Autor Téma: Přechod na DVB-T2  (Přečteno 688601 krát)

Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #420 kdy: 17. 02. 2017, 14:04:24 »
K uvolnění pásma nad 700MHz do roku 2020 jsme zavázáni společně se všemi evropskými zeměmi, stejnětak do konce roku 2017  uzavřít dohody o přeshraniční koordinaci. Je potřeba vnímat všechny kroky v kontextu, nejsme v Evropě sami a vývoj pokročil rychleji než bylo v oboru využití kmitočtů běžné v posledních padesáti letech.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #421 kdy: 17. 02. 2017, 14:24:05 »
Když vynecháme, že se zavazovat k něčemu takovému za situace, kdy máme stávající licence do roku 2024, je naprostá pitomost a jistě by se nic nestalo, kdyby se ty 4 roky počkalo, tak jsem si nevšimnul, že by třeba na Slovensku někdo raploval stejně jako u nás a zaváděl nějaké přechodové sítě. A zrovna třeba Javorina pracuje na k55-57.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #422 kdy: 17. 02. 2017, 14:41:24 »
Důležité jsou koordinace se sousedními zeměni, jestli jsem se ve škole dobře učil a paměť mě neklame, Slovensko nemá společnou hranici s Německem.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #423 kdy: 17. 02. 2017, 14:56:30 »
Na jednu stranu píšeš "uvolnění pásma nad 700MHz do roku 2020 jsme zavázáni společně se všemi evropskými zeměmi" a na straně druhé hned tvrdíš cosi o společných hranicích (mimochodem tu společnou má Slovensko s Rakouskem, které jistě nebude u LTE za Německem nijak zaostávat).


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #424 kdy: 17. 02. 2017, 15:13:44 »
Je to všechno na jednáních, evidentně do toho stavu jsme tlačeni ze strany Německa, najděte si vyjádřední Ministerstva obchodu a průmyslu k DVB-T2 z předloňského jara a a obrat o 180 stupňů na podzim.
« Poslední změna: 17. 02. 2017, 15:33:44 od Mik Kotanen »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #425 kdy: 17. 02. 2017, 15:43:00 »
Ale to je to, o čemž jsem psal. Není rok 39, abychom museli někomu lézt do análu. A Německo může tlačit jak chce, zjevně se z nich nikdo - kromě nás - nepotentoval a přechod na T2 si každý stát řeší sám až uzná za vhodné.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #426 kdy: 17. 02. 2017, 16:25:26 »
To je ale politicko legislativní problematika, od politických a ideologických debat jsou na internetu jiná diskusní fóra. Takhle to vypadá jako by nebyla pochopena souvislost s kroky směřujícími k DVB-T2.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #427 kdy: 18. 02. 2017, 11:21:10 »
To s tím přímo souvisí, takže má smysl o tom diskutovat nebo se snažit to zvrátit, viz výše uvedený odkaz na článek, o kterém je celou dobu řeč.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #428 kdy: 18. 02. 2017, 11:49:20 »
Zvrátit evropské a mezinárodní dohody, které nás vrhnou o několik let zpět? Sorry jako  :o


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #429 kdy: 18. 02. 2017, 13:02:27 »
Toto nejsou žádné mezinárodní dohody, ale úlisnost Němcům od socansko-Burešovsé vlády. Když tady byla řeč o okolních státech, tak třeba Polsko s Německem taky sousedí a nikde jsem nenarazil na informaci, že by Poláci spouštěli nějaké přechodové sítě v T2. Je to prostě celé pitomost od základu a ČR dělá něco, co po ní ani de facto nikdo nepožaduje.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #430 kdy: 18. 02. 2017, 13:37:58 »
Zase řešíte politiku za použití ideologických výkřiků, zde jsou pragmatické ekonomické důvody přechodu na DVB-T2:
1) za využívání kmitočtů stát vybírá do státní pokladny peníze, jedná se cca o miliardu ročně, k této částce lze dospět zjištěním přírůstku radiokomunikačního účtu, který tvoří 6% z výběru, 94% je příjmem státního rozpočtu. Pokud s okolními státy uvolníme pásmo nad 700MHz, získá stát miliardy za licence mobilním operátorům, ale díky efektivnějšímu využití kmitočtového spektra získá stát více prostředků jak z vysílání DVB-T2 jelikož z rozsáhlejších SFN sítí získá stejně nebo i více vysílacích sítí a navíc získá prostředky i z vyzářených výkonů základnových stanic mobilních operátorů. Navíc nedojde k ohrožení obchodních vztahů panujících v televizním byznysu.
2) při postupném přechodu, který navrhujete by došlo k rozbití celoplošných sítí, o celoplošnosti DVB-T2 by se pak mohlo hovořit po roce 2024, což by pocítili diváci i televizní společnosti, nemožnost plošného využití mobilního internetu v pásmu 700MHz do roku 2024. Uniká mi jediný důvod proč by požadavek Německa nebyl akceptovatelný a proč bychom se neměli držet dohod na využití spektra.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #431 kdy: 18. 02. 2017, 13:53:10 »
Nikdo nezpochybňuje opuštění části TV pásma a s tím související přechod na T2, ale způsob, jak k tomu dochází. Navíc do roku 2024 se LTE v 700MHz stejně nespustí, takže je to celé jeden velký nesmysl. Mimochodem já vůbec nenavrhoval nějaký postupný přechod, spíš naopak, tj. jako třeba v Rakousku přechod střihem.
A jestli ti něco uniká, tak mně zase uniká fakt, proč by měl daňový poplatník nějakým privátním firmám nahrát 630 miliónů korun, když to není vůbec potřeba neboli přechodové sítě jsou pitomost. Ale to už jsme zase na začátku diskuze.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #432 kdy: 18. 02. 2017, 14:13:52 »
Nikdo nezpochybňuje opuštění části TV pásma a s tím související přechod na T2, ale způsob, jak k tomu dochází. Navíc do roku 2024 se LTE v 700MHz stejně nespustí, takže je to celé jeden velký nesmysl. Mimochodem já vůbec nenavrhoval nějaký postupný přechod, spíš naopak, tj. jako třeba v Rakousku přechod střihem.
Neznalost Strategie přechodu na DVB-T2 neomlouvá (zejména tedy popisu stavu věcí v ní uvedených). Víc k tomu už nemá cenu psát. Připomínáte mi argumentaci lobbistických skupin družicových a kabelových provozovatelů (např. jako loni založená Česká asociace satelitních operátorů), kteří se snaží přiživit na přechodu na DVB-T2, i když se jich to vůbec netýká.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #433 kdy: 18. 02. 2017, 14:29:12 »
Nikdo nezpochybňuje opuštění části TV pásma a s tím související přechod na T2, ale způsob, jak k tomu dochází. Navíc do roku 2024 se LTE v 700MHz stejně nespustí, takže je to celé jeden velký nesmysl. Mimochodem já vůbec nenavrhoval nějaký postupný přechod, spíš naopak, tj. jako třeba v Rakousku přechod střihem.
Neznalost Strategie přechodu na DVB-T2 neomlouvá (zejména tedy popisu stavu věcí v ní uvedených). Víc k tomu už nemá cenu psát. Připomínáte mi argumentaci lobbistických skupin družicových a kabelových provozovatelů (např. jako loni založená Česká asociace satelitních operátorů), kteří se snaží přiživit na přechodu na DVB-T2, i když se jich to vůbec netýká.
Přečti si výše uvedený článek z odkazu a pak se teprve vrhej do nějakých svých rádobychytrých postů. Jinak jestli tebe - jako daňového poplatníka - nezajímá, jak stát rozhazuje peníze (a ještě máš pocit, že když na tuto nehospodárnost někdo odkáže, tak je automaticky lobbista kabelovek a satu), tak zrovna mě to zajímá a to hodně. 630 mil. Kč jde nepochybně využít smysluplněji, než za jakýsi souběh SD mazanic (a 5 HD od ČT), kdy to nepřinese nikomu nic (vyjma provozovatelům T2, kteří shrábnou peníze hloupých čecháčků).


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na DVB-T2
« Odpověď #434 kdy: 18. 02. 2017, 15:20:20 »
Stát bude mít z přechodu nepopiratelný zisk viz příspěvek výše, úkolem přechodu je pouze zachování stávajícího rozsahu pozemního vysílání po nuceném uvolnění kmitočtů (vaše zmínka o nějakém diskutabilním přínosu SD a HD je zcela irelevantní), využití pásma nad 700MHz mobilními operátory a možnost vystavění pěti až šesti vysílacích sítí DVB-T2 po roce 2020 dá možnost efektivnějšího využití spektra, větší výnosy z vyzářených výkonů a přidělených kmitočtů po roce 2020, čili v tomto případě se stát chová jako dobrý hospodář, který se stará o svůj majetek - kmitočtové spektrum. Stát si tak zajistí vyšší výnosy ze správy kmitočtového spektra už po roce 2020 místo 2024. Pan poslanec Mach v článku nakupil hromadu ideologických nápadů bez znalosti legislativy a mezinárodních dohod a bez podhledu do budoucnosti co tyto dohody přinesou jednotlivým státům a jejich občanům, je to krátkozraké líbivé plácnutí do vody, kteří rádi slyší na to jak vše špatné nám je nařizováno z EU bez hlubší znalosti problematiky. Jak jsem již psal ideologické šarvátky nechť se dějí na jiných diskusních serverech, je lépe se věnovat tomu co bylo schváleno a co dobrého nám to přinese.