Autor Téma: Problém s nahráváním pořadů  (Přečteno 9890 krát)

Librst Librst

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Problém s nahráváním pořadů
« kdy: 30. 08. 2015, 10:16:52 »
Dobrý den,

chtěl jsem se prosím zeptat na jeden problém. Pořídil jsem si nový satelitní přijímač pro příjem skylink. Přijímač je to značky: Optex ORS 9910-HD

No a mám problém s tím že když si nahraji nějaký pořad na hdd a chci si jej později pustit tak pořad se přehrává cca 30 minut a poté se to celé vypne a vrátí zpět do knihovny. Když chci dát obnovit tam kde se to samo do sebe vypnulo, tak už to nejde. Začne se to celé přehrávat od začátku. Takže vlastně nikdy nemohu pořad dokoukat do konce.

Proto jsem se chtěl zeptat jestli máte někdo podobný problém a jak by se dal tento problém vyřešit. Jestli mám dát set-top-box do servisu a nebo jestli pomůže naformátovat hdd a nebo jestli je to třeba už vadným hdd. Hdd je už cca 4 roky používaný.

Děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Problém s nahráváním pořadů
« Odpověď #1 kdy: 30. 08. 2015, 10:59:52 »
Jestli to jde, tak rychle vrátit zpět prodejci.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s nahráváním pořadů
« Odpověď #2 kdy: 30. 08. 2015, 15:04:49 »
A akým spôsobom nastavujete nahrávanie? Cez EPG, alebo stlačením tlačítka Record? Pretože toto čo popisujete môže byť kľudne dôsledok nastavenia OTR (jednodotykové nahrávanie) - OTR je nastavené na 30 minút. Ak nahrávate cez EPG, tak potom je to pravdepodobne chyba prijímača).
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Jiří Macich ml.

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
    • DigiZone.cz
    • E-mail
Re:Problém s nahráváním pořadů
« Odpověď #3 kdy: 30. 08. 2015, 21:32:56 »
A akým spôsobom nastavujete nahrávanie? Cez EPG, alebo stlačením tlačítka Record? Pretože toto čo popisujete môže byť kľudne dôsledok nastavenia OTR (jednodotykové nahrávanie) - OTR je nastavené na 30 minút. Ak nahrávate cez EPG, tak potom je to pravdepodobne chyba prijímača).

... což se dá jednoduše zjistit přetočením nahrávky, jestli něco za tou třicátou minutou je. Myslím něco, co zařízení zvládne přehrát (nepoškozený fragment souboru), takže bych se neřídil prostou informací o délce nahrávky z jejich přehledu apod.

Jestli tam nic není (tj. zase tazatel skončí v knihovně) a není to ani příliš krátkým nahrávacím intervalem, potom zkusit diagnostiku disku, jestli nemele z posledního. Sice záleží na způsobu používání, ale po čtyřech letech bych se nedivil.

Něco podobného mi také kdysi dělalo přehřívání resp. vadná tepelná pojistka (to se ale resetovalo celé zařízení). Nicméně, jestliže se vyloučí disk, zařízení bych vrátil prodejci. Jak něco zlobí hned po rozbalení, budou s tím jen potíže, takže nereklamovat, neopravovat, ale vrátit  ;)


Librst Librst

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s nahráváním pořadů
« Odpověď #4 kdy: 31. 08. 2015, 08:41:37 »
Děkuji za odpovědi. Dělá to při nahrávání jak pomocí EPG tak i pomocí okamžitého nahrávání. Pořad se nahraje samozřejmě celý ale prostě po půlce se to celé vypne a konec. Potom to musím zapnout a přetočit tam kde to spadlo a jede to dál. Ale zase jen tak půl hodiny a pak se to zase vrátí do knihovny.

Jinak přijímač již bohužel mám doma déle jak 14 dnů a tak nepřipadá v úvahu vrácení ale již jen zmíněná reklamace. To padání do knihovny začalo totiž cca před týdnem a přijímač mám doma měsíc.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Problém s nahráváním pořadů
« Odpověď #5 kdy: 31. 08. 2015, 11:07:50 »
1) formátoval jsi disk přímo procedurou přijímače? Pokud ne, určitě to udělej. Jsou-li možnosti, optimalizuj výběr na výkon svého disku (pomalý disk na FAT32, rychlý zvládne i NTFS).
2) můžeš-li, podívej se v počítači, jestli nahrávka není rozdělena na více souborů a jestli ukončení přehrávání není právě na přechodu z 1. souboru na 2. (Kdysi jeden čipset měl v sw od výrobce tento bug na FAT32 a pokud jej konstruktéři přijímače neopravili, mohl se dostat až do finálního. V tom případě by byla nutná oprava sw výrobcem přijímače.)
« Poslední změna: 31. 08. 2015, 11:13:09 od Petr Svoboda »


Librst Librst

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s nahráváním pořadů
« Odpověď #6 kdy: 31. 08. 2015, 11:10:27 »
Ano formátoval jsem disk pomocí přístroje. Ale ani tak to nepomohlo. Na pc bohužel nemám možnost odzkoušet disk.

Zkusím ještě jednou formát a pokud to nepomůže, tak ten servis teda.

Děkuji moc za info.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Problém s nahráváním pořadů
« Odpověď #7 kdy: 31. 08. 2015, 11:18:43 »
Na pc bohužel nemám možnost odzkoušet disk.
Disk nemusíš v PC zkoušet. Jen ho podle svých možností připoj, zorientuj se, jak přijímač nahrává (adresáře, názvy, dělení), zkopíruj celý daný záznam do PC (abys mohl „beztrestně“ přejmenovávat ap.) a zkoušej přehrát ve VLC nebo MPC, popř. MPC-HC.

Zkusím ještě jednou formát a pokud to nepomůže, tak ten servis teda.
Opakováním se to nezlepší, příčina bude jinde.


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problém s nahráváním pořadů
« Odpověď #8 kdy: 31. 08. 2015, 12:04:43 »
Před návštěvou servisu bych důsledně zkontroloval celé menu pro nahrávání, zda není něco špatně nastaveno. Někdy se to značí PVR, jindy USB.