Autor Téma: Rodičovský zámek a jeho detekce v transportním toku  (Přečteno 2289 krát)

pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Kolegové, potřeboval bych z DVB transportního toku (ať už ze živého vysílání nebo ze záznamu) dostat informaci o rodičovském zámku. Tedy zda je nastaven a na jaký věk. Základem je samozřejmě ETSI EN 300 468 v části 6.2.28 Parental rating descriptor, ale jak to z toho DVB dostat? Máte někdo tip, jak na to? Jaký na to použít software? Nepodařilo se mi dosud najít nic použitelného ... Díky za nasměrování.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Rodičovský zámek a jeho detekce v transportním toku
« Odpověď #1 kdy: 03. 09. 2015, 12:32:55 »
např. v DVB Inspektoru (http://www.digitalekabeltelevisie.nl/dvb_inspector , běží v Javě) načteš TS.
Na kartě „Tree“ rozklikneš postupně: PSI, EIT, table_id, service_id (vyber si z programů), TableType, events, event_descriptors, Descriptor: parental_rating_descriptor, rating_list, rating (zde je jak hexakód, tak i slovní vysvětlení, např. minimum age=18).

I když popis vypadá komplikovaně, díky stromové struktuře je to na obrazovce velmi přehledné a v průběhu rozklikávání (a zavírání) libovolných větví máš dokonalý přehled, co stream skutečně obsahuje. A to pro libovolný event, který tě zajímá. Jen při velkém množství může někdy chvilku trvat, než žádaný pořad (event) najdeš v záplavě jiných informací.
« Poslední změna: 03. 09. 2015, 12:47:10 od Petr Svoboda »


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rodičovský zámek a jeho detekce v transportním toku
« Odpověď #2 kdy: 03. 09. 2015, 12:43:00 »
Tento program jsem zkoušel. Ale už je mi jasný, proč jsem neuspěl. Můj TS nemá informace o celém muxu, ale jen o jednom programu. Tzn. že EIT nenačtu, protože ho v TS nemám. Díky!
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Rodičovský zámek a jeho detekce v transportním toku
« Odpověď #3 kdy: 03. 09. 2015, 12:46:38 »
A u živého vysílání je běžné, že Rodičovské hodnocení (předpokládám, že to jsi měl na mysli tím zámkem. Jinak „zámek“ je funkce přijímače, který na obdrženou informaci o „hodnocení“ nějak reaguje) přijímač zobrazí po stisku INFO - tedy informace o pořadu. Je také běžné, že stav „bez omezení“ není přijímači zobrazován, kvůli malé informační hodnotě. Jestli si chceš ověřit, zda a jak přijímač zobrazuje, podívej se na slovenské programy. Tam je parental rating kvůli povinnosti velmi častý a zobrazuje i u nás poněkud exotické (06, 12, 15,…) hodnoty.

EPG není vázáno na deskramblování kanálu. Takže na přijímači zobrazování můžeš ověřit i u programu, který není na kartě předplacen - mrkni třeba na Minimax.
« Poslední změna: 03. 09. 2015, 12:49:08 od Petr Svoboda »


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Rodičovský zámek a jeho detekce v transportním toku
« Odpověď #4 kdy: 03. 09. 2015, 12:51:21 »
Tento program jsem zkoušel. Ale už je mi jasný, proč jsem neuspěl. Můj TS nemá informace o celém muxu, ale jen o jednom programu. Tzn. že EIT nenačtu, protože ho v TS nemám. Díky!
Dost přijímačů, i když nahrává jen jeden program, „vymazává“ AV toky ostatních programů a pomocné toky nechává nedotčené, protože mají malou rychlost a nezvětšují zbytečně velikost zaznamenaného souboru. V inspektoru se takový TS dá prohlížet úplně stejně. A mnohé novější televizory mají už čipsety, které v servisním menu umožňují přepnout TS záznam z jen sledovaného programu na celý TS (potom samozřejmě frčí data na disk velmi rychle a disk musí být dost rychlý).
« Poslední změna: 03. 09. 2015, 12:59:15 od Petr Svoboda »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rodičovský zámek a jeho detekce v transportním toku
« Odpověď #5 kdy: 03. 09. 2015, 14:28:45 »
Přijímač mi už EIT uloží a nahrávám jen jeden program z muxu. Takže to nezabírá moc místa a v aplikaci krásně vidím nastavený věk rodičovského zámku. Díky za nasměrování!
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)