Autor Téma: Záhadné mizení příspěvků  (Přečteno 418601 krát)

Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Záhadné mizení příspěvků
« kdy: 14. 05. 2015, 16:56:28 »
Zaznamenávám nepravidelné mizení svých příspěvků pod články. Nejsou to hejty, nikoho nenapadám, píšu vždy slušně a vždy k tématu. Přesto, že redakce tvrdí, že mi nic nemaže, nevěřím tomu. Celá věc se táhne od chvíle, kdy jsem pana šéfredaktora upozornil (slušně), že "Velká steeplechaská" je naprostý česko/anglický fail a zcela po právu ho nazval ignorantem, neboť tento paskvil sice zmizel z titulku, ale ve článku zůstal zachován, kde si ho každý ostatně může dohledat. A pan šéfredaktor se mi teď uraženě mstí, že mi čas od času promazává komenty. Pan Polák tvrdí, že on nemaže, prý ať se obrátím na na šéfredaktora, Jo, jasně ten mi určitě přizná, že mi z ublíženosti cenzuruje, co napíši  :D 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #1 kdy: 14. 05. 2015, 18:17:49 »
Nevidím důvod, proč by vám měly být mazány příspěvka a navíc slušné, jak píšete. Šéfredaktor rozhodně nesedí u počítače a nečeká na to aby vám něco smazal. To jej napadáte neprávem a bez důkazů.
Pokud najdete v některém článku nějakou věcnou chybu, která se stane z různých důvodů každému z nás, tak je u každého příspěvku i mail autora. Tam je místo pro upozornění na případnou chybu. Každý autor je pak za takovéto upozornění vděčný. Tím, že napíšete přímo do diskuse upozornění na chybu a ještě ji zbytečně zveličíte, budí dojem škodolibé radosti.
Podívejte se tedy zda jste příspěvek, který jste nenašel opravdu správně odeslal. Tady se nikdo nikomu nemstí.
Přeji hezký den.
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #2 kdy: 14. 05. 2015, 18:43:26 »
Čestmír Polák: na mail autora jsem to psal, uraženě poděkoval a ještě se cítil, že je mu ubližováno. To byl totiž přímo epic fail, po kterým by měl dotyčný půl roku chodit kanálem a každém říkat "moje vina, moje největší vina" (ironie!) Sem do diskuze to píšu proto, že je to za a) opakovaně a za b) z výše uvedených důvodů. A příspěvek jsem odeslal správně, mě počítače živí.


Aleš Miklík

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • Internet Info
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #3 kdy: 14. 05. 2015, 20:34:07 »
Mazání názorů obecně na našich webech se snažíme udržovat v přísně vymezených hranicích a na základě jasných pravidel (odsouhlasí je každý, kdo nový názor vkládá). Pro kontrolu, že někdo v redakci "nesáhne vedle", máme hned několik mechanismů - úprava názoru (bez jeho smazání) je možná pouze s veřejným uvedením důvodu a každé úplné smazání se zase zapisuje do interní databáze v našem redakčním systému, kterou nemůže nikdo z redakce upravovat. Můžeme proto každý podobný zásah snadno prověřit.

Když se do oné databáze dívám teď, tak na Digizoně byl poslední názor smazaný 5. 5. Můžete upřesnit, kdy a kde (URL) jste některý ze smazaných názorů vkládal a pod jakým loginem? Případně pamatujete si, co se vám po odeslání zobrazilo (někdy se i nám stane, že např. místo odeslání klikneme na náhled)?


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #4 kdy: 15. 05. 2015, 15:30:32 »
@Aleš Miklík: Naposledy přímo pod tímto příspěvkem: http://www.digizone.cz/clanky/o2tv-ziskala-letos-ctyri-tisice-novych-klientu-blizi-se-k-dvousettisicove-hranici/nazory/369126/ ze 14.5. 10:34 jsem pod loginem Rogue11 vkládal komentář-polemiku s tímto názorem, kde jsem uvedl že si dotyčný může svůj HDD přenášet třeba až na záchod. Čímž jsem to nemyslel nikterak vulgárně, ostatně slovo záchod není vulgární, to bych ho musel použít v jeho tvrdší variantě. Myslel jsem to ad absurdum ve vztahu k jeho tvrzení že on si může přenášet HDD třeba na chalupu. Možná byste mohli dát široké veřejnosti vědět, že záchod je v diskusi Digizone nepovolené slovo a jaká jsou ještě další slušná nepovolená slova.
A k zobrazení po odeslání: zobrazilo se to jako názor (odeslaný) bez posílacích buttonů Poslat a Prohlédnout. Cesta adresa/názory/názor. Za tím si stojím, neb mě počítače živí a takové jednoduchosti jako poslání příspěvku do diskuse prostě musím ovládat i s jednou rukou za uchem.       

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Miklík

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • Internet Info
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #5 kdy: 15. 05. 2015, 20:10:49 »
Nic takového se mi nedaří ověřit, žádný takový smazaný názor neevidujeme. Požádám ale ještě naše programátory, aby to prověřili např. v logu serveru.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #6 kdy: 15. 05. 2015, 20:45:46 »
Něco ale v nepořádku je, každou chvíli to místo načtení stránky napíše "An internal server error occurred. Please try again later."


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #7 kdy: 15. 05. 2015, 23:21:27 »
I to by mohlo být vysvětlení záhadného mizení příspěvků, internal server error....


Aleš Miklík

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • Internet Info
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #8 kdy: 16. 05. 2015, 20:08:22 »
Chápu, ale při internal server erroru by se nezobrazil ten názor jako odeslaný.
No, nejlepší bude, když to prozkoumají naši programátoři, podnět je to určitě důležitý a díky za něj.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #9 kdy: 16. 05. 2015, 23:37:10 »
Ono taky záleží na tom, jak redakce schvaluje příspěvky...někdy se občas zapomene, že?
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Aleš Miklík

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • Internet Info
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #10 kdy: 18. 05. 2015, 08:43:24 »
Ono taky záleží na tom, jak redakce schvaluje příspěvky...někdy se občas zapomene, že?

Pokud ano, tak by to nebyl tento případ, protože to bychom ten názor měli na serveru jako vložený, pouze neschválený. My ho tu ale nemáme vůbec.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #11 kdy: 18. 05. 2015, 16:32:02 »
Aleš Miklík: V tom případě jeden z nás dvou lže. Protože mě to ohlásilo odeslaný názor, tudíž vložený. A protože mě počítače živí, 100% to tak bylo. Kdyby ne, moji učitelé by měli vrátit diplomy. 
A navíc, zase máte něco pokažené, protože se mi reklamy ukazují přes text a již přečtené názory u článků se mi zobrazují jako nové. Měli byste si zamést před vlastním prahem, myslím... 
« Poslední změna: 18. 05. 2015, 16:35:59 od Rogue 11 »


Aleš Miklík

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • Internet Info
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #12 kdy: 20. 05. 2015, 09:01:50 »
Není nutné, aby někdo záměrně lhal, samozřejmě může jít i o technickou chybu, i když na naší straně jsme udělali maximum, abychom ji lokalizovali. V databázi názorů nám žádný nechybí, takže nemohl být smazaný, zároveň mezi smazanými také není. V tuto chvíli nemáme kam dál se pohnout, protože okolnosti situace žádnou další stopu nedávají (chyby na webu typu internal server error, cookies nebo rozpadlý layout by nevedly ke vložení názoru s jeho zobrazením tak, jak ho popisujete). Každopádně zásadní pro nás v tuto chvíli je, že vám prokazatelně nikdo (z redakce ani jinde) záměrně názor nesmazal.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #13 kdy: 20. 05. 2015, 15:12:42 »
Kam se v tom případě očividně přidaný názor poděl a jak mi zaručíte, že se podobná situace nebude opakovat? S tímto jsem se zatím na žádném diskusním fóru nesetkal. Prostě když je názor přidaný musí o tom existovat nějaký log. Minimálně ten že moje IP adresa lognula váš server. Já opravdu nejsem BFU, mě počítače živí a takovou triviálnost jako přidání názoru na diskusní fórum prostě musím ovládat.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Záhadné mizení příspěvků
« Odpověď #14 kdy: 20. 05. 2015, 15:53:21 »
I profíkovi se občas může stát, že něco nedá. A navíc to, že mě něco živí ještě nemusí nutně znamenat, že jsem v tom profík.
« Poslední změna: 20. 05. 2015, 20:48:31 od Daniel Kulhánek »
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)