Autor Téma: Dotaz na čtenáře v dosahu vysílače Muzyczne Radio 106,7 MHz  (Přečteno 6693 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Včera večer mi po celý den bez problémů fungoval na vertikální anténu příjem polské stanice Muzyczne Radio na frekvenci 106,7 MHz, a to včetně dynamického RDS. Dnes po něm není ani památky. Upozorňuji, že žádné extra tropo nebylo. Chci se proto zeptat těch diskutujících, kteří se v dosahu vysílání stanice nacházejí (severní/východní Čechy), zdali mi výpadek mohou potvrdit. Přijímací sestava je v pořádku. ČRo Pardubice na 104,7 chodí naprosto bez problémů. Lokalita příjju (QTH) Praha
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Libor Dospiva

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dotaz na čtenáře v dosahu vysílače Muzyczne Radio 106,7 MHz
« Odpověď #1 kdy: 02. 08. 2015, 10:51:46 »
Já si právě myslím, že to bylo díky zlepšeným příjmovým podmínkám na Polsko. Dnes od rána slyším vzdálené polské vysílače, které běžně nejdou vůbec nebo špatně (Slezsko). Na 106,7 mám místní Radio Bielsko, takže v tomto nepomůžu.   


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dotaz na čtenáře v dosahu vysílače Muzyczne Radio 106,7 MHz
« Odpověď #2 kdy: 02. 08. 2015, 10:57:28 »
Nejedná se o nic výjimečného, tuto stanici chytam celorocne ve slusne a porad stejne kvalite doma v Modleticích u Prahy.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Dotaz na čtenáře v dosahu vysílače Muzyczne Radio 106,7 MHz
« Odpověď #3 kdy: 02. 08. 2015, 11:03:09 »
Ten vysílač je vzdálený jen 110 km a výkon není úplně zanedbatelný - 5 kW. Je ale pravda, že se podařilo nalovit pár pěkných kousků, například 5 kW Radio Maryja z více než 300 km vzdálenosti na 105.2 z vysílače Wieluń/Komin EC. Úlovky jsou znázorněny alespoň pro orientaci na mapě. Zachytil jsem 22 nových kousků.

Mám nově vertikální anténu, tak objevuji pro mě doposud zapovězený svět českých a polských bubláčků. 8)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Libor Dospiva

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dotaz na čtenáře v dosahu vysílače Muzyczne Radio 106,7 MHz
« Odpověď #4 kdy: 02. 08. 2015, 11:27:35 »
Taky jsem nedávno instaloval vertikálku na rotátor. Podařilo se někdy někomu zachytit nějaké pirátské rádio např. třeba právě z Polska? Často slýchávám na 91,9 MHz i s dynamickým rds radio POWER FM. Vysílá nejčastěji o víkendu od odpoledních hodin až přes půlnoc. Hraje nonstop taneční muziku bez keců a reklam.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Dotaz na čtenáře v dosahu vysílače Muzyczne Radio 106,7 MHz
« Odpověď #5 kdy: 02. 08. 2015, 11:34:24 »
Já mám ten vertikál jen stabilně na jednu pozici, protože na stožáru s rotátorem už mám plno - mám tam Körnerku, dvě antény pro III. pásmo a síto. Natočené je to na cca. 60 stupňů, takže to bere přibližně 30 stupňů doleva a 30 doprava. Večer bych vyzkoušel eventuálně natočení na Moravu, zda se něco neozve. Přesto, že jsem měl anténu v podstatě na severovýchod, překvapil mě dobrý signál Zet/BBC z Jihlavy na 96,7 MHz.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/