Autor Téma: 12C Praha 20kW  (Přečteno 2866713 krát)

Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #120 kdy: 13. 08. 2015, 06:49:42 »
Ráno je signál lepší...
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #121 kdy: 13. 08. 2015, 07:36:37 »
ještě pohled na spektrák...
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


Daniel Felix Hrouzek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #122 kdy: 13. 08. 2015, 09:42:08 »
Hezké ráno z Českého rozhlasu :)

E-mailem se ke mně dostala informace o tom, že Panasonic SC-PMX70BEGK špatně zobrazuje DLS informace, resp. znaky s diakritikou v kódování UTF-8. Velice bych ocenil, kdyby tuto skutečnost na svých zařízeních mohli ověřit i další čtenáři tohoto fóra. Zajímalo by mě například i to, jestli třeba některé zařízení diakritiku korektně ořezává.

Za jakoukoliv informaci v tomto směru předem děkuji.

(Pokud by se zdálo, že to nepatří do tohoto vlákna, rád na celé téma doplňkových informací založím nové.)
Český rozhlas, centrum Nová média


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #123 kdy: 13. 08. 2015, 11:07:35 »
možná český rozhlas potěší, že dab lze přijímat i prostřednictví SDR (Software Defined Radio). Sice je ve vývoji pouze jeden program, ale funguje perfektně (autor pracuje na přidaní funkcí jako je slideshow a pod), porovnávám zde vysílání z německa s tím českým (anténa je otočená na německo a příjem je na severu čech). ZároveŇ by mě zajímalo, zda český rozhlas bude rozšiřovat dab i na sever čech a zda zahrne i regionální stanice (třeba čro sever) či projekty jako je čro junior písničky. Těším se až si budu moci naladit další vysílače :) Překvapuje mě že český vysílač i přesto že je dále než ten německý má tak silný signál i u nás.

DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #124 kdy: 13. 08. 2015, 11:09:39 »
a zde přijem německoho dab na 9A. Do předchozího příspěvku mi to psalo že je prej přiliž velký, přitom ani jeden soubor nebyl větši než 500kb, programátoři fora by měli navýšit kapacitu 500kb je málo.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Felix Hrouzek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #125 kdy: 13. 08. 2015, 11:15:03 »
možná český rozhlas potěší, že dab lze přijímat i prostřednictví SDR (Software Defined Radio). Sice je ve vývoji pouze jeden program, ale funguje perfektně (autor pracuje na přidaní funkcí jako je slideshow a pod), porovnávám zde vysílání z německa s tím českým (anténa je otočená na německo a příjem je na severu čech). ZároveŇ by mě zajímalo, zda český rozhlas bude rozšiřovat dab i na sever čech a zda zahrne i regionální stanice (třeba čro sever) či projekty jako je čro junior písničky. Těším se až si budu moci naladit další vysílače :) Překvapuje mě že český vysílač i přesto že je dále než ten německý má tak silný signál i u nás.
Děkuji za info o zajímavé alternativě. Přiznám se, že tato oblast je pro mě zatím dost neprobádaná a navíc jsem trochu limitován tím, že mou hlavní platformou je Linux. V něm je podpora některého HW a SW stále dost omezená, pokud vůbec existuje. Mám ale v plánu podniknout v tomto směru pečlivý průzkum.

K případnému rozšiřování DAB se v tuto chvíli bohužel nemohu vyjádřit, protože nemám potřebné informace.
Český rozhlas, centrum Nová média


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #126 kdy: 13. 08. 2015, 11:32:17 »
možná český rozhlas potěší, že dab lze přijímat i prostřednictví SDR (Software Defined Radio). Sice je ve vývoji pouze jeden program, ale funguje perfektně (autor pracuje na přidaní funkcí jako je slideshow a pod), porovnávám zde vysílání z německa s tím českým (anténa je otočená na německo a příjem je na severu čech). ZároveŇ by mě zajímalo, zda český rozhlas bude rozšiřovat dab i na sever čech a zda zahrne i regionální stanice (třeba čro sever) či projekty jako je čro junior písničky. Těším se až si budu moci naladit další vysílače :) Překvapuje mě že český vysílač i přesto že je dále než ten německý má tak silný signál i u nás.
Děkuji za info o zajímavé alternativě. Přiznám se, že tato oblast je pro mě zatím dost neprobádaná a navíc jsem trochu limitován tím, že mou hlavní platformou je Linux. V něm je podpora některého HW a SW stále dost omezená, pokud vůbec existuje. Mám ale v plánu podniknout v tomto směru pečlivý průzkum.

K případnému rozšiřování DAB se v tuto chvíli bohužel nemohu vyjádřit, protože nemám potřebné informace.

SDR-J je jak pro windows tak pro linux, je ke stažení na stránkách programátora :)
http://www.sdr-j.tk/index.html
Stačí mít jakykoliv "dab stick" neboli klíčenku s čipem realtek (rtl), ovladače pro zprovoznění sdr jsou součástí toho sdr-j. Pro klasické FM je lepší SDR sharp (akorad nevim zda podporuje linux), pokud chcete prozkoumat i "HF" 0-30MHz tak potřebujete HF upconverter.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Daniel Felix Hrouzek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #127 kdy: 13. 08. 2015, 11:50:55 »
SDR-J je jak pro windows tak pro linux, je ke stažení na stránkách programátora :)
http://www.sdr-j.tk/index.html
Stačí mít jakykoliv "dab stick" neboli klíčenku s čipem realtek (rtl), ovladače pro zprovoznění sdr jsou součástí toho sdr-j. Pro klasické FM je lepší SDR sharp (akorad nevim zda podporuje linux), pokud chcete prozkoumat i "HF" 0-30MHz tak potřebujete HF upconverter.
Tak to je velmi potěšující zpráva, díky! Ušetřil jste mi spoustu hledání :)
Český rozhlas, centrum Nová média


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #128 kdy: 13. 08. 2015, 12:14:40 »
Danieli, díky moc za přínosné komentáře, je to moc fajn, že se do diskuze zapojil i někdo, kdo vidí, takříkajíc, i pod pokličku novým technologiím, se kterými se, jednoho krásného dne, bude setkávat všichni, nejen nadšenci, jako jsem já a pár jedinců :)

jinak, k tomu Slideshow - mám k dispozici Dual DAB 50 s dotykovým 3,5 palcovým displejem s rozlišením 320 x 240 pixelů a o Sensii se 7 palcovým displejem uvažoval taky, jen byla pro mě dražší, tak jsem zvolil tuto alternativu. Nicméně, nelituju toho - Slideshow je pro mě už návyková, obrázky jsou moc fajn a kdo nepozná, tak neví :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #129 kdy: 13. 08. 2015, 20:08:25 »
Daniel Felix Hrouzek: Mám víc rádií DAB, viz podpis. Žádné z rádií neumí zobrazit ď, ť, ů. To mě napadne na první dobrou. Možná je toho víc. Žádné z rádií neumí chytrou konverzi. Zobrazí buď paznak, nebo mezeru. A Dual DAB 14 má problémů s češtinou mnohem víc. Po návratu z volna můžu situaci prohlédnout podrobněji a napsat, kdyby byl zájem. Je skvělé, že se tím zabýváte.
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


Daniel Felix Hrouzek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #130 kdy: 13. 08. 2015, 20:18:01 »
Daniel Felix Hrouzek: Mám víc rádií DAB, viz podpis. Žádné z rádií neumí zobrazit ď, ť, ů. To mě napadne na první dobrou. Možná je toho víc. Žádné z rádií neumí chytrou konverzi. Zobrazí buď paznak, nebo mezeru. A Dual DAB 14 má problémů s češtinou mnohem víc. Po návratu z volna můžu situaci prohlédnout podrobněji a napsat, kdyby byl zájem. Je skvělé, že se tím zabýváte.
Díky moc za info, zájem o další postřehy samozřejmě je! Dnes jsem testoval české znaky na přístroji Pure Sensia a na to malé "u" s kroužkem jsem také narazil. Kromě toho jsem ale zjistil, že se místo vekého "E" s háčkem zobrazuje velké "E" bez háčku a místo apostrofu dokonce zavináč (ve slově "WHO'LL", šlo o anglický název skladby). Asi s tím ještě bude spousta laborování...
Český rozhlas, centrum Nová média


Caraiman

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 216
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #131 kdy: 13. 08. 2015, 20:40:47 »
OK, rád se ozvu.

Nebylo by možné vložit zkušební sadu "problematických znaků" do radiotextu u některé z testovacích pozic? Člověk by hned věděl i při nákupu přístroje. Např. ěščřžýáíéďťňúů ĚŠČŘŽÝÁÍÉĎŤŇÚŮ a další. :-)
DAB: AEG DAB 4130, AEG DAB 4138, Dual DAB 14, Imperial Dabman 20, LG Stylus II, Lingo iJoy Plus, SilverCrest SIRD 14 B 1, Technisat DigitRadio 210, Technisat DigitRadio 210IR, Tesco DR1403B-CE, TrekStor TS-DVBT-Terres-a
VIDEA: http://1url.cz/WbO7


Daniel Felix Hrouzek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #132 kdy: 13. 08. 2015, 20:42:45 »
OK, rád se ozvu.

Nebylo by možné vložit zkušební sadu "problematických znaků" do radiotextu u některé z testovacích pozic? Člověk by hned věděl i při nákupu přístroje. Např. ěščřžýáíéďťňúů ĚŠČŘŽÝÁÍÉĎŤŇÚŮ a další. :-)
Bezvadný nápad! Proberu to s kolegy, nevidím důvod, proč bychom to neměli vyzkoušet :)
Český rozhlas, centrum Nová média


Karel831

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #133 kdy: 13. 08. 2015, 21:53:40 »
V Hradci Králové v paneláku na Moravském Předměstí není problém naladit a poslouchat bez výpadků.
Stačí jen prutová anténa (nemusí být úplně vysunutá) a vypnutý LTE modem.
Přijímače:
Radio: Panasonic SA-PM09; Sony CFD-S03CP
DVB-T: Panasonic Viera TX-L19X10E, Di-BOX T-30RF, ant. TST
DAB: TechniSat DigitRadio 250


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:12C Praha 20kW
« Odpověď #134 kdy: 13. 08. 2015, 23:37:17 »
Dnes jsem otestoval mobilní příjem na autorádio, které mám v popisu, v ulicích Mladé Boleslavi. Musím říct, že se hodně projevuje stín protáhlého kopce jižně od MB. Hraje to jen někde, spíše na vyvýšených místech a často jen při stojícím autě. Autorádio se při příjmu Radiožurnálu plynule přelaďuje mezi Telekem a ČRa, spíše hraje Teleko. Nejmarkantněji je to znát při příjmu Vltavy, kterou Teleko v nabídce nemá. VKV anténu mám odpojenou, používám jen okenní aktivní anténu.

Jinak, i u mě, v Horních Stakorách, není příjem stabilní, a to jsem na kopci, na jižní straně. Doma, s Lingem jen někde, musí být dodržena vertikální polarizace, jinak to nejde.

A taky mě velice překvapil u Vltavy přímo plechový zvuk - nízká vzorkovací frekvence? - prostě katastrofa...v první chvíli jsem si říkal, jestli nemám slyšiny.....může to někdo potvrdit?

Takže, za mě trochu zklamání....aspoň, že díky lepšímu zabezpečení hraje Teleko....
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky