Autor Téma: Allcom-ukončení činnosti.  (Přečteno 18968 krát)

Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Allcom-ukončení činnosti.
« kdy: 06. 05. 2015, 11:23:45 »
Máte někdo funkční kontakt na tuto firmu pro řešení reklamací? Mám telefon na ústřednu, která tvrdí, že jsem na řadě, ale tím to končí.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Allcom-ukončení činnosti.
« Odpověď #1 kdy: 06. 05. 2015, 11:46:05 »
Obrať se na místně příslušný ŽÚ. Tam je firma, která z jakéhokoliv důvodu ukončí činnost (nebo přeruší), povinna oznámit kontakt pro řešení reklamací a ostatních záležitostí. Pokud tak neučiní, vystavuje se citelnému postihu ze strany příslušných institucí.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Allcom-ukončení činnosti.
« Odpověď #3 kdy: 06. 05. 2015, 14:48:36 »
Přes státní správu se ovšem řešení nemusím dočkat nikdy a to mé klienty moc neuspokojí. To radši problém vyřeším na své náklady a k jejich spokojenosti.   :) Zajímala mě konkrétní informace o kontaktu, pokud je to ještě možné. Coby mělo, jak by mělo atd je mi k ničemu.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Allcom-ukončení činnosti.
« Odpověď #4 kdy: 06. 05. 2015, 18:30:24 »
V tom případě (pokud se ti nechce kontaktovat místně příslušný ŽÚ, kde provozovatel musí po ukončení nebo přerušení činnosti zanechat na sebe kontakt pro řešení problémů ze strany svých odběratelů, či uživatelů jím poskytovaných služeb), je to čistě tvůj problém!
« Poslední změna: 06. 05. 2015, 18:32:23 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Allcom-ukončení činnosti.
« Odpověď #5 kdy: 06. 05. 2015, 20:40:43 »
... aneb za dobrotu na žebrotu


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Allcom-ukončení činnosti.
« Odpověď #6 kdy: 06. 05. 2015, 20:50:15 »
Stassi- a ty si myslíš, že příslušný úřad zjedná v zárůční lhůtě nápravu? Já tomu tedy ani trošku nevěřím a tím pádem si nebudu kvůli jedné reklamaci drásat nervy :). Vůči zákazníkovi jsem zodpovědný já, takže mu ani nechci vysvětlovat, že až nějaký úřad zjedná nápravu a že až dotyčný zareaguje atd.... se možná dočká. Objednal jsem nové zboží, zítra dodám a bude vyřešeno. :)


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Allcom-ukončení činnosti.
« Odpověď #7 kdy: 07. 05. 2015, 07:41:48 »
Nikde jsem nepsal, že za tebe budou instituce státní (nebo místní samosprávy) státní správy řešit reklamace!! Místně příslušný úřad ti "reklamaci" zcela jistě nevyřeší, ale sdělí ti kontakt na firmu, která činnost ukončila/přerušila a to je pro tebe to nejdůležitější v této záležitosti! Při kontaktu s ŽÚ sdělíš, že firma X-Y ukončila činnost a ty na ni nemáš kontakt pro vyřizování reklamací za dodané zboží/služby. Tento úřad poté (pokud mu firma X-Y kontak nesdělila) začne konat a kontakt ti zjistí! Je to tak těžké pochopit?
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Allcom-ukončení činnosti.
« Odpověď #8 kdy: 07. 05. 2015, 07:43:14 »
pre Vladimír Dráb: Vy máte asi veľký problém s pochopením NAPÍSANÉHO že?

Príslušný úrad predsa NIČ NERIEŠI. Pokiaľ je pravda to čo píše Stasi, tak ten úrad len POSKYTNE kontakt, na ktorý prešli je ZÁKONNÉ záväzky.... To je buď iná spoločnosť, dovozca, výrobca.... Mimochodom - aj tak všetky reklamačky končia v drvivej väčšine prípadov u VÝROBCU zariadení, predajca je len taký medzistupeň.


EDIT: Stasi to už vlastne napísal súbežne so mnou....
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Allcom-ukončení činnosti.
« Odpověď #9 kdy: 07. 05. 2015, 10:28:29 »
Ne , celkem chápu co tím chce kolega říci, ale až mi kolega zaručí, že problém bude touto cestou do měsíce vyřešen, tak to bude o něčem jiném. Jsem docela přesvědčen, že do měsíce se dozvím, že úřed začal cosi konat a to je mi nahouby. Přínos diskuse pro mě je v tom, že zřejmě zde není nikdo, kdo má použitelný kontakt. Taky bych tady mohl přesně vědět, kdo a co má za povinnost udělat, ovšem to mé zákazníky vůbec nezajímá. Jsem zvyklý jim při problémech kompletně zdarma zajistit opravu, včetně dovozu, odvozu demontáže, montáže, zapůjčení jiného zařízení atd. a to během několika dnů. Reklamaci pak řeším běžnou cestou a klienty do toho vůbec nezatahuji. Opradu jsem nepotřeboval rady "moudrých" na to, abych se dozvěděl co a jak a kdy má udělat.  Mě by od "moudrých" stačil pouze funkční kontakt na danou firmu, nic víc, nic míň.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Allcom-ukončení činnosti.
« Odpověď #10 kdy: 07. 05. 2015, 10:34:14 »
Funkční kontakt ti sdělí buď onen Živnostenský úřad (jak tady zaznělo), anebo už nikdo a pak si musíš poradit i tak sám. Třeba podle bydliště jednatele/společníka firmy apod.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Allcom-ukončení činnosti.
« Odpověď #11 kdy: 07. 05. 2015, 11:19:21 »
Děkuji všem zúčastněným za příspěvky.  :)


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Allcom-ukončení činnosti.
« Odpověď #12 kdy: 07. 05. 2015, 11:26:30 »
Funkční kontakt ti sdělí buď onen Živnostenský úřad (jak tady zaznělo), anebo už nikdo a pak si musíš poradit i tak sám. Třeba podle bydliště jednatele/společníka firmy apod.

Pokud ta firma na místně příslušném ŽÚ kontakt po ukončení (přerušení) činnosti pro řešení reklamací nezanechala, nic se neděje, protože tento úřad už má páky na to si kontakty zjistit a s dotyčným filutou/filuty pak zahájit správní řízení. Jsou pak i jiné možnosti (vcelku +-legální), ale ty nebudu na veřejně dostupném fóru sdělovat, přece jen je to o know-how pro takové případy. Ostatní "argumenty" diskutéra "Drába" už komentovat nebudu.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Delta 1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Allcom-ukončení činnosti.
« Odpověď #13 kdy: 08. 05. 2015, 21:10:34 »
... Přínos diskuse pro mě je v tom, že zřejmě zde není nikdo, kdo má použitelný kontakt.  Mě by od "moudrých" stačil pouze funkční kontakt na danou firmu, nic víc, nic míň.
A co mobily obchodních zástupců Nejez..... atd..?! Ty jsou všechny hluché? Zkusil jsi je?


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Allcom-ukončení činnosti.
« Odpověď #14 kdy: 08. 05. 2015, 23:21:55 »
Zpravidla mají jiná čísla a pracují u jiných společností. ani se jim nedivím, byli to zaměstnanci a není to jejich problém.