Autor Téma: Problém s několika pozicemi  (Přečteno 13747 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Problém s několika pozicemi
« kdy: 17. 10. 2015, 20:27:47 »
Zdravím, mám problém s pozicemi satelitů na motoru, když otočím na 30W tak nemám signál, tak poladím nastavení (povolím šrouby a našteluju sklon motoru/paraboly) a pozice 30W začne hrát, dokonce se mi na mé 80ce objevil funkční signál na 27,5W a po zadání klíču mi hrálo BBC v HD (pokud bych tyto programy chtel ze sky uk, musel bych mít 2 metrovou parabolu), ale když potom otočím třeba na 1w, 16e, 23,5e, tak to vůbec nehraje, tak musím zase poštelovat sklon motoru a paraboly a zase hraje ten "střed" a zas nejdou ty kraje, předtím mi to nedelalo, ale na 27,5W nebyl vůbec žádný signál, ani náznak, zajímalo by mě čí mto je ,že mi to takhle začlo blbnout. Může někdo poradit jak to mám udělat aby hrál celej orbit a nemusel jsem neustále pomalu u každé pozice "štelovat" motor s parabolou? A pokud možno, aby mi zůstal signál na 27,5W.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #1 kdy: 17. 10. 2015, 21:13:36 »
Zabezpečit si kolmou a pořádně tuhou konzolu, seřídit na referenční družici a hotovo.
Už jsem se stkal s tím, že lidi měli motor pověšený na lecčems. Měkké a pružící vyložení se chová přesně jak je popsáno výše. U levných parabol se častou manipulací dá pokřivit-deformovat korpus a zrcadlo paraboly pak jakoby více přilne k jedné straně.
Bez tuhé a absolutně kolmé konzoly je marný boj.


i.nosek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #2 kdy: 17. 10. 2015, 23:08:59 »
Základním atributem správného nastavení DISEqC motoru je nikoli KOLMOST,ale SVISLOST stožáru.
lokalita Havlíčkův Brod - parabola KOVOSAT K140,LNB Invacom SNF-031,10m kabel DRAKA AD 10E,receiver Clarke TECH HD 4100PLUS.Kromě toho ještě K120 a LNB INVERTO SINGLE FLANGE BLACK PRO,OP105 a INVERTO BLACK ULTRA TWIN


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #3 kdy: 18. 10. 2015, 00:24:26 »
Horal má pravdu, protože kolmost je zde chápána k rovině čili tečně zemského povrchu. V tomto smyslu se bavíte o jedné a té samé věci.
Honda Enduro Team


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #4 kdy: 18. 10. 2015, 02:15:59 »
Nosek jak chápeš rozdíl mez kolmostí nebo svislostí k zem.povrchu? >:(
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #5 kdy: 18. 10. 2015, 14:57:48 »
Tady není o čem radit, prostě ti to nekopíruje tu pomyslnou křivku od západu na východ. Řešení? Už psali kolegové a pak nastavit vše znova.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Miloš King

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #6 kdy: 18. 10. 2015, 19:24:29 »
Zdravím,

chtěl bych trochu odbočit a zeptat se místních odborníků. Chtěl bych parabolu natřít stejnou barvou, jako fasádu RD, aby to tolik nebilo do očí. Barva bude klasická syntetika. Neuškodím tím signálu, odrazivosti plochy, ...?
Dík za odpověď.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #7 kdy: 18. 10. 2015, 19:56:30 »
Zdravím,

chtěl bych trochu odbočit a zeptat se místních odborníků. Chtěl bych parabolu natřít stejnou barvou, jako fasádu RD, aby to tolik nebilo do očí. Barva bude klasická syntetika. Neuškodím tím signálu, odrazivosti plochy, ...?
Dík za odpověď.
K odrazu elektromagnetických vln dochází při styku s elektricky vodivou plochou, tedy od plechu nikoliv od nátěru. Takže nátěr nemění tvar odrazné plochy. Tlošťka nátěru ovšem může mít vliv na útlum signálu při průchodu samotným nátěrem, což je ovšem v tomto případě zanedbatelné. Při provádění takovýchto úprav je nutné pamatovat na to, že nátěr nesmí mít vysokou odrazivost v oblasti tepelného záření, protože by došlo k poškození LNB vlivem slunce.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #8 kdy: 18. 10. 2015, 20:03:05 »
Nosek jak chápeš rozdíl mez kolmostí nebo svislostí k zem.povrchu? >:(
Problém tu vzniká v pojmu "kolmé." Kolmé může být cokoliv k čemukoliv. Je-li něco kolmé k zemskému povrchu, pak je to kolmé k tečně v bodě, kde se tato stýká s povrchem země. Je- li něco kolmé ke svislici, pak je to rovnoběžné s touto tečnou a tedy vodorovné. Pojem "kolmé" je tedy relativní. Pojem "svislé" je absolutní.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #9 kdy: 18. 10. 2015, 20:36:09 »
No sic jsem neslyšel, že by se motor montoval kolmo k něčemu jinému než k výše zmíněné tečně, čili při montáži motoru ho můžeme (pojem kolmo) považovat za neměnný. Zcela určitě jej nebudeme montovat kolmo ke svislici - třeba stěně budovy, že ano.
Místo slovíčkaření bych upozornil na to co napsal kolega Rozsíval, s největší pravděpodobností má pravdu.
Honda Enduro Team


i.nosek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #10 kdy: 18. 10. 2015, 22:41:46 »
Když už jsme u těch atributů správného nastavení  - svislost stožáru není vhodné měřit vodováhou z lidlu "vše za 30,-".V podstatě každá levná vodováha kecá,naprosto postačí zednické závaží a kontrolovat svislost v osách SEVER-JIH a VÝCHOD-ZÁPAD.Protože "šnůrou" se kolmost měřit nedá,pochopil jsem,že správným a absolutním(díky Eniku)termínem je SVISLOST a nikoli KOLMOST.
HOWG
lokalita Havlíčkův Brod - parabola KOVOSAT K140,LNB Invacom SNF-031,10m kabel DRAKA AD 10E,receiver Clarke TECH HD 4100PLUS.Kromě toho ještě K120 a LNB INVERTO SINGLE FLANGE BLACK PRO,OP105 a INVERTO BLACK ULTRA TWIN


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #11 kdy: 18. 10. 2015, 23:05:09 »
Zdravím,

chtěl bych trochu odbočit a zeptat se místních odborníků. Chtěl bych parabolu natřít stejnou barvou, jako fasádu RD, aby to tolik nebilo do očí. Barva bude klasická syntetika. Neuškodím tím signálu, odrazivosti plochy, ...?
Dík za odpověď.
Syntetikou ne ,lepší na trvanlivost je Bisil.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #12 kdy: 18. 10. 2015, 23:07:50 »
tak s tím bude problem, u plastových oken a zataplení, musel bych přes právce zařidit povolení a pak najmout firmu a to by mě stalo vic než kdybych koupil větši parabolu :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #13 kdy: 19. 10. 2015, 07:04:36 »
Tady není o čem radit, prostě ti to nekopíruje tu pomyslnou křivku od západu na východ. Řešení? Už psali kolegové a pak nastavit vše znova.

O tom to je!
Jsou dvě možnosti. Když se nastaví "střed" tak, že to jde, na "okrajích" může parabola mířit NAD pozici družice, nebo POD pozici družice. To je potřeba zjistit a podle toho upravit nastavení paraboly a "nohy" motoru....


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Problém s několika pozicemi
« Odpověď #14 kdy: 19. 10. 2015, 07:13:51 »
J.Honzík,
místo žabomyších sporů kolmost-svislost další konkrétní rada:
překontrolovat ještě to, zda není vůle v noze motoru. A jinak koupě větší paraboly nic neřeší. Situace se bude opakovat!
To raději tu firmu a udělat pořádný držák k upevnění motoru.