Autor Téma: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák  (Přečteno 21875 krát)

Vít Svoboda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« kdy: 14. 06. 2010, 09:58:29 »
Dobrý den,
chtěl bych se zaptat, zda nemáte někdo také zkušenost z posledních dnů, že by Vám na krátkou chvilku (cca 2-5 sekund) zcela vypadl signál. Pozoroval jsem to pouze na programech v multiplexu 2, signál chytáme z Cukráku v lokalitě Beroun (Tyršova ul.) a anténu máme vlastní? Navíc jsem zatím vypozoroval, že se to stává v podverečních a nočních hodinách.
Děkuji za případné příspěvky k danému tématu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #1 kdy: 14. 06. 2010, 12:23:23 »
V oblasti "pražských" vysílačů ví málokdo, který z vysílačů právě jeho přijímač chytá. Proto by bylo asi účinnější, zeptat se jen sousedů v okolí, ti mají podmínky k vašim nejbližší. Lze ale předpokládat, že to není závada vysílače Cukrák, ale pravděpodobně se změnily podmínky příjmu u Vás a dostaly se na hranici výpadků. Úroveň rušení bývá večer nejvyšší.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #2 kdy: 14. 06. 2010, 14:08:08 »
V oblasti "pražských" vysílačů ví málokdo, který z vysílačů právě jeho přijímač chytá.
Pravda pravdoucí. Avšak já mám zcela jasno, že Žižkov, nic jiného ani ťuk  :D ;)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #3 kdy: 14. 06. 2010, 14:14:32 »
Pro Beroun, v "hlubokém" údolí, to možná jasné je, ale třeba konkrétně na vyvýšených místech Prahy občas bývá problém i s tím, že si DVB-T tuner, při automatickém ladění, "svévolně" vybere jako nejlepší vysílač na Bukovce a bližší Žižkov a Cukrák ignoruje.  >:(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #4 kdy: 15. 06. 2010, 06:53:56 »
Na tom nevidím nic špatného, osobně volím tyto vysílače v určitých částech Prahy raději než pražské vysílače. Mají zde totiž lepší kvalitu signálu, než pražské vysílače. Namátkou třeba Petřiny, Bílá hora, Hradčanské náměstí atd.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #5 kdy: 15. 06. 2010, 09:15:16 »
Výpadky se netýkají jenom Cukráku. Stejné výpadky jsem zaznamenal i z vysílače Kleť.


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #6 kdy: 15. 06. 2010, 10:44:36 »
Ja teda vidim Cukrak primo z okna a zadne vypadky v Muxu 2 nepozoruji.
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


david.kriz

  • Host
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #7 kdy: 15. 06. 2010, 10:52:59 »
Takže zcela evidentně a logicky žádné výpadky nejsou na straně vysílače (proč se to dalo opět očekávat?! :)) ale na straně přijímatele...


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #8 kdy: 15. 06. 2010, 11:45:41 »
Připustme i možnost, že jsou diváci, co se dívají na některé stanice víceméně kontinuálně a neunikne jim ani krátký výpadek. To diváci, co si vybírají z desítek až stovek stanic z kabelovek a satelitů a nemají bednu zapnutou 20 hodin denně, třeba i pár vteřinový výpadek DVB-T nemohou zaregistrovat.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #9 kdy: 15. 06. 2010, 11:59:00 »
Takže zcela evidentně a logicky žádné výpadky nejsou na straně vysílače (proč se to dalo opět očekávat?! :)) ale na straně přijímatele...

No, já bych to ani neviděl na chybu na straně přijímatele jako na chybu někde v distribuční cestě v místě, kde je ještě pro Cukrák a Kleť (a pravděpodobně i další vysílače) společná. Jinak DVB-T chytám zcela bezproblémově a když byla Kleť vypnutá (to tu ještě vysílal jen mux1), tak jsem to dokonce díky SFN s Vimperkem poznal jen díky indikátorům síly signálu.


david.kriz

  • Host
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #10 kdy: 15. 06. 2010, 12:01:50 »
Připustme i možnost, že jsou diváci, co se dívají na některé stanice víceméně kontinuálně a neunikne jim ani krátký výpadek. To diváci, co si vybírají z desítek až stovek stanic z kabelovek a satelitů a nemají bednu zapnutou 20 hodin denně, třeba i pár vteřinový výpadek DVB-T nemohou zaregistrovat.  ;)

Navrhuji to nepřipouštět ;)


Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #11 kdy: 15. 06. 2010, 12:02:09 »
Připustme i možnost, že jsou diváci, co se dívají na některé stanice víceméně kontinuálně a neunikne jim ani krátký výpadek. To diváci, co si vybírají z desítek až stovek stanic z kabelovek a satelitů a nemají bednu zapnutou 20 hodin denně, třeba i pár vteřinový výpadek DVB-T nemohou zaregistrovat.  ;)

Jo, a předevčírem během bouřky si sateliťáci mohli s klidem prohlížet blesky a déšť, protože jim satelit chcípnul, kdežto DVB-T běželo pořád v pohodě. Nechte si tu svojí satelitní agitaci pro někoho, koho to zajímá. V této diskuzi jste tak nějak mimo mísu ...


david.kriz

  • Host
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #12 kdy: 15. 06. 2010, 12:04:53 »
Takže zcela evidentně a logicky žádné výpadky nejsou na straně vysílače (proč se to dalo opět očekávat?! :)) ale na straně přijímatele...

No, já bych to ani neviděl na chybu na straně přijímatele jako na chybu někde v distribuční cestě v místě, kde je ještě pro Cukrák a Kleť (a pravděpodobně i další vysílače) společná. Jinak DVB-T chytám zcela bezproblémově a když byla Kleť vypnutá (to tu ještě vysílal jen mux1), tak jsem to dokonce díky SFN s Vimperkem poznal jen díky indikátorům síly signálu.

Jakou distribuční cestu máte na mysli? Pokud čistě tu od vysílatelů k ČRa a pak ke konečnému předání k vysílání na jednotlivých vysílačích, tak platí to co jsem psal pro možnost "výpadek vysílače". To bylo myšleno jako v tom obsaženo... Na takovou chybu není potřeba divák, kterému něco vypadává, to si zjistí vysílatel sám a podstatně rychleji a dříve.


Méďa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #13 kdy: 15. 06. 2010, 12:12:19 »
Takže zcela evidentně a logicky žádné výpadky nejsou na straně vysílače (proč se to dalo opět očekávat?! :)) ale na straně přijímatele...

No, já bych to ani neviděl na chybu na straně přijímatele jako na chybu někde v distribuční cestě v místě, kde je ještě pro Cukrák a Kleť (a pravděpodobně i další vysílače) společná. Jinak DVB-T chytám zcela bezproblémově a když byla Kleť vypnutá (to tu ještě vysílal jen mux1), tak jsem to dokonce díky SFN s Vimperkem poznal jen díky indikátorům síly signálu.

Jakou distribuční cestu máte na mysli? Pokud čistě tu od vysílatelů k ČRa a pak ke konečnému předání k vysílání na jednotlivých vysílačích, tak platí to co jsem psal pro možnost "výpadek vysílače". To bylo myšleno jako v tom obsaženo... Na takovou chybu není potřeba divák, kterému něco vypadává, to si zjistí vysílatel sám a podstatně rychleji a dříve.

Možná jsem tedy špatně pochopil Vaší původní reakci. Stranu vysílače jsem pochopil jako tu věc, která stojí někde na kopci a vysílá TV signál ke přijímatelům - tedy TV divákům resp. jejich přijímačům. Nebo jste to myslel jinak ? Těžko můžu brát tyto výpadky jako nějaký problém v přijímací soustavě diváka, když se stejná závada objevuje na u dvou diváků ze dvou vysílačů cca 200 km daleko od sebe....


david.kriz

  • Host
Re: Krátké výpadky signálu MUX2 z vysílače Cukrák
« Odpověď #14 kdy: 15. 06. 2010, 12:27:15 »
Na straně vysílače bylo celkem logicky myšleno vše od vysílací antény proti směru cesty signálu...
Když se to objevuje u dvou diváku tak to lze zcela s klidným svědomím brát jako problém na straně příjmu. Nikde není psáno jak to oni dva diváci chytají, jaké jsou parametry příjmu u nich )a už vůbec že jsou stejné), atd. Takže je to jen "mně to blbne". Diváků je několik milionů, drtivá většina z nich to přijímá na kdovíco a povědomí, jak to vlastně funguje má tak maximálně pár desítek z nich (ti co jsou z oboru), no možná stovky, ale to bych se už bál přeceňovat :) Takže prohlášení pouhých dvou diváků, navíc píšících na net, kteří jistě nevolali na linku ČRa, že mají problém, je prakticky nulová hodnota.

Naproti tomu vysílatel je jeden a kdyby neměl něco v pořádku, bylo by to známo o hodně většímu počtu lidí, dále pak těm co se pohybují v oboru a jak jsem psal, především jemu samotnému.