Autor Téma: Nejde mi signál z audiovýstupů  (Přečteno 44183 krát)

Thomas987

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nejde mi signál z audiovýstupů
« kdy: 12. 07. 2015, 08:21:07 »
Ahoj, nevím si rady, z konektorů audio cinch mi nejde signál. Jedná se o satelitní přijímač Globo 7010C. Hned vedle mám pozemní DVBT a z toho to hraje v pohodě. A ze scart konektoru zvuk na telce funguje též OK. Dík za rady, ale s tím asi nic nevymyslíme, nejspíš do popelnice,že?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nejde mi signál z audiovýstupů
« Odpověď #1 kdy: 12. 07. 2015, 10:10:23 »
Trochu neúplný popis...
Předopkládám, že popisuješ dvojici RCA konektorů pro analogový audio signál.
Hlasitost výstupu je nastavena jak? Nemáš tam aktivní režim Mute?
Má ten receiver i digitální zvukový výstup(RCA,Optika)? Je na těchto konektorech signál?
Někdy se stává(kvuli zdroji), že odchází IO D/A převodník, pak už lze použít jen digitální výstup.

VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


Thomas987

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nejde mi signál z audiovýstupů
« Odpověď #2 kdy: 12. 07. 2015, 17:11:55 »
Už jsem na to asi přišel. Pravděpodobně se audiovýstup RCA odebírá někde z okolí scart konektoru označeném TV. Pak to má ještě druhý scart. No a u tohu prvního scart TV mi nejde zvuk, takže nemůže jít ani do RCA výstupů. Tedy závada na přijímači. Dík za snahu poradit.


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nejde mi signál z audiovýstupů
« Odpověď #3 kdy: 12. 07. 2015, 21:26:17 »
Scart TV a RCA podléhají nastavení rgulátoru hlasitosti, kdežto Scart VCR je určen pro záznam, tudíž zde se hlasitost audia měnit nedá. Problém může být v regulatoru hlasitosti. Porucha, nebo záměrně ztlumeno. Pokud tedy zvuk na Scartu VCR chodí normálně.
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.