reklama

Autor Téma: Sousední kanály - rušení  (Přečteno 14974 krát)

Stasi-DDR

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Sousední kanály - rušení
« Odpověď #15 kdy: 17. 10. 2015, 09:28:35 »
"Nick erteple2 mi silně připomíná jistého hlasatele bludů z podobného serveru, který působí v okolí ML."  ;D ;D ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

• Stálý člen

reklama

Pamětník

• Profík
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 17. 10. 2015, 10:14:05 »
...pro příjem místních vysílačů (případně vzdálenější cca. do 50km s vhodným terénním profilem) je vliv inverzí a podobných klimatických anomálií možno nebrat v potaz, protože při dostatečné úrovni DVB-T signálu a ostatních parametrů nutných pro bezproblémový příjem DVB-T je toto nepodstatné. Každá ÚO má pro své území určený primární DVB-T vysílač! ....kdy vzdálenost a terénní profil jsou již na hraně a pak je nutno provádět (před instalací takovýchto vysílacích kanálů) do HS STA měření za různých klimatických podmínek, ročních obdobích a v různých denních časech) a tato měření pak analyzovat a provést z nich potřebné výstupy + řešení a na jejich základě se pak rozhodnout jestli měřené DVB-T kanály implementovat do STA bez připomínek nebo implementovat s výhradou. Pokud je to s výhradou, pak objednatel (pokud s implementací souhlasí) dostane přílohu k PP, ve které je uvedeno, že odborná firma negarantuje stabilní příjem ve 100% času (samozřejmě kromě ÚP na přijímaných TXech). Pokud objednatel s příjmem s výhradou nesouhlasí, zvolí se (pokud je to možné) jiný způsob příjmu, třeba ta už vzpomínaná TRM S/T. .... Pokud objednatel s variantou výhrady ani TRM S/T při příjmu a následném zpracování programů nesouhlasí, kanály nejsou do HS STA implementovány. Takto by měla postupovat jakákoliv ROZUMNÁ odborná firma! Platí, že co nelze 100% v místě příjmu zaručit, nemá se do STA implementovat (pokud si to objednatel vysloveně nepřeje, ovšem to by byl sám proti sobě a jednalo by se o zbytečně proinvestované prostředky z FO)! Ještě se mě za x let mé praxe nestalo, aby byly přijímané místní vysílače z několika směrů a s ERP 10 až 100kW (a to se zde taktéž používají sousední kanály, dokonce je zde příjem na těchto sousedních kanálech degradován ještě jiným problémem, jeho popis by, ale překročil rámec tohoto příspěvku) znehodnocen po nějakou přechodnou dobu např. inverzí.
Nikdo z nás nezná přesnou polohu příjmu tazatele, firmu a za jakých smluvních podmínek STA instalovala. Tři kříže lze považovat za místní příjem (cca 15km), ale ERP má asi jen 200W a u Sokolova jsou lokality, kdy je vysílač K51 schován za horizontem. Nejsou tedy splněny všechny výše uvedené podmínky bezproblémového příjmu. Pochybuji, že většina sousedů tazatele stojí o příjem RS8 za každou cenu, odpovídající 100% kvalitě a spolehlivosti příjmu i pomocí jiných prostředků, než antény na střeše.

Proto bych zjednodušil odpověď na konstatování, že v tomto případě není kolísavý příjem pravděpodobně zaviněn sousedními kanály a řešení tohoto nedostatku může být dost nákladné.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Pamětník

• Profík
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 17. 10. 2015, 10:24:34 »
Nikdo nebere rozumně tebe, protože o tom zjevně nic nevíš. Odborník si v případech, kdy je signál z jednoho zdroje nestabilní, běžně zajistí příjem ze zdrojů dalších a není tedy výjimkou, že ve společném rozvodu jsou třeba programy ČT několikrát (pozemní vysílání, satelitní vysílání). A důvod je ten, že když máš STA s desítkami domácností, tak nikdy všem připojeným účastníkům nevysvětlíš, že jim to nehraje zrovna proto, že je kdesi mlha. To nikoho nezajímá a na první členské schůzi by ti něco takového akorát omlátili o hlavu. Tyto výpadky jsou asi bezpředmětné někde v ML na půdě nebo u tebe na chalupě, ale v STA opravdu ne!
Nejjednodušší je asi odpověď, kterou jsem už uvedl k jinému příspěvku :

Nikdo z nás nezná přesnou polohu příjmu tazatele, počet účastníků v STA, firmu a za jakých smluvních podmínek STA instalovala. Tři kříže lze považovat za místní příjem (cca 15km), ale ERP má asi jen 200W a u Sokolova jsou lokality, kdy je vysílač K51 schován za horizontem. Nejsou tedy splněny všechny výše uvedené podmínky bezproblémového příjmu. Pochybuji, že většina sousedů tazatele stojí o příjem RS8 za každou cenu, odpovídající 100% kvalitě a spolehlivosti příjmu i pomocí jiných prostředků, než běžné antény na střeše.

Jen bych dodal, že bych v takovém domě, s tak náročnými sousedy, nechtěl bydlet. Co se tam asi děje, když jim na pár hodin přeruší dodávku vody, nebo jiných energií, když by za výpadky příjmu stanice Noe docházelo na schůzi k lynčování.  ;D

Proto bych zjednodušil odpověď na konstatování, že v tomto případě není kolísavý příjem pravděpodobně zaviněn sousedními kanály a řešení tohoto nedostatku může být dost nákladné.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

272930370

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 17. 10. 2015, 10:50:00 »
Zjevně si pleteš předem hlášenou odstávku nebo případně havárii (kdy v obou případech nejde ta voda) s tím, že by ti voda chvíli tekla a chvíli zase ne, což by jistě nijak pozitivně vnímáno nebylo. U TV je to úplně totéž.

Stasi-DDR

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 17. 10. 2015, 13:46:45 »
Nejjednodušší je asi odpověď, kterou jsem už uvedl k jinému příspěvku :

Nikdo z nás nezná přesnou polohu příjmu tazatele, počet účastníků v STA, firmu a za jakých smluvních podmínek STA instalovala. Tři kříže lze považovat za místní příjem (cca 15km), ale ERP má asi jen 200W a u Sokolova jsou lokality, kdy je vysílač K51 schován za horizontem. Nejsou tedy splněny všechny výše uvedené podmínky bezproblémového příjmu. Pochybuji, že většina sousedů tazatele stojí o příjem RS8 za každou cenu, odpovídající 100% kvalitě a spolehlivosti příjmu i pomocí jiných prostředků, než běžné antény na střeše.

Jen bych dodal, že bych v takovém domě, s tak náročnými sousedy, nechtěl bydlet. Co se tam asi děje, když jim na pár hodin přeruší dodávku vody, nebo jiných energií, když by za výpadky příjmu stanice Noe docházelo na schůzi k lynčování.  ;D

"Jen bych dodal, že bych v takovém domě, s tak náročnými sousedy, nechtěl bydlet." Je vidět, že se v tomto oboru nepohybuješ (a to tě snad i omlouvá, pominu-li to, že se zde snažíš věštit jako jistý západočeský violista). Uvedu malou "příhodu z natáčení" starou několik měsíců. Na jednom BD (pět vchodů po padesáti BJ, dohromady 250 BJ), kde provozujeme STA včetně SK tv kanálů (TRM S/T) jsme byli nuceni v brzkých odpoledních hodinách (podotýkám během pracovního dne a týdne) odstavit a následně vyměnit jeden komponet nutný pro bezproblémový provoz STA, přičemž došlo k odstavení celé STA asi na deset minut (předem nebylo možné s dostatečným předstihem přerušení distribuce TV programů oznámit, protože se jednalo o poruchu), poté byla distribuce opět obnovena s vyjímkou vchodu, kde je STA umístěna, protože bylo nutno dokorigovat jistý dílčí aktívní prvek, zde byl výpadek rovněž dalších asi 10 - 15 minut. Za tu dobu se telefonicky ohlásila předsedkyně SVJ, pak její zástupce, poté domovní důvěrník a jeho zástupce, kteří uváděli, že jim telefonují vlastnící nebo na ně zvoní u bytu (tabla od vchodových dveří) s tím, že jim nehraje televize! To vše během asi dvaceti minut kdy nešla v domě TV...  Takže lidé jsou dnes hodně nároční co se životní úrovně týká!

Reklama

• Stálý člen

reklama

Dan Rozsíval

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 17. 10. 2015, 14:41:54 »
 v tomto případě není kolísavý příjem pravděpodobně zaviněn sousedními kanály

Tak to snad je i bez anténářských diplomů jasné hned od začátku. Na to fakt není potřeba popsat dvě stránky diskuzí o ničem.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Stasi-DDR

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 17. 10. 2015, 15:14:55 »
Ale nic není jasné, protože na to, aby to jasné bylo je potřeba provést tzv. "místní šetření" v místě dotazovatelova příjmu! A to je možné provést až poté co si někoho z nás majitel nemovitosti pozve k tomu, aby provedl ono tzv. "místní šetření"! A tato diskuse "není o ničem", ale je psána přímo z prostředí ve kterém se kovaní anténáři pohybují dnes a denně, včetně reakcí (mnohdy až hysterických) ze strany uživatelů STA!

erteple2

• Host
« Odpověď #22 kdy: 17. 10. 2015, 15:37:35 »
Nevím kdo si koho s kým plete, ale já nic nikde neinstaluju ani ve svém městě, natož někde v okolí. A ani se nestarám o Stassiho a jiné co jak jinde dělají, mě to fakt vůbec nezajímá a tazatele určitě taky né. Ani nevím proč tady popisuje co jak dělá či nedělá. Ani nevím proč tady píše červeně, asi už neví jak se víc zviditelnit když tučné písmo ani vykřičníky nestačí.  ::)  :P fakt blázen.

Jinak je zde téma pána ze sokolovska, nevím proč se tady musí předvádět nějakej ostravák, pražák nebo odkud že to jsi.

Stasi-DDR

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 17. 10. 2015, 15:38:53 »
S tebou bramboro, je jakákoliv diskuse zbytečná>:(
« Poslední změna: 17. 10. 2015, 15:43:35 od Stasi-DDR »

Dan Rozsíval

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 17. 10. 2015, 15:40:57 »
Ale nic není jasné, protože na to, aby to jasné bylo je potřeba provést tzv. "místní šetření" v místě dotazovatelova příjmu!

Přesně tak, také jsem to už psal, byť se tím tazatel bude ztěžka řídit. To by samozřejmě uvedenou věc pravděpodobně jenom potvrdilo. Ale to fakt stačí napsat jedním příspěvkem a ne několika stranami románů z "anténářského natáčení".
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Stasi-DDR

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 17. 10. 2015, 15:42:17 »
Je potřeba anténářský obor (a to jak to v něm dnes chodí) přiblížit i ostatním.

erteple2

• Host
« Odpověď #26 kdy: 17. 10. 2015, 16:53:56 »
Bohužel, opět jsi mimo realitu. Pokud jsem pochopil z dotazu, tazatel je uživatelem v domě kde mají společnou STA. Tudíž, určitě nebude sám nic řešit ani upravovat. Nechápu proč máš nutkání zde psát své nápady k realizaci. Nebo máš "svůj den" kdy se musíš za každou cenu tady čímkoliv předvíst? Proč radši nenapíšeš dotyčnému co má podniknout k tomu, aby se ta případná realizace mohla uskutečnit? Hrát si nikdo na nikoho nemusíme, oba víme co je třeba udělat, ovšem to tu stále nepadlo - a to ani od odborníka! Když už se tu chceš předvádět a psát poučné romány co jak děláš či neděláš, porad' něco takovýho a reálnýho k věci! Bud' té lásky! Nebo radši nepiš nic pokud nejsi schopen či snad ochoten.

Stasi-DDR

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 17. 10. 2015, 17:03:34 »
"Proč radši nenapíšeš dotyčnému co má podniknout k tomu, aby se ta případná realizace mohla uskutečnit? Hrát si nikdo na nikoho nemusíme, oba víme co je třeba udělat, ovšem to tu stále nepadlo - a to ani od odborníka! Když už se tu chceš předvádět a psát poučné romány co jak děláš či neděláš, porad' něco takovýho a reálnýho k věci! Bud' té lásky! Nebo radši nepiš nic pokud nejsi schopen či snad ochoten."

Tohle už fakt nemá cenu komentovat! Zkus si přečíst (v klidu a pohodě) mé příspěvky v tomto vlákně, kde jasně a SROZUMITELNĚ POPISUJI CO A JAK MÁ DOTAZOVATEL PODNIKNOUT!

Marek Vajdík

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 19. 10. 2015, 10:34:13 »
Dekuji vsem za prispevky.

Souhrnne bych chtel uvest jen par upresneni.

Instalace STA u nas byla takova delsi anabaze, kdy vlastnik domu chtel instalovat jednu antenu jednim smerem (navic z meho pohledu ne zcela idealnim do budoucna s ohledem na rozsirovani DVB-T). Komunikoval jsem to s vlastnikem a ten mi rekl, ze kdyz zajistim souhlasy vsech "najemniku", tak klidne pristoupi na muj navrh.  Coz jsem udelal, nastesti s lidma byla celkem rozumna rec a pochopili to i za cenu mirneho navyseni poplatku za STA. Prijimame tedy vse z okoli, co je mozne (Klinovec, ony Tri Krize, Krasov, Zelenou Horu, Ochsenkopf, Schoneck + mozna jeste neco, ted z hlavy nevim). Nikde jinde u sousednich kanalu problem neni (napr. 34, 35, 36 - naprosto v pohode).

Ty Tri Krize, to je opravdovy extrem (slaby signal), ani jsem necekal, ze by prijem mohl byt mozny. Spis me udivilo, ze jednoho dne RS8 naskocil, nejakou dobu celkem dobre fungoval a pak to zaclo zlobit. I dnes to nekdy jde a nekdy ne. Neni to pro me otazka zivota a smrti. Spis jsem se chtel zeptat, zda je neco takoveho mozne (ruseni sousednich kanalu). Asi to pro me nema takovou vahu, abych to musel zacit resit (sledoval jsem asi jen Sport 5 - ten ma sve porady i na webu).

Jinak u nas mame svody i satelitniho signalu. Kdo chce, muze vyuzit. Ja vyuzivam pouze free tv + radia pres satelit.

Stasi-DDR

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 19. 10. 2015, 13:58:38 »
"Ty Tri Krize, to je opravdovy extrem (slaby signal), ani jsem necekal, ze by prijem mohl byt mozny. Spis me udivilo, ze jednoho dne RS8 naskocil, nejakou dobu celkem dobre fungoval a pak to zaclo zlobit." To ovšem dost mění situaci a napovídá tomu, že RS8 na K51 z KV -TK nebyl při instalaci přijímací soustavy a HS STA implementován a to, že naskočil bylo způsobeno zlepšenými podmínkami příjmu v určitém ročním období! Pokud by jsi tuto informaci napsal hned v prvním příspěvku, byla by situace naprosto jasná!  :(

reklama