Autor Téma: Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání  (Přečteno 41922 krát)

Jiri 67

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« kdy: 23. 05. 2015, 12:52:25 »
Dobrý den,
po cca 15 letech mi občas začíná zlobit napájecí zdroj v zesilovači pro pozemní vysílání. Přikládám obrázek, možná to ani není zesilovač, ale prostě občas se mi stane, že pozemní signál není a musím na půdu jít odpojit a znovu připojit zdroj k síti. Chtěl bych doporučit, jaký by byl dnes vhodný nový zdroj (popř jiné slučovače) ?
Děkuji

Na fotce je vidět připojení 2x pozemních a 1 rozhlasové antény, sloučení do 1 kabelu (a zde zlobí ten zdroj) a dále to potom jde včetně SAT rozvodů do dalších slučovačů a rozbočovačů. Úplně se v tom také nevyznám, ale nakreslil jsem si to schematicky a přikládám jako pdf schéma.
Pozn.: satelitní rozvod funguje OK včetně Multi Band konvertoru - opravdu jsme nebyli schopni protáhnout barákem druhý kabel pro tuner 2, takže takto to funguje spolehlivě již několik let.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #1 kdy: 23. 05. 2015, 15:29:44 »
Zdroj je hnůj, napájecí výhybka jakbysmet a konektory jsou fujtajbl. Vyměnil bych to všechno!


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #2 kdy: 23. 05. 2015, 15:41:10 »
Zdroj je hnůj, napájecí výhybka jakbysmet a konektory jsou fujtajbl. Vyměnil bych to všechno!
Já bych to nevyměňoval, rovnou bych to řešil jinak (dle slučovače na VHF III je to asi pěkně archaické). Prostě přehodnotit anténní sestavu a podpůrné prvky. Nově změřit, zaměřit, vybrat, zapojit.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #3 kdy: 23. 05. 2015, 16:40:04 »
15letý napáječ v provozu má životnost u konce.Kupte si stejný podle parametrů a jede to dál bez problémů.Víc bych jinak neřešil když není potřeba.


Jiri 67

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #4 kdy: 23. 05. 2015, 17:25:58 »
Hm, tak uvidím. Buď koupím něco stejného nebo bych si pak někoho pozval na komplet obměnu. Pozemní signál mi ale moc netrápí, preferuji a sleduji prakticky jen satelit. Ale stane se, kdy nejsem doma a jsou tu jistí jedinci :-), kteří odmítají satelit pouštět a sledují jen pozemák, proto to trochu řeším.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #5 kdy: 23. 05. 2015, 18:09:08 »
15letý napáječ v provozu má životnost u konce.Kupte si stejný podle parametrů a jede to dál bez problémů.Víc bych jinak neřešil když není potřeba.
Napáječ zcela jistě životnost u konce nemá, ten tam vydrží dalších X let. Něco jiného je to u napájecího zdroje nebo zesilovače.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #6 kdy: 23. 05. 2015, 18:20:11 »
To může ale v tomto přídě umírá,žádná alektronika věčně nevydrží.Zkušenosti mám s tímto problémem s napáječi taky.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #7 kdy: 23. 05. 2015, 18:46:37 »
Doporučujeme  www.ivo-pt.cz/sitovy-zdroj-adapter-s-napajeci-vyhybkou-sznv-01-i3076.htm  jednoduše bez smyčky přímo na zesilovač a mimochodem ne zesiluje LTE tedy K 61-69 super  :)
« Poslední změna: 23. 05. 2015, 18:49:26 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Jiri 67

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #8 kdy: 23. 05. 2015, 19:02:08 »
Děkuji, takže kdybych si zakoupil tento zesilovač, bude vše to bude fungovat jako do teď? To by asi bylo pro mě v současné chvíli nejjedodušší řešení  :)


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #9 kdy: 23. 05. 2015, 19:03:07 »
To může ale v tomto přídě umírá,žádná alektronika věčně nevydrží.Zkušenosti mám s tímto problémem s napáječi taky.
Napáječ není vůbec žádná elektronika, což bys při svých (domnělých) zkušenostech mohl vědět.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #10 kdy: 23. 05. 2015, 19:09:03 »
To může ale v tomto přídě umírá,žádná alektronika věčně nevydrží.Zkušenosti mám s tímto problémem s napáječi taky.
Pokud v oboru anténní techniky nazýváš napáječem napájecí zdroj, tak je to s tebou pak (ostatně v tvém případě tradičně) těžké.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #11 kdy: 23. 05. 2015, 19:09:50 »
Doporučujeme  www.ivo-pt.cz/sitovy-zdroj-adapter-s-napajeci-vyhybkou-sznv-01-i3076.htm  jednoduše bez smyčky přímo na zesilovač a mimochodem ne zesiluje LTE tedy K 61-69 super  :)
Odkdy síťový zdroj s výhybkou má něco společného s LTE ???


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #12 kdy: 23. 05. 2015, 19:11:23 »
Děkuji, takže kdybych si zakoupil tento zesilovač, bude vše to bude fungovat jako do teď? To by asi bylo pro mě v současné chvíli nejjedodušší řešení  :)
To, na co dal odkaz dotyčný, není žádný zesilovač. Je to napájecí zdroj pro zesilovač, v sadě s anténní výhybkou.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #13 kdy: 23. 05. 2015, 19:17:11 »
Ne to opravdu není,napáječ je jen kus cihly,to fakt nevím.


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zesilovač (napájecí zdroj) pro pozemní vysílání
« Odpověď #14 kdy: 23. 05. 2015, 19:37:18 »
Tento zdroj od p. Cibulky určitě ne..není na F konektory..
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70