Autor Téma: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák  (Přečteno 21636 krát)

Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #15 kdy: 15. 06. 2010, 13:02:12 »
Tady s Vámi souhlasit nemohu. Antény jsou cca 3 roky staré a člověk, který je dělal na to měl měřící přístroj. Vše chodí bez problémů. Vysílač Kleť mám cca 25 km na přímou viditelnost a kromě jednoho aktivního rozbočovače nejsou použity žádné zesilovače ani v anténách ani na cestě k TV. Přesto k těmto výpadkům v posledních dnech dochází. Sleduji TV a najednou mi TV napíše "žádný signál" a hned zase naskočí. Všechny přístroje mi hlásí 100% kvalitu signálu (TV Panasonic, STB FTE Max, STB AB IPBox i STB Technisat). Vše bez problémů. Jak časté tyhle výpadky jsou netuším, za poslední týden jsem jej zaznamenal celkem asi 3x a vždy jen opravdu na malý okamžik. Nevím, jakou přijímací soustavu má pan Svoboda, ale co se mě týká, řekl bych že mám podmínky pro příjem přímo ideální.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david.kriz

  • Host
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #16 kdy: 15. 06. 2010, 13:19:25 »
No použil jste mnoho okecávacích slov, ale nikde nevidím žádné naměřené hodnoty... "Všechny přístroje mi hlásí 100% kvalitu signálu" není technický parametr... to je nesmysl výrobců na oblbování spotřebitele.

A znovu opakuji: hlásil jste to na dispečink ČRa? Pokud ne, nechápu proč to píšete kdesi na forum na webu... Když vám bude blbnout vysavač zakoupený v nějakém obchodě, tak ho nebudete reklamovat a raději to budete vypisovat na web? Vysavačem je v tomto případě myšleno TV vysílání, ne Váš samotný přijímač/přijímače.

Takový výpadek může mít mnoho příčin a jak opakuji stále, problém na straně vysílatele předpokládám až jako zcela poslední a krajní možnost. To je rozdíl proti 99procentům lidí, ti napřed hledají chybu jinde. Většinou i proto, že tomu nerozumí a myslí, že když s tím nic nedělali, tak to musí jet pořád. Můžete mít v domě nebo jeho blízkosti nějaké impulsní rušení, někdo zapne něco neodrušeného, atd... to si jen tak vycucávám z prstu co mne napadne a takových příčin může být neurekom.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #17 kdy: 15. 06. 2010, 13:35:55 »
Připustme i možnost, že jsou diváci, co se dívají na některé stanice víceméně kontinuálně a neunikne jim ani krátký výpadek. To diváci, co si vybírají z desítek až stovek stanic z kabelovek a satelitů a nemají bednu zapnutou 20 hodin denně, třeba i pár vteřinový výpadek DVB-T nemohou zaregistrovat.  ;)

Jo, a předevčírem během bouřky si sateliťáci mohli s klidem prohlížet blesky a déšť, protože jim satelit chcípnul, kdežto DVB-T běželo pořád v pohodě. Nechte si tu svojí satelitní agitaci pro někoho, koho to zajímá. V této diskuzi jste tak nějak mimo mísu ...
To teda přímo "čumím"! Že mne tady někdo může i omylem považovat za satelitního agitátora. Je tomu právě naopak, i když přece jen považuji DVB-S za jednu z normálních distribučních cest. Moje poznámka byla spíše směrována na kontinuální sledovače TV, kterým potom neujde ani vteřinový výpadek. Osobně mohu operativně přepínat příjem mezi DVB-C UPC, 5 pražskými MUXy DVB-T a doplňkově i DVB-S2 (jak je vidět pod každým mým příspěvkem). Mimo mísu se tedy v tomto tématu každopádně necítím.... ::)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #18 kdy: 15. 06. 2010, 13:51:58 »
... Sleduji TV a najednou mi TV napíše "žádný signál" a hned zase naskočí. Všechny přístroje mi hlásí 100% kvalitu signálu (TV Panasonic, STB FTE Max, STB AB IPBox i STB Technisat).
Trochu technicky nechápu, jak lze souběžně sledovat TV na čtyřech přistrojích? To máte v jedné místnosti v jednom zorném poli 4 přijímače, 4 zobrazovače a na všech 4 se objeví souběžně stejná hláška "žádný signál"? Tato hláška se ale u některých přijímačů objevuje i tehdy, kdy signálu je dostatek, ale přidá se k němu ještě rušení. Proto bych příčinu hledal někde tam a ne jen na straně vysílání.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


david.kriz

  • Host
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #19 kdy: 15. 06. 2010, 14:24:32 »
No já bych to chápal asi tak, že dlouhodobě mu všechny přístroje ukazují těch "úžasných" 100procent, ale sem tam divák zaregistruje nějaký výpadek. Tudíž dvě nesouvisející věci...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #20 kdy: 15. 06. 2010, 23:01:15 »
... Sleduji TV a najednou mi TV napíše "žádný signál" a hned zase naskočí. Všechny přístroje mi hlásí 100% kvalitu signálu (TV Panasonic, STB FTE Max, STB AB IPBox i STB Technisat).
Trochu technicky nechápu, jak lze souběžně sledovat TV na čtyřech přistrojích? To máte v jedné místnosti v jednom zorném poli 4 přijímače, 4 zobrazovače a na všech 4 se objeví souběžně stejná hláška "žádný signál"? Tato hláška se ale u některých přijímačů objevuje i tehdy, kdy signálu je dostatek, ale přidá se k němu ještě rušení. Proto bych příčinu hledal někde tam a ne jen na straně vysílání.

Nějak jsem si nevšiml, že bych psal o tom, že jsem výpadek pozoroval na všech přijímačích současně. Netvrdím, že o nemůže být způsobeno nějaký rušením. Jen jsem psal, že stejný jev jako pan Svoboda jsem pozoroval i na jiném vysílači. Může tedy a nemusí jít o chybu na cestě signálu k vysílačům.


Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #21 kdy: 15. 06. 2010, 23:38:10 »
No použil jste mnoho okecávacích slov, ale nikde nevidím žádné naměřené hodnoty... "Všechny přístroje mi hlásí 100% kvalitu signálu" není technický parametr... to je nesmysl výrobců na oblbování spotřebitele.

A znovu opakuji: hlásil jste to na dispečink ČRa? Pokud ne, nechápu proč to píšete kdesi na forum na webu... Když vám bude blbnout vysavač zakoupený v nějakém obchodě, tak ho nebudete reklamovat a raději to budete vypisovat na web? Vysavačem je v tomto případě myšleno TV vysílání, ne Váš samotný přijímač/přijímače.

Takový výpadek může mít mnoho příčin a jak opakuji stále, problém na straně vysílatele předpokládám až jako zcela poslední a krajní možnost. To je rozdíl proti 99procentům lidí, ti napřed hledají chybu jinde. Většinou i proto, že tomu nerozumí a myslí, že když s tím nic nedělali, tak to musí jet pořád. Můžete mít v domě nebo jeho blízkosti nějaké impulsní rušení, někdo zapne něco neodrušeného, atd... to si jen tak vycucávám z prstu co mne napadne a takových příčin může být neurekom.

Nikde jsem nepsal, že tomu rozumím. Proto jsem si také antény nechal upravit odborníkem a nefušoval jsem do toho sám, jako se o to pokouší spousta lidí. Kromě toho, já si na to stěžovat nezačal, jen jsem napsal, že stejný jev jako u pana Svobody se vyskytl i na vysílači 200 km od Cukráku. Pořád tady všichni radí oprostit anténní systém od zbytečných zesilovačů a když to tak mám udělané (na 25 km vzdálený vysílač Kleť vidím), tak je opět chyba na mojí straně ? S tím se jděte vycpat. Příjem muxů 1-3 a muxu Gimi mám bezproblémový (i když je mux Gimi slabší). A pokud se stejný jev vyskytuje na dvou místech, kde budete hledat chybu ? Může jít o náhodu a oběma se nám výpadek projeví díky někakému zarušení (sepnutí čerpadla, kotle apod.) nebo jde opravdu o nějaký problém na cestě k vysílačům. Je to jenom technika a závada může být kdekoliv. Kromě toho nemuselo jít přímo o závadu, ale například o přepnutí mezi dvěma distribučními trasami směrem k vysílačům třeba kvůli nějaké plánované opravě nebo údržbě. Neřeším, proč a co se stalo. Jak jsem psal, tyto výpadky jsem za celý týden zaznamenal celkem tři a byly tak krátké, že ve dvou případech mi TV napsal "žádný signál" a v jednom případě ani toto nestihl a ve všech případech to bylo na muxu 2. Pan Svoboda se ptal, zda někdo něco takového nezaznamenal, tak jsem mu odpověděl, že ano. A teď jsme kvůli tomu napadáni, že hledáme chybu jinde než u sebe.


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #22 kdy: 16. 06. 2010, 06:07:15 »
Pokud si myslíš, že je problém na modulačních linkách pro vysílače (o čemž silně pochybuju), tak se z důvěrou obrať na dohledové centrum ČRa (ne na "digitalizační" tel. linku ČT) a zde jim své problémy ohledně příjmu DVB-T v dané lokalitě popiš! A oni tyto informace prověří, vyhodnotí a pokud dojdou k závěru, že se závada na jejich straně opravdu vyskytla, tak ji odstraní a tobě jako oznamovateli ještě poděkují!   ;D ;D


Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #23 kdy: 16. 06. 2010, 08:32:40 »
Víte co ? Panu Svobodovi jsem odpověděl, ostatní se tady hádejte jak chcete. Tím považuji věc za uzavřenou.

Lumíre L., nevím o tom, že bychom si tykali, tak se podle toho chovejte.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #24 kdy: 16. 06. 2010, 11:38:36 »
Méďo, není na místě se hned urážet. My můžeme "pracovat" jen s informacemi, se kterými se zde "pochlubíte". Pan Svoboda psal o opakovaných výpadcích při sledování úplně jiného vysílače. Vy jste se připojil a tuto zkušenost jste potvrdil. Viz "Výpadky se netýkají jenom Cukráku. Stejné výpadky jsem zaznamenal i z vysílače Kleť.". Později jste ale uvedl: "Jak jsem psal, tyto výpadky jsem za celý týden zaznamenal celkem tři". Jak si můžete být jistý, že se jednalo o 3 synchronní poruchy, společné s panem Svobodou. Vy říkáte 3 výpadky, pan Svoboda píše o opakovaných problémech. Proto bych si vaše dvojí zkušenosti nedovolil přímo spojovat a vymýšlet příčiny na straně distribuce. Na takové závěry, podle mne, nemáte "právo". Nakonec bych si dovolil uvést jistou pochybnost nad Vaším argumentem, že anténní systém od profíka máte 3 roky starý. Za tu dobu se mohlo změnit plno věcí. Od přirozeného stárnutí komponentů, po možnost zatečení vody, od únavy materiálu, po změnu ve Vašem okolí, která může Váš anténní systém ovlivňovat zcela jinak, než byl stav před třemi lety.

Nakonec ještě osobní poznámku. To Vy jste uvedl : "Sleduji TV a najednou mi TV napíše "žádný signál" a hned zase naskočí. Všechny přístroje mi hlásí 100% kvalitu signálu (TV Panasonic, STB FTE Max, STB AB IPBox i STB Technisat)." Protože jste uvedl čtyři přijímače a nespecifikoval jste žádný detail, celkem logicky jsem mohl předpokládat, že to uvádíte proto, že jste výpadek pozoroval synchronně na všech čtyřech. Pokud je to jinak, z Vašich vyjádření do nedokáži vydedukovat.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #25 kdy: 16. 06. 2010, 12:08:08 »
Víte co ? Panu Svobodovi jsem odpověděl, ostatní se tady hádejte jak chcete. Tím považuji věc za uzavřenou.

Lumíre L., nevím o tom, že bychom si tykali, tak se podle toho chovejte.

Tykání na fórech je naprosto běžné! I v partaji jsme si kdysi tykali! Běž např. na PL fóra a uvidíš, jestli ti tam bude někdo vykat!! To je jen blbá česká vlastnost, kterou vyžadují někteří, hlavně zakomplexování jedinci!!  >:( >:(


Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #26 kdy: 16. 06. 2010, 12:57:34 »
Víte co ? Panu Svobodovi jsem odpověděl, ostatní se tady hádejte jak chcete. Tím považuji věc za uzavřenou.

Lumíre L., nevím o tom, že bychom si tykali, tak se podle toho chovejte.

Tykání na fórech je naprosto běžné! I v partaji jsme si kdysi tykali! Běž např. na PL fóra a uvidíš, jestli ti tam bude někdo vykat!! To je jen blbá česká vlastnost, kterou vyžadují někteří, hlavně zakomplexování jedinci!!  >:( >:(

Vykání není jen blbá česká vlastnost, ale elementární slušnost - to jsme se učili již na základní škole stejně jako psaní malých a velkých písmen. Nevím, proč bych se měl na fóru chovat jinak, než v běžném životě. Když jdete nakoupit do obchodu, tak také prodavači/prodavačce tykáte ? Kdybychom se potkali v reálu, také byste mi tykal ? Myslím, že ne. Jediné, kde si to můžete dovolit je angličtina, protože YOU znamená TY, ale i VY. Ale třeba němčina používá DU - TY a SIE - VY, takže tykání/vykání není otázkou češtiny, ale i jiných jazyků. Vy jste si kdysi v partaji tykal, ale tady nejste v partaji.


Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #27 kdy: 16. 06. 2010, 13:17:19 »
Méďo, není na místě se hned urážet. My můžeme "pracovat" jen s informacemi, se kterými se zde "pochlubíte". Pan Svoboda psal o opakovaných výpadcích při sledování úplně jiného vysílače. Vy jste se připojil a tuto zkušenost jste potvrdil. Viz "Výpadky se netýkají jenom Cukráku. Stejné výpadky jsem zaznamenal i z vysílače Kleť.". Později jste ale uvedl: "Jak jsem psal, tyto výpadky jsem za celý týden zaznamenal celkem tři". Jak si můžete být jistý, že se jednalo o 3 synchronní poruchy, společné s panem Svobodou. Vy říkáte 3 výpadky, pan Svoboda píše o opakovaných problémech. Proto bych si vaše dvojí zkušenosti nedovolil přímo spojovat a vymýšlet příčiny na straně distribuce. Na takové závěry, podle mne, nemáte "právo". Nakonec bych si dovolil uvést jistou pochybnost nad Vaším argumentem, že anténní systém od profíka máte 3 roky starý. Za tu dobu se mohlo změnit plno věcí. Od přirozeného stárnutí komponentů, po možnost zatečení vody, od únavy materiálu, po změnu ve Vašem okolí, která může Váš anténní systém ovlivňovat zcela jinak, než byl stav před třemi lety.

Nakonec ještě osobní poznámku. To Vy jste uvedl : "Sleduji TV a najednou mi TV napíše "žádný signál" a hned zase naskočí. Všechny přístroje mi hlásí 100% kvalitu signálu (TV Panasonic, STB FTE Max, STB AB IPBox i STB Technisat)." Protože jste uvedl čtyři přijímače a nespecifikoval jste žádný detail, celkem logicky jsem mohl předpokládat, že to uvádíte proto, že jste výpadek pozoroval synchronně na všech čtyřech. Pokud je to jinak, z Vašich vyjádření do nedokáži vydedukovat.

Nene, žádné urážení se nekoná. Možná trochu ukvapená reakce. Na určení možné příčiny máme málo informací. Jednak nevím, jak často a dlouho denně sleduje TV pan Svoboda, stejně tak jsem to nenapsal já. 3 výpadky u mne, kdy "pozorně" sledujeme TV vysílání tak 2-3 hodiny za den (jinak beží buď jako kulisa nebo běží film z DVD) může znamenat buď, že jich bylo mnohem víc nebo také, že jsem prostě náhodou trefil okamžiky, kdy k nim došlo a pravda je, že ani v nahrávkách na svém IPBoxu jsem nic takového nezaznamenal. Zkusím ještě zjistit u někoho v okolí, jestli něco takového také zaznamenal, to bude myslím účelnější, než se o tom takto dohadovat. Co se 4 přístrojů doma týká, tak samozřejmě nemám vše v jedné místnosti a ani jsem nepočítal s tím, že by si to někdo myslel. V obýváku mám rok starou TV Panasonic na sledování a STB AB IPBox dnes vlastně už jen ve funkci videa, dvoutunerový FTE Maximal mají rodiče na sledování+záznam/přehrávání u jedné TV a STB Technisat na sledování u druhé TV.


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #28 kdy: 16. 06. 2010, 13:40:59 »
Víte co ? Panu Svobodovi jsem odpověděl, ostatní se tady hádejte jak chcete. Tím považuji věc za uzavřenou.

Lumíre L., nevím o tom, že bychom si tykali, tak se podle toho chovejte.

Tykání na fórech je naprosto běžné! I v partaji jsme si kdysi tykali! Běž např. na PL fóra a uvidíš, jestli ti tam bude někdo vykat!! To je jen blbá česká vlastnost, kterou vyžadují někteří, hlavně zakomplexování jedinci!!  >:( >:(

Vykání není jen blbá česká vlastnost, ale elementární slušnost - to jsme se učili již na základní škole stejně jako psaní malých a velkých písmen. Nevím, proč bych se měl na fóru chovat jinak, než v běžném životě. Když jdete nakoupit do obchodu, tak také prodavači/prodavačce tykáte ? Kdybychom se potkali v reálu, také byste mi tykal ? Myslím, že ne. Jediné, kde si to můžete dovolit je angličtina, protože YOU znamená TY, ale i VY. Ale třeba němčina používá DU - TY a SIE - VY, takže tykání/vykání není otázkou češtiny, ale i jiných jazyků. Vy jste si kdysi v partaji tykal, ale tady nejste v partaji.

Řeč byla o tykání na web fórech, ne o tom, jestli tykám prodavačce, když si jdu koupit do obchodu třeba flašku! To je každého věc! Já prostě na fórech tykám a nevadí mi, když druzí tykají mě! Pokud je někdo na to "vysazený", doporučuji mu, ať do diskusí nepřispívá, případně, ať hned odpočátku upozorní všechny možné budoucí diskutující na to, aby mu vykali!!


Štěpán S.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #29 kdy: 16. 06. 2010, 13:56:09 »
A to já si zase moc rád poTYKÁM i s Lumírem, přestože jsme se nikdy ani neviděli a jistě bude i o dost starší ročník. Zde platí spíš to "Čest práci soudruzi" že?  - když už teda ta Komanč-partaj :D