Autor Téma: Barrandov Muzika už vysílá na internetu  (Přečteno 333784 krát)

standasat

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Barrandov Muzika už vysílá na internetu
« Odpověď #15 kdy: 02. 08. 2015, 01:19:57 »
Koukám, že to bude hit za hitem nebo spíš samý "Šlágr." Tajně jsem doufal, že to bude k poslouchání......
                                                                                                                                                                                                                                                 Konečně také něco inteligentní a rozumné k poslechu. Těch řívanin už je v televizi až až!!!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


večerníček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • dobrý večer dobrou noc
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Barrandov Muzika už vysílá na internetu
« Odpověď #16 kdy: 02. 08. 2015, 10:24:55 »
je to tak, dechovka by se měla podporovat. Najděte mi někoho, kdo dneska hraje na tubu? Každý chce hrát na kytaru, to nejde, bez tuby je dechovka mrtvá a to přece nemůže národ Smetanů a Dvořáků dovolit.
Tyto stránky je nejlepší prohlížet při zapnuté televizi!


standasat

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Barrandov Muzika už vysílá na internetu
« Odpověď #17 kdy: 02. 08. 2015, 12:58:52 »
Je to tak. Náš národ na svou rozlohu je snad co se týče lidové hudby vs. rozlohy snad nejpestřejší v Evropě. Většina lidí asi pozná rozdíl mezi moravskou a českou dechovkou. A jestli ne tak je tu mnoho rozdílných stylů lidovek. Kromě zmíněné dechovky také chodská muzika, pražští pepíci, krkonošská muzika, cimbálovky, harmoniky, valašská muzika, kopanice a o našich skladatelích ani nemluvě. Každé je jiné ale přesto nádherné. Sám hraji na několik hudebních nástrojů a tak vím o čem mluvím. Zkuste mi ukázat nějakou řívaninu která se hraje mnoho generací. Kromě několika evrgreenu taková neexistuje. Takže ať žije naše krásná muzika. Ať žije Svatý Řehoř! (pro uřívané tupce- to je patron muzikantů)


erteple2

  • Host
Re:Barrandov Muzika už vysílá na internetu
« Odpověď #18 kdy: 02. 08. 2015, 13:35:41 »
Pánové, musím vás poučit. Dechovka opravdu není Lidová hudba, to je zLidovělá hudba - imitace, náhražka. Hlavně vznikla ve středočeském Kolíně, asi je jasné proč. Hlavně to prosím nemíchejte se Smetanou či Dvořákem, to teda fakt ani omlem! Takovej umělej paskvil cca od 19.stol. si nezaslouží jakékoliv spojování. Smetana či Dvořák měli rádi pravou lidovou hudbu - proto ty Slovanské tance, či Prodaná nevěsta. Však si najděte jejich skladby. To je od dechovky fakt na sto honů ...  :D

Lidová hudba je cimbálka, dudácké soubory, další smíšené nástrojové skupiny, harmoniky apod.


Rozdíl mezi českou a moravskou dechovkou? Řekl bych žádný krom slangu a rozdílného oblečení.
« Poslední změna: 02. 08. 2015, 13:41:06 od erteple2 »


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Barrandov Muzika už vysílá na internetu
« Odpověď #19 kdy: 02. 08. 2015, 15:46:21 »
Pánové, musím vás poučit. Dechovka opravdu není Lidová hudba, to je zLidovělá hudba - imitace, náhražka. Hlavně vznikla ve středočeském Kolíně, asi je jasné proč. Hlavně to prosím nemíchejte se Smetanou či Dvořákem, to teda fakt ani omlem! Takovej umělej paskvil cca od 19.stol. si nezaslouží jakékoliv spojování. Smetana či Dvořák měli rádi pravou lidovou hudbu - proto ty Slovanské tance, či Prodaná nevěsta. Však si najděte jejich skladby. To je od dechovky fakt na sto honů ...  :D

Lidová hudba je cimbálka, dudácké soubory, další smíšené nástrojové skupiny, harmoniky apod.


Rozdíl mezi českou a moravskou dechovkou? Řekl bych žádný krom slangu a rozdílného oblečení.
No vida jak ti to jde. Kdyby ses vždycky vyjadřoval jenom k tomu, čemu rozumíš, tak by proti tobě nepochybně nikdo nic neměl :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


standasat

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Barrandov Muzika už vysílá na internetu
« Odpověď #20 kdy: 02. 08. 2015, 17:19:24 »
Jenom drobné upozornění. Lidová hudba (konkrétně lidová píseň) je píseň která nemá autora. Zpívala se takzvaně odjakživa.  A rozdíl mezi moravskou a českou dechovkou je obrovský. Stačí zahrát prvních "pár kousků" ze začátku a okamžitě je jasné jestli je to dechovka moravská nebo česká. Moravská dechovka je daleko zvučnější a "opentlená" -jak se u nás říká, samozřejmě myšleno hudebně opentlená. S tím nemají v žádném případě "dechovky" typu trubka + saxofon + harmonika + baskytara absolutně nic společného a to ať jsou moravské nebo české. S těmito kapelami se také vůbec neztotožňuji. Takovým kapelám říkám zmršeniny. Ani ryba ani rak. To už si také radši pustím dixilend nebo abbu a podobně. Ale je to můj názor a nikomu ho nevnucuji.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Barrandov Muzika už vysílá na internetu
« Odpověď #21 kdy: 02. 08. 2015, 18:50:45 »
Pěkné pojednání o lidové hudbě, pravda. Vrátil bych se k tématu citací tiskové zprávy TVB: Již během měsíce srpna se rozšíří portfolio stanic Skupiny Barrandov o další kanál Barrandov MUZIKA. Tato televizní stanice divákům přinese hudební produkci, která osloví nejen starší generaci, ale také mladší věkové skupiny. Buďto chystá TVB markantní a progresívní změny v nabídce muziky, nebo se chce připojit k různým zkrachovalým propagátorům "dobrých věcí" pro děti. Protože skupiny jako HFS Šarišan, Dunájska kapela nebo Country Duo Weterán skutečně nikoho pod 60 opravdu neosloví. Naprosto neznám žádného pubescenta, člověka kolem 35 nebo mého věku (47), který by programově poslouchal dechnu. Jestli chtějí na Barrandově šířit dechnu mezi děti, tak to je nejpomýlenější projekt od Stalinova pomníku. 80 % dětí bude jaksi okamžitě ve stavu "read error" nebo lidově "vo co go" protože si zákonitě budou připadat, jako když na ně někdo mluví maďarsky nebo tatarsky. Oni nic co jim popový mainstream servíruje prostě neznají. A když narazí na větší inteligentnější dítě, tj. to nevyrůstá v rodině se stále zapnutou TV Nova a které vidí dál než kam Óčko a MTV tak se jim dostane pohrdlivého pokrčení nosu a komentáře "Dechovku poslouchají geronti" Dotyční propagátoři budou už potom nafurt za mimoně, co i když nejsou geronti, poslouchají hudbu pro geronty. Inu kdo chce kam... Vzpomeňme si jak dopadl Peterka, když se pokoušel šířit mezi děti TV Písnička s dětskými zpívánkami á la Dáda...


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Barrandov Muzika už vysílá na internetu
« Odpověď #22 kdy: 02. 08. 2015, 19:50:56 »
Na každých vesnických hodech se hraje jak dechovka, tak lidovky a poslouchají to nejen lidé >60, ale i podstatně mladší, kteří na to - světe div se - dokonce tančí :)  Ovšem úroveň této tvorby v podání České muziky je skutečně tristní, o tom žádná.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Barrandov Muzika už vysílá na internetu
« Odpověď #23 kdy: 02. 08. 2015, 20:34:29 »
Ale já nemluvím o tom, co někdo pasivně zkonzumuje třeba na hodech, na svatbě nebo na bále. Mám na mysli programové vyhledávání a programový poslech dechny nebo kupování (stahování) tohoto žánru. Jinak na vesnici je dechovka jednotná zábava uvědomělého obyvatelstva od školy až po pohřeb, obzvláště na Moravě. Neuvědomělí dělají agrometal. Jinak slyšel (viděl ) jsi někdy o pubošovi co ujiždí na dechně? To je tak scéna pro další Troškův Kameňák, nic z reálného života.   


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Barrandov Muzika už vysílá na internetu
« Odpověď #24 kdy: 02. 08. 2015, 20:42:50 »
To jsem tedy opravdu neslyšel :D  Ale ono je to asi vývojem, já v té době taky dechovku nesnášel (naštěstí se psala léta 80, takže bylo z čeho vybírat přes ORF a burzu desek), ale jak šel čas, tak mně dechovka nevadí. Dokonce jsem si i pustil Slabáka a Pepíčka Zímu, a to dobrovolně :D


standasat

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Barrandov Muzika už vysílá na internetu
« Odpověď #25 kdy: 02. 08. 2015, 22:30:38 »
Mě se dechovka i lidovka líbila už i jako malému. Ale na harmoniku a ostatní instrumenty jsem začal hrát až v 17 letech. Přesto je zajímavé že za mnou dodnes chodí někteří mladí samouci pokud si s něčím v hudbě neví rady.  A to mě je 41 let a ke všemu jsem do LŠU nikdy nechodil. Navíc jestli někdo někomu vymývá mozky tak jsou to právě ty řívaniny z óčka, MTV, většiny rozhlasových stanic a podobně. Ne nadarmo se říká že stokrát opakovaná lež se stává pravdou!!!