Autor Téma: Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka  (Přečteno 77379 krát)

amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #15 kdy: 02. 08. 2015, 08:09:21 »
amatér:za mě si to už našel 272930370. A myslím. že je to buď téměř doslovná nebo úplně doslovná citace zákona. Nebudu se s vámi pouštět do hlubokých diskusí co je stát a jaké jsou vztahy občan kontra stát. Pan Dvořák pravdu nemá a nemáte ji ani vy. Howgh.
Jan Bajger: a už jsme zase u toho, že když nemám/neprovozuji televizi tak nemám právo kritizovat? Mé právo kritizovat je založeno na Ústavě ČR zhruba někde tam u práva na svobodu slova a projevu.
Jinak jaksi jsem neporozuměl tomuto: založ, cihla, svou vlastní televizi Asi jseš nějakej jinej gang, co s tím má do činění ta cihla ? A úplně's to podělal s tím DĚLEJ !!! protože se nepamatuju, že bych byl tvoje dítě nebo tvůj zaměstnanec. Varuju tě ještě jednou něco takovýho použít, jinak si koleduješ o ban... 
Jo ještě jinak, jak ty víš za já vím to 1)2)3) ? Třeba jsem nezodpovědnej živel, co všechny prachy prokouří nebo prochlastá  :D   

Máte právo kritizovat, stejně jako já (a ostatní) mám právo se k vaší kritice vyjádřit a považovat ji za nesmyslnou! Což jsem učinil! Tečka!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #16 kdy: 02. 08. 2015, 11:58:20 »
Ale jó, já vám vaše právo neberu. Kritizujte si co chcete a vyjadřujte se k čemu chcete. Jen tvrdím, že nemáte pravdu  :P


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #17 kdy: 03. 08. 2015, 06:32:41 »
Ale jó, já vám vaše právo neberu. Kritizujte si co chcete a vyjadřujte se k čemu chcete. Jen tvrdím, že nemáte pravdu  :P

Článek I
POSTAVENÍ ČESKÉ TELEVIZE
Česká televize je právnickou osobou zřízenou s účinností od 1. ledna 1992 zákonem č. 483/1991 Sb., o České televizi, v platném znění (dále jen zákon o ČT).
.........
Článek II
VEŘEJNÁ SLUŽBA ČESKÉ TELEVIZE
Hlavními úkoly veřejné služby v oblasti televizního vysílání stanovené zákonem o ČT, jsou zejména

poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů;
přispívání k právnímu vědomí obyvatel České republiky;
vytváření a šíření programů a poskytování vyvážené nabídky pořadů pro všechny skupiny obyvatel se zřetelem na svobodu jejich náboženské víry a přesvědčení, kulturu, etnický nebo národnostní původ, národní totožnost, sociální původ, věk nebo pohlaví tak, aby tyto programy a pořady odrážely rozmanitost názorů a politických, náboženských, filozofických a uměleckých směrů, a to s cílem posílit vzájemné porozumění a toleranci a podporovat soudržnost pluralitní společnosti;
rozvíjení kulturní identity obyvatel České republiky včetně příslušníků národnostních nebo etnických menšin;
výroba a vysílání zejména zpravodajských, publicistických, dokumentárních, uměleckých, dramatických, sportovních, zábavných a vzdělávacích pořadů a pořadů pro děti a mládež.


Česká televize naplňuje veřejnou službu v oblasti vysílání zejména tím, že

vytváří a šíří nejméně čtyři televizní programy, popřípadě další multimediální obsah a doplňkové služby na území České republiky,
jako provozovatel multiplexu veřejné služby sestavuje společně s Českým rozhlasem souhrnný datový tok a odpovídá za jeho správu a jeho předání k šíření zemskou sítí vysílacích rádiových zařízení,
poskytuje teletextové služby,
poskytuje audiovizuální mediální služby na vyžádání,
vytváří archivní fondy, udržuje je a podílí se na jejich využívání jako součásti národního kulturního bohatství,
v souladu s technologickým vývojem aplikuje další rozvoj ve všech oblastech televizních technologií, vyvíjí činnost v uplatnění nových vysílacích technologií včetně výroby a šíření multimediálního obsahu a dalších doplňkových služeb,
podporuje českou filmovou tvorbu a kulturní projekty, spolupracuje s kulturními, uměleckými a charitativními organizacemi či společnostmi,
v oblasti zpravodajských a publicistických pořadů zajišťuje regionální vysílání prostřednictvím televizních studií pro území jejich působnosti a zřizuje síť domácích a zahraničních zpravodajů,
poskytuje rozšiřující služby k vysílaným pořadům prostřednictvím dostupných technických prostředků,
poskytuje veřejnosti informace a obsah vysílání prostřednictvím internetových stránek a aplikací ČT,
nakupuje licence k užití záznamů audiovizuálních děl od zahraničních a tuzemských nositelů práv a smluvně poskytuje licence k užití jí vyrobených záznamů jiným osobám v tuzemsku a v zahraničí,
podílí se na výzkumu sledovanosti mediálního trhu, analyzuje divácké ohlasy svých pořadů.

Česká televize opatřuje alespoň 70 % vysílaných pořadů skrytými nebo otevřenými titulky a alespoň 2 % vysílaných pořadů vyrábí v českém znakovém jazyce nebo opatřuje simultánním tlumočením do českého znakového jazyka pro osoby se sluchovým postižením a dále alespoň 10 % vysílaných pořadů zpřístupňuje pro osoby se zrakovým postižením.


Za tyto zákonem dané povinnosti se platí koncesionářský poplatek ..... !


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #18 kdy: 03. 08. 2015, 06:43:57 »
Aniž bych se chtěl nějak míchat do diskuze, tak jenom musím podotknout, že nemáš pravdu, protože

"Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu."

Což je doslovná citace zákona. A v něm se naopak nic o povinnostech ČT ve vztahu k placení poplatků nepíše.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #19 kdy: 03. 08. 2015, 09:01:51 »
Je přece známo, že lidi žádné obsáhlé podmínky nečtou, čili ani to minimum, které výše uvedl amatér Tondach.
Zato všichni moc dobře ví, co by měla ČT dělat, co vyrábět, co vysílat, co ......  :)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #20 kdy: 03. 08. 2015, 12:43:04 »
logickým řešením problému ČT na internetu je
1) bud na internetu ČT nevysílat
2) vysílat na netu pouze jako placená internetová televize. Příjem přes internet by si platil jen, kdo by takto přijímat ČT chtěl. Podobně jako si platí lidé dle své volby za kabel nebo satelit či přes telefon.
I satelit je kódován mj. kvůli možnosti příjmu v zahraničí, tak by i internet mohl být takto kódován a tím by měla ČT problém s příjmem přes internet vyřešen.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #21 kdy: 03. 08. 2015, 13:16:02 »
taky by mohla ČT vydávat tištěné veřejnoprávní objektivní noviny/deník, které by každý dostával denně do schránky a každý přirozeně za ně platil. Úplně by stačilo 250 Kč měsíčně  :P


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #22 kdy: 04. 08. 2015, 17:51:43 »
Pro Rogue 11:
1. Petr Dvořák patří mezi lepší ředitele České televize.
2. Plní své povinnosti a chrání zájmy České televize.
3. Když Ty ve svém příspěvku použiješ znevažujcí výraz "výplody" stavíš se tak do pozice schopnějšího, než je Petr Dvořák. Nevím, co Tě opravňuje pro takové stanovisko, co jsi v životě dokázal. Mne by to také moc zajímalo.
4. Reprízy se dávají v létě, kdy je o televizi obecně menší zájem a každý normální člověk to chápe.
5. Reprízy jsou vždy nepříjemné. Například mám dost Donutila, Pelíšků, Obecných škol, Tankových praporů, Černých baronů stejně jako mnoha seriálů z období před rokem 1989.
6. Pokud chceš napadat pouze seriály před rokem 1989, činíš tak nikoliv z pozice soudce kvality nýbrž především z ideologických důvodů. Nic proti tomu. Jen postrádám jakoukoliv dnešní ideologii. V žádném popřevratovém seriálu se nevyskytuje. Ty jásáš, nechybí Ti. Podle mého soudu bychom měli mít jasno, kdo jsme, kam směřujeme a jací chceme být.Televizní tvorba by měla ukazovat též kladné příklady z dnešní doby, ve společnosti jsou.
7. Kritizovat je vždy snadné, navrhnout lepší řešení nikoliv. Kritiků je přehršel, tvůrce skoro žádný.
8. Moje předchozí reakce byla nezdvořilá a omlouvám se. Byla pouze zkratem nad Tvou povýšenou pozicí, je to moje chyba.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #23 kdy: 04. 08. 2015, 19:12:28 »
1. Patří mezi horší ředitele ovšem s lepším PR. Ta banda, co sebou přitáhl z Novy nic dobrého nepřinesla.
2. Degradací programu ČT1 zhoršuje pověst ČT. Tím, že vysílá to samé co běžná komerčka, jen nastoluje otázku, je-li taková ČT potřeba.
3. Abych kritizoval produkt kuchaře, nemusím umět vařit lépe než on. Na to mi stačí chuť.
4. V létě ano, ale z ČT1 je ČST po celý rok, pár premiér od září tu bídu nevytrhne.
5. To, co se za Janečka vysílalo 1x do roka, se za Dvořáka otočí 2x,3x. Což souvisí se zavedením ČTD/Art, pro který se program stáhnul z ČT1/2 a tyto nemají co vysílat. K tomu ČT1 sklouzla na úroveň Novy, když nyní vysílá odpoledne kriminálky a opakuje večerní filmy.
6. Jsou seriály z minulosti, které za něco stály a další, které byly buď propagandou nebo jen obyčejnou vatou. Propagandu zatím vysílá Barrandov, ale z té vaty už se loví dost - třeba Pitaval.
7. ČT nedokáže uživit 5 programů. Jenže to by Dvořák neměl pomníček v podobě ČTD/Art.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #24 kdy: 04. 08. 2015, 21:57:54 »
co jsi v životě dokázal...
Kupříkladu jsem postavil tenhle web pro sběratele modelů amerických trucků : www.dcp.wz.cz Je to jediný web na světě s takto ucelenou soupiskou modelů od určitého výrobce. A také jediný s požehnáním od samotného amerického CEO firmy. Pravidelně minimálně jednou do měsíce si ho lidi pletou s firemní prezentací a dostávám do mailu různé objednávky či žádosti o výrobu modelu. Každý jsme odborník na něco jiného, já dělám weby, pan Dvořák zase televizi. Nicméně jsem jako televizní koncesionář využil svého práva vyjádřit se k posledním mediálním vystoupením ředitele té televize, kterou si platím...


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #25 kdy: 05. 08. 2015, 11:10:23 »
Pro Jana Nováka:
1. Ano, kritizovat kuchaře lze, i když neumím vařit. Jde ale o tón kritiky. Když řeknu, že mi nechutnalo, protože jídlo mělo konkrétní vady, je to v pořádku.
2. Když kuchaře nazvu posměšným způsobem, je to také "kritika", pouze dostala emociální rovinu. Ústava nezakazuje se lidem posmívat. Přesto při volbě způsobu kritiky dávám přednost spíše věcné rovině. Nálepky a nadávky zpravidla nepřinášejí mnoho užitečného. Pokud Tebe někdo zkritizuje posměšným způsobem, dostaneš pravděpodobně vztek na kritika namísto toho, aby ses zamyslel nad obsahem jeho kritiky.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #26 kdy: 05. 08. 2015, 14:52:20 »
Pro Jana Nováka:
1. Ano, kritizovat kuchaře lze, i když neumím vařit. Jde ale o tón kritiky. Když řeknu, že mi nechutnalo, protože jídlo mělo konkrétní vady, je to v pořádku.
2. Když kuchaře nazvu posměšným způsobem, je to také "kritika", pouze dostala emociální rovinu. Ústava nezakazuje se lidem posmívat. Přesto při volbě způsobu kritiky dávám přednost spíše věcné rovině. Nálepky a nadávky zpravidla nepřinášejí mnoho užitečného. Pokud Tebe někdo zkritizuje posměšným způsobem, dostaneš pravděpodobně vztek na kritika namísto toho, aby ses zamyslel nad obsahem jeho kritiky.

pane bajgere, pokud jde o ty normální kuchaře/jídelny, tak je nejjednodušší příště si u tam jídlo nekupovat a jít někam jinam. U ČT bohužel tuhle volbu nemáte, povinně musíte baštit, blaf neblaf. Kritice se "kuchaři" v ČT jen můžou vysmívat, dokonce chtít ještě více platit a nadále Vám cpát blafy dle jejich volby -  a vy si případně mužete "kecat", co chcete..


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #27 kdy: 05. 08. 2015, 16:33:07 »
Přesně tak. Kupříkladu já jsem opakovaně směřoval kritiku na sekretariát příslušných televizních ředitelů programů. Tam také skončily. Samotnému řediteli plebs napsat nemůže, jeho mail je veřejnosti utajen. Hádejte kolikpak jsem dostal odpovědí?  >:(  A nechci slyšet, že jsem to měl poslat poštou. Nehodlám platit výpalné poště za řešení cizích problémů.


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #28 kdy: 05. 08. 2015, 19:29:07 »
V tom případě to stojí za zveřejnění v jiných mediích. Kopie e-mailů PC zachová, pokud to člověk nesmaže. Je řada novin, které by informaci o "spolupráci ČT s diváky" dokázaly čtenářům podat. Titulky na takové zpravodajství se nabízejí samy. Minimálně by to znamenalo personální výměnu na sekretariátech...


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poslední výplody ředitele ČT Dvořáka
« Odpověď #29 kdy: 06. 08. 2015, 00:38:04 »
Přesně tak. Kupříkladu já jsem opakovaně směřoval kritiku na sekretariát příslušných televizních ředitelů programů. Tam také skončily. Samotnému řediteli plebs napsat nemůže, jeho mail je veřejnosti utajen. Hádejte kolikpak jsem dostal odpovědí?  >:(  A nechci slyšet, že jsem to měl poslat poštou. Nehodlám platit výpalné poště za řešení cizích problémů.

Jaký e-mail je veřejnosti utajen? V případě ČT žádný. Můžete napsat klidně přímo i GŘ. Sám jsem tak v minulosti učinil, a představte si - můj e-mail nezůstal bez odpovědi.  ;)