Autor Téma: Multiplex 1 - výpadky  (Přečteno 8207 krát)

martin kubajs

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Multiplex 1 - výpadky
« kdy: 09. 06. 2010, 19:24:57 »
Dobrý den,
chtěl jsem vás poprosit o radu. Včera i dnes často vypadával Multiplex 1 konkrétně 53 kanál z vysílače Žižkov, na program ČT1. Souvisí to nějak i s tou bouřkou? Dříve to nedělalo. Nebo to může být zeslabením signálu tím, že na půdě mám rozbočovač pro 3 výstupy do každého pokoje. Jeden výstup jde do obýváku, kde je provedené rozbočení do televize, recordéru a set-top boxu...... ale dříve problémy nebyly.
Děkuji moc za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david.kriz

  • Host
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #1 kdy: 09. 06. 2010, 19:36:05 »
kdo dělal instalaci?
jaká je anténa a ostatní prvky rozvodu (např. zesilovač, pokud je použit)?
jaké jsou úrovně a ostatní parametry jednotlivých multiplexů v rozvodu resp. na vstupech do jednotlivých zařízení? (procenta prosím nepište, to nejsou parametry)


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #2 kdy: 09. 06. 2010, 19:37:05 »
Já jsem křišťálovou kouli půjčil kolegovi, tak se nemám do čeho podívat. Ještě bych Ti mohl zkusit vyložit karty nebo kouknout do kávové sedliny. Myslíš, že by to mohlo stačit?


Richard Falta

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 57
    • ICQ komunikátor - 595710263
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #3 kdy: 09. 06. 2010, 19:50:07 »
Tak zkuste naladit bukovou horu.


martin kubajs

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #4 kdy: 09. 06. 2010, 20:17:14 »
kdo dělal instalaci?
jaká je anténa a ostatní prvky rozvodu (např. zesilovač, pokud je použit)?
jaké jsou úrovně a ostatní parametry jednotlivých multiplexů v rozvodu resp. na vstupech do jednotlivých zařízení? (procenta prosím nepište, to nejsou parametry)
dříve než fungoval digitální signál mi dělal rozvod po domě zkušený anténík, anténa je myslím tak skoro 20 let stará (abych nekecal, fakt nevím), zesilovač není, na zařízení Tvix je multiplex 1 myslím na 41 kanálu a na settopboxu genius jiný kanál než 53. Ale na nich nic nepadá, ale jen na televizi. Asi tomu moc nerozumím ale dál nevím co potřebujete, decibely nebo frekvence..... Ale opravdu to dříve nedělalo.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david.kriz

  • Host
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #5 kdy: 09. 06. 2010, 20:22:06 »
super, tak zavolejte někoho kdo tomu rozumí. To je jediná opravdu reálná rada. Vše ostatní by bylo plýtváním časem, především Vaším... a myslím to fakt upřímně.


martin kubajs

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #6 kdy: 09. 06. 2010, 20:25:06 »
super, tak zavolejte někoho kdo tomu rozumí. To je jediná opravdu reálná rada. Vše ostatní by bylo plýtváním časem, především Vaším... a myslím to fakt upřímně.
díky


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #7 kdy: 09. 06. 2010, 21:16:20 »
Mrknul jsem do výše zmíněné křišťálové koule, potvrdil informaci v kávové sedlině  :) a pokud je tam anténa stará dvacet let a nebyla upravována poté co Žižkov začal vysílat digitálně bylo by dobré pro začátek otočit anténu do správné polarizace.


martin kubajs

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #8 kdy: 09. 06. 2010, 21:30:41 »
Mrknul jsem do výše zmíněné křišťálové koule, potvrdil informaci v kávové sedlině  :) a pokud je tam anténa stará dvacet let a nebyla upravována poté co Žižkov začal vysílat digitálně bylo by dobré pro začátek otočit anténu do správné polarizace.
anténu mám otočenou stejným směrem jako všichni sousedé, není otočená na vertikální polarizaci ale jako všichni okolo je na horizontální, tak přece vysílá Praha Cukrák, Žižkov asi na vertikální. Mám Multiplex 1 na 53 kanál, možná když takto padá, tak je to na Žižkov na vertikální polarizaci. Ale nepoznám zda jsem s Multiplexem 1 na Cukrák nebo Žižkov. Jinak ostatní Multiplexy 2 a 3 vůbec nepadají. Tak to nechápu, přece to nemůže být zařízením...když ostatní fungují a něco ne, kdyby to dělalo všechno tak bych souhlasil....ale jsem jen uživatel a nevidím pod pokličku.
Díky za odpověď


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #9 kdy: 09. 06. 2010, 21:37:54 »
Vy jste psal, že přijímáte Žižkov, pokud nevíte jistě nelze poradit na jakou polarizaci má být anténa. Různá zařízení mají různou citlivost, takže v případě mezního signálu může nějaký přístroj bez problému hrát a jiný již ne.


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #10 kdy: 09. 06. 2010, 22:19:38 »
ale jsem jen uživatel a nevidím pod pokličku.
To je v pohodě, pod pokličku vidět nemusíte, stačí se podívat jakým směrem je ta anténa namířená - na Žižkov nebo na Cukrák? Nebo někam úplně mimo?


martin kubajs

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #11 kdy: 09. 06. 2010, 23:04:32 »
ale jsem jen uživatel a nevidím pod pokličku.
To je v pohodě, pod pokličku vidět nemusíte, stačí se podívat jakým směrem je ta anténa namířená - na Žižkov nebo na Cukrák? Nebo někam úplně mimo?
jasně máte pravdu, anténu mám protože jsem z Praha 6 na východ, tím pádej na Žižkov, Cukrák je na jih. Je to asi blblost i když je anténa směrem na Žižkov, tak jestli se nechytají úniky vysílače Cukrák. Je zajímavý že na dalším DVB-t zařízení Tvix chytám veřejnoprávní multiplex na kanálu 33, což už někdo mnínil že se jedná o vysílač Buková a na settopboxu mám stejný multiplex na kanálu 40, což je Trutnovský vysílač, na těchto zařízení to nepadá protože vysílají v horizontální polarizaci. Už se do toho asi zaplýtám, pak mi nezbyde než (jestli to půjde) otočit anténu na vertikální polarizaci o 90° v ose uchycení....(jestli je to ono) a vyzkoušet vše znova.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #12 kdy: 10. 06. 2010, 07:38:39 »
Na Praze 6 se přijímá signál z Cukráku spíše vyjímečně, právě pro rušení Žižkovem, pokud by jeden z těchto vysílačů vypli budete s velkou pravděpodobností hrát na ten druhý beze změny natočení antény. Na velké části rovněž hraje Buková hora a to s kvalitou výrazně lepší než ze Žižkova. Pro mux 1 je zde na mnoha místech rovněž velmi dostupný Ještěd. Takže vybrat si konkrétní vysílač, k němu nasměrovat anténu a zvolit vhodné kanály pro ladění. Samozřejmě problém může být i v rozvodech, ale to se bez opravdového proměření nezjistí. Pokud to nezvládnete mohu vám vše proměřit, ovšem je to moje práce, takže za úhradu.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #13 kdy: 10. 06. 2010, 07:56:51 »
...anténu mám protože jsem z Praha 6 na východ, tím pádej na Žižkov...
Na tomto příkladu, Vy, pochybovači o DVB-T, jasně vidíte, že se dá celkem úspěšně přijímat digitální teresteriál jen metodou pokus - omyl. Tazatel z Prahy 6 má horizontálně směrovánu svojí anténu na Žižkov, ale na některých přijímačích v domácnosti má naladěno dálkově na Jedlovou, či Bukovou horu, které určitě nejsou od Prahy na východ. Není nad to, ponechat na tuneru, který směr, vysílač a kanál si automaticky vybere. Ani není nutné do nastavení zapojit mozek diváka, znalost základů anténařiny, ani trocha zeměpisu. Problém nastane jen tehdy, když to natvrdlé automatické ladění po čase přestane být tím nejoptimálnějším. :o
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re: Multiplex 1 - výpadky
« Odpověď #14 kdy: 10. 06. 2010, 16:11:54 »
Já na tomto případu vidím, že se to sice dá dělat metodou pokus omyl, ale evidentně špatně. Kdyby dobře pán by zde určitě neřešil problémy.