Autor Téma: Prodloužená F spojka  (Přečteno 3727256 krát)

Max Wolf

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Prodloužená F spojka
« kdy: 12. 04. 2015, 23:04:52 »
 ;) Zdravím, existuje nějaká prodloužená F spojka cca 25 - 30 mm ?
Popřípadě kde se dá sehnat.

Diky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dolinak

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
    • Zobrazit profil
Re:Prodloužená F spojka
« Odpověď #1 kdy: 13. 04. 2015, 02:02:42 »
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodloužená F spojka
« Odpověď #2 kdy: 07. 09. 2015, 20:33:34 »
Nechci zakládat nové téma, proto se zeptám zde:

Máte zkušenosti s těmi koaxiálními okenními průchodkami 75 Ohm (takový ten plochý pásek zakončen F konektory)?

Na webu jsem našel jenom dva typy, jedna  levná - taková bílá/světlá a druhá dražší "extra plochá"; zajímalo by mně jestli ta "dražší" je jenom marketingová mystifikace a z principu ohledně útlumu to bude loterie kus od kusu anebo příplatek hypoteticky podpoří přenosové vlastnosti. Parametr útlumu u obou typů je na stránkách prodejců vulgární výraz - asi proto ho neuvádějí :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Prodloužená F spojka
« Odpověď #3 kdy: 07. 09. 2015, 20:42:55 »
Máme, funguje to.  :)
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodloužená F spojka
« Odpověď #4 kdy: 07. 09. 2015, 21:20:18 »
Nechci zakládat nové téma, proto se zeptám zde:

Máte zkušenosti s těmi koaxiálními okenními průchodkami 75 Ohm (takový ten plochý pásek zakončen F konektory)?

Na webu jsem našel jenom dva typy, jedna  levná - taková bílá/světlá a druhá dražší "extra plochá"; zajímalo by mně jestli ta "dražší" je jenom marketingová mystifikace a z principu ohledně útlumu to bude loterie kus od kusu anebo příplatek hypoteticky podpoří přenosové vlastnosti. Parametr útlumu u obou typů je na stránkách prodejců vulgární výraz - asi proto ho neuvádějí :)
Je téměř vyloučené, aby tyto průchodky měly parametry blížící se parametrům koaxiálních kabelů. Především pokud se jedná o impedanci, je to v podstatě vyloučené. Samozřejmě, že použitím vhodných materiálů je možné parametry více či méně přiblížit koaxiálnímu kabelu. Vzhledem k délce těchto průchodek bych jejich parametry moc neřešil. Útlum připojovacích konektorů bude pravděpodobně větší než útlum samotné průchodky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodloužená F spojka
« Odpověď #5 kdy: 07. 09. 2015, 22:13:58 »
Děkuji za názory.

Když tak bych slabiny tohoto článku převálcoval anténním předzesilovačem, ale zvažuji to jenom jako alternativu, vžil jsem se do role myši a hledám taky jinou skulinu do baráku :)

již mám nápad jak se prohrabat alespoň do kuchyně... i když asi ne moc dobrý nápad protože:

Dnes jsem se z chuti zasmál na jednom tuším emerickém fóru, již starší vlákno, snad rok 2010, kdy chlápek začal dotazem jak dostat kabely ze střechy a že mu boss (manželka) nedovolil provrtat vnější zeď dva roky starého baráku;  přišlo dost různých návrhů včetně fotek, nakonec to udělal přes nějakou ventilaci nebo trubky vedoucí na půdu - nějaká standardní výbava jejich domů tam u nich. Poslední příspěvek napsal borec, co něco věděl o ochraně a předpisech ohledně blesků; napsal, že výsledek jeho řešení může být nesrovnatelně děsivější než nějaká díra do vnější zdi. Byl to poslední příspěvek vlákna, nikdo tam už neřekl ani ň.

Popravdě řečeno blesky se mi moc nechtějí řešit, ale taky nejsem kamikaze. A do internetového  wi-fi rádia se mi taky nechce. Tak včil mudruj.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno