Autor Téma: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák  (Přečteno 21668 krát)

david.kriz

  • Host
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #30 kdy: 16. 06. 2010, 14:09:02 »
A to já si zase moc rád poTYKÁM i s Lumírem, přestože jsme se nikdy ani neviděli a jistě bude i o dost starší ročník. Zde platí spíš to "Čest práci soudruzi" že?  - když už teda ta Komanč-partaj :D

o tolik starší zas není :) ale co se týká uvažování tak ti to tak asi připadá oprávněně :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #31 kdy: 16. 06. 2010, 14:20:57 »
Víte co ? Panu Svobodovi jsem odpověděl, ostatní se tady hádejte jak chcete. Tím považuji věc za uzavřenou.

Lumíre L., nevím o tom, že bychom si tykali, tak se podle toho chovejte.

Tykání na fórech je naprosto běžné! I v partaji jsme si kdysi tykali! Běž např. na PL fóra a uvidíš, jestli ti tam bude někdo vykat!! To je jen blbá česká vlastnost, kterou vyžadují někteří, hlavně zakomplexování jedinci!!  >:( >:(

Vykání není jen blbá česká vlastnost, ale elementární slušnost - to jsme se učili již na základní škole stejně jako psaní malých a velkých písmen. Nevím, proč bych se měl na fóru chovat jinak, než v běžném životě. Když jdete nakoupit do obchodu, tak také prodavači/prodavačce tykáte ? Kdybychom se potkali v reálu, také byste mi tykal ? Myslím, že ne. Jediné, kde si to můžete dovolit je angličtina, protože YOU znamená TY, ale i VY. Ale třeba němčina používá DU - TY a SIE - VY, takže tykání/vykání není otázkou češtiny, ale i jiných jazyků. Vy jste si kdysi v partaji tykal, ale tady nejste v partaji.

Řeč byla o tykání na web fórech, ne o tom, jestli tykám prodavačce, když si jdu koupit do obchodu třeba flašku! To je každého věc! Já prostě na fórech tykám a nevadí mi, když druzí tykají mě! Pokud je někdo na to "vysazený", doporučuji mu, ať do diskusí nepřispívá, případně, ať hned odpočátku upozorní všechny možné budoucí diskutující na to, aby mu vykali!!

No - dostali jsme se tak daleko od tématu, že už jsme prakticky zabloudili, takže bych to vyřešil asi takhle : Mě tykání nevadí, jen jsem byl prostě vychován tak, abych se k ostatním choval slušně a s určitou dávkou úcty. Klidně Ti tedy budu tykat. Ono na to začít učit slušnému chování člověka, který byl zvyklý si v partaji tykat, je prostě pozdě. Takže čau, Lumíre, dej si na tykání sklenku něčeho dobrého (osobně bych doporučil třeba slivovičku) a pojedeme dál.
 :)


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #32 kdy: 16. 06. 2010, 14:26:15 »
A to já si zase moc rád poTYKÁM i s Lumírem, přestože jsme se nikdy ani neviděli a jistě bude i o dost starší ročník. Zde platí spíš to "Čest práci soudruzi" že?  - když už teda ta Komanč-partaj :D

Já se spíše Štěpáne držím hesla: "Čest práci a rukám klid!". Nevím o kolik jsem starší ročník než ty, jen jsem se narodil na počátku sedmé dekády minulého století... :D :D


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #33 kdy: 16. 06. 2010, 14:26:57 »
... Na určení možné příčiny máme málo informací...
Přesně tak. Proto se mi zdála Vaše prohlášení, Méďo, poněkud předčasná a na můj vkus moc rezolutní.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #34 kdy: 16. 06. 2010, 14:28:00 »
Tak jo, připíjím si na naše tykání! Soudruzi!  ;D ;D ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david.kriz

  • Host
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #35 kdy: 16. 06. 2010, 14:46:03 »
A to já si zase moc rád poTYKÁM i s Lumírem, přestože jsme se nikdy ani neviděli a jistě bude i o dost starší ročník. Zde platí spíš to "Čest práci soudruzi" že?  - když už teda ta Komanč-partaj :D

Já se spíše Štěpáne držím hesla: "Čest práci a rukám klid!". Nevím o kolik jsem starší ročník než ty, jen jsem se narodil na počátku sedmé dekády minulého století... :D :D

Sedmá dekáda je 61-70, to ses nenarodil ;) takže osmé dekády... to je podobný systém jako se stoletíma, 17.stol je 16xx.
A jste si se Štěpánem hodně blízko kucí :D


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #36 kdy: 16. 06. 2010, 14:48:12 »
Sorry! Myslím na jedno a něco jiného píšu! Máš Davide samozřejmě pravdu!  :( :D


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #37 kdy: 16. 06. 2010, 14:54:14 »
Pánové, já vám do toho fakt nechci moc mluvit. Ale podívejte se na téma článku, a na účel fóra.... Někdy mi to tu fakt přijde jak v tlachárně někde na Lidé.cz nebo bůhvíkde.  ???

Podívejte se třeba na forum.digitalfernsehen.de. Jak to vypadá tam. Naprostá většina příspěvků k tématu, diskuze se nestáčejí naprosto mimo atd.

Když chcete napsat jeden druhému, je tu kouzelné okénko "soukromá zpráva". Tam řešte tykání, vykání, roky narození atd.
Navíc existuje mail, ICQ, Facebook a dalších hafo možností, jak si nevázaně pokecat a probrat úplně vše.

Pak se nelze divit, že dost případných uživatelů to odradí do fóra přispívat.

S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #38 kdy: 16. 06. 2010, 15:13:38 »
Ano, připouštím, že je to tak. Ale bohužel je to bolest téměř všech diskusních fór na netu. A navíc se musí vzít v úvahu, že radit v oblasti TV příjmu (lhostejno jestli A nebo D) se nedá jen tak po netu, protože základ veškerých možných řešení je vždy ve znalosti podmínek příjmu v daném místě a o proměření úrovní jednotlivých tv signálů! Bez těchto "indicií" nelze bohužel v oblasti VF techniky adekvátně radit!
Ono z dotazu, že dotyčný má SAT komplet a zničeho nic mu přestal fungovat se asi nikdo moc nedozví a možných příčin tohoto stavu jsou desítky! Uvádím to pouze jako svůj osobní názor.


Štěpán S.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #39 kdy: 16. 06. 2010, 15:16:09 »
Jistě, omlouvám se sám za ssebe ... No nereagovat zkrátka nešlo. Jinak také zastávám názor, aby se drželo tématu. Jinak doufám, že už si někdo konečně všiml, že za veškeré zdejší tlachání není vina jen na mé straně. Jasný, jo?


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #40 kdy: 16. 06. 2010, 15:22:25 »
Tlachání je jedna věc, ale ty Tvé příspěvky, kterémi se snažíš vyjadřovat téměř ke všemu (navíc tomu kolikrát vůbec nerozumíš) jsou věc druhá! Jak prohlásil Švejk v jednom ze svých výroků: "Tak byl vytrvalej, že se mohl stát ministrem!" A tahle věta se 100% hodí na tebe Štěpáne....


C C

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #41 kdy: 17. 06. 2010, 01:45:17 »
Bydlím v Berouně a v posledních dnech mi to taky nějak blblo, ale všechno. Zrovna dnes mi signál na delší dobu spadl pod únosnou mez kvality. Nevím jak, ale napadlo mě udělat tu nejjednodušší věc, restartovat pojistky napájející okruh s anténním zesilovačem. Kupodivu to zabralo. :o Zřejmě je nějaký divný induktivní počasí.

Taky by mě zajímalo, jestli už tu spustili ten dokrývač multiplexu 1 a multiplexu 2, co měli spustit na konci května. Hodnoty sil ani kvalit se totiž vůbec nezměnily (ne že bych to potřeboval, chytám s výjimečnými záseky i pražský mux3/46).

Jinak jde asi o Cukrák, při výluce Cukráku jsem naměřil kvalitu přes 40%, normálně je přes 70%, při natočení antény o 90° do vertikální polohy vzrostla kvalita na hodnotu přes 50%. Bydlím ale výš, blízko Technických služeb.
« Poslední změna: 17. 06. 2010, 01:50:27 od C C »


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #42 kdy: 17. 06. 2010, 06:08:44 »
"Induktívní počasí"..... ;D ;D ;D ;D


Lukáš Janků

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #43 kdy: 17. 06. 2010, 15:27:40 »
Pak se nelze divit, že dost případných uživatelů to odradí do fóra přispívat.
Jop, chtěl jsem začít chodit (myslejíc, že se tu něco užitečného dozvím), ale místo toho všude čte jen diskuse asi 5 stejných lidí, kteří tlachají, chvílemi se urážejí a nezapomenou urazit každého dalšího, kdo není takový odborník jako jsou oni.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #44 kdy: 18. 06. 2010, 07:34:23 »
Pro "CC" doporučuji pečlivě překontrolovat všechny konektory, takhle prapodivně se chovají rozvody se špatnou kostrou, na spektru je při tom vidět enormní nárůst šumu. Stačí nějaký levný kabel s opletením pár drátků, které se při montáži fka mohou ulomit a divná věc je na světě.