Autor Téma: 12C Praha 20kW  (Přečteno 2866765 krát)

MiPo77

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #90 kdy: 08. 08. 2015, 21:06:20 »
Dnes proveden další test příjmu 12C ze Žižkova s autoradiem VW Composition Mediana trase Česká Lípa (I/9) - Nový Bor (I/13) - Děčín (I/62) - Povrly.
Příjem / poslech zcela bez výpadků v úseku Česká Lípa (horní část města) - Nový Bor - hranice Kamenického Šenova. Dále už je poslech nepoužitelný díky dlouhých výpadkům.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #91 kdy: 08. 08. 2015, 21:14:45 »
na jednom německém foru se objevila mapa pokrytí 12C s 20kW ve vysokém rozlišení.

http://www.bilder-hochladen.net/files/big/7x0n-1b7-2b54.png


Vypadá to celkem reálně.


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #92 kdy: 08. 08. 2015, 21:19:17 »
Na úvod - jsem z ČRo Nová média, pro DAB poskytujeme doplňkové informace (onen "Radiotext").

Do DLS (textové informace) se pro stanice Radiožurnál, Dvojka a Vltava aktuálně posílají buďto název a zkrácený popis vysílaného pořadu, nebo interpret a název právě hrané skladby. De facto je to obdobný obsah, jaký posíláme do RDS na FM.

Do SLS (obrazové slideshow) zatím dynamicky neposíláme nic, rotují tam jen loga stanic a ilustrační obrázek. Od příštího týdne bychom měli začít posílat i vizuál vysílaného pořadu a fotografii moderátora. Cílem je, aby to víceméně odpovídalo našemu webovému přehrávači: http://prehravac.rozhlas.cz/radiozurnal

Doplňkový obsah DLS i SLS samozřejmě budou mít všechny stanice, opět zřejmě už během příštího týdne.

Díky za Váš příspěvek. Mám docela radost, že i někdo z Českého rozhlasu se do diskuse zapojil.

Docela se už těším na vylepšení DLS i SLS. U textu se mi líbí, že vše běží i s diakritikou.

Slideshow se mi prozatím nezobrazuje, otázkou, kde je chyba, u jiných multiplexů se SLS zobrazuje normálně.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #93 kdy: 08. 08. 2015, 21:32:00 »
..... a za chvili někdo vyleze na sněžku :D něco by to chytat mohlo. ;) myslim dalkově.
Na Sněžce nemůže být s příjmem žádný problém. :)
« Poslední změna: 08. 08. 2015, 22:13:53 od pajas2 »
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #94 kdy: 08. 08. 2015, 21:34:38 »
na jednom německém foru se objevila mapa pokrytí 12C s 20kW ve vysokém rozlišení.

http://www.bilder-hochladen.net/files/big/7x0n-1b7-2b54.png

tak se můžete kouknout kam podle německých vypočtů signál doletí.
Já mohu nabídnout dvě verze mapky s různým rozlišením intenzit:
http://www.uloz.to/xjHq3HXT/mapa-dab-praha-12c-ii-png
http://www.uloz.to/xHkkF3PK/mapa-dab-praha-12c-png
Počítáno s nejpřesnějším dostupným modelem šíření, který ve střední Evropě máme k dispozici.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #95 kdy: 08. 08. 2015, 21:42:44 »
na jednom německém foru se objevila mapa pokrytí 12C s 20kW ve vysokém rozlišení.

http://www.bilder-hochladen.net/files/big/7x0n-1b7-2b54.png

tak se můžete kouknout kam podle německých vypočtů signál doletí.
Já mohu nabídnout dvě verze mapky s různým rozlišením intenzit:
http://www.uloz.to/xjHq3HXT/mapa-dab-praha-12c-ii-png
http://www.uloz.to/xHkkF3PK/mapa-dab-praha-12c-png
Počítáno s nejpřesnějším dostupným modelem šíření, který ve střední Evropě máme k dispozici.

naprostej luxus, vždyt to pokrývá snad celé čechy ;)

asi proto mam signal ikdyž bych neměl :D a to mam antenu namířenou na lobau, ale z německa je signál horší ale naš je perfektní, i za bizardních podmínek.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #96 kdy: 08. 08. 2015, 22:04:27 »
..... a za chvili někdo vyleze na sněžku :D něco by to chytat mohlo. ;) myslim dalkově.
Na Sněžce nemůže být s přímem žádný problém. :)
Ten je dlouhodobě mimo, zbytečné se snažit mu něco vysvětlovat :)


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #97 kdy: 08. 08. 2015, 22:33:52 »
..... a za chvili někdo vyleze na sněžku :D něco by to chytat mohlo. ;) myslim dalkově.
Na Sněžce nemůže být s přímem žádný problém. :)
Ten je dlouhodobě mimo, zbytečné se snažit mu něco vysvětlovat :)

nebylo to myšleno na lokalní příjem, ale napřiklad příjem rakušáků na sněžce, když už půjdou do tater ladit prahu, tak to mělo vyznam že ještě někoho napadne vylejst na sněžku a ladit rakušáky či vzdalenější nebo slabé vysílače :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #98 kdy: 08. 08. 2015, 23:35:28 »
ty asi fakt nechapes pojem DXing...  :o


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #99 kdy: 09. 08. 2015, 16:16:36 »
Spíše z legrace jsem chtěl otestovat dálkový příjem ze Žižkova v lokalitě, kde německá mapka pokrytí dává jistou naději. Nejblíže k mému dovolenkovému pobytu byl poměrně rozsáhlý zelený "flek". Mapka byla asi počítaná modelem podle prostých geografických parametrů, nadmořská výška bude výchozím parametrem. Nebere tedy ohled na konkrétní stav lokality. Zde to byl hustý a vysoký les. Musel jsem tedy sestoupit o pár desítek metrů níže, na okraj lesa, kde byl volný výhled do kraje SV směrem. Horizont byl dost vzdálený, čili jistá naděje zde stále žila. K dispozici jsem měl jen svá 2 DAB rádia z těch přenosných = LINGO iJoy a SONY XDR-S56DBP. Oba přijímače mají jen integrované anténky ve formě teleskopického proutku, nebo přívodu k peckám. Sony má sice dodělaný funkční anténní konektor pro externí anténu, ale žádnou pro III. pásmo jsem v tomto okamžiku stejně neměl k dispozici. Zázrak se zkrátka nekonal. Ani jeden přijímač ani náznakem nezaregistroval žádný signál na manuálně laděném kanále 12C. Externí anténa by to možná mohla vylepšit, ale užívat by si to stejně mohly jen veverky, žádné stavení, s případným posluchačem, tam stejně nebylo.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #100 kdy: 09. 08. 2015, 17:22:39 »
Spíše z legrace jsem chtěl otestovat dálkový příjem ze Žižkova v lokalitě, kde německá mapka pokrytí dává jistou naději. Nejblíže k mému dovolenkovému pobytu byl poměrně rozsáhlý zelený "flek". Mapka byla asi počítaná modelem podle prostých geografických parametrů, nadmořská výška bude výchozím parametrem. Nebere tedy ohled na konkrétní stav lokality. Zde to byl hustý a vysoký les. Musel jsem tedy sestoupit o pár desítek metrů níže, na okraj lesa, kde byl volný výhled do kraje SV směrem. Horizont byl dost vzdálený, čili jistá naděje zde stále žila. K dispozici jsem měl jen svá 2 DAB rádia z těch přenosných = LINGO iJoy a SONY XDR-S56DBP. Oba přijímače mají jen integrované anténky ve formě teleskopického proutku, nebo přívodu k peckám. Sony má sice dodělaný funkční anténní konektor pro externí anténu, ale žádnou pro III. pásmo jsem v tomto okamžiku stejně neměl k dispozici. Zázrak se zkrátka nekonal. Ani jeden přijímač ani náznakem nezaregistroval žádný signál na manuálně laděném kanále 12C. Externí anténa by to možná mohla vylepšit, ale užívat by si to stejně mohly jen veverky, žádné stavení, s případným posluchačem, tam stejně nebylo.  ;)
To vypadá spíše na světle modrý flek. :) Faktem ale je, že na prut to tam hrát nebude, protože intenzita vychází jen kolem 30-35 dBuV, což je málo. Resp. bude se to lišit podle konkrétní lokality, jsou místa, kde je i kolem 40 dBuV. Ale o mnoho více už ne.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #101 kdy: 09. 08. 2015, 17:51:54 »
Já mohu nabídnout dvě verze mapky s různým rozlišením intenzit:
http://www.uloz.to/xjHq3HXT/mapa-dab-praha-12c-ii-png
http://www.uloz.to/xHkkF3PK/mapa-dab-praha-12c-png
Počítáno s nejpřesnějším dostupným modelem šíření, který ve střední Evropě máme k dispozici.

No, tak to pěkně děkuji  :). Vy se ale umíte strefit. Všude kolem by mělo být minimálně 20 - 55 dB/µV a Vy mi přesně do mého místa namalujete <20 dB/µV. (Já vím, že za to nemůžete  ;).) Teď abych naložil chalupu na kolečka a někam ji pošoupnul. Jinak to ale asi sedí. Ani na spektráku není nic vidět. Až budu mít chvíli, vezmu svůj TechniSat DigitRadio 100 (má konektor na externí anténu) a zkusím to někde na kopci. Zatím mi zbývají jen oči pro pláč.
Planar IT-15T2.


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #102 kdy: 09. 08. 2015, 21:07:15 »
Poslušně hlásím info z periferie Českých Budějovic:

Po výlezu na sedlovou střechu svého Ranče v nadmořské výšce 417m, 10km západně od ČB jsem na teleskopický prut svého portable receiveru DigitRadio210 diagnostikoval na signálové stupnici kanalu 12C jednu kostičku a po chvíli se objevil i název sítě jako "CRa DAB test". Takže v týdnu pověsím 15RB3 a příjem by se měl podařit. Takže naděje je.
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #103 kdy: 09. 08. 2015, 21:36:42 »
Dobrý večer pane Saxi.
Já bych řval  :'( :'( :'(. Ano, to odpovídá mapě (viz výřez, ta červená tečka jsem zase já). Budu experimentovat, ale až povolí vedra. Zkusím ještě vyšší výšku a zkusím i anténní předzesilovač.
Hezký večer.

P.S.
Nevíte, jestli v ČB nemají nějaký DAB anténní předzesilovač na skladě? Díky za případnou odpvěď , třeba jako SZ a nebo na můj e-mail.
Planar IT-15T2.


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #104 kdy: 09. 08. 2015, 21:57:02 »
Mǎm k dispozici model od IVO 20dB na IEC konektorech(bohužel). Pořídil jsem ho loni, ale nemůžu ho používat kvůli zahlcení místním vysílačem RTI na Kozím vrchu(Kluk). Vám ve Strunkovicích by mohl posloužit.
« Poslední změna: 09. 08. 2015, 22:06:16 od Sax »
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.