Autor Téma: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink  (Přečteno 71528 krát)

Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #30 kdy: 05. 09. 2010, 00:26:27 »
Nejdříve chci poděkovat Zipovi za shrnutí kompatibility ICE karet z různými zařízeními. Je to jeden z nejhodnotnějších příspěvků na fóru za poslední dobu. Všichni jen nadávají, zejména na parabole (ale i tady), ale tohle je první věcné shrnutí, kde co (ne)chodí.

Je pravda, že Skylink si tak trochu naběhl, protože ten ICE systém určitě není úplně vychytaný, a Irdeto to jistě ví. Třeba tam jsou nějaké slevy, že když oni je nechají ICE vyzkoušet, tak budou mít něco levněji, nebo nevím, to jsou spekulace. Faktem je, že se to navíc nešťastně sešlo s náporem nových zákazníků, kteří přešli od pirátské DigiTV. To nikdo nečekal a jestli měl ten ICE systém mouchy, tak teď se naplno projevily....

Jinak co já mám zkušenosti, tak ICE karty chodí v pohodě zejména s CW modulem Mascom, http://www.mascom.cz/sat/_CI_moduly/_CryptoWorkMascom.htm. Tenhle modul je obecně nejspolehlivější, nikdy s ním nebyl sebemenší problém a chodil se všemi přijímači. Když někde chci mít 100% jistotu, použiji ho tam. Komplikace jsem zatím nepozoroval ani s červeným CW modulem SmardT - http://www.dvbservis.cz/products.php?pid=14, ale s ním jsem zatím instaloval jen jednu ICE kartu.

Co mne spíše štve, že na trhu nejsou certifikované moduly Irdeto plně připravené už na nové Skylink karty, které přijdou na konci roku. To zatím vidím jako největší problém, protože i když člověk ví, že ten Cryptoworks půjde za chvíli do kytek, musí lidem dávat CW moduly.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #31 kdy: 05. 09. 2010, 11:48:56 »
Díky za příznivé reakce.  ;)
Dnes jsem provedl nějaké další testy, tady jsou výsledky:

Přijímače - Vantage HD 8000S FW Jepssen 02.55.01
             - Premium X 7100 FW 2.72

Moduly - Modrý Philips CW FW nevím asi 1.15
          - EASY TWIN Mascom FW 3.20 (předtím jsem uváděl 1.20, správně je 3.20)
          - Eurocam Irdeto CW Červený (Smart) FW nevím, pochází z poslední objednávky (14 dní)

Karty - ICE 01
        - Skylink Bios 6
        - Trade Technology bios 3.47
Na všech kartách jsou full nabídky vč. HD (i prémiových), testy byly dělány přepínáním všech kanálů.

Všechny uvedené karty v UNI čtečce Vantage fungují OK.
V UNI čtečce Premium X funguje spolehlivě jen 3.47, ostatní jedou s občasnými výpadky.

Philips modrý CW -
Ve Vantage překvapivě funguje jen s ICE kartou, ovšem nejde ČT HD, nepravidelně se při přepínání programů zobrazí hláška "kódovaný kanál", jednou jsem musel modul restartovat, jinak fungoval. Kartu 3.47 tento modul odmítá všeobecně. Kartu bios 6 načte, ovšem nejde žádný z kódovaných programů.
V Premium X zas v tomto modulu jede jen karta bios 6 a to bezproblémově, 3.47 modul nenačte, ICE kartu sice načte, ale nejde žádný program.

Easy Twin a EuroCam červený -
jedou v obou přijímačích všechny programy i všechny karty.

Pokud jde o Modrý Philips CW, nevidím jeho problémy jako chybu ICE karty, podle výše zjištěného je vidět, že tento modul si nesedí i se staršíma kartama a dokonce v jedné kombinaci karta/modul/přijímač funguje, v jiné né!
Je to jednoznačně problém tohoto prehistorického modulu, který ostatně dnes stejně již většinou leží v šuplících, nebo v něm jede karta s kterou si rozumí, nebo již odpočívá v nebezpečném odpadu.
Jak vidět, i za fa PHILIPS byly zjevné nedodělky, nekompatibilita karta/modul, házet tedy špínu na Skylink, nové ICE karty .... opravdová, a hlavně naprosto zbytečná hysterie!

Nikdy nic nebude ideální a to v jakémkoli oboru!
« Poslední změna: 05. 09. 2010, 11:51:51 od Zip Zip »


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #32 kdy: 05. 09. 2010, 15:43:14 »
Děkuji taktéž Zipovi za podrobný výklad,ikdyž si nemyslím,že by chtěl někdo házet špínu na Skylink,byl to prostě jen nepromyšlený a zbrklý marketingový tah.Ano,zbytečný humbuk,dokonce se teď může ukázat,které firmy to s podporou výrobků myslí vážně a ty které chtěly jen rýžovat./nové fw pro uni čtečky/,další břemeno zůstane na odpovědných prodejcích,/s vysvětlováním/ˇ!!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #33 kdy: 05. 09. 2010, 16:24:08 »

Philips modrý CW -

Ve Vantage překvapivě funguje jen s ICE kartou, ovšem nejde ČT HD, nepravidelně se při přepínání programů zobrazí hláška "kódovaný kanál", jednou jsem musel modul restartovat, jinak fungoval. Kartu 3.47 tento modul odmítá všeobecně. Kartu bios 6 načte, ovšem nejde žádný z kódovaných programů.

V Premium X zas v tomto modulu jede jen karta bios 6 a to bezproblémově, 3.47 modul nenačte, ICE kartu sice načte, ale nejde žádný program.

Pokud jde o Modrý Philips CW, nevidím jeho problémy jako chybu ICE karty, podle výše zjištěného je vidět, že tento modul si nesedí i se staršíma kartama a dokonce v jedné kombinaci karta/modul/přijímač funguje, v jiné né!
Je to jednoznačně problém tohoto prehistorického modulu, který ostatně dnes stejně již většinou leží v šuplících, nebo v něm jede karta s kterou si rozumí, nebo již odpočívá v nebezpečném odpadu.
Jak vidět, i za fa PHILIPS byly zjevné nedodělky, nekompatibilita karta/modul, h

No, právě. Možná jsi si všiml, že na CSSF něko píše, že tento modul mu bezproblémově fungoval v Dreamboxu, zatím co jiný píše, že mu nefungoval v Humax 5400.

Mně osobně fungoval naprosto spolehlivě v Humax 5400 a nyní je v Golden Interstaru 8700 a funguje tam též spolehlivě, ovšem v obou případech v něm byla a je, stará karta Sky Link.

Takže z tohoto je velice důležité to, že nelze paušalizovat věci tak, jak se to všude objevovalo v poslední době. Tedy ta a ta karta nechodí nebo ten a ten modul nechodí atd.
Kombatibilita mezi modulem a přijímačem je známá věc. V jednom to může chodit. V jiném to nemusí chodit. Takže to má opravdu několik samostatných věcí:

1) typ karty
2) modul
3) soft v modulu
4) přijímač
5) soft v přijímači

A vše musí být kompatibilní a ladit dohromady.
Takže  je opravdu nesmírně důležité, co zde píšeš a doufám, že se přidají se svými poznatky i jiní profesionálové a ušetří tak mnoha laikům úplně zbytečné problémy.

Nelze prostě paušálně vydat prohlášení. UNI čtečky jsou na prd a vyvarujte se UNI čteček. Uni čtečky nechodí. Používejte pouze ORIGINÁLY. Když tady je jasně vidět, že originál, originálů, přimo samotný PHILIPS, firma, co jí patřilo CryptoWorks, není vždy OK.
A naopak nějaká to UNI potvora to prostě zvládne.

Takže opravdu tohle jsou informace k nezaplacení.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #34 kdy: 26. 09. 2010, 09:05:21 »
Tak přináším nové informace s testy ICE karet, vše v módu CW (karta samozřejmě současně funguje i v módu Irdeto). Budu rád, když někdo dodá své poznatky, vše jsem neodchytil, třeba jednotlivé product zápisy ....

1. zápisy na ICE kartě (vyčítáno pomocí CW přijímače & CW Readeru) -

a) v předregistračním období se na kartě datum zápisu zkracuje vždy o 1 den, tedy po prvním vložení karty se zapíše datum od, do (např. 10.9.2010 - 29.9.2010), které odpovídá 20 dnům, koncové datum je stejné, denně se přepisuje počáteční datum aktuálního dne (třeba 15. 9 je zapsáno 15.9.2010 - 29.9.2010).

b) pozor, koncový datum v předreg. období informuje o dni, kdy již karta nepůjde, v ten den nejsou na kartě již žádné zápisy a je nutná registrace, proto doporučuju registrovat 2 dny před tímto koncovým datem (v našem horním příkladě 27.9.2010).

c)  po registraci se denně pro aktivní nabídku zapisují do karty data s jedno měsíční platností.  Např. 30.9. vypadá oprávnění takto 30.9.2010 - 30.10.2010, druhý den už karta načte oprávnění, která vypadají následovně - 1.10.2010 - 1.11.2010 a tak to jde každý den, kdy se karta využívá.
Pokud tedy kartu nebudu měsíc a víc používat, musím po zapnutí počkat na načtení nových dat, protože v kartě budou neplatné zápisy. Je tedy důležité, aby dekodér s kartou dobře spolupracoval. Po registraci karty již zápisy s novými oprávněními nabíhají rychle a bez problémů.

PS: u CW karet byly zápisy pro neplacenou nabídku (ČT ....) s roční platností.

2. Formát zápisů na ICE kartě po registraci (to co vyčte třeba CW Reader) -

zápisy jsou pojmenovány product a dělí se na placenou (07Dx) a neplacenou (03Ex) nabídku, kde x je dané, viz níže. Vypíšu zde ty, které pravděpodobně vím co jsou -

Product 03E9 - ČT1, 2, 4, ČT HD, Prima, Prima Cool, Barrandov
Product 03EA - Nova, Nova Cinema, Nova HD
Product 03EB - STV1, 2, 3
Product 03EC - Markiza, TV Doma
Product 03ED - Joj, Joj Plus

Product 1771 - pravděpodobně History
Product 07D1 - pravděpodobně Retro TV, MTV, Discovery, 3x Viasat, 2x NGC, F&H, všechny dětské
Product 07D2 - nevím, pravděpodobně erotika
Product 07D3 - nevím
Product 07D4 - CS Film
Product 07D5 - HBO SD
Product 07D8 - asi Cinemax

Na HD kartách bývají ještě další producty, to nemám ještě vypozorované. V předregistračním období jsou na kartě jen 3 zápisy, producty jsem si nezapsal, možná příště.


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #35 kdy: 24. 12. 2010, 15:12:43 »
Mám tady další krátké info, tentokrát s kartama IRDETO (IR), nikoli ICE. Podle některých info (V.F.) to vypadá, že karta IR je vlastně ICE s tím, že je na ní deaktivován mód CW. Toto jsem neměl čas nijak zkoumat, jedná se tedy o hypotézu.

Jelikož se v předvánoční době prodalo spoustu HD přijímačů, z mé strany převážně certifikovaných (Humax 5100, Dizipia), bylo k dispozici spousta IR karet k testům, ale s časem k testování, to bylo mizerné.

Certifikované stroje fungují bezproblémů, v předregistračním období mají bohužel občasné vypadky (na 5 sec +/-), doporučuji tedy karty registrovat okamžitě, nebo co nejdřív, pak nejsou hlášeny žádné anomálie. Podle všeho to vypadá (moje spekulace!), že Irdeto do systému implementovalo něco, co tuto anomálii v předreg. období způsobuje, to už ovšem jde mimo mě.

Z necertifikovaných strojů jsem si dovolil prodávat jen řadu Vantage, kde karta funguje bez problémů. Karta se hlásí v UNI čtečce jako Irdeto, byla ovšem vždy spuštěná v certifikovaném stroji, nevím tedy, jak probíhá prvotní rozjezd IR karty ve Vantage (to v nejbližší době zjistím). Předpokládám, že korektně, vždy jsem na to v předvánočním chaosu zapoměl, že bych aktivaci karty mohl vyzkoušet ve Vantíkovi.  ;)
« Poslední změna: 24. 12. 2010, 15:18:03 od Zip Zip »


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #36 kdy: 24. 12. 2010, 16:51:03 »
Zipe neměl jsi možnost vyzkoušet tu čistou Skylink Irdeto kartu v Openboxech staré řady X-8x0? To by mě opravdu hodně zajímalo.Díky
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #37 kdy: 24. 12. 2010, 16:53:56 »
Dane, zkoušel jsem ji i v Openboxu, čtečka nastavena na Irdeto, ale karta se nechytala.
Ahoj, hezké vánoce.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #38 kdy: 24. 12. 2010, 17:20:46 »
O Vanocích bych nechtěl zbytečně dráždit,ale kolik ti za tu reklamu dali,to už jako ani těch 14 dní rozjezdu ,hanba vysr  ancům ze skylinku !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #39 kdy: 24. 12. 2010, 22:11:59 »
Zip:No co se dá dělat. Přesto moc díky za info. Hezké vánoce samozřejmě i tobě.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #40 kdy: 25. 12. 2010, 23:33:24 »
O Vanocích bych nechtěl zbytečně dráždit,ale kolik ti za tu reklamu dali,to už jako ani těch 14 dní rozjezdu ,hanba vysr  ancům ze skylinku !!!

Kdo a za jakou reklamu? Vantage? Skylink? Co jsem napsal je praktický test, nikoli JPP. Z Tvé strany je cítit něco nenormálního .... ?


Jarda Kánský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #41 kdy: 27. 12. 2010, 09:14:52 »
c)  po registraci se denně pro aktivní nabídku zapisují do karty data s jedno měsíční platností.  Např. 30.9. vypadá oprávnění takto 30.9.2010 - 30.10.2010, druhý den už karta načte oprávnění, která vypadají následovně - 1.10.2010 - 1.11.2010 a tak to jde každý den, kdy se karta využívá.


Teprve dnes jsem si přečetl celou diskuzi a chci poděkovat Zipovi za osvětlení problému s kódovanými záznamy u PVR přijímačů, o kterém jsem už slyšel, ale nechápal, v čem je zakopaný pes.
V současné době využívám přijímač Topfield 7710 HD PVR, který jsem sice koupil v Německu, ale nabízel ho i sám Skylink. Při nahrávání na HDD není schopen sdílet kartu, takže pokud se současně s nahráváním díváme na něco jiného, záznam je potřeba následně dekódovat.
Pokud to tedy s novým systémem Skylinku nestihnu přes noc (pokud to stihnu nebo na to nezapomenu), tak už druhý den rozkóduji prdlajs!
Zápisy na starých Cryptoworks kartách bývaly roční nebo dlouhodobé, takže tam problém nebyl, UPC je mění v rozpětí 6. - 13. v měsici, tam si stačí hlídat kalendář.

Tento způsob zápisů zdá se mi poněkud nešťastným ... protože kýžený komfort PVR přijímačů je ten tam. Nemám žádný modul, který by uměl zablokovat přicházející zápis, maximálně bych to mohl řešit "cuknutím" paraboly před zapnutím přijímače (mám motor), rozkódovat záznam, pak zase přetočit parabolu a nechat normálně načíst nová data.

Zipe, moc díky, budu s tím do budoucna počítat!



Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« Odpověď #42 kdy: 27. 12. 2010, 23:37:51 »
Mám tady další krátké info, tentokrát s kartama IRDETO (IR), nikoli ICE.
.......
Z necertifikovaných strojů jsem si dovolil prodávat jen řadu Vantage, kde karta funguje bez problémů. Karta se hlásí v UNI čtečce jako Irdeto, byla ovšem vždy spuštěná v certifikovaném stroji, nevím tedy, jak probíhá prvotní rozjezd IR karty ve Vantage (to v nejbližší době zjistím). Předpokládám, že korektně, vždy jsem na to v předvánočním chaosu zapoměl, že bych aktivaci karty mohl vyzkoušet ve Vantíkovi.  ;)

Tak mám doplňující info k aktivaci Irdeto karty ve Vantage s FW 02502. Bohužel nová nerozbalená karta se ve Vantíkovi nerozběhne. Nechal jsem ji ve čtečce asi 2 hod., karta se nerozběhla, hlásila po nějaké době info email na kartě (žádný na ní nebyl). Kartu jsem následně vložil do Humaxu 5100, naběhla za několik sec. a poté již ve Vantage fungovala jak pila. Až bude někdy čas, odzkouším to se starými FW, kde údajně Irdeto karty jedou, otázka zní, zda pojede i Skylinková "Premium". Myslím si tedy, že bude problém i s následnými zápisy, doporučuju do Vantage kartu ICE, ta jede vpohodě, vč. denních změn zápisů.

@Jarda Kánský
není zač, rádo se stalo