Autor Téma: Samsung TV 2015 a straší| Je vlastně ještě chytrá?  (Přečteno 26113 krát)

SHOPER

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Samsung TV 2015 a mladší | Je vlastně ještě chytrá?

Tak nevím, novou TV si kupovat nepotřebuji, mám UPC....ale je vidět, že když nefungují kur....a tak mizí apky, Youtube a ted i Spotify..

Já jim dám..."bychom Vám mohli poskytovat lepší služby".

Prostě to nepochopím. Jen proto, že mají šikmoocí pocit, že bych si měl koupit novou....

Nová mi nedá nic navíc krom utracených x tis....

GRR!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung TV 2015 a straší| Je vlastně ještě chytrá?
« Odpověď #1 kdy: 02. 09. 2017, 18:21:07 »
Samsung TV 2015 a mladší | Je vlastně ještě chytrá?

Tak nevím, novou TV si kupovat nepotřebuji, mám UPC....ale je vidět, že když nefungují kur....a tak mizí apky, Youtube a ted i Spotify..

Já jim dám..."bychom Vám mohli poskytovat lepší služby".

Prostě to nepochopím. Jen proto, že mají šikmoocí pocit, že bych si měl koupit novou....

Nová mi nedá nic navíc krom utracených x tis....

GRR!

My ješte pamatujem televize kde žadne "appky" nebyli, ani to slovo vůbec neexistovalo a nikoho by to nenapadlo, my měli dalkové ovladani a teletext byla špica ;) a obrazvka byla ze skla a nebyla plochá :D spousta televizí mělo jen jeden repráček ač se vysílalo stereo.To byli doby kdy televize byla televizí ;) dneska nevim co to je, televize nebo počítač :D
Ještě nedávno cem měl "dřevěnou" teslu color ;) než mi umřela a došli nahradní dily a nechtelo se mi to opravovat :D
Ještě mam černobílího merkura, jen je potřeba ho trochu seštelovat :D pak mam stereo tv z německa ;) velka obrazovka, ale take "stará analogová" ještě mele z posledního ;) trocha zlobí obraovka. Kdo dnes si pamatuje dobu kdy televize byla televizí :D k čemu je vlastně ta "chytrá telka"?
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


SHOPER

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung TV 2015 a straší| Je vlastně ještě chytrá?
« Odpověď #2 kdy: 02. 09. 2017, 18:56:24 »
K čemu je - na nic - k puštění staženýho filmu stačí jen flashka.

Smutné,ale je to tak, krom ivysílání je to na nic.


SHOPER

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung TV 2015 a straší| Je vlastně ještě chytrá?
« Odpověď #3 kdy: 03. 09. 2017, 09:21:16 »
Youtube je skoro zajímavější než iVysílání. Rozhodně se nejedná jenom o platformu pro nevyřáděné teenagery. Objevuje se tam vše, od starověké filosofie (nevím kdy jste na ČT nebo na Arte slyšeli naposled o Platónovi) až po kvantovou mechaniku a moderní kvantové počítače.
https://www.youtube.com/watch?v=q1s8YHk5iIY

Přesně tak, já například nemám v 9 ráno poslouchat hosta Radožurnálu, tak si ho čas od času pouštím hromadně zpětně.
https://www.youtube.com/channel/UCii375bCJ0yVlzhzTCyCLDg


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung TV 2015 a straší| Je vlastně ještě chytrá?
« Odpověď #4 kdy: 03. 09. 2017, 20:37:53 »
Ona ta dřívější komunistická televize taky stála jako půlroční plat  ;D Takže když si koupíš dneska topmodel za 50.000,- Kč, tak ti taky dlouho vydrží a technologicky nezestárne.
To jsi mne inspiroval k drobné rekapitulaci cen.
Moje první televize Color 416 někdy kolem roku 1986 stála 16.500Kč v dobách, kdy jsem u Telekomu vydělával necelé 2.000Kč, čili 8 měsíčních platů. Bylo to těžké rozhodnutí a ještě ji sehnat.
Druhá byla snad z roku 1990 Color 441, první stereo a teletext. Stála opět 16.500Kč a taky se těžce sháněla.
Třetí TV v roce 2006 už bylo těžké rozhodování, už byly ploché, ale obraz se mi nelíbil, tak jsem ještě sehnal HD CRT širokoúhlého Samsunga s HDMI, co svět nechtěl, stál opět 16.500Kč.
Čtvrtá TV z roku 2015 už byla UHD, HEVC, smart a už byla levnější, někde kolem 13.000Kč. 
Zde je vidět, že cena TV příliš neklesala, zato platy rostly, že si dnes člověk koupí ucházející TV za polovinu průměrného platu.         

P.S. Ta nejstarší televize z roku 1986 je ještě funkční. Ostatní už skončily ve sběrných dvorech. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung TV 2015 a straší| Je vlastně ještě chytrá?
« Odpověď #5 kdy: 04. 09. 2017, 10:58:35 »
Ona ta dřívější komunistická televize taky stála jako půlroční plat  ;D Takže když si koupíš dneska topmodel za 50.000,- Kč, tak ti taky dlouho vydrží a technologicky nezestárne.
To jsi mne inspiroval k drobné rekapitulaci cen.
Moje první televize Color 416 někdy kolem roku 1986 stála 16.500Kč v dobách, kdy jsem u Telekomu vydělával necelé 2.000Kč, čili 8 měsíčních platů. Bylo to těžké rozhodnutí a ještě ji sehnat.
Druhá byla snad z roku 1990 Color 441, první stereo a teletext. Stála opět 16.500Kč a taky se těžce sháněla.
Třetí TV v roce 2006 už bylo těžké rozhodování, už byly ploché, ale obraz se mi nelíbil, tak jsem ještě sehnal HD CRT širokoúhlého Samsunga s HDMI, co svět nechtěl, stál opět 16.500Kč.
Čtvrtá TV z roku 2015 už byla UHD, HEVC, smart a už byla levnější, někde kolem 13.000Kč. 
Zde je vidět, že cena TV příliš neklesala, zato platy rostly, že si dnes člověk koupí ucházející TV za polovinu průměrného platu.         

P.S. Ta nejstarší televize z roku 1986 je ještě funkční. Ostatní už skončily ve sběrných dvorech.

Ješte před chvili jsem tu měl spousty dílů na ty tesly :D i celé moduly a hromady součastek, no dnes už to nema smysl no, pořad se to mění, měl jsem to jelikož ty tesly měli dobry basovy zvuk, ne takovej nakřaplej kastrolovej jako ty dnešní plastove tv :D jenže analogově se už nevysílá a tak dale, tak už to taky všecko vylítalo do popelnice :D tedka mam tunery v počítači velkej monitor a 5.1 kino repráčky, to tenkrat nebylo, mam takove soukromé kino doma no :D ale není to to 4k :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung TV 2015 a straší| Je vlastně ještě chytrá?
« Odpověď #6 kdy: 04. 09. 2017, 11:53:45 »
Já bych takouvou nahrávku v kvalitě 1080/50i jednoduše vzal a na PC bych jí překonvertoval na 1080/50p. Pak to přehraje bez problémů každé moderní zařízení.
https://multimedialni-centra.heureka.cz/xiaomi-tv-box-3/recenze/
1080i50 je TV standard, vysílají v něm prakticky všichni. Jestli to nějaké zařízení neumí přehrát, je to hloupé zařízení. Rozhodně bych nic nepřeváděl a už vůbec ne pro archivní účely - pro archiv vždy v původním formátu.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung TV 2015 a straší| Je vlastně ještě chytrá?
« Odpověď #7 kdy: 04. 09. 2017, 12:17:27 »

Ješte před chvili jsem tu měl spousty dílů na ty tesly :D i celé moduly a hromady součastek, no dnes už to nema smysl no, pořad se to mění, měl jsem to jelikož ty tesly měli dobry basovy zvuk, ne takovej nakřaplej kastrolovej jako ty dnešní plastove tv :D jenže analogově se už nevysílá a tak dale, tak už to taky všecko vylítalo do popelnice :D tedka mam tunery v počítači velkej monitor a 5.1 kino repráčky, to tenkrat nebylo, mam takove soukromé kino doma no :D ale není to to 4k :D
Já jako příznivec moderních technologií nezatracuji ani ty minulé. Z těch 8 televizí co doma používáme je jich ještě 5 skleněných a jsou záznamy, které na CRT vychází subjektivně lépe než na ploché. Například staré rodinné záznamy z VHS kamery ve 4:3 vypadají na CRT televizi mnohem lépe než na ploché. I současné vysílání třeba Očko Gold nebo Retro TV mají na skleněnce lepší obraz než na ploché. O zvuku ani nemluvím, když se line stereo z pořádné krabice o objemu desítek litrů.       
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung TV 2015 a straší| Je vlastně ještě chytrá?
« Odpověď #8 kdy: 04. 09. 2017, 12:49:59 »
Já jako příznivec moderních technologií nezatracuji ani ty minulé. Z těch 8 televizí co doma používáme je jich ještě 5 skleněných a jsou záznamy, které na CRT vychází subjektivně lépe než na ploché. Například staré rodinné záznamy z VHS kamery ve 4:3 vypadají na CRT televizi mnohem lépe než na ploché. I současné vysílání třeba Očko Gold nebo Retro TV mají na skleněnce lepší obraz než na ploché. O zvuku ani nemluvím, když se line stereo z pořádné krabice o objemu desítek litrů.     
Už nemohu posoudit, jaký by byl rozdíl v dojmu z archivního záznamu VHS v obraze na skleněnce a na moderní placce. Někde pod stolem mi sice stále leží malý skleněný TV Tesla na 12V (na krizové sledování TV po atomovém útoku  ;) ), ale od jeho čb obrazovky bych ideální obraz neočekával. V jisté místnůstce ale mám mikro TV LCD s displejem od nějaké hry od Sony, s obrazem menším než je pohlednice a i v malém rozlišením vypadá stejný obraz snad lépe než na fullHD displeji velkého televizoru. Asi zde oko a mozek "popírají" zákony fyziky?  :D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung TV 2015 a straší| Je vlastně ještě chytrá?
« Odpověď #9 kdy: 04. 09. 2017, 16:36:08 »
Někde pod stolem mi sice stále leží malý skleněný TV Tesla na 12V (na krizové sledování TV po atomovém útoku  ;) ),
Na sledování TV po atomovém výbuchu je ta přenosná Tesla nevhodná - uvnitř jsou IO, které to nepřežijí. Na to je potřeba elektronková Tesla, tedy něco tak do roku 1965. Pak už byly použity tranzistory aspoň ve zvuku :-)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung TV 2015 a straší| Je vlastně ještě chytrá?
« Odpověď #10 kdy: 04. 09. 2017, 16:37:23 »
Zde vůbec nejde o zařízení jako takové, ale o to, že výrobce procesoru se tomuto nevěnuje (řešení fungující HW akcelerace prokládaného formátu 1080i). Oni jako Xiaomi v základu myslím přebírají ty nejdůležitější softwarové komponenty od výrobce procesoru. A když je nedodává ... Těch boxů se stejným procesorem jsou desítky druhů, je to nejoblíbenější procesor pro multimédia.
Přijde mi hloupé přizpůsobovat se tomu, že nějaký Číňan nedokáže napsat korektně HW akceleraci  ::)


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samsung TV 2015 a straší| Je vlastně ještě chytrá?
« Odpověď #11 kdy: 04. 09. 2017, 17:23:23 »
 
Už nemohu posoudit, jaký by byl rozdíl v dojmu z archivního záznamu VHS v obraze na skleněnce a na moderní placce.

To já mohu posoudit naprosto přesně. Z přehrávače mě jde HDMI kabel přímo do 4K televize. Z toho samého přehrávače ze SCARTu mi jde AV signál do analogového modulátoru, který je přisloučen na volné kanály do hlavního rozvodu. Ten mám naladěn na dalších CRT televizích po domě. Pak stačí přejít z místnosti do místnosti a rozdíl je vidět hned. Samozřejmě mluvím o PALu a SD rozlišení. U HD a UHD již mají navrch ploché zobrazovače.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML