Autor Téma: dab+ na slovensku  (Přečteno 292021 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #15 kdy: 16. 12. 2015, 12:15:36 »
že bych si udělal výlet na Slovač, to omrknout? :)
V tom vám samozřejmě nikdo bránit nemůže, ale mám informaci, že tohle už plánují jiní borci a především si s sebou vezmou profesionální techniku.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #16 kdy: 16. 12. 2015, 12:30:05 »
prosím tě, Lukáši, jde o reálný mobilní příjem, tam je ti profesionální technika víš, k čemu...ale samozřejmě, o jaké borce jde, tuším....
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #17 kdy: 16. 12. 2015, 12:46:22 »
My si tykáme? :o :o :o
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #18 kdy: 16. 12. 2015, 12:53:59 »
Pane Honorace, stačí číst: https://cs.wikipedia.org/wiki/Internetov%C3%A1_diskuse

V obecných (lidových) internetových diskusích obvykle převládá tykání nad vykáním.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #19 kdy: 16. 12. 2015, 13:02:35 »
My si tykáme? :o :o :o
pokud mě paměť neklame, tak já ti tykat nepřestal......a ani nepřestanu, a jestli mi ty vykáš, je to jen tvoje volba a tvůj problém
« Poslední změna: 16. 12. 2015, 13:07:44 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #20 kdy: 16. 12. 2015, 21:14:09 »
no...DAB a tykání/vykání...nemůžu to vygooglit co to je za teorii  :) já respektuji kdo jak začne, ale když někomu povolí nervy a je nepříjemný tak jestli tyká nebo vyká je v podstatě jedno.

zpět k tématu: tykání/vykání přehlušilo záhadné náznaky, které jste tam pánové učinili (a to je horší než to jestli si tykáte nebo vykáte);

1. mám informaci, že tohle už plánují jiní borci a především si s sebou vezmou profesionální techniku.
2.  jde o reálný mobilní příjem, tam je ti profesionální technika víš, k čemu...ale samozřejmě, o jaké borce jde, tuším....

what the hell is this Ty pane chcete-li Vy pane
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #21 kdy: 16. 12. 2015, 21:36:09 »
tak to je teda rychlost :)

Když se přecházelo na TV DVB-T tak zde v ČR byla kampaň, že jsem měl pocit, že i můj pes ví o co jde a že ví co má udělat; pak jsem to sledoval i na Slovensku a byl jsem zděšen jak tu kampaň ošulili, že se na lidi vyprdli; až poté jsem si uvědomil, že něco na tom je, proč se s tím tak mazlit, prostě je to vylepšení tak se starej...

Kdysi dávno jeden nebožtík, kterého si vážím řekl, že na Slovensku toho dělají méně (obecně), ale když něco zorganizují, tak to stojí zato. V tomto smyslu ten kick-off DAB na Slovensku to do tečky potvrzuje.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #22 kdy: 16. 12. 2015, 21:58:22 »
no...DAB a tykání/vykání...nemůžu to vygooglit co to je za teorii  :) já respektuji kdo jak začne, ale když někomu povolí nervy a je nepříjemný tak jestli tyká nebo vyká je v podstatě jedno.

zpět k tématu: tykání/vykání přehlušilo záhadné náznaky, které jste tam pánové učinili (a to je horší než to jestli si tykáte nebo vykáte);

1. mám informaci, že tohle už plánují jiní borci a především si s sebou vezmou profesionální techniku.
2.  jde o reálný mobilní příjem, tam je ti profesionální technika víš, k čemu...ale samozřejmě, o jaké borce jde, tuším....

what the hell is this Ty pane chcete-li Vy pane
Snažíte se najít smysl a řešit něco, o čem nemáte/me informace, co je mezi dvěma lidmi a co to je, vědí jen oni dva :)


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #23 kdy: 16. 12. 2015, 23:11:43 »
Snažíte se najít smysl a řešit něco, o čem nemáte/me informace, co je mezi dvěma lidmi a co to je, vědí jen oni dva :)

Moment, to jsem nepochopil (nyní již zapleveluji toto fórum jak to kdysi napsal jakýsi AndrejH v nějakém fejetonu); já nic neřeším pokud jde o něco mezi dvěma lidmi ohledně tykání/vykání. Pokud si ale tady něco řeší ohledně těch borců co jdou něco zkoumat, tak ať řeknou o co jde anebo ať to jsem neventilují.

Abych nebyl úplně off-topic: protože jsem línej byť jen natočit anténu na ten Kamzík, příjem mám nestabilní, možná počasí. Kdybych nebyl tak líný blb, tak bych si pořídil alespoň 12 dBelovou vatenovku a dal do ní 20 dBelový zesilovač co se mi válí v šuplíku a možná bych prostřelil i to panelákové stínítko směr pražský mux  :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #24 kdy: 17. 12. 2015, 09:32:14 »
no...DAB a tykání/vykání...nemůžu to vygooglit co to je za teorii  :) já respektuji kdo jak začne, ale když někomu povolí nervy a je nepříjemný tak jestli tyká nebo vyká je v podstatě jedno.

zpět k tématu: tykání/vykání přehlušilo záhadné náznaky, které jste tam pánové učinili (a to je horší než to jestli si tykáte nebo vykáte);

1. mám informaci, že tohle už plánují jiní borci a především si s sebou vezmou profesionální techniku.
2.  jde o reálný mobilní příjem, tam je ti profesionální technika víš, k čemu...ale samozřejmě, o jaké borce jde, tuším....

what the hell is this Ty pane chcete-li Vy pane
Snažíte se najít smysl a řešit něco, o čem nemáte/me informace, co je mezi dvěma lidmi a co to je, vědí jen oni dva :)
ano, David to vystihl přesně a dál bych se v tom nepitval....zpět k tématu.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #25 kdy: 17. 12. 2015, 17:12:11 »
Vy jste toho Andreje zbytečně utnuli, jako by šlo o nějakou záškodnickou akci. Přitom u nás existuje spousta lidí, kteří se věnují přijmu vážněji, než jen tlacháním na webech, ale tím že vyrazí do terénu. Pořádají poslechové kempy nebo jezdí po vysílačích z čehož pak píší články, které různě vychází v klubových periodikách. To jen Andrejovi na vysvětlenou.

Zpět k tématu, kam ti kujóni ty vysílací antény ale dali.  Pokud si dobře pamatuji, tak z Kamzíku nikdy pořádně III.TV pásmo nevysílalo.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #26 kdy: 17. 12. 2015, 20:41:55 »
to není uplně aktuální fotka, že? tipuji tak 5 let dozadu...


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #27 kdy: 17. 12. 2015, 22:03:41 »
... kam ti kujóni ty vysílací antény ale dali.  Pokud si dobře pamatuji, tak z Kamzíku nikdy pořádně III.TV pásmo nevysílalo.   

Na rádio DAB by to mohlo stačit; dolétne to až ke mně jako necílové skupině a to mám zločinecky odfláknuté technické prostředky :) jinak samozřejmě nevím co kdysi bylo a nebylo ohledně TV. Jinak ten Slovakia big-bang mně šokoval, asi Towercom rozbil nějaké menší prasátko :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #28 kdy: 18. 12. 2015, 09:18:22 »
to není uplně aktuální fotka, že? tipuji tak 5 let dozadu...
To se pozná profík. Fotka je opravdu z června 2010. Zrovna dělali nějaké změny, tak tam měli ze země vrátek a přetahovali nějaké rakvičky. Já jinak nejsem ten pravý DXák, který se musí podívat na vysílač při každé změně anténního systému. Mě stačí každý vysilač navštívit jednou i když zrovna Kamzík je úchvatná stavba, která by za opakovanou návštěvu stála, třeba i s návštěvou výškové restaurace.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:dab+ na slovensku
« Odpověď #29 kdy: 18. 12. 2015, 10:52:01 »
Nenašli jste někde mapku pokrytí DAB z Kamzíku?
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7