Autor Téma: Konec Helaxu a Rubi  (Přečteno 1710 krát)

lkjhgfdsa

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
Re:Konec Helaxu a Rubi
« Odpověď #15 kdy: 10. 11. 2020, 06:58:53 »
Vysílání Blaníku na Moravě se opravdu sjednotilo. Je jiné než v Čechách. Vysílání nového Blaníku se zřejmě ostravskými moderátory je už i na internetu. Rádio se jmenuje "Blaník - Morava a Slezsko". Pro lovce vln a stanic zde mám tip na zachycení Rádia Blaník. Tedy originál verzi z Čech, ta vysílá na 95,0 FM z Votic/Mezivrat. Chytám to na východě Moravy a je to výzva. Jednu desetinu MHz vedle Kojálu.
« Poslední změna: 10. 11. 2020, 07:04:07 od lkjhgfdsa »
FM: Onkyo Integra t-4711(IF filtry: 5x110, 1x80 kHz), ant. Körner 9.2 H pol. s rot. Yaesu g-450C;  2x 9-el K6STI V pol. s rot. Yaesu g-450C
DAB+: Techn. digitr. 100, ant. VHF 1411 V pol., DAB předzes. by DX PETR (Krížava); ant. Kovoplast TA 1411 H pol., kan. předzes. K11 >27dB (Katowice, Hošťálkov.)

Reklama

• Stálý člen

omar3

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 10. 11. 2020, 14:01:09 »
Výzva by to byla, ale proč? Kvůli Blaníku? Votice jsou pro Brno těžce za horizontem. Dávám ještě Javořici, ale jak se začne Vysočina svažovat ku Praze, tak je šlus. Blaník byl pro mne exotika, dokud vysílal v dosahu jen ze Znojma a Krásného, to stál za hřích, ale teď už ne. Hledám novou výzvu, ale nějak není čas.

S tím Rubi jsem se spletl. Opravdu vysílá z Brna sníženým výkonem. Doma se to nepozná, ale za jízdy autem po východní periferii Brna ve známém profilu je poznat, jestli signál přichází od Brna nebo Vyškova. V některých okrajových částech Brna dokonce Vyškov s Blaníkem přebije Rubi z Brna. Pokud nenajedou na původní výkon, tak budou mít problém.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345
IPTV: 4net, SML

omar3

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 16. 11. 2020, 22:10:53 »
Dnes jsem zkoušel příjem Rubi při výjezdu z Líšně na Hády. Dole na nám. Karla IV jede Rubi, ale jak silnice stoupá ke hřbitovu, tak se paradoxně příjem zhoršuje, až nad hřbitovem vypadne úplně. Je tam pouze mišmaš obou stanic. Důvodem je, že stoupá úroveň Vyškova, až není možný příjem ani jedné stanice. Do budoucna by bylo dobré vyladit výkony obou vysilačů tak, aby se pás temna přesunul do polí mezi Brno a Vyškov. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345
IPTV: 4net, SML