Autor Téma: Přechod na DVB-T2  (Přečteno 688656 krát)

erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #45 kdy: 18. 01. 2016, 22:41:18 »
Hele Davide, neprud'.  ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #46 kdy: 18. 01. 2016, 22:41:45 »
Hele Davide, neprud'.  ;D
Nerozumím.


erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #47 kdy: 18. 01. 2016, 22:47:21 »
OK, a je nejaky odhad jak to bude vypadat v praxi, kdyz se bude koncit na K49(698MHz) ?
Ubude MUXu, protoze se vejde do jednoho vice? Bude ocesane spektrum stacit na hranicni oblasti bez ruseni?
Pokud mam ted 3xslovensko + 3-4xpolsko + X krat nase + povinne odstupy tak jsem teda zvedav...
Asi predcasne, ale i tak nazor znalych by mne zajimal.

Tak je tu i borec co má hned několikrát za sebou fungující sousední kanály, akorád nwm jaky tu má nick, ale má to v popisku, tak s těma odstupama by to nel být problém, možná ti i poradí jak odladil tu kopu těch sousedních kanálů.

Taky mám a OK. (33,34) (34,35) ob kanál (40, 42) pak mám z jiného směru 45, z jiného 48 ....


standasat

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #48 kdy: 19. 01. 2016, 13:41:25 »
Já mám Rakušáky a naše k 31+30+29 a k34+33 a taky v pohodě.


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #49 kdy: 19. 01. 2016, 18:59:20 »
standasat: A ani občasné zakostičkování se neděje v různá roční období?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #50 kdy: 19. 01. 2016, 20:21:41 »
OK, a je nejaky odhad jak to bude vypadat v praxi, kdyz se bude koncit na K49(698MHz) ?
Ubude MUXu, protoze se vejde do jednoho vice? Bude ocesane spektrum stacit na hranicni oblasti bez ruseni?
Pokud mam ted 3xslovensko + 3-4xpolsko + X krat nase + povinne odstupy tak jsem teda zvedav...
Asi predcasne, ale i tak nazor znalych by mne zajimal.
Ubude MUXu, protoze se vejde do jednoho vice?
Muxu vetsinou ubude. Bude jich max. 5.

Bude ocesane spektrum stacit na hranicni oblasti bez ruseni?
Domnivam se, ze by to nemelo byt vyrazne horsi nez dnes.

Pokud mam ted 3xslovensko + 3-4xpolsko + X krat nase + povinne odstupy tak jsem teda zvedav...
Bude logicky vetsi "hustota" (vyuziti) kanalu, takze zahranicni prijem bude urcite obtiznejsi. Zrejme casteji nez dnes bude zahrnanicni kanal "schovany" za sousednim mistnim kanalem.

Tem co tvrdi ze prijem sousednich kanalu neni nikdy zadny problem bych pripomenul, ze zalezi na rozdilu urovni techto dvou kanalu (dB), rozdilu smeru a cene reseni takoveho prijmu. Nekdy to problem byt muze.


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #51 kdy: 19. 01. 2016, 20:35:33 »
ivovi: Rozdílem směru je myšlena stabilita/kolísání/kvalita signálů?


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #52 kdy: 19. 01. 2016, 20:36:44 »
Muxu bude 5-6, cílový stav je 6. Přičemž ve vybraných regionech to může být více a to v závislosti na možnostech umístění nízkovýkonových vysílačů pro lokální vysílání.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #53 kdy: 19. 01. 2016, 20:45:41 »
pajas2: Tak v tom případě to i na ten odstup čtyř kanálů pomalu vyjde...

Jinak jsem zvědav, jestli se budou dat koupit antény, které budou optimalizované řekněme pro 20. až 49. kanál.
Bylo by příjemné, kdyby byly antény, které by měly tento rozsah a v tomto rozsahu vyrovnanější zisk, že mezi nejnižším a nejvyšším kanálem by byl rozdíl třeba 2 dB a né jak teď (třeba u colorek)... Ale zas na druhou stranu v to moc nedoufám...


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #54 kdy: 19. 01. 2016, 21:01:03 »
ivovi: Rozdílem směru je myšlena stabilita/kolísání/kvalita signálů?
Azimuty k vysilacum.


erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #55 kdy: 20. 01. 2016, 13:48:36 »
standasat: A ani občasné zakostičkování se neděje v různá roční období?

Když to uděláš dobře, tak né. Hlavně ty kanály nesmíš míc před slučováním moc silné, (přehulené) jinak pak se to opravdu vzájemně zarušuje. Po sloučení už můžeš zesílit na potřebnou sílu celek.  ;)


THresil: Hele, nedávno ses tady kasal že všecno víš, všehno znáš, a co je toto ... zase nic.  :D  :o
« Poslední změna: 20. 01. 2016, 13:54:53 od erteple2 »


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #56 kdy: 20. 01. 2016, 14:27:06 »
"Když to uděláš dobře, tak né. Hlavně ty kanály nesmíš míc před slučováním moc silné, (přehulené) jinak pak se to opravdu vzájemně zarušuje."

Co slovo to "perla"! Tesat do tvarohu a zlatit! Jdi se raději věnovat tomu co umíš (jestli vůbec něco umíš) a ne anténám a anténařině! Pokud takhle provádíš své instalačky, tak potěš Šmoula, nedivím se, že tě potom nespokojení klienti (Vykydal, Zachata nebo Zachara?) nahánějí po diskusích.  ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #57 kdy: 20. 01. 2016, 14:55:29 »

Jinak jsem zvědav, jestli se budou dat koupit antény, které budou optimalizované řekněme pro 20. až 49. kanál.
Bylo by příjemné, kdyby byly antény, které by měly tento rozsah a v tomto rozsahu vyrovnanější zisk, že mezi nejnižším a nejvyšším kanálem by byl rozdíl třeba 2 dB a né jak teď (třeba u colorek)... Ale zas na druhou stranu v to moc nedoufám...

V tom nevidím problém. Když dokázal třeba Alcad na tohle bleskově reagovat a hodit na trh yaginy pro K21-60 /např. BU 116 za BU 119/, tak v tomto nečekám že to bude jinak.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


erteple2

  • Host
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #58 kdy: 20. 01. 2016, 15:09:16 »
"Když to uděláš dobře, tak né. Hlavně ty kanály nesmíš míc před slučováním moc silné, (přehulené) jinak pak se to opravdu vzájemně zarušuje."

Co slovo to "perla"! Tesat do tvarohu a zlatit! Jdi se raději věnovat tomu co umíš (jestli vůbec něco umíš) a ne anténám a anténařině! Pokud takhle provádíš své instalačky, tak potěš Šmoula, nedivím se, že tě potom nespokojení klienti (Vykydal, Zachata nebo Zachara?) nahánějí po diskusích.  ;D ;D ;D

Vykydal a Zachata jsou jen vaši imaginární lidé z konkurenčního webu, navíc nějací stěžovatelé.  :D prosímtě, nech už toho vzpomínání s tou nepovedenou pohádkou.  ;D

Jinak ano, je to tak jak píšu .... ostatně na to přišel už i jiný odborník že to opravdu tak je - psal to samé co já. Takže kde bude chyba?  ;) No nic, nevěřte si tomu dál, spěte dál, popírejte ...  :D Já na to jedu pár let po zavedení digitalizace a v pohodě.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #59 kdy: 20. 01. 2016, 15:19:40 »
Máš smůlu, ani jednoho z těchto lidí neznám a nikdy jsem je neviděl! ".... ostatně na to přišel už i jiný odborník že to opravdu tak je - psal to samé co já." Můžeš napsat, který "odborník" to napsal? Nepopletl sis něco nebo nevyložil sisi chybně některá vyjádření toho "možného odborníka"?  ;D ;D Ono je to trošku jinak! Ale to ty jako "odborník" bys měl vědět a nešířit tady bludy a nesmysly!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!