na tuto starou pravdu :)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #81 kdy: 23. 01. 2016, 13:57:02 »
Vy oba jste hlupáci nebo natvrdlí .... vážně o tom přemýšlím co platí víc.


K čemu by nám byl měřák za cca 100 tisíc? Uvažovali jste o tom někdy vážně?
Se ptá člověk, který neví co to je uvažovat vážně a sám je natvrdlý hlupák :D


erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #82 kdy: 23. 01. 2016, 14:02:51 »
Tak nápověda:

Amatér je skromný, stačí mu levnější .....


Koukám že vám to vůbec ale vůbec v těch makovicíc nepálí ani trošku. Technik jenom kolem ssebe hloupě kope jako osel ... myslím že k němu nemá moc daleko.  :D

Techniku, ty taky nejsi žádnej profík ... a u UPC už neděláš protože tě vykopli. Beztak za arogantní a vulgární chování. Proč se nepřiznáš?  ;)
« Poslední změna: 23. 01. 2016, 14:09:14 od erteple2 »


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #83 kdy: 23. 01. 2016, 14:10:07 »
Amatér je člověk, jenž problematice rozumí, ale dělá ji jen jako zálibu, nebo pro svůj vlastní užitek. Takže ty amatér nejsi.


erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #84 kdy: 23. 01. 2016, 14:14:50 »
Amatér je člověk, jenž problematice rozumí, ale dělá ji jen jako zálibu, nebo pro svůj vlastní užitek. Takže ty amatér nejsi.

Jo jo, to jsem přesně já ... možná trochu laik.


erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #85 kdy: 23. 01. 2016, 14:16:13 »
Filharmonik opravdu není ani ten amatér, ale je to duševně nemocný člověk, který kromě paranoidních představ o jakémsi technikovi ještě nechápe, že skutečný měřák nelze koupit za pár tisícovek.

Copak ... už máš předsmrtné křeče? No vypadá to tak. Naopak tím potvrzuješ pravdu.


erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #86 kdy: 23. 01. 2016, 14:22:56 »
Nehovořil jsi náhodou před chvílí o tom ševcovi aby se držel svého kopyta?  :D Nějak ti to teda moc dlouho nevydrželo.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #87 kdy: 23. 01. 2016, 14:34:08 »
Amatér je člověk, jenž problematice rozumí, ale dělá ji jen jako zálibu, nebo pro svůj vlastní užitek. Takže ty amatér nejsi.

Jo jo, to jsem přesně já ... možná trochu laik.
Přehlédls druhou část souvětí, první snad platí, člověk asi budeš, ale druhá část neplatí v tvém případě ani omylem. Proto nikdy nedojdeš poznání, jsi ztracený případ :D


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #88 kdy: 23. 01. 2016, 14:35:26 »
David Kříž:
Nejsem dotčen, ale tu narážku jsem prostě nepovažoval za vhodnou, proto jsem se k tomu tak dlouze vyjádřil. Vážím si názorů a rad "profíku", tedy i Vás, proto mně docela vadí, když utrousíte takovou narážku.

Jinak, ohledně logiky a celkového uvažování... Jistě máte pravdu s Vašimi příklady, ale jsou také situace, kde toto tvrzení neplatí, jako třeba vzájemná 100 % kompatibilita mezi USB 2.0/3.0/ a jestli se nepletu, tak i 3.1. Teď samozřejmě nemám na mysli různá specifika této technologie jako přenosovou rychlost, ale kompatibilitu.
Takže můj dotaz ohledně tohoto "měřáku" vznikl na základě toho, jestli i v tomto případě se dá "počítat" s jakousi "kompatibilitou" a jak hluboce.
Znalosti které mám o signálech a soustavách já, bohužel nijak nesouvisí s DVB-T(2) a třeba informace ohledně klíčování apod. jsou u mě také trochu z jiné stránky. Je mně samozřejmě jasné, že uV(dB) je pořád stejný, jak u DVB-T, tak u DVB-T2 apod..
Ohmův zákon také platí v 99 % případů, ale jsou specifické případy, kde tomu tak úplně není, ale do této diskuze se nemůžu pouštět, protože tak daleko zas nejsem, ale vím, že to tak prostě je (přímá informace od daleko chytřejších lidí, kteří se el. technice věnují celý život na úplně jiné úrovni, než my "smrtelníci")...

Jinak k Dreamsky... Nepochopil jsem, proč by neměl být měřícím přístrojem. Obecně se u měřících přístrojů rozlišuje:
Co který zvládne "změřit" a hlavně s jakou přesností/nejistotu atp., takže pokud tento "přístroj" zvládne vyhodnotit např. 5 "složek" z 10, tak mě pak už zajímá jen jejich jakási relevantnost/přesnost.

PS: a věřte, že nikoho nikam neodkazuju a ani nevyhazuju. Na to jsem malý pán a ani nevím, proč bych to dělal. Kdo by nám "mladším" potom radil (v rámci možností)? ;)
Spíš jsem to myslel tak, abychom my "mladí" neničili vaše nervy, tak jako já ve vláknu o výhybce...  :)


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #89 kdy: 23. 01. 2016, 14:35:42 »
Amatér je člověk, jenž problematice rozumí, ale dělá ji jen jako zálibu, nebo pro svůj vlastní užitek. Takže ty amatér nejsi.

Jo jo, to jsem přesně já ... možná trochu laik.

Ne, ne, ne! Ty nejsi ani jedno, ty seš jen komik (i když hodně mizerný), který se ztrapňuje v diskusích o anténách! A když dojdou argumenty začneš použivat vulgarity!  >:( >:( >:( >:( >:(
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!