Autor Téma: Kousání záznamu z TV karty  (Přečteno 31396 krát)

krystog90

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Kousání záznamu z TV karty
« kdy: 29. 09. 2015, 19:17:41 »
Mám problém s přehráváním záznamů z TV v HD rozlišení přes počítač.
 Mám počítač s win7 x64 a tv kartou Aver3D CaptureHD. Nahrávám programem DVBViever. Jedná se o pořady nahrané v HD. Když záznam přehrávám tak se nepřehrává plynule, ale jaby se drobně trhá - především při zobrazení na TV(samsung ue40c6000). Propojení mezi počítačem a TV je HDMI. Počítač mám nový takže s výkonem by neměl být problém. Zkoušel jsem různé programy WMP, PowerDVD, DVBViewer a všude se záznam drobně trhá. Jediný program kde se zobrazuje korektně je Windows Media Center. Jelikož chci přejít na Win10 (neobsahují WMC) tak bych rád tento problém vyřešil. Zkoušel jsem různá nastavení frekvence zobrazení 50/60Hz nebo nastavení TV, ale nic nepomáhá. Kodeky používám K-lite.
Myslím, že by mohl být problém s prokládaným řádkováním (1080i), počítač ho odstraní a potom se záznam nepřehrává úplně plynule, ale jak je možné, že jediný program Windows Media Center ho přehrává plynule.
 Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #1 kdy: 29. 09. 2015, 19:51:31 »
Po pravdě řečeno s plynulým přehráním čehokoliv je to ve Windows boj. V každém případě je potřeba nastavit frekvenci pro TV na 50p. Ani to většinou nestačí, pokud jsou připojeny 2 monitory - PC a TV. Playery sice hlásí, že se přehrává správný počet snímků, ale reálně dochází k občasným výpadkům. Pokud je připojena jen TV, tak to obvykle chodí. I tak k přehrávání radši používám staré WinXP, kde to chodí o dost líp. Ve Vistě předělali grafickou část (ne vzhled, ale model driverů) a od té doby problémů přibylo. Když jsem zkoušel Win10, chovaly se líp než Win7, ale to nic nezaručuje. Po instalaci se mi Win7 taky chvíli chovaly slušně.
Jinak používám MPC a grafiku GT730, vše běží v DXVA režimu, čili s HW podporou dekódování. Prokládání by nemělo dělat problém, při správném nastavení ho HW odstraní grafika a pošle to na výstup v 50p, což TV dělá interně taky.


krystog90

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #2 kdy: 29. 09. 2015, 20:20:22 »
Díky za odpověď. PC mám u TV nasteveno na 50Hz. MPC-HC jsem zkoušel a buhužel se mi video trhalo taky.


Jiří Macich ml.

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
    • DigiZone.cz
    • E-mail
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #3 kdy: 29. 09. 2015, 20:53:57 »
Mám problém s přehráváním záznamů z TV v HD rozlišení přes počítač. Mám počítač s win7 x64 a tv kartou Aver3D CaptureHD. Nahrávám programem DVBViever. Jedná se o pořady nahrané v HD. Když záznam přehrávám tak se nepřehrává plynule, ale jaby se drobně trhá

Možných příčin je celá řada  :'(

PowerDVD umí automaticky dočasně přenastavit různé předvolby grafiky a zobrazení pro mj. právě pro plynulé přehrávání videa. Je to ovšem volitelná funkce, která se musí nejdříve zapnout. Udělal jste to, když jste zkoušel PowerDVD? Jinak kdybyste s ním byl spokojen a chtěl ho používat, nedoporučuji kupovat, nýbrž předplatit (PowerDVD Live / SaaS). Každou chvíli totiž vychází nová verze a ty upgrady nejsou zrovna levné. Zvlášť u nejvyšší edice. 

A ještě mě napadá třeba otevřít Správce úloh (Ctrl+Shift+Esc) a přejít na kartu Procesy. Zde si kliknutím na položku Procesor seřadil procesy podle podílu na vytížení procesoru (sestupně) a sledovat, jestli se kousnutí videa časově nepřekrývá s vyskočením zátěže procesoru nějakým procesem, který s přehráváním videa nesouvisí (např. antivir).


krystog90

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #4 kdy: 29. 09. 2015, 21:47:10 »
Tak jsem zkoušel MPC-HC s těma LAV filtrama, trhá se to méně, ale úplně plynule to neběží. Já taky používám LAV filtry jsou zahrnuty v balíčku K-lite. Někdy se mi oběví ikonka v system tray, zrovna u toho přehrávanýho souboru jenom audio.
Ten PowerDVD jsem si právě koupil, kůli Blu-ray diskům. Já si některý videa vypaluju na BD. Bohužel právě v něm se to trhá nejvíc a to jsem zkoušel různá přenastavení de-interlacing, ale nepomohlo to. Já jsem právě myslel, že si ti vypálím na BD a budu si to pouštět z Power-DVD. A taky nechápu, proč to video plynule běží v tom Media Centeru. V těch HTPC centrech nebo multimediálních centrech s tim taky nejsou problémy tak proč v tom windows.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #5 kdy: 29. 09. 2015, 22:01:18 »
Jaký standard přijímáš? DVB-S/S2 nebo DVB-C? Že to máš v HD, může to být parabolou, mě to dělá když fouká vítr tak to nehraje ani normálně. Jinak používám K-lite pack, kde mam i ten lav filter a funuje to.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


krystog90

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #6 kdy: 29. 09. 2015, 23:03:38 »
Používám DVB-T v HD normálně z Prahy.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #7 kdy: 30. 09. 2015, 05:09:02 »
Používám DVB-T v HD normálně z Prahy.

takže máš dvb-t2? a co tam je ted v hd za programy? A jde ti ten ultra hd? U pozemního by to blbnout nemělo, pokud máš dobře nastavenou anténu a kabely v pořádku, dvbt je na tohle společně s dvb-c nejmíň náchylné, nejhorší je to u satelitu, jakmile ti hopsne parabola hned to poznáš :D a dvb viewer mam tež, lav filtry taky,  tak pak je možný že to třeba ten počítač nezvládá.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


krystog90

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #8 kdy: 30. 09. 2015, 19:58:38 »
Já si myslím, že je to normálně DVB-T v regionální síti 7 (CT1HD, CT2HD, CTSPORTHD) a pak je tam ještě PrimaHD a Prima CoolHD, ale to nevím co je to za síť. Podle mě je příjem v pořádku až při přehrávání dochází k potížím.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #9 kdy: 30. 09. 2015, 21:12:10 »
Já si myslím, že je to normálně DVB-T v regionální síti 7 (CT1HD, CT2HD, CTSPORTHD) a pak je tam ještě PrimaHD a Prima CoolHD, ale to nevím co je to za síť. Podle mě je příjem v pořádku až při přehrávání dochází k potížím.

Když je tam HD tak je to automaticky dvb-t2 ne? V T1 jde jen SD mpeg2 nebo mpeg4, němci rovnou to tT2 pustí v hevc. Do T1 by se ani nevešli, HD potřebuje jiný standard a mnohem větší kapacitu než SD. Má někdo bližší přístup k těmto HD sítím a mohl by zjistit víc? (parametry sítě, vysílaci standard, kapacita, počat programů, bitrate programů...).
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #10 kdy: 30. 09. 2015, 21:31:42 »
?? Je to DVB-T regmux7, parametry tady mux7.cz .


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #11 kdy: 30. 09. 2015, 21:36:24 »
?? Je to DVB-T regmux7, parametry tady mux7.cz .

tak ja k temhle muxům nemam přístup, jen mux 1,2,3 a občas 4 (když to hodim na společku), a německý muxy 1 až3 + regio, ale divim se že tam píšou "dvb-t" a je tam HD má nekdo možnost tento mux přijímat? jaká je jeho "struktura" pokud to vypadá hodně dobře, tak nevím proč nepřeklopí dvbt do hd a na co tedy dvbt2, když se pozemě v ultra hd nebude vysílat, rozhodně né hned :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #12 kdy: 30. 09. 2015, 22:13:47 »
Já si myslím, že je to normálně DVB-T v regionální síti 7 (CT1HD, CT2HD, CTSPORTHD) a pak je tam ještě PrimaHD a Prima CoolHD, ale to nevím co je to za síť. Podle mě je příjem v pořádku až při přehrávání dochází k potížím.
Samozřejmě, k chybám dochází až při přehrávání. Ostatně není to těžké zjistit - když to v nějakém místě cukne a vrátíte to zpátky, tak se to přehraje plynule. Je to chyba Windows, u kterých je VSync pro video stále nespolehlivý, byť podpora pro to je v DX už dlouho.


krystog90

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #13 kdy: 02. 10. 2015, 19:21:27 »
Je ale zajímavé, že v programu Windows media center se video necuká. Nevím proč.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kousání záznamu z TV karty
« Odpověď #14 kdy: 02. 10. 2015, 22:55:35 »
Čert ví, třeba to celé jede v nějakém jiném režimu. Já mám Win7Ultimate, ale tahle věc mě nikdy moc neoslovila.