Autor Téma: Názor lidu  (Přečteno 50185 krát)

spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #15 kdy: 15. 04. 2015, 22:13:42 »
Je to jen nemohoucnost naší legislativy +zvyk okrádat kupujícího ,ktery nemá obranu v tomto rádoby právním státě,zlodějna se prostě vyplácí,všeho do času! :o
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #16 kdy: 15. 04. 2015, 22:23:32 »
V tomto případě ovšem nikdo nikoho neokradl. Navíc si ani neumím představit mechanismus, kterým by někdo donutil soukromou firmu, aby poskytovala svoje služby zadarmo. To je totální pitomost.


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #17 kdy: 15. 04. 2015, 22:41:33 »
Alex ,si děláš srandu,prášek který mě zklamal si už nekoupím,ale když dám za kartu 2500,podoplácím různé stanice po 200,600za výměnu-to není zlodějna?, 8) nasadit ještě serpo v takové výši?k tomu jako bonbon klamavá reklama,vzal bych to bez řečí-naklady na kartu +serpo-nechci nic zadarmo,takže skylink jsou zloději,využili lidi,protože věděli ,že po té prvotní investici tu kartu nikdo nezahodí-vych.canost!
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #18 kdy: 15. 04. 2015, 22:55:35 »
Zcela jistě bych nepodezříval prvotní majitele Czechlinku, že prodávali karty s tím, že jednou bude vše zpoplatněné, to fakt ne :)  A jinak je sice pravdou, že se doplácelo apod., ale také rostla programová nabídka. Já dal kdysi za kartu (ještě tu černou se Zeměkoulí) 3500Kč a fungovala tam pouze 2x ČT a 1x Prima. Dneska je tam těch programů mnohonásobně víc a kromě pár výjimek (SD Primy a SD slovenské programy) všechno táhne ze svého právě Skylink, takže to už z podstaty nemůže být zadarmo.


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #19 kdy: 16. 04. 2015, 00:05:16 »
No a o čem mluvím,kdyby ta spol.cechlink nebo jak se jmenovala krachla a oni ji koupili,vylezli s novýma kartama+serpo-ani nepindnu,ale tady byla reklama,že přebírají vše tak jak je,tj.nechali funkční staré karty+je pak měnili za prachy-podvod/s reklamou zadarmo/,čachry s irdetem ap.,ještě kdyby nechali základ,rozšiřovaní mě nezajímá-balik s HD byto řešil,ale co zbyla mi jen jedna do 07.16-adios,mám nabídku od upc,k internetu za 400 tv za 100-70pr.+balíček,neber to!!!
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Názor lidu
« Odpověď #20 kdy: 16. 04. 2015, 06:44:02 »
Neberu, z bláta do louže, jednu vypečenou firmu pouze nahradíš druhou.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Korislav Korislavič

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #21 kdy: 16. 04. 2015, 07:32:40 »
Prosím vás už přestaňte strašit čtenáře tou Sedláčkovou na titulní straně.Vždy se leknu,jen co se stránky otevřou.


SHOPER

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #22 kdy: 16. 04. 2015, 08:30:24 »
..no jo měl jsem pravdu....lidi, nezlobte se, ale přidal bych vám práci, pokud máte toto čas a chuť řešit...


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #23 kdy: 16. 04. 2015, 11:34:28 »
No a o čem mluvím,kdyby ta spol.cechlink nebo jak se jmenovala krachla a oni ji koupili,vylezli s novýma kartama+serpo-ani nepindnu,ale tady byla reklama,že přebírají vše tak jak je,tj.nechali funkční staré karty+je pak měnili za prachy-podvod/s reklamou zadarmo/,čachry s irdetem ap.,ještě kdyby nechali základ,rozšiřovaní mě nezajímá-balik s HD byto řešil,ale co zbyla mi jen jedna do 07.16-adios,mám nabídku od upc,k internetu za 400 tv za 100-70pr.+balíček,neber to!!!

Nerozumiem. Ono niekto tie karty predával tak, že kupujúcemu priložil k spánku hlaveň samopalu a dal na výber - kúpiš, alebo stlačím spúšť?  NIE...
Pri registrácii karty (a je jedno či išlo o registráciu zaslaním formuláru poštou, alebo vyplnením na internete) bolo jasne uvedené, že registráciou karty súhlasí osoba s OBCHODNÝMI PODMIENKAMI SPOLOČNOSTI - tie boli dostupné na nete a boli aj súčasťou obálky s kartou... A tam sa JASNE takmer po celú existenciu služby písalo o tom, že spoločnosť môže ZMENIŤ CENNÍK a výmenu kariet podmieniť poplatkom pokrývajúcim náklady na výmenu. O tom, že sa niečo poskytuje bez poplatkov sa písalo v REKLAMNÝCH materiáloch v obálke a na obálke. A zároveň na tom bola založená KAMPAŇ PREDAJCOV, ktorých letáky so sľubmi sa teraz často používajú ako doklad toho, že Skylink niečo sľuboval navždy.... Ale Skylink a predajcovia sú dve rôzne veci .
Každý jeden čo kartu registroval teda VEDEL do čoho ide. To že ste zabudli na staré porekadlo - "Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú" je len a len Vaša chyba. Normálnemu človeku muselo byť predsa jasné, že tá pyramída (alebo lietadlo) sa nedá hrať donekonečna a raz proste blázni kupujúci nové karty dôjdu....

Inak v televízii dnes bežia reklamy na zaručene čerstvé ovocie a zeleninu v hypermarketoch - predpokladám že aj týmto reklamám bezmedzne dôverujete a kupujete to čerstvé ovocie a zeleninu na tony....
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #24 kdy: 16. 04. 2015, 12:27:28 »
Lze jenom doplnit, že při změně obchodních podmínek (což byl i případ zavedení servisního poplatku) může zákazník odstoupit od smlouvy a dále tedy již platit nebude, takže zcela zbytečný humbuk pro nic.


Tommiq

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #25 kdy: 16. 04. 2015, 15:10:04 »
Když jsem si před pěti lety pořizoval satelit, chtěl jsem to nejen na Skylinkové programy, ale i na cizí FTA. Přijímám 28, 23, 19, 13, a 9°. V té době se u nás pomalu rozběhl pozemní digitál, ale ještě tam nebylo tolik programů. U Skylinku se mi líbilo, že stejně jako v pozemním byla nabídka základních programů samozřejmě zadarmo, plus mi k nim přibily ještě slovenské programy. Dále možnost si kdykoliv, když jsem chtěl, předplatit si, i jen na jeden měsíc, nějaké placené programy, např. dokumentární, jako u kabelovky. Tyto podmínky mi vyhovovaly.
Zanedlouho potom přišly s kartou ,,výměna". Musel jsem zaplatit 600 Kč za novou kartu ,,Irdeto". Prskal jsem samozřejmě, ale říkal jsem si, když jsem předtím dal za kartu 2000, tak jí teď nevyhodím. No, budiž. Jelo se (chvíli) dál. Pak přišli s tím slavným ,,servisním poplatkem". Od začátku jsem proti tomu. Bylo mi jasné, že když už ho jednou zavedli, budou ho teď jen zvyšovat a zvyšovat. Což se později i potvrdilo. Říkám tomu poplatek za bezplatnou nabídku. Nechápu, proč bych měl platit poplatek za téměř stejné programy, které v pozemním vysílají (zatím!) zadarmo. Ani jednou jsem ,,servisní" poplatek nezaplatil. Pouze jsem si párkrát předplatil nějaké placené programy. Pro základní CZ bezplatnou, a také i neplacenou nabídku mám DVB-T, kde mezitím nějaké programy přibily. Jediná nevýhoda je, že jsem přišel o slováky, ale budiž. Ve Skylinku mezitím také nějaké programy přibily, zejména v poslední době HD, ale nemusíme mít všechno, že? Stačí HD programy v pozemním. ,,Servisní" poplatek za bezplatnou nabídku, jak už jsem psal výše, platit nehodlám, a tak proto, že už jsem dlouho neměl předplacený žádný placený program, odpojili mi ,,definitivně", po předchozím upozornění, kartu. O týden později jsem si předplatil jeden placený balíček, všechny příslušné programy naběhly bez problémů, včetně těch základních CZ/SK. Bez žádného ,,aktivačního" poplatku.
Aktuální situace je následující. Satelit používám výhradně pro velké množství FTA SD i HD programů, pro základní CZ programy používám pozemní příjem a kartu skylink mám jen na příležitostné předplacení placených programů, např. o dlouhých zimních večerech.
Pokud mi z nějakého důvodu kartu definitivně deaktivují, v žádném případě nebudu platit ,,aktivační" poplatek za její opětovnou aktivaci, ale v tomto případě skylink prostě přijde o jednoho, dříve celkem spokojeného, nyní již nespokojeného, zákazníka. Pak je ještě možnost, před vyhozením karty do koše, nechat si ji převést na kartu ČT, aby aspoň nějaké programy šly. Toť můj názor.
Lidé, kteří tomu příliš nerozumí, např. důchodci, když jim někdo ,,vzdělaný" řekne: ,,jo, jo, musí to být takhle, aby vám to hrálo, musíte platit tolik a tolik..." Přitom ty samé programy jsou v pozemním zadarmo a oni zbytečně utrácejí peníze a živí tamty darmožrouty, kteří si vždycky nějakou výmluvu najdou, proč zvýšit, či zavést ,,servisní", či jiný poplatek.
Za druhé, každého taky hned nenapadne spočítat si, na kolik ho vlastně vyjde, když zaplatí ,,servisní" poplatek na celý rok nebo na dva roky dopředu.
Zlodějna? Vychytralost? Či jen blbost obyčejných lidí (zákazníků)? Je toto v pořádku?
Kdyby jim dramaticky začali ubývat zákazníci, začali by možná mluvit jinak.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #26 kdy: 16. 04. 2015, 15:24:00 »
600Kč u karty Výměna bylo následně připsáno zpět na účet, takže pokud si něco předplácíš (i občas), tak se ta částka celá zužitkovala. To jenom pro upřesnění.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #27 kdy: 16. 04. 2015, 16:06:08 »
a ještě upřesním já - když nezaplatíte servisní poplatek, tak vám budou programy ČT hrát dál....
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #28 kdy: 17. 04. 2015, 03:53:53 »
V jednom mě skylink řádně vyškolil,žádná firma nemá byť jen z části pravdivou reklamu,horší je,že pro dlouhodobý výrobek/službu/vzniká precedens-neustále prověřuj,nebo měń a zkoušej,jenže na to potřebujete čas a buňky viz. staří lide,otázka je kam nás to zavede,budeme prát v jelenu-neb místo prášku kupujeme písek,stavět svépomocí,na bank.služby potřebovat školení ap.?V době krize všichni podnikavci brečí,že lidi nekupují-a po krizi se chtějí chovat s podrazem?Děkuji nechci!/ani zadarmo/ :o
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Názor lidu
« Odpověď #29 kdy: 17. 04. 2015, 08:22:26 »
I průměrně uvažující člověk musí pouhým selským rozumem dospět k tomu, že není možné za jednorázovou cenu využívat trvale nějakou službu. Možná v euforii počátku 90 let by na toto někdo skočil (viz všechny pyramidové/letadlové "hry"), ale o 10 a více let později už musí být člověk jedině nesvéprávný, aby uvěřil tomu, že jednou zaplatí a pak už nikdy nic...